website statistics
Jump to content

Welcome to Totallympics, the home of Olympic Sports!
 

Register now to gain access to all of our features. Once registered and signed in, you will be able to:

 

  • Post replies and open new threads
  • Give reputation to other members' posts
  • Get your own private messenger
  • Manage your profile

 

This message will be removed once you have signed in.

 

Sign In | Create an Account

Ufilov

Totallympics Professional
  • Content Count

    320
  • Joined

  • Last visited

 Content Type 

Forums

Calendar

Totallympics International Song Contest

Everything posted by Ufilov

  1. [hide] Men's Singles First Round First Round Winner Second Round Winner Third Round Winner Fourth Round Winner Novak Djokovic (1) Novak Djokovic (1) Novak Djokovic (1) Novak Djokovic (1) Novak Djokovic (1) Yen-Hsun Lu Marsel Ilhan (Q) Steve Darcis (Q) Steve Darcis (Q) Gerald Melzer (Q) Aljaz Bedene Pablo Carreno Busta Aljaz Bedene Pablo Carreno Busta Pablo Carreno Busta Federico Delbonis (31) Bernard Tomic (20) Bernard Tomic (20) Bernard Tomic (20) Roberto Bautista Agut (14) Brian Baker Borna Coric Borna Coric Taylor Fritz Paul-Henri Mathieu Paul-Henri Mathieu Roberto Bautista Agut (14) Santiago Giraldo Dmitry Tursunov Roberto Bautista Agut (14) Roberto Bautista Agut (14) David Ferrer (11) David Ferrer (11) David Ferrer (11) David Ferrer (11) David Ferrer (11) Evgeny Donskoy Denis Istomin Juan Monaco Juan Monaco Victor Estrella Burgos Victor Estrella Burgos Feliciano Lopez (21) Illya Marchenko Steve Johnson Feliciano Lopez (21) Feliciano Lopez (21) Pablo Cuevas (25) Pablo Cuevas (25) Pablo Cuevas (25) Pablo Cuevas (25) Tobias Kamke (Q) Hyeon Chung Quentin Halys (WC) Quentin Halys (WC) Malek Jaziri Florian Mayer Tomas Berdych (7) Florian Mayer Vasek Pospisil Tomas Berdych (7) Tomas Berdych (7) Rafael Nadal (4) Rafael Nadal (4) Rafael Nadal (4) Rafael Nadal (4) Dominic Thiem (13) Sam Groth Facundo Bagnis Kenny de Schepper (Q) Kenny de Schepper (Q) Nicolas Mahut Ricardas Berankis Ricardas Berankis Ricardas Berankis Marcel Granollers Marcel Granollers Fabio Fognini (32) Kevin Anderson (18) Kevin Anderson (18) Pierre-Hugues Herbert Dominic Thiem (13) Stephane Robert (WC) Alexander Zverev Pierre-Hugues Herbert Pierre-Hugues Herbert Thiemo de Bakker Guillermo Garcia-Lopez Dominic Thiem (13) Guillermo Garcia-Lopez Inigo Cervantes Dominic Thiem (13) Dominic Thiem (13) David Goffin (12) David Goffin (12) Carlos Berlocq (Q) Nicolas Almagro Ernests Gulbis Gregoire Barrere (WC) Paolo Lorenzi Carlos Berlocq (Q) Carlos Berlocq (Q) Rajeev Ram Jiri Vesely Nicolas Almagro Jiri Vesely Nicolas Almagro Nicolas Almagro Philipp Kohlschreiber (24) Joao Sousa (26) Joao Sousa (26) Ernests Gulbis Ernests Gulbis Damir Dzumhur Andreas Seppi Ernests Gulbis Ernests Gulbis Gilles Muller Gilles Muller Jo-Wilfried Tsonga (6) Marcos Baghdatis Jan-Lennard Struff (Q) Jo-Wilfried Tsonga (6) Jo-Wilfried Tsonga (6) Milos Raonic (8) Milos Raonic (8) Adrian Mannarino Julien Benneteau (WC) Dustin Brown (Q) Janko Tipsarevic Mikhail Kukushkin Adrian Mannarino Adrian Mannarino Andrej Martin (LL) Daniel Munoz de la Nava Julien Benneteau (WC) Daniel Munoz de la Nava Julien Benneteau (WC) Julien Benneteau (WC) Lucas Pouille (29) Jack Sock (23) Robin Haase Dustin Brown (Q) Dustin Brown (Q) Robin Haase Dudi Sela Dustin Brown (Q) Dustin Brown (Q) Albert Ramos-Vinolas Horacio Zeballos Horacio Zeballos Horacio Zeballos Marco Trungelliti (Q) Marin Cilic (10) Marin Cilic (10) Gilles Simon (16) Gilles Simon (16) Diego Schwartzman Diego Schwartzman Stan Wawrinka (3) Rogerio Dutra Silva Diego Schwartzman Diego Schwartzman Guido Pella Dusan Lajovic Denis Kudla Grigor Dimitrov Denis Kudla Grigor Dimitrov Grigor Dimitrov Viktor Troicki (22) Jeremy Chardy (30) Leonardo Mayer Leonardo Mayer Stan Wawrinka (3) Leonardo Mayer Roberto Carballes Baena (Q) Roberto Carballes Baena (Q) Adam Pavlasek (LL) Martin Klizan Taro Daniel Stan Wawrinka (3) Taro Daniel Lukas Rosol Stan Wawrinka (3) Stan Wawrinka (3) Kei Nishikor (5) Kei Nishikor (5) Kei Nishikor (5) Fernando Verdasco Fernando Verdasco Simone Bolelli Andrey Kuznetsov Benjamin Becker Benjamin Becker Ivan Dodig Mikhail Youzhny Fernando Verdasco Mikhail Youzhny Fernando Verdasco Fernando Verdasco Alexandr Dolgopolov (28) Nick Kyrgios (17) Marco Cecchinato Adrian Ungur (Q) Adrian Ungur (Q) Marco Cecchinato Adrian Ungur (Q) Adrian Ungur (Q) Igor Sijsling (LL) Sam Querrey Sam Querrey Richard Gasquet (9) Bjorn Fratangelo (WC) Thomaz Bellucci Richard Gasquet (9) Richard Gasquet (9) John Isner (15) John Isner (15) Kyle Edmund Benoit Paire (19) Andy Murray (2) John Millman Nikoloz Basilashvili (Q) Kyle Edmund Kyle Edmund Teymuraz Gabashvili Teymuraz Gabashvili Benoit Paire (19) Donald Young Radu Albot (Q) Benoit Paire (19) Benoit Paire (19) Ivo Karlovic (27) Albert Montanes Albert Montanes Andy Murray (2) Albert Montanes Laslo Djere (Q) Laslo Djere (Q) Jordan Thompson (WC) Mathias Bourgue (WC) Jordi Samper-Montana (Q) Andy Murray (2) Jordi Samper-Montana (Q) Radek Stepanek (Q) Andy Murray (2) Andy Murray (2) Women's Singles First Round First Round Winner Second Round Winner Third Round Winner Fourth Round Winner Serena Williams (1) Serena Williams (1) Serena Williams (1) Serena Williams (1) Serena Williams (1) Magdalena Rybarikova Teliana Pereira Kristyna Pliskova Kristyna Pliskova Samantha Crawford Timea Babos Francesca Schiavone Timea Babos Francesca Schiavone Francesca Schiavone Kristina Mladenovic (26) Elina Svitolina (18) Sorana Cirstea (Q) Sorana Cirstea (Q) Sorana Cirstea (Q) Sorana Cirstea (Q) Taylor Townsend (WC) Taylor Townsend (WC) Amandine Hesse (WC) Kurumi Nara Denisa Allertova Ana Ivanovic (14) Denisa Allertova Oceane Dodin (WC) Ana Ivanovic (14) Ana Ivanovic (14) Carla Suarez Navarro (12) Carla Suarez Navarro (12) Carla Suarez Navarro (12) Dominika Cibulkova (22) Dominika Cibulkova (22) Katerina Siniakova (Q) Qiang Wang Tessah Andrianjafitrimo (WC) Tessah Andrianjafitrimo (WC) Arina Rodionova (WC) Ana Konjuh Dominika Cibulkova (22) Ana Konjuh Saisai Zheng Dominika Cibulkova (22) Dominika Cibulkova (22) Andrea Petkovic (28) Laura Robson Laura Robson Victoria Azarenka (5) Laura Robson Yulia Putintseva Yulia Putintseva Aleksandra Wozniak Anastasija Sevastova Sachia Vickery (Q) Victoria Azarenka (5) Sachia Vickery (Q) Karin Knapp Victoria Azarenka (5) Victoria Azarenka (5) Angelique Kerber (3) Kiki Bertens Camila Giorgi Anna-Lena Friedsam Anna-Lena Friedsam Kiki Bertens Alize Lim (WC) Camila Giorgi Camila Giorgi Ipek Soylu (Q) Virginie Razzano (WC) Anna-Lena Friedsam Virginie Razzano (WC) Anna-Lena Friedsam Anna-Lena Friedsam Daria Kasatkina (29) Johanna Konta (20) Julia Goerges Olga Govortsova Donna Vekic Julia Goerges Monica Puig Olga Govortsova Olga Govortsova Daria Gavrilova Mariana Duque-Marino Donna Vekic Mariana Duque-Marino Donna Vekic Donna Vekic Madison Keys (15) Venus Williams (9) Venus Williams (9) Venus Williams (9) Venus Williams (9) Laura Siegemund Anett Kontaveit Louisa Chirico (Q) Louisa Chirico (Q) Lauren Davis Alize Cornet Kirsten Flipkens Jelena Jankovic (23) Kirsten Flipkens Tatjana Maria Jelena Jankovic (23) Jelena Jankovic (23) Monica Niculescu (31) Monica Niculescu (31) Mona Barthel Laura Siegemund Pauline Parmentier Irina Falconi Mona Barthel Mona Barthel Laura Siegemund Laura Siegemund Laura Siegemund Eugenie Bouchard Silvia Soler-Espinosa (LL) Timea Bacsinszky (8) Timea Bacsinszky (8) Roberta Vinci (7) Kateryna Bondarenko Kateryna Bondarenko Irina-Camelia Begu (25) Irina-Camelia Begu (25) Kateryna Bondarenko Annika Beck Maryna Zanevska (Q) Maryna Zanevska (Q) Coco Vandeweghe Coco Vandeweghe Irina-Camelia Begu (25) Naomi Broady Bethanie Mattek-Sands Irina-Camelia Begu (25) Irina-Camelia Begu (25) Karolina Piskova (17) Karolina Piskova (17) Karolina Piskova (17) Karolina Piskova (17) Shelby Rogers Elena Vesnina Elena Vesnina Madison Brengle Lara Arruabarrena Lara Arruabarrena Petra Kvitova (10) Su-Wei Hsieh Danka Kovinic Petra Kvitova (10) Petra Kvitova (10) Svetlana Kuznetsova (13) Svetlana Kuznetsova (13) Svetlana Kuznetsova (13) Svetlana Kuznetsova (13) Garbine Muguruza (4) Yaroslava Shvedova Nicole Gibbs Heather Watson Heather Watson Cagla Buyukakcay (Q) Cagla Buyukakcay (Q) Sara Sorribes Tormo (Q) Aliaksandra Sasnovich Sara Sorribes Tormo (Q) Sara Sorribes Tormo (Q) Anastasia Pavlyuchenkova (24) Ekaterina Makarova (27) Varvara Lepchenko Alexandra Dulgheru Garbine Muguruza (4) Varvara Lepchenko Yanina Wickmayer Alexandra Dulgheru Alexandra Dulgheru Myrtille Georges (WC) Chirstina McHale Garbine Muguruza (4) Chirstina McHale Anna Schmiedlova Garbine Muguruza (4) Garbine Muguruza (4) Simona Halep (6) Simona Halep (6) Simona Halep (6) Simona Halep (6) Simona Halep (6) Nao Hibino Zarina Diyas Zarina Diyas Carina Witthoeft Mirjana Lucic-Baroni Daniela Hantuchova (Q) Daniela Hantuchova (Q) Daniela Hantuchova (Q) Naomi Osaka Naomi Osaka Jelena Ostapenko (32) Samantha Stosur (21) Samantha Stosur (21) Galina Voskoboeva Lucie Safarova (11) Misaki Doi Shuai Zhang Galina Voskoboeva Galina Voskoboeva Alison Riske Viktorija Golubic (Q) Lucie Safarova (11) Viktorija Golubic (Q) Vitalia Diatchenko Lucie Safarova (11) Lucie Safarova (11) Sara Errani (16) Tsvetana Pironkova Tsvetana Pironkova Tsvetana Pironkova Agnieszka Radwanska (2) Tsvetana Pironkova Johanna Larsson Johanna Larsson Magda Linette Veronica Cepede Royg (Q) Veronica Cepede Royg (Q) Margarita Gasparyan Sabine Lisicki Margarita Gasparyan Margarita Gasparyan Sloane Stephens (19) Barbora Strycova (30) Lucie Hradecka (Q) Lourdes Dominguez Lino Agnieszka Radwanska (2) Lucie Hradecka (Q) Polona Hercog Lourdes Dominguez Lino Lourdes Dominguez Lino Lesia Tsurenko Caroline Garcia Agnieszka Radwanska (2) Caroline Garcia Bojana Jovanovski Agnieszka Radwanska (2) Agnieszka Radwanska (2) [/hide]
  2. [hide] Knockout Round May 19th - May 22nd, 2016 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match, winning Nation will become Men's Ice Hockey IIHF World Championship 2016 champion Semifinals Moscow Standard Time (GMT +3) Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 May 21st 2016, h. 16:15, VTB Ice Palace, Moscow United States 3 Canada May 21st 2016, h. 20:15, VTB Ice Palace, Moscow Finland 2 Russia [/hide]
  3. [hide] Preliminary Round June 3rd-June 14th, 2016 16 Nations, 4 Groups, 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for Quarterfinals All times are Eastern Daylight Time (GMT -4) Group A Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 June 3rd 2016, h. 21:30, Levi's Stadium, Santa Clara United States 1 2 Colombia June 4th 2016, h. 17:00, Camping World Stadium, Orlando Costa Rica 0 1 Paraguay June 7th 2016, h. 20:00, Soldier Field, Chicago United States 2 1 Costa Rica June 7th 2016, h. 22:30, Rose Bowl, Pasadena Colombia 3 2 Paraguay June 11th 2016, h. 19:00, Lincoln Financial Field, Philadelphia Paraguay 0 2 United States June 11th 2016, h. 21:00, NRG Stadium, Houston Costa Rica 0 3 Colombia Group B Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 June 4th 2016, h. 19:30, CenturyLink Field, Seattle Haiti 0 2 Peru June 4th 2016, h. 22:00, Rose Bowl, Pasadena Brazil 4 1 Ecuador June 8th 2016, h. 19:30, Camping World Stadium, Orlando Brazil 4 0 Haiti June 8th 2016, h. 22:00, University of Phoenix Stadium, Glendale Ecuador 2 1 Peru June 12th 2016, h. 18:30, MetLife Stadium, East Rutherford Haiti 0 2 Ecuador June 12th 2016, h. 20:30, Gillette Stadium, Foxborough Peru 0 3 Brazil Group C Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 June 5th 2016, h. 17:00, Soldier Field, Chicago Jamaica 2 1 Venezuela June 5th 2016, h. 20:00, University of Phoenix Stadium, Glendale Mexico 1 1 Uruguay June 9th 2016, h. 19:30, Lincoln Financial Field, Philadelphia Uruguay 2 0 Venezuela June 9th 2016, h. 22:00, Rose Bowl, Pasadena Mexico 3 1 Jamaica June 13th 2016, h. 20:00, NRG Stadium, Houston Mexico 1 0 Venezuela June 13th 2016, h. 22:00, Levi's Stadium, Santa Clara Uruguay 4 0 Jamaica Group D Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 June 6th 2016, h. 17:00, Camping World Stadium, Orlando Panama 1 3 Bolivia June 6th 2016, h. 21:30, Levi's Stadium, Santa Clara Argentina 3 2 Chile June 10th 2016, h. 19:00, Gillette Stadium, Foxborough Chile 2 0 Bolivia June 10th 2016, h. 21:30, Soldier Field, Chicago Argentina 4 1 Panama June 14th 2016, h. 20:00, Lincoln Financial Field, Philadelphia Chile 3 1 Panama June 14th 2016, h. 22:00, CenturyLink Field, Seattle Argentina 4 0 Bolivia [/hide]
  4. [hide] Knockout Round May 19th - May 22nd, 2016 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match, winning Nation will become Men's Ice Hockey IIHF World Championship 2016 champion Quarterfinals Moscow Standard Time (GMT +3) Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 May 19th 2016, h. 16:15, VTB Ice Palace, Moscow Czech Republic 2 United States May 19th 2016, h. 20:15, VTB Ice Palace, Moscow Canada 3 Sweden May 19th 2016, h. 16:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Finland 4 Denmark May 19th 2016, h. 20:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Russia 2 Germany [/hide]
  5. [hide] Preliminary Round May 6th-March 17th, 2016 16 Nations, 2 Groups, 1st, 2nd, 3rd and 4th Nation from each Group will qualify for Quarterfinals, 8th Nations from each groups will be relegated to IIHF Men´s Division I Group A World Championships 2017. Group A Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 May 6th 2016, h. 16:15, VTB Ice Palace, Moscow Sweden 2 Latvia May 6th 2016, h. 20:15, VTB Ice Palace, Moscow Czech Republic 1 Russia May 7h 2016, h. 12:15, VTB Ice Palace, Moscow Switzerland 1 Kazakhstan May 7th 2016, h. 16:15, VTB Ice Palace, Moscow Norway 1 Denmark May 7th 2016, h. 20:15, VTB Ice Palace, Moscow Latvia 2 Czech Republic May 8th 2016, h. 12:15, VTB Ice Palace, Moscow Kazakhstan 3 Russia May 8th 2016, h. 16:15, VTB Ice Palace, Moscow Norway 2 Switzerland May 8th 2016, h. 20:15, VTB Ice Palace, Moscow Sweden 3 Denmark May 9th 2016, h. 16:15, VTB Ice Palace, Moscow Latvia 3 Russia May 9th 2016, h. 20:15, VTB Ice Palace, Moscow Sweden 1 Czech Republic May 10th 2016, h. 16:15, VTB Ice Palace, Moscow Switzerland 2 Denmark May 10th 2016, h. 20:15, VTB Ice Palace, Moscow Kazakhstan 1 Norway May 11th 2016, h. 16:15, VTB Ice Palace, Moscow Switzerland 3 Latvia May 11th 2016, h. 20:15, VTB Ice Palace, Moscow Sweden 2 Kazakhstan May 12th 2016, h. 16:15, VTB Ice Palace, Moscow Czech Republic 1 Norway May 12th 2016, h. 20:15, VTB Ice Palace, Moscow Russia 3 Denmark May 13th 2016, h. 16:15, VTB Ice Palace, Moscow Czech Republic 1 Kazakhstan May 13th 2016, h. 20:15, VTB Ice Palace, Moscow Denmark 2 Latvia May 14th 2016, h. 12:15, VTB Ice Palace, Moscow Norway 2 Sweden May 14th 2016, h. 16:15, VTB Ice Palace, Moscow Russia 1 Switzerland May 14th 2016, h. 20:15, VTB Ice Palace, Moscow Kazakhstan 1 Latvia May 15th 2016, h. 16:15, VTB Ice Palace, Moscow Denmark 2 Czech Republic May 15th 2016, h. 20:15, VTB Ice Palace, Moscow Switzerland 1 Sweden May 16th 2016, h. 16:15, VTB Ice Palace, Moscow Russia 3 Norway May 16th 2016, h. 20:15, VTB Ice Palace, Moscow Denmark 2 Kazakhstan May 17th 2016, h. 12:15, VTB Ice Palace, Moscow Czech Republic 2 Switzerland May 17th 2016, h. 16:15, VTB Ice Palace, Moscow Latvia 0 0 Norway May 17th 2016, h. 20:15, VTB Ice Palace, Moscow Russia 1 Sweden Group B Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 May 6th 2016, h. 16:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg United States 1 Canada May 6th 2016, h. 20:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Finland 4 Belarus May 7th 2016, h. 12:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Slovakia 4 Hungary May 7th 2016, h. 16:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg France 1 Germany May 7th 2016, h. 20:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Belarus 4 United States May 8th 2016, h. 12:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Hungary 5 Canada May 8th 2016, h. 16:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Finland 3 Germany May 8th 2016, h. 20:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg France 3 Slovakia May 9th 2016, h. 16:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Belarus 3 Canada May 9th 2016, h. 20:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Finland 2 United States May 10th 2016, h. 16:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Slovakia 3 Germany May 10th 2016, h. 20:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Hungary 1 France May 11th 2016, h. 16:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Slovakia 3 Belarus May 11th 2016, h. 20:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Finland 3 Hungary May 12th 2016, h. 16:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg United States 5 France May 12th 2016, h. 20:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Canada 4 Germany May 13th 2016, h. 16:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg United States 4 Hungary May 13th 2016, h. 20:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Germany 2 Belarus May 14th 2016, h. 12:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg France 3 Finland May 14th 2016, h. 16:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Hungary 2 Belarus May 14th 2016, h. 20:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Canada 2 Slovakia May 15th 2016, h. 16:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Germany 4 United States May 15th 2016, h. 20:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Slovakia 2 Finland May 16th 2016, h. 16:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Canada 5 France May 16th 2016, h. 20:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Germany 1 Hungary May 17th 2016, h. 12:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg United States 2 Slovakia May 17th 2016, h. 16:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Belarus 1 France May 17th 2016, h. 20:15, Arena Yubileyni, Saint Petersburg Canada 2 Finland [/hide]
  6. [hide] Knockout Round April 1st-April 4th, 2016 6 Nations, Placement Matches, Relegation Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match, winning Nation will become Women's Ice Hockey IIHF World Championship 2016 Champion Bronze Medal Match Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 April 4th 2016, h. 15:00, Sandman Centre, Kamloops Finland 2 Russia Gold Medal Match Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 April 4th 2016, h. 19:30, Sandman Centre, Kamloops United States 3 Canada [/hide]
  7. [hide] Knockout Round April 1st-April 4th, 2016 6 Nations, Placement Matches, Relegation Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match, winning Nation will become Women's Ice Hockey IIHF World Championship 2016 Champion Semifinals Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 April 3rd 2016, h. 15:00, Sandman Centre, Kamloops United States 5 Russia April 3rd 2016, h. 19:30, Sandman Centre, Kamloops Canada 3 Finland [/hide]
  8. Knockout Round April 1st-April 4th, 2016 6 Nations, Placement Matches, Relegation Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match, winning Nation will become Women's Ice Hockey IIHF World Championship 2016 Champion Quarterfinals Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 April 1st 2016, h. 15:30, Sandman Centre, Kamloops Russia 2 Sweden April 1st 2016, h. 19:30, Sandman Centre, Kamloops Finland 3 Czech Republic
×
×
  • Create New...