website statistics
Jump to content

Henry_Leon

Totallympics Medallist
  • Posts

    2,427
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Henry_Leon last won the day on May 24 2017

Henry_Leon had the most liked content!

2 Followers

Personal Information

  • Nation
    Italy
  • Gender
    Male
  • Date of Birth
    08/22/1969
  • Favourite Olympic Games
    Summer Olympic Games
  • Favourite Sports
    Football; Basket; Athletics
  • Real Name
    Enrico
  • Living City
    Milano

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Henry_Leon's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

  • Dedicated
  • Posting Machine
  • Collaborator
  • First Post
  • Conversation Starter

Recent Badges

400

Reputation

  1. [hide] Preliminary Round December 1st - December 7th, 2021 32 Nations, the 1st, 2nd, 3rd and Nation from each Group will qualify for the Main Round Group A Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 3rd 2021, h. 18:00 France 9 Angola December 3rd 2021, h. 20:30 Montenegro 2 Slovenia December 5th 2021, h. 18:00 Slovenia 6 France December 5th 2021, h. 20:30 Montenegro 2 Angola December 7th 2021, h. 18:00 Angola 1 Slovenia December 7th 2021, h. 20:30 France 2 Montenegro Group B Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 3rd 2021, h. 18:00 RHF 18 Cameroon December 3rd 2021, h. 20:30 Serbia 2 Poland December 5th 2021, h. 18:00 Poland 2 RHF December 5th 2021, h. 20:30 Serbia 8 Cameroon December 7th 2021, h. 18:00 Cameroon 8 Poland December 7th 2021, h. 20:30 RHF 4 Serbia Group C Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 3rd 2021, h. 18:00 Romania 13 Iran December 3rd 2021, h. 20:30 Norway 19 Kazakhstan December 5th 2021, h. 18:00 Romania 8 Kazakhstan December 5th 2021, h. 20:30 Iran 18 Norway December 7th 2021, h. 18:00 Kazakhstan 3 Iran December 7th 2021, h. 20:30 Norway 4 Romania Group D Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 3rd 2021, h. 18:00 Netherlands 18 Puerto Rico December 3rd 2021, h. 20:30 Sweden 16 Uzbekistan December 5th 2021, h. 18:00 Sweden 14 Puerto Rico December 5th 2021, h. 20:30 Uzbekistan 19 Netherlands December 7th 2021, h. 18:00 Puerto Rico 2 Uzbekistan December 7th 2021, h. 20:30 Netherlands 2 Sweden Group E Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 2nd 2021, h. 18:00 Germany 3 Czech Republic December 2nd 2021, h. 20:30 Hungary 3 Slovakia December 4th 2021, h. 18:00 Slovakia 4 Germany December 4th 2021, h. 20:30 Hungary 2 Czech Republic December 6th 2021, h. 18:00 Czech Republic 2 Slovakia December 6th 2021, h. 20:30 Germany 1 Hungary Group F Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 2nd 2021, h. 18:00 South Korea 14 Congo December 2nd 2021, h. 20:30 Denmark 6 Tunisia December 4th 2021, h. 18:00 South Korea 4 Tunisia December 4th 2021, h. 20:30 Congo 15 Denmark December 6th 2021, h. 18:00 Tunisia 2 Congo December 6th 2021, h. 20:30 Denmark 1 South Korea Group G Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 2nd 2021, h. 18:00 Croatia 5 Brazil December 2nd 2021, h. 20:30 Japan 6 Paraguay December 4th 2021, h. 18:00 Paraguay 10 Croatia December 4th 2021, h. 20:30 Japan 2 Brazil December 6th 2021, h. 18:00 Brazil 13 Paraguay December 6th 2021, h. 20:30 Croatia 2 Japan Group H Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 1st 2021, h. 20:30 Spain 6 Argentina December 2nd 2021, h. 18:00 Austria 3 China December 4th 2021, h. 18:00 Austria 5 Argentina December 4th 2021, h. 20:30 China 12 Spain December 6th 2021, h. 18:00 Argentina 4 China December 6th 2021, h. 20:30 Spain 9 Austria Top 3 Place 1st Place 2nd Place 3rd Place Nation Norway RHF France [/hide]
  2. Results Update Event Link Click on the logo to open Regular Season Week 9, Day 2
  3. Elite Round December 1st - December 5th, 2021 16 Teams, 4 groups, the 1st Team from each Group will qualify for the Final Four Group A Viten Orsha ACCS Asnières Villeneuve 92 Kairat Almaty MFK Tyumen Group B MNK Olmissum ZVV Hovocubo Sporting Clube de Portugal Sinara Ekaterinburg Group C FP Halle-Gooik SK Plzeň KMN Dobovec Barça Group D Haladás VSE SL Benfica Levante UD FS Uragan Ivano-Frankivsk Group A Yekaterinburg Time (GMT +5) Kairat Almaty vs Viten Orsha Half-Time: December 2nd 2021, h. 16:00, Centralny, Tyumen ACCS Asnières Villeneuve 92 vs MFK Tyumen Half-Time: December 2nd 2021, h. 19:00, Centralny, Tyumen ACCS Asnières Villeneuve 92 vs Kairat Almaty Half-Time: December 3rd 2021, h. 16:00, Centralny, Tyumen MFK Tyumen vs Viten Orsha Half-Time: December 3rd 2021, h. 19:00, Centralny, Tyumen Viten Orsha vs ACCS Asnières Villeneuve 92 Half-Time: December 5th 2021, h. 16:00, Centralny, Tyumen MFK Tyumen vs Kairat Almaty Half-Time: December 5th 2021, h. 19:00, Centralny, Tyumen Group A Provisional Standing Nation P W D L GF GA +/- Pt. Viten Orsha 0 0 0 0 0 0 0 0 ACCS Asnières Villeneuve 92 0 0 0 0 0 0 0 0 Kairat Almaty 0 0 0 0 0 0 0 0 MFK Tyumen 0 0 0 0 0 0 0 0 Group B Western European Time (GMT) Sinara Ekaterinburg vs ZVV Hovocubo Half-Time: December 2nd 2021, h. 16:30, Pavilhão João Rocha, Lisbon MNK Olmissum vs Sporting Clube de Portugal Half-Time: December 2nd 2021, h. 19:00, Pavilhão João Rocha, Lisbon MNK Olmissum vs Sinara Ekaterinburg Half-Time: December 3rd 2021, h. 15:30, Pavilhão João Rocha, Lisbon Sporting Clube de Portugal vs ZVV Hovocubo Half-Time: December 3rd 2021, h. 18:00, Pavilhão João Rocha, Lisbon ZVV Hovocubo vs MNK Olmissum Half-Time: December 5th 2021, h. 16:30, Pavilhão João Rocha, Lisbon Sporting Clube de Portugal vs Sinara Ekaterinburg Half-Time: December 5th 2021, h. 19:00, Pavilhão João Rocha, Lisbon Group B Provisional Standing Nation P W D L GF GA +/- Pt. MNK Olmissum 0 0 0 0 0 0 0 0 ZVV Hovocubo 0 0 0 0 0 0 0 0 Sporting Clube de Portugal 0 0 0 0 0 0 0 0 Sinara Ekaterinburg 0 0 0 0 0 0 0 0 Group C Central European Time (GMT +1) Barça vs KMN Dobovec Half-Time: December 1st 2021, h. 17:30, TJ Lokomotiva Plzeň, Plzen FP Halle-Gooik vs SK Plzeň Half-Time: December 1st 2021, h. 20:30, TJ Lokomotiva Plzeň, Plzen FP Halle-Gooik vs Barça Half-Time: December 2nd 2021, h. 17:30, TJ Lokomotiva Plzeň, Plzen SK Plzeň vs KMN Dobovec Half-Time: December 2nd 2021, h. 20:30, TJ Lokomotiva Plzeň, Plzen KMN Dobovec vs FP Halle-Gooik Half-Time: December 4th 2021, h. 15:00, TJ Lokomotiva Plzeň, Plzen SK Plzeň vs Barça Half-Time: December 4th 2021, h. 18:00, TJ Lokomotiva Plzeň, Plzen Group C Provisional Standing Nation P W D L GF GA +/- Pt. FP Halle-Gooik 0 0 0 0 0 0 0 0 SK Plzeň 0 0 0 0 0 0 0 0 KMN Dobovec 0 0 0 0 0 0 0 0 Barça 0 0 0 0 0 0 0 0 Group D Western European Time (GMT) Levante UD FS vs Uragan Ivano-Frankivsk Half-Time: December 1st 2021, h. 17:00, Pavilhão Fidelidade, Lisbon Haladás VSE vs SL Benfica Half-Time: December 1st 2021, h. 20:00, Pavilhão Fidelidade, Lisbon Haladás VSE vs Levante UD FS Half-Time: December 2nd 2021, h. 17:30, Pavilhão Fidelidade, Lisbon SL Benfica vs Uragan Ivano-Frankivsk Half-Time: December 2nd 2021, h. 20:30, Pavilhão Fidelidade, Lisbon Uragan Ivano-Frankivsk vs Haladás VSE Half-Time: December 4th 2021, h. 17:00, Pavilhão Fidelidade, Lisbon SL Benfica vs Levante UD FS Half-Time: December 4th 2021, h. 20:00, Pavilhão Fidelidade, Lisbon Group D Provisional Standing Nation P W D L GF GA +/- Pt. Haladás VSE 0 0 0 0 0 0 0 0 SL Benfica 0 0 0 0 0 0 0 0 Levante UD FS 0 0 0 0 0 0 0 0 Uragan Ivano-Frankivsk 0 0 0 0 0 0 0 0
  4. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 5
  5. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 5, Day 2
  6. Results Update Event Link Click on the logo to open Regular Season Week 9, Day 1
  7. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 5, Day 2
  8. Results Update Event Link Click on the logo to open Domestic Second Round First Leg, Rescheduled Match Second Leg, Day 2
  9. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 5, Day 1
  10. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 5, Day 2
  11. Results Update Event Link Click on the logo to open Domestic Second Round Second Leg, Day 1
  12. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 5, Day 1
  13. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 5, Day 1
  14. Last five >>>>>>>>>> OPEN contest / TOISC results: 2021 > 22nd 2020 > 22nd 2019 > 19th 2018 > 22nd 2017 > 28th Maybe don't like the "old" ('80-'90) Italian songs......... I'm a little bit surprised of the statistics. However Italy begun with a 3rd place in the 2012 Eurovision- All Time Contest (the edition "zero "of these contest) ........Modugno-Nel blu dipinto di blu (1958) PS: for many users that don't remember or weren't here at time >> the winner was ABBA
  15. votes : Steve Parker 12 pts 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Pablita 12 pts 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Gianlu33 12 pts 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Henry_Leon 12 Great Britain 11 Spain 10 Sweden 9 Indonesia 8 Slovakia 7 Serbia 6 Denmark 5 New Zealand 4 Lituania 3 USA 2 Vietnam 1 Mexico
×
×
  • Create New...