website statistics
Jump to content

vlad

Totallympics Addicted
  • Posts

    936
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

vlad last won the day on December 9 2020

vlad had the most liked content!

1 Follower

Personal Information

  • Nation
    Romania
  • Gender
    Male
  • Date of Birth
    06/25/1991
  • Favourite Olympic Games
    Summer Olympic Games
  • Favourite Sports
    Football, Formula 1, Tennis
  • Favourite Athletes
    Lewis Hamilton

Recent Profile Visitors

5,106 profile views

vlad's Achievements

  1. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Women's Kayak Team September 22nd 2021 Austria Czech Republic X France Great Britain X Poland RCF X Slovakia Slovenia Spain Men's Kayak Team September 22nd 2021 Austria Czech Republic X France Germany Great Britain Italy Poland X RCF Slovakia Slovenia Spain X Switzerland Any Other Nation Women's Canoe Team September 22nd 2021 Czech Republic X France Great Britain Italy Poland X RCF Slovakia Slovenia Spain X Men's Canoe Team September 22nd 2021 Czech Republic France Great Britain Italy Poland RCF X Slovakia X Slovenia Spain X United States Uzbekistan Women's K-1 September 25th 2021 Jessica Fox X Ana Satila Katerina Minarik Kudejova Any Athlete from France Elena Apel Ricarda Funk Mallory Franklin X Kimberly Woods Luuka Jones Klaudia Zwolinska Eliska Mintalova Ursa Kragelj Eva Tercelj X Any Athlete from Spain Any Other Athlete Men's K-1 September 25th 2021 Lucien Delfour Felix Oschmautz Vit Prindis X Jiri Prskavec X Mathieu Biazzizo Boris Neveu Hannes Aigner Joseph Clarke Bradley Forbes-Cryans Giovanni De Gennaro Jakub Grigar Peter Kauzer David Llorente X Any Other Athlete Women's C-1 September 26th 2021 Monica Doria Vilarrubla Jessica Fox X Viktoria Wolffhardt Ana Satila Tereza Fiserova Marjorie Delassus Elena Apel Andrea Herzog X Mallory Franklin Kimberly Woods X Zuzana Pankova Monika Skachova Any Athlete from Slovenia Any Athlete from Spain Any Other Athlete Men's C-1 September 26th 2021 Lukas Rohan Any Other Czech Athlete Denis Gargaud-Chanut Martin Thomas Franz Anton David Florence Raffaello Ivaldi X Matej Benus Marko Mirgorodsky Alexander Slafkovsky Luka Bozic X Ander Elosegi X Miquel Trave Any Other Athlete [/hide]
  2. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Women's K-2 200m September 18th 2021 Austria Belarus X Belgium Denmark Hungary X Mexico Poland RCF Slovenia X Spain Sweden Ukraine Any Other Pair Women's C-2 500m September 18th 2021 Belarus Canada Chile China X Cuba France Hungary X Moldova Poland RCF X Spain Ukraine Any Other Pair Men's K-1 1000m September 18th 2021 Aleh Yurenia X Antun Novakovic Rene Poulsen Martin Hiller Balint Kopasz X Andrea Schera Andrej Olijnik Rafal Rosolski Fernando Pimenta X Oleg Siniavin Bojan Zdelar Peter Gelle Jost Zakrajsek Roi Rodriguez Any Other Athlete Men's C-1 1000m September 18th 2021 Maksim Piatrou Connor Fitzpatrick Jose Cordova Martin Fuksa Adrien Bart X Conrad Scheibner Balazs Adolf X Mohammad Nabi Rezaei Carlo Tacchini Sergei Tarnovschi X Mateuz Kaminski Yurii Vandiuk Any Other Athlete Women's K-1 1000m September 18th 2021 Uladzislava Skryhanava X Anezka Paloudova Lizzie Broughton X Alida Gazso Agata Fantini Maria Virik Adrianna Kakol Kristina Bedec X Mariana Petrusova Laura Pedruello Inna Hryshchun Any Other Athlete Women's K-1 200m September 18th 2021 Natalie Davison Anamaria Govorcinovic Emma Jorgensen X Emily Lewis Anna Lucz Francesca Genzo Marta Walczykiewicz X Teresa Portela Natalia Podolskaia X Milica Novakovic Mirella Vazquez Linnea Stensils Mariia Skoryk Any Other Athlete Women's C-1 500m September 18th 2021 Alena Nazdrova X Katie Vincent X Maria Mailliard Vanesa Tot Denisa Rahova Annika Loske Katie Reid Agnes Kiss Sylvia Szczerbinska Tijana Arsic Maria Corbera Liudmyla Luzan Any Other Athlete X Men's K-2 1000m September 18th 2021 Belarus China Czech Republic Denmark Germany X Hungary X Norway Serbia Slovakia Spain X Sweden Ukraine Any Other Pair Men's C-2 1000m September 18th 2021 Canada China X Cuba X Hungary Italy Philippines Poland RCF Slovakia X Spain Uganda Ukraine Women's K-2 500m September 18th 2021 Austria Belarus X Belgium China Denmark France Germany Hungary Poland X RCF Slovenia X Sweden Ukraine Any Other Pair Men's C-4 500m September 18th 2021 Belarus X Czech Republic Hungary X Poland RCF X Spain Ukraine Men's K-4 500m September 18th 2021 Belarus Czech Republic Denmark France Germany X Hungary Poland Portugal RCF Slovakia X Spain X Ukraine Any Other Nation Women's C-1 200m September 19th 2021 Alena Nazdrova X Katie Vincent Maria Mailliard Vanesa Tot Yarisleidis Duboys X Annika Loske Katie Reid Virag Balla X Dorota Borowska Irina Andreeva Tijana Arsic Antia Jacome Liudmyla Luzan Any Other Athlete Men's K-1 200m September 19th 2021 Aliaksei Misiuchenka Jeremy Laray Badri Kavelashivili Kostja Stroinski Kolos Csizmadia X Andrea Di Liberto Arturas Seja Kevin Santon Jakub Stepun Alexander Dyachenko Strahinja Stefanovic X Carlos Garrote Petter Menning Oleh Kukharyk Any Other Athlete X Women's K-1 500m September 19th 2021 Anamaria Govorcinovic Anezka Paloudova Emma Aastrand Jorgensen Manon Hostens Deborah Kerr X Pauline Paszek X Tamara Csipes X Agata Fantini Teresa Portela Svetlana Chernigovskaya Milica Novakovic Isabella Contreras Linnea Stensils Mariya Povkh Any Other Athlete Women's C-2 200m September 19th 2021 Belarus Canada X Cuba Czech Republic X France Georgia Great Britain Hungary X Moldova Poland Spain Ukraine Men's C-2 500m September 19th 2021 Belarus Canada Czech Republic France Germany Hungary X Italy Moldova Poland RCF X Spain X Ukraine Any Other Pair Men's K-2 500m September 19th 2021 Belarus X Czech Republic France Germany X Hungary Italy Poland RCF Serbia Spain X Sweden Ukraine Any Other Pair Men's C-1 500m September 19th 2021 Maksim Piatrou Angle Kodinov X Jose Cordova Martin Fuksa Conrad Scheibner Balazs Kiss Carlo Tacchini X Oleg Tarnovschi X Mateuz Kaminski Dmitrii Sharov Manuel Fontan Pavlo Altukhov Any Other Athlete Women's C-4 500m September 19th 2021 Belarus X France Hungary X Poland X RCF Ukraine Men's K-1 500m September 19th 2021 Mikita Borykau X Antun Novakovic Jakub Zavrel X Mortiz Florstedt Peter Gal X Ilya Podpolnyy Tomasso Freschi Lars Ullvang Vitaliy Ershov Bojan Zdelar Theodor Orban Oleh Kukharyk Any Other Athlete Women's K-4 500m September 19th 2021 Belarus X Canada China Czech Republic Denmark France Germany Hungary X Poland X RCF Spain Ukraine Any Other Nation Women's C-1 5000m September 19th 2021 Volha Klimava X Katie Vincent Maria Mailliard X Vanesa Tot Yarisleidis Duboys Jana Zetek Annika Loske Bethany Gill Zsofia Kisban X Magda Stanny Alina Kovaleva Maria Corbera Liudmyla Babak Men's C-1 5000m September 19th 2021 Craig Spence Fernando Enriquez Filip Dvorak Jossep Karlson Sebastian Brendel X Balazs Adolf X Carlo Tacchini Sergei Tarnovschi Wiktor Glazunow X Kiril Shamshurin Matej Rusnak Noel Dominguez Andrii Zakharov Any Other Athlete Women's K-1 5000m September 19th 2021 Uladzislava Skryhanava Cathrine Rask Sarah Bruessler Lizzie Broughton X Ernese Kohalmi Jennifer Egan Agata Fantini Maria Virik Elena Mironchenko Kristina Bedec X Bridgitte Hartley X Eva Barrios Linnea Stensils Inna Hryshchun Any Other Athlete Men's K-1 5000m September 19th 2021 Aleh Yurenia X Artuur Peters Jakob Kurschat Balint Noe X Andrea Schera Quaid Thompson Ilya Podpolnyy Bram Brandjes Eivind Vold Fernando Pimenta X Vasiliy Pogreban Jost Zakrajsek Javier Lopez Martin Nathell Any Other Athlete [/hide]
  3. Results Update Event Link Click on the logo to open South American Qualifying Round Week 9
  4. Results Update Event Link Click on the logo to open North American Third Qualifying Round Week 3
  5. Results Update Event Link Click on the logo to open European Qualifying Round Week 6, Day 2
  6. [hide] Preliminary Round September 12th - September 20th, 2021 24 Nations, 6 Groups, the 1st and 2nd Nation from each Group + the 4 best 3rd-placed Nations will qualify for the Round of 16 Group A Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 12th 2021, h. 18:00 Kazakhstan 3 1 Costa Rica September 12th 2021, h. 20:00 Lithuania 0 9 Venezuela September 15th 2021, h. 18:00 Costa Rica 3 2 Venezuela September 15th 2021, h. 20:00 Lithuania 0 8 Kazakhstan September 18th 2021, h. 20:00 Costa Rica 5 1 Lithuania September 18th 2021, h. 20:00 Venezuela 2 4 Kazakhstan Group B Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 12th 2021, h. 16:00 RFU 3 0 Egypt September 12th 2021, h. 18:00 Uzbekistan 2 1 Guatemala September 15th 2021, h. 18:00 Egypt 0 2 Guatemala September 15th 2021, h. 20:00 Uzbekistan 1 3 RFU September 18th 2021, h. 18:00 Egypt 2 2 Uzbekistan September 18th 2021, h. 18:00 Guatemala 2 7 RFU Group C Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 13th 2021, h. 18:00 Morocco 4 1 Solomon Islands September 13th 2021, h. 20:00 Thailand 1 5 Portugal September 16th 2021, h. 18:00 Solomon Islands 0 9 Portugal September 16th 2021, h. 20:00 Thailand 2 3 Morocco September 19th 2021, h. 20:00 Solomon Islands 2 5 Thailand September 19th 2021, h. 20:00 Portugal 3 1 Morocco Group D Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 13th 2021, h. 18:00 Vietnam 0 8 Brazil September 13th 2021, h. 20:00 Panama 0 2 Czech Republic September 16th 2021, h. 18:00 Brazil 4 2 Czech Republic September 16th 2021, h. 20:00 Panama 4 1 Vietnam September 19th 2021, h. 18:00 Brazil 5 0 Panama September 19th 2021, h. 18:00 Czech Republic 3 0 Vietnam Group E Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 14th 2021, h. 18:00 Paraguay 0 2 Spain September 14th 2021, h. 20:00 Angola 3 6 Japan September 17th 2021, h. 18:00 Spain 4 0 Japan September 17th 2021, h. 20:00 Angola 3 5 Paraguay September 20th 2021, h. 18:00 Spain 8 1 Angola September 20th 2021, h. 18:00 Japan 3 2 Paraguay Group F Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 14th 2021, h. 18:00 Serbia 3 4 Iran September 14th 2021, h. 20:00 Argentina 6 1 United States September 17th 2021, h. 18:00 Iran 7 0 United States September 17th 2021, h. 20:00 Argentina 2 1 Serbia September 20th 2021, h. 20:00 Iran 2 1 Argentina September 20th 2021, h. 20:00 United States 1 4 Serbia Top 3 Place 1st Place 2nd Place 3rd Place Nation Brazil RFU Spain [/hide]
  7. Results Update Event Link Click on the logo to open European Qualifying Round Week 6, Day 1
  8. Results Update Event Link Click on the logo to open African Second Qualifying Round Week 2, Day 3
  9. Results Update Event Link Click on the logo to open Asian Third Qualifying Round Week 2
  10. Results Update Event Link Click on the logo to open African Second Qualifying Round Week 2, Day 2
  11. Results Update Event Link Click on the logo to open North American Third Qualifying Round Week 2
  12. Results Update Event Link Click on the logo to open South American Qualifying Round Rescheduled Matches
  13. Results Update Event Link Click on the logo to open African Second Qualifying Round Week 2, Day 1
  14. Results Update Event Link Click on the logo to open European Qualifying Round Week 5, Day 2
  15. Results Update Event Link Click on the logo to open European Qualifying Round Week 5, Day 1
×
×
  • Create New...