website statistics
Jump to content

Henry_Leon

Totallympics Medallist
  • Posts

    2,427
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

 Content Type 

Forums

Calendar

Totallympics International Song Contest

Qualifying to the Games

Qualification Tracker

Everything posted by Henry_Leon

  1. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 6, Day 1
  2. Results Update Event Link Click on the logo to open Domestic Second Round Second Leg, Rescheduled Match
  3. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 6, Day 1
  4. Results Update Event Link Click on the logo to open Regular Season Week 10, Day 2
  5. Results Update Event Link Click on the logo to open Regular Season Week 10, Day 1
  6. Results Update Event Link Click on the logo to open Elite Round Day 1
  7. [hide] Preliminary Round December 1st - December 7th, 2021 32 Nations, the 1st, 2nd, 3rd and Nation from each Group will qualify for the Main Round Group A Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 3rd 2021, h. 18:00 France 9 Angola December 3rd 2021, h. 20:30 Montenegro 2 Slovenia December 5th 2021, h. 18:00 Slovenia 6 France December 5th 2021, h. 20:30 Montenegro 2 Angola December 7th 2021, h. 18:00 Angola 1 Slovenia December 7th 2021, h. 20:30 France 2 Montenegro Group B Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 3rd 2021, h. 18:00 RHF 18 Cameroon December 3rd 2021, h. 20:30 Serbia 2 Poland December 5th 2021, h. 18:00 Poland 2 RHF December 5th 2021, h. 20:30 Serbia 8 Cameroon December 7th 2021, h. 18:00 Cameroon 8 Poland December 7th 2021, h. 20:30 RHF 4 Serbia Group C Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 3rd 2021, h. 18:00 Romania 13 Iran December 3rd 2021, h. 20:30 Norway 19 Kazakhstan December 5th 2021, h. 18:00 Romania 8 Kazakhstan December 5th 2021, h. 20:30 Iran 18 Norway December 7th 2021, h. 18:00 Kazakhstan 3 Iran December 7th 2021, h. 20:30 Norway 4 Romania Group D Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 3rd 2021, h. 18:00 Netherlands 18 Puerto Rico December 3rd 2021, h. 20:30 Sweden 16 Uzbekistan December 5th 2021, h. 18:00 Sweden 14 Puerto Rico December 5th 2021, h. 20:30 Uzbekistan 19 Netherlands December 7th 2021, h. 18:00 Puerto Rico 2 Uzbekistan December 7th 2021, h. 20:30 Netherlands 2 Sweden Group E Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 2nd 2021, h. 18:00 Germany 3 Czech Republic December 2nd 2021, h. 20:30 Hungary 3 Slovakia December 4th 2021, h. 18:00 Slovakia 4 Germany December 4th 2021, h. 20:30 Hungary 2 Czech Republic December 6th 2021, h. 18:00 Czech Republic 2 Slovakia December 6th 2021, h. 20:30 Germany 1 Hungary Group F Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 2nd 2021, h. 18:00 South Korea 14 Congo December 2nd 2021, h. 20:30 Denmark 6 Tunisia December 4th 2021, h. 18:00 South Korea 4 Tunisia December 4th 2021, h. 20:30 Congo 15 Denmark December 6th 2021, h. 18:00 Tunisia 2 Congo December 6th 2021, h. 20:30 Denmark 1 South Korea Group G Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 2nd 2021, h. 18:00 Croatia 5 Brazil December 2nd 2021, h. 20:30 Japan 6 Paraguay December 4th 2021, h. 18:00 Paraguay 10 Croatia December 4th 2021, h. 20:30 Japan 2 Brazil December 6th 2021, h. 18:00 Brazil 13 Paraguay December 6th 2021, h. 20:30 Croatia 2 Japan Group H Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 1st 2021, h. 20:30 Spain 6 Argentina December 2nd 2021, h. 18:00 Austria 3 China December 4th 2021, h. 18:00 Austria 5 Argentina December 4th 2021, h. 20:30 China 12 Spain December 6th 2021, h. 18:00 Argentina 4 China December 6th 2021, h. 20:30 Spain 9 Austria Top 3 Place 1st Place 2nd Place 3rd Place Nation Norway RHF France [/hide]
  8. Results Update Event Link Click on the logo to open Regular Season Week 9, Day 2
  9. Elite Round December 1st - December 5th, 2021 16 Teams, 4 groups, the 1st Team from each Group will qualify for the Final Four Group A Viten Orsha ACCS Asnières Villeneuve 92 Kairat Almaty MFK Tyumen Group B MNK Olmissum ZVV Hovocubo Sporting Clube de Portugal Sinara Ekaterinburg Group C FP Halle-Gooik SK Plzeň KMN Dobovec Barça Group D Haladás VSE SL Benfica Levante UD FS Uragan Ivano-Frankivsk Group A Yekaterinburg Time (GMT +5) Kairat Almaty 3 - 2 Viten Orsha Half-Time: 2-2 December 2nd 2021, h. 16:00, Centralny, Tyumen ACCS Asnières Villeneuve 92 2 - 5 MFK Tyumen Half-Time: 0-2 December 2nd 2021, h. 19:00, Centralny, Tyumen ACCS Asnières Villeneuve 92 3 - 3 Kairat Almaty Half-Time: 2-1 December 3rd 2021, h. 16:00, Centralny, Tyumen MFK Tyumen 3 - 2 Viten Orsha Half-Time: 1-2 December 3rd 2021, h. 19:00, Centralny, Tyumen Viten Orsha 5 - 10 ACCS Asnières Villeneuve 92 Half-Time: 1-5 December 5th 2021, h. 16:00, Centralny, Tyumen MFK Tyumen 3 - 2 Kairat Almaty Half-Time: 0-1 December 5th 2021, h. 19:00, Centralny, Tyumen Group A Final Standing Nation P W D L GF GA +/- Pt. MFK Tyumen 3 3 0 0 11 6 +5 9 ACCS Asnières Villeneuve 92 3 1 1 1 15 13 +2 4 Kairat Almaty 3 1 1 1 8 8 0 4 Viten Orsha 3 0 0 3 9 16 -7 0 Group B Western European Time (GMT) Sinara Ekaterinburg 5 - 1 ZVV Hovocubo Half-Time: 1-1 December 2nd 2021, h. 16:30, Pavilhão João Rocha, Lisbon MNK Olmissum 1 - 3 Sporting Clube de Portugal Half-Time: 0-1 December 2nd 2021, h. 19:00, Pavilhão João Rocha, Lisbon MNK Olmissum 2 - 3 Sinara Ekaterinburg Half-Time: 0-2 December 3rd 2021, h. 15:30, Pavilhão João Rocha, Lisbon Sporting Clube de Portugal 8 - 2 ZVV Hovocubo Half-Time: 7-2 December 3rd 2021, h. 18:00, Pavilhão João Rocha, Lisbon ZVV Hovocubo 3 - 4 MNK Olmissum Half-Time: 2-2 December 5th 2021, h. 16:30, Pavilhão João Rocha, Lisbon Sporting Clube de Portugal 1 - 1 Sinara Ekaterinburg Half-Time: 0-0 December 5th 2021, h. 19:00, Pavilhão João Rocha, Lisbon Group B Final Standing Nation P W D L GF GA +/- Pt. Sporting Clube de Portugal 3 2 1 0 12 4 +8 7 Sinara Ekaterinburg 3 2 1 0 9 4 +5 7 MNK Olmissum 3 1 0 2 7 9 -2 3 ZVV Hovocubo 3 0 0 3 6 17 -11 0 Group C Central European Time (GMT +1) Barça 8 - 2 KMN Dobovec Half-Time: 4-1 December 1st 2021, h. 17:30, TJ Lokomotiva Plzeň, Plzen FP Halle-Gooik 3 - 6 SK Plzeň Half-Time: 1-4 December 1st 2021, h. 20:30, TJ Lokomotiva Plzeň, Plzen FP Halle-Gooik 4 - 8 Barça Half-Time: 3-4 December 2nd 2021, h. 17:30, TJ Lokomotiva Plzeň, Plzen SK Plzeň 2 - 3 KMN Dobovec Half-Time: 0-1 December 2nd 2021, h. 20:30, TJ Lokomotiva Plzeň, Plzen KMN Dobovec 1 - 4 FP Halle-Gooik Half-Time: 0-2 December 4th 2021, h. 15:00, TJ Lokomotiva Plzeň, Plzen SK Plzeň 1 - 3 Barça Half-Time: 0-1 December 4th 2021, h. 18:00, TJ Lokomotiva Plzeň, Plzen Group C Final Standing Nation P W D L GF GA +/- Pt. Barça 3 3 0 0 19 7 +12 9 SK Plzeň 3 1 0 2 9 9 0 3 FP Halle-Gooik 3 1 0 2 11 15 -4 3 KMN Dobovec 3 1 0 2 6 14 -8 3 Group D Western European Time (GMT) Levante UD FS 3 - 5 Uragan Ivano-Frankivsk Half-Time: 1-2 December 1st 2021, h. 17:00, Pavilhão Fidelidade, Lisbon Haladás VSE 3 - 8 SL Benfica Half-Time: 1-5 December 1st 2021, h. 20:00, Pavilhão Fidelidade, Lisbon Haladás VSE 2 - 3 Levante UD FS Half-Time: 0-2 December 2nd 2021, h. 17:30, Pavilhão Fidelidade, Lisbon SL Benfica 4 - 0 Uragan Ivano-Frankivsk Half-Time: 3-0 December 2nd 2021, h. 20:30, Pavilhão Fidelidade, Lisbon Uragan Ivano-Frankivsk 0 - 4 Haladás VSE Half-Time: 0-2 December 4th 2021, h. 17:00, Pavilhão Fidelidade, Lisbon SL Benfica 3 - 2 Levante UD FS Half-Time: 1-0 December 4th 2021, h. 20:00, Pavilhão Fidelidade, Lisbon Group D Final Standing Nation P W D L GF GA +/- Pt. SL Benfica 3 3 0 0 15 5 +10 9 Haladás VSE 3 1 0 2 9 11 -2 3 Levante UD FS 3 1 0 2 8 10 -2 3 Uragan Ivano-Frankivsk 3 1 0 2 5 11 -6 3
  10. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 5
  11. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 5, Day 2
  12. Results Update Event Link Click on the logo to open Regular Season Week 9, Day 1
  13. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 5, Day 2
  14. Results Update Event Link Click on the logo to open Domestic Second Round First Leg, Rescheduled Match Second Leg, Day 2
  15. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 5, Day 1
  16. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 5, Day 2
  17. Results Update Event Link Click on the logo to open Domestic Second Round Second Leg, Day 1
  18. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 5, Day 1
  19. Results Update Event Link Click on the logo to open Group Stage Week 5, Day 1
  20. Last five >>>>>>>>>> OPEN contest / TOISC results: 2021 > 22nd 2020 > 22nd 2019 > 19th 2018 > 22nd 2017 > 28th Maybe don't like the "old" ('80-'90) Italian songs......... I'm a little bit surprised of the statistics. However Italy begun with a 3rd place in the 2012 Eurovision- All Time Contest (the edition "zero "of these contest) ........Modugno-Nel blu dipinto di blu (1958) PS: for many users that don't remember or weren't here at time >> the winner was ABBA
  21. votes : Steve Parker 12 pts 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Pablita 12 pts 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Gianlu33 12 pts 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Henry_Leon 12 Great Britain 11 Spain 10 Sweden 9 Indonesia 8 Slovakia 7 Serbia 6 Denmark 5 New Zealand 4 Lituania 3 USA 2 Vietnam 1 Mexico
×
×
  • Create New...