website statistics
Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Past hour
  2. Replay of the Czechia national finals. Anyone can vote until February 6th. I’ve put my rankings in the spoiler box below. https://youtube.com/live/EA5zETYL3fM?si=EnSIkaIECMiOmarE
  3. Today
  4. Sad news of the oldest ever Olympian
  5. Yesterday
  6. By the way, it's weird when even ultra liberal Reddit is seemingly taking the sporting aspect. Usually they are the first in the "moral compass" Topic here
  7. Most of the quotas will be awarded in 2024, like it usually is and the ones using some kind of rankings stuff have some additional tournaments in the end as well. They could be added along the way, like any other athletes. The problem is not that a decision needs to be made now. The problem is that whatever decision is made it won't be the end and we will hear about it until Day 1. People wouldn't stop honking and bonking about it and it will shade every damn event...
  8. Interesting point raised by Krauchanka. How will the IOC approach the potential participation of “dissident” athletes if BLR/RUS are eligible to send teams. Belarus was already on thin ice with the IOC for political discrimination in athlete selection before the invasion.
  9. team named. Men's endurance: Dan Bigham, Will Perrett, Charlie Tanfield, Will Tidball, Ethan Vernon, Ollie Wood, Fred Wright. Women's endurance: Katie Archibald, Elinor Barker, Ella Barnwell, Neah Evans, Josie Knight, Anna Morris. Women's sprint: Lauren Bell, Sophie Capewell, Emma Finucane, Katy Marchant. Men's sprint: Jack Carlin, Ali Fielding, Joe Truman, Hamish Turnbull.
  10. REFEREES & LINESMEN ASSIGNED FOR CHL FINAL 2023! Top game officials from the Swiss National League and the German DEL will take charge of this season's Champions Hockey League Final. The head referees for the CHL Final which will be played on 18 February in Luleå (SWE) will be Miroslav Štolc @hckošice and André Schrader. Both are among the top 3 referees in the Swiss National League and the German DEL respectively and have officiated many games on an international level. Štolc, who started his career as a referee in 2014 following a professional playing career, worked in the Austrian ICE Hockey League before joining the Swiss National League in 2020. He has been selected to officiate playoff finals in both leagues (once in Austria, twice in Switzerland so far). On an international level, the Slovak was appointed for the 2022 IIHF World Ice Hockey Championship in Finland. Schrader has been a pro referee in the German DEL since 2017 and has officiated three playoff finals since then. On an international level, he has been selected for the 2022 Olympic Games in Beijing as well as for games at the IIHF World Ice Hockey Championship, the IIHF World Junior Championship and the IIHF Ice Hockey U18 World Championship. Furthermore, the German officiated the 2015 CHL Final between Luleå Hockey and Frölunda Gothenburg as a linesman. Running the lines at the CHL Final in Luleå will be Eric Cattaneo and Marius Wölzmüller, working for the Swiss National League and the German DEL respectively.
  11. CHL FINAL 2023 FACE-OFF TIME SET FOR 16:20 CET! The face-off time for the Champions Hockey League Final 2023 on 18 February 2023 between Luleå Hockey (SWE) and Tappara Tampere (FIN) has been confirmed! The ultimate game of the season in the Coop Norrbotten Arena in Sweden's Luleå will start at 16:20 CET.
  12. Bobby Hull dies at 84, legendary Blackhawks goal-scorer, Cup champion Hockey Hall of Fame forward scored at least 50 five times, named one of 100 Greatest NHL Players https://www.nhl.com/news/bobby-hull-dead-at-age-84/c-340587082
  13. Tuesday January 31st, 2023 - Round-Robin Day 5 Schedule (GMT +2) 13:00 Estonia vs Kazakhstan 16:30 Belgium vs New Zealand 20:00 Bulgaria vs Iceland
  14. Monday January 30th, 2023 - Knock-out Round Day 1 Results (GMT +3) Quarterfinals 10:00 Australia 28 - 0 South Africa 13:30 Bulgaria 6 - 2 New Zealand 17:00 Israel 10 - 0 Bosnia and Herzegovina 20:30 Kyrgyzstan 1 - 3 Turkey
  15. Preliminary Round February 5th - February 9th, 2023 12 Nations, 2 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Nations from each Groups will qualify for the Quartelfinals, the 5th Nations from each Groups will qualify for the 9th Place Match, the 6th Nations from each Group will qualify for the 11th Place Group A Australia Austria Netherlands New Zealand South Africa United States Group B Belgium Canada Czech Republic Kazakhstan Namibia Ukraine Group A South Africa Standard Time (GMT +2) Austria South Africa Quarter-by-Quarter: February 5th 2023, h. 08:30, Heartfelt Arena, Pretoria Australia United States Quarter-by-Quarter: February 5th 2023, h. 10:50, Heartfelt Arena, Pretoria Netherlands New Zealand Quarter-by-Quarter: February 5th 2023, h. 13:10, Heartfelt Arena, Pretoria Austria United States Quarter-by-Quarter: February 6th 2023, h. 16:40, Heartfelt Arena, Pretoria Netherlands South Africa Quarter-by-Quarter: February 6th 2023, h. 19:00, Heartfelt Arena, Pretoria New Zealand Australia Quarter-by-Quarter: February 6th 2023, h. 21:20, Heartfelt Arena, Pretoria United States South Africa Quarter-by-Quarter: February 7th 2023, h. 09:40, Heartfelt Arena, Pretoria Australia Netherlands Quarter-by-Quarter: February 7th 2023, h. 10:50, Heartfelt Arena, Pretoria New Zealand Austria Quarter-by-Quarter: February 7th 2023, h. 13:10, Heartfelt Arena, Pretoria Austria Netherlands Quarter-by-Quarter: February 8th 2023, h. 15:30, Heartfelt Arena, Pretoria United States New Zealand Quarter-by-Quarter: Februar8th 2023, h. 17:50, Heartfelt Arena, Pretoria South Africa Australia Quarter-by-Quarter: February 8th 2023, h. 20:10, Heartfelt Arena, Pretoria Netherlands United States Quarter-by-Quarter: February 9th 2023, h. 08:30, Heartfelt Arena, Pretoria South Africa New Zealand Quarter-by-Quarter: February 9th 2023, h. 10:50, Heartfelt Arena, Pretoria Australia Austria Quarter-by-Quarter: Febru9th 2023, h. 13:10, Heartfelt Arena, Pretoria Group A Provisional Standing Nation P W D L GF GA +/- Pt. Australia Austria Netherlands New Zealand South Africa United States Group B South Africa Standard Time (GMT +2) Namibia Kazakhstan Quarter-by-Quarter: February 5th 2023, h. 15:30, Heartfelt Arena, Pretoria Ukraine Canada Quarter-by-Quarter: February 5th 2023, h. 17:50, Heartfelt Arena, Pretoria Czech Republic Belgium Quarter-by-Quarter: February 5th 2023, h. 20:10, Heartfelt Arena, Pretoria Canada Namibia Quarter-by-Quarter: February 6th 2023, h. 09:40, Heartfelt Arena, Pretoria Czech Republic Kazakhstan Quarter-by-Quarter: February 6th 2023, h. 12:00, Heartfelt Arena, Pretoria Ukraine Belgium Quarter-by-Quarter: February 6th 2023, h. 14:20, Heartfelt Arena, Pretoria Canada Czech Republic Quarter-by-Quarter: February 7th 2023, h. 15:30, Heartfelt Arena, Pretoria Namibia Ukraine Quarter-by-Quarter: February 7th 2023, h. 17:50, Heartfelt Arena, Pretoria Kazakhstan Belgium Quarter-by-Quarter: February 7th 2023, h. 20:10, Heartfelt Arena, Pretoria Czech Republic Ukraine Quarter-by-Quarter: February 8th 2023, h. 08:30, Heartfelt Arena, Pretoria Belgium Namibia Quarter-by-Quarter: February 8th 2023, h. 10:50, Heartfelt Arena, Pretoria Kazakhstan Canada Quarter-by-Quarter: February 8th 2023, h. 13:10, Heartfelt Arena, Pretoria Belgium Canada Quarter-by-Quarter: February 9th 2023, h. 15:30, Heartfelt Arena, Pretoria Namibia Czech Republic Quarter-by-Quarter: February 9th 2023, h. 16:40, Heartfelt Arena, Pretoria Ukraine Kazakhstan Quarter-by-Quarter: February 9th 2023, h. 17:50, Heartfelt Arena, Pretoria Group B Provisional Standing Nation P W D L GF GA +/- Pt. Belgium Canada Czech Republic Kazakhstan Namibia Ukraine
  16. Qualification Format Africa Women's Field Hockey AFHF Indoor African Cup 2021 April 16th - April 18th, 2021 3 Nations, South Africa asthe Host Nation and next Nation will qualify for the Women's Field Hockey FIH Indoor World Cup 2023 Registered Nations Qualified, Eliminated, In Progress Botswana (Women's Field Hockey Indoor African Cup of Nations 2022) Namibia (Women's Field Hockey Indoor African Cup of Nations 2022) South Africa (Women's Field Hockey Indoor African Cup of Nations 2022) America Women's Field Hockey PAHF Indoor Pan American Cup 2021 June 25th - June 27th, 2021 5 Nations, the 1st and 2nd Nations will qualify for the the Women's Field Hockey FIH Indoor World Cup 2023 Registered Nations Qualified, Eliminated, In Progress Argentina (Women's Field Hockey PAHF Indoor Pan American Cup 2021) Canada (Women's Field Hockey PAHF Indoor Pan American Cup 2021) Guyana (Women's Field Hockey PAHF Indoor Pan American Cup 2021) United States (Women's Field Hockey PAHF Indoor Pan American Cup 2021) Uruguay (Women's Field Hockey PAHF Indoor Pan American Cup 2021) Asia Women's Field Hockey Indoor Asia Cup 2019 July 15th - July 21st, 2019 9 Nations, the 1st Nation will qualify for the the Women's Field Hockey FIH Indoor World Cup 2023 Registered Nations Qualified, Eliminated, In Progres Chinese Taipei (Women's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Iran (Women's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Kazakhstan (Women's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Malaysia (Women's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Nepal (Women's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Philippines (Women's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Singapore (Women's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Thailand (Women's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Uzbekistan (Women's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Europe Women's Field Hockey EuroHockey Indoor Championship 2020 January 24th - January 26th, 2020 8 Nations, the 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Nations will qualify for the the Women's Field Hockey FIH Indoor World Cup 2023 Registered Nations Qualified, Eliminated, In Progress Austria (Women's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020) Belarus (Women's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020, Excluded) Belgium (Women's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020) Czech Republic (Women's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020) Germany (Women's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020, Withdrew) Netherlands (Women's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020) Switzerland (Women's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020) Ukraine (Women's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020) Oceania Registered Nations Qualified, Eliminated, In Progress Australia (Invitational Nation) New Zealand (Invitational Nation)
  17. Qualified Nations Australia Austria Belgium Canada Czech Republic Kazakhstan Namibia Netherlands New Zealand South Africa Ukraine United States Competition Format Preliminary Round February 5th - February 9th, 2023 12 Nations, 2 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Nations from each Groups will qualify for the Quartelfinals, the 5th Nations from each Groups will qualify for the 9th Place Match, the 6th Nations from each Group will qualify for the 11th Place Match I Knockout Round February 10th - February 11th, 2023 12 Nations, Placement Matches, Quartelfinals, Semifinals, Bronze Medal Match, Gold Medal Match, the winning Nation will be the Women's Field Hockey FIH Indoor World Cup 2023 Champion
  18. Preliminary Round February 5th - February 9th, 2023 12 Nations, 2 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Nations from each Groups will qualify for the Quartelfinals, the 5th Nations from each Groups will qualify for the 9th Place Match, the 6th Nations from each Group will qualify for the 11th Place Group A Austria Belgium Kazakhstan Namibia Netherlands New Zealand Group B Argentina Australia Czech Republic Iran South Africa United States Group A South Africa Standard Time (GMT +2) Netherlands Namibia Quarter-by-Quarter: February 5th 2023, h. 16:40, Heartfelt Arena, Pretoria Austria New Zealand Quarter-by-Quarter: February 5th 2023, h. 19:00, Heartfelt Arena, Pretoria Belgium Kazakhstan Quarter-by-Quarter: February 5th 2023, h. 21:20, Heartfelt Arena, Pretoria Austria Namibia Quarter-by-Quarter: February 6th 2023, h. 08:30, Heartfelt Arena, Pretoria Netherlands Kazakhstan Quarter-by-Quarter: February 6th 2023, h. 10:50, Heartfelt Arena, Pretoria New Zealand Belgium Quarter-by-Quarter: February 6th 2023, h. 13:10, Heartfelt Arena, Pretoria Kazakhstan Namibia Quarter-by-Quarter: February 7th 2023, h. 16:40, Heartfelt Arena, Pretoria Belgium Austria Quarter-by-Quarter: February 7th 2023, h. 19:00, Heartfelt Arena, Pretoria New Zealand Netherlands Quarter-by-Quarter: February 7th 2023, h. 21:20, Heartfelt Arena, Pretoria Namibia Belgium Quarter-by-Quarter: February 8th 2023, h. 09:40, Heartfelt Arena, Pretoria Kazakhstan New Zealand Quarter-by-Quarter: Februar8th 2023, h. 12:00, Heartfelt Arena, Pretoria Netherlands Austria Quarter-by-Quarter: February 8th 2023, h. 14:20, Heartfelt Arena, Pretoria Belgium Netherlands Quarter-by-Quarter: February 9th 2023, h. 19:00, Heartfelt Arena, Pretoria Austria Kazakhstan Quarter-by-Quarter: February 9th 2023, h. 20:10, Heartfelt Arena, Pretoria Namibia New Zealand Quarter-by-Quarter: Febru9th 2023, h. 21:20, Heartfelt Arena, Pretoria Group A Provisional Standing Nation P W D L GF GA +/- Pt. Austria Belgium Kazakhstan Namibia Netherlands New Zealand Group B South Africa Standard Time (GMT +2) Australia South Africa Quarter-by-Quarter: February 5th 2023, h. 09:40, Heartfelt Arena, Pretoria Iran Argentina Quarter-by-Quarter: February 5th 2023, h. 12:00, Heartfelt Arena, Pretoria Czech Republic United States Quarter-by-Quarter: February 5th 2023, h. 14:20, Heartfelt Arena, Pretoria Argentina Australia Quarter-by-Quarter: February 6th 2023, h. 15:30, Heartfelt Arena, Pretoria Iran United States Quarter-by-Quarter: February 6th 2023, h. 17:50, Heartfelt Arena, Pretoria Czech Republic South Africa Quarter-by-Quarter: February 6th 2023, h. 20:10, Heartfelt Arena, Pretoria Australia Iran Quarter-by-Quarter: February 7th 2023, h. 08:30, Heartfelt Arena, Pretoria South Africa United States Quarter-by-Quarter: February 7th 2023, h. 12:00, Heartfelt Arena, Pretoria Argentina Czech Republic Quarter-by-Quarter: February 7th 2023, h. 14:20, Heartfelt Arena, Pretoria United States Argentina Quarter-by-Quarter: February 8th 2023, h. 16:40, Heartfelt Arena, Pretoria Iran South Africa Quarter-by-Quarter: February 8th 2023, h. 19:00, Heartfelt Arena, Pretoria Australia Czech Republic Quarter-by-Quarter: February 8th 2023, h. 21:20, Heartfelt Arena, Pretoria South Africa Argentina Quarter-by-Quarter: February 9th 2023, h. 09:40, Heartfelt Arena, Pretoria United States Australia Quarter-by-Quarter: February 9th 2023, h. 12:00, Heartfelt Arena, Pretoria Czech Republic Iran Quarter-by-Quarter: February 9th 2023, h. 14:20, Heartfelt Arena, Pretoria Group B Provisional Standing Nation P W D L GF GA +/- Pt. Argentina Australia Czech Republic Iran South Africa United States
  19. Qualification Format Africa Men's Field Hockey AFHF Indoor African Cup 2021 April 16th - April 18th, 2021 3 Nations, South Africa asthe Host Nation and next Nation will qualify for the Men's Field Hockey FIH Indoor World Cup 2023 Registered Nations Qualified, Eliminated, In Progress Botswana (Men's Field Hockey Indoor African Cup of Nations 2022) Namibia (Men's Field Hockey Indoor African Cup of Nations 2022) South Africa (Men's Field Hockey Indoor African Cup of Nations 2022) America Men's Field Hockey PAHF Indoor Pan American Cup 2021 June 25th - June 27th, 2021 3 Nations, the 1st and 2nd Nations will qualify for the the Men's Field Hockey FIH Indoor World Cup 2023 Registered Nations Qualified, Eliminated, In Progress Argentina (Men's Field Hockey PAHF Indoor Pan American Cup 2021) Canada (Men's Field Hockey PAHF Indoor Pan American Cup 2021) Trinidad and Tobago (Men's Field Hockey PAHF Indoor Pan American Cup 2021) United States (Men's Field Hockey PAHF Indoor Pan American Cup 2021) Asia Men's Field Hockey Indoor Asia Cup 2019 May 2nd - May 13th, 2019 10 Nations, the 1st and 2nd Nations will qualify for the the Men's Field Hockey FIH Indoor World Cup 2023 Registered Nations Qualified, Eliminated, In Progress Bangladesh (Men's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Chinese Taipei (Men's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Iran (Men's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Kazakhstan (Men's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Malaysia (Men's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Nepal (Men's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Philippines (Men's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Singapore (Men's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Thailand (Men's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Uzbekistan (Men's Field Hockey Indoor AHF Asia Cup 2019) Europe Men's Field Hockey EuroHockey Indoor Championship 2020 January 17th - January 19th, 2020 8 Nations, the 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Nations will qualify for the the Men's Field Hockey FIH Indoor World Cup 2023 Registered Nations Qualified, Eliminated, In Progress Austria (Men's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020) Belgium (Men's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020) Czech Republic (Men's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020) Germany (Men's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020, Withdrew) Netherlands (Men's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020) Poland (Men's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020) Russia (Men's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020, Excluded) Ukraine (Men's Field Hockey EHF EuroHockey Indoor Champinship 2020) Oceania Registered Nations Qualified, Eliminated, In Progress Australia (Invitational Nation) New Zealand (Invitational Nation)
  20. Qualified Nations Argentina Australia Austria Belgium Czech Republic Iran Kazakhstan Namibia Netherlands New Zealand South Africa United States Competition Format Preliminary Round February 5th - February 9th, 2023 12 Nations, 2 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Nations from each Groups will qualify for the Quartelfinals, the 5th Nations from each Groups will qualify for the 9th Place Match, the 6th Nations from each Group will qualify for the 11th Place Match I Knockout Round February 10th - February 11th, 2023 12 Nations, Placement Matches, Quartelfinals, Semifinals, Bronze Medal Match, Gold Medal Match, the winning Nation will be the Men's Field Hockey FIH Indoor World Cup 2023 Champion
  21. For men, almost sure 2 athletes for , , , there are 7 surfers for 4 places. Two from , and one each for , , , ,
  22. Kyle Smaine, freeskier & World Halfpipe Champion. https://www.bbc.co.uk/sport/winter-sports/64455248
  23. Initial sports program approved for LA28: https://www.paralympic.org/news/la28-paralympic-games-initial-sport-programme-feature-22-sports Pretty much the same as Paris 2024, though LA28 can explore the inclusion of para climbing and/or para surfing. Tough loss for World Sailing who made a very public push to have para sailing reinstated on the program.
  24. Figure Skating ISU Bavarian Open 2023 Oberstdorf (GER) - 31 January 2023 - 5 February 2023
  25. As long as USA and China are on board, you can get the games running. IOC can tank anything else financially speaking.
  26. It has to start now because of the qualification tournaments. Any kind of debate over the ban in 2024 would make no sense because by that point most Russian athletes would have missed out on a bunch of qualification events and would have no chance winning quotas, unless they get some kind of wildcard, which would be even more insulting for Ukrainians than the ban lift.
  27. Women's Individual Non-Olympic Event Group 1 Preliminary Round 28 Athletes, the 1st and 2nd Athletes from each Group will qualify for the Round 1 Group A Athlete 1 Athlete 2 Result Agnes Kimura Dianne Spring 0 - 0 Agnes Kimura Linda Larrea 0 - 0 Agnes Kimura Mink Nutcharut 0 - 0 Linda Larrea Dianne Spring 0 - 0 Mink Nutcharut Dianne Spring 0 - 0 Mink Nutcharut Linda Larrea 0 - 0 Group A Final Standing Athlete P Matches W Matches L Matches P Frames W Frames L Frames +/- Pt. Group B Athlete 1 Athlete 2 Result Kimberly Cullen Cheung Yee Ting 0 - 0 Kimberly Cullen Jessica Woods 0 - 0 Kimberly Cullen Xuejun Alice Wu 0 - 0 Cheung Yee Ting Jessica Woods 0 - 0 Xuejun Alice Wu Cheung Yee Ting 0 - 0 Xuejun Alice Wu Jessica Woods 0 - 0 Group B Final Standing Athlete P Matches W Matches L Matches P Frames W Frames L Frames +/- Pt. Group C Athlete 1 Athlete 2 Result Ng On Yee Jade Cullen 0 - 0 Kylie Bellinger Jade Cullen 0 - 0 Sharon Benson Jade Cullen 0 - 0 Kylie Bellinger Ng On Yee 0 - 0 Sharon Benson Ng On Yee 0 - 0 Kylie Bellinger Sharon Benson 0 - 0 Group C Final Standing Athlete P Matches W Matches L Matches P Frames W Frames L Frames +/- Pt. Group D Athlete 1 Athlete 2 Result So Man Yan P Laokiatphong 0 - 0 So Man Yan Di Merritt 0 - 0 So Man Yan Tea Smith 0 - 0 Di Merritt P Laokiatphong 0 - 0 Tea Smith P Laokiatphong 0 - 0 Di Merritt Tea Smith 0 - 0 Group D Final Standing Athlete P Matches W Matches L Matches P Frames W Frames L Frames +/- Pt. Group E Athlete 1 Athlete 2 Result S Nuanthakhamjan Natasha Chethan 0 - 0 Roxie Cooper S Nuanthakhamjan 0 - 0 S Nuanthakhamjan Mia Newman 0 - 0 Roxie Cooper Natasha Chethan 0 - 0 Natasha Chethan Mia Newman 0 - 0 Roxie Cooper Mia Newman 0 - 0 Group E Final Standing Athlete P Matches W Matches L Matches P Frames W Frames L Frames +/- Pt. Group F Athlete 1 Athlete 2 Result Temple Geayley Maria Paul-Bennett 0 - 0 Maria Paul-Bennett Lilly Meldrum 0 - 0 Maria Paul-Bennett Louise Foster 0 - 0 Temple Geayley Lilly Meldrum 0 - 0 Temple Geayley Louise Foster 0 - 0 Louise Foster Lilly Meldrum 0 - 0 Group F Final Standing Athlete P Matches W Matches L Matches P Frames W Frames L Frames +/- Pt. Group G Athlete 1 Athlete 2 Result Carlie Tait Louise Kerr 0 - 0 Carlie Tait Christine Firth 0 - 0 Ho Yee Ki Carlie Tait 0 - 0 Louise Kerr Christine Firth 0 - 0 Ho Yee Ki Louise Kerr 0 - 0 Ho Yee Ki Christine Firth 0 - 0 Group G Final Standing Athlete P Matches W Matches L Matches P Frames W Frames L Frames +/- Pt.
  28. with a strong team in Obertilliach Paula Botet – ARMEE EMHM La Bresse (Massif Vosgien) Sophie Chauveau – Grand Bornand (Mont Blanc) Caroline Colombo – Mouthe (Massiv Juras) Gilonne Guigonnat – Villard S/Boëge (Mont Blanc) Rémi Broutier – Bauges SN (Savoie) Emilien Claude – ARMEE Basse/Rupt (Massif Vosgien) Oscar Lombardot – ES Saugette (Massiv Juras) Ambroise Meunier – La Féclaz (Savoie) Eric Perrot – ARMEE Peisey-Vallandry (Savoie)
  1. Load more activity
  • Newest Members

    • Vennie

      Vennie 0

      Newbie
      Joined:
      Last active:
    • Jennifer

      Jennifer 0

      Newbie
      Joined:
      Last active:
    • kris25

      kris25 0

      Newbie
      Joined:
      Last active:
    • De_Boni.BR

      De_Boni.BR 2

      Newbie
      Joined:
      Last active:
    • angelamonttt_

      angelamonttt_ 0

      Newbie
      Joined:
      Last active:
    • javimv

      javimv 0

      Member
      Joined:
      Last active:
    • ELENAGM

      ELENAGM 0

      Member
      Joined:
      Last active:
    • Simo

      Simo 1

      Newbie
      Joined:
      Last active:
    • freddy duquesne

      freddy duquesne 0

      Newbie
      Joined:
      Last active:
    • Wojtala

      Wojtala 0

      Newbie
      Joined:
      Last active:
×
×
  • Create New...