website statistics
Jump to content

Ufilov

Totallympics Professional
  • Content Count

    376
  • Joined

  • Last visited

 Content Type 

Forums

Calendar

Totallympics International Song Contest

Totallympics News Service

Qualification Tracker

Everything posted by Ufilov

  1. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Men's 400m Ind. Medley Day 2 July 25th 2021 Brendon Smith Wang Shun Leon Marchand Max Litchfield Broadie Williams Any Hungarian
  2. [hide] General (25) 1 - The number of Asian NOCs that win a medal will be higher than the number of Pan American NOCs that win a medal. [YES - 7] 2 - A medalist from the 2017 Jeux de la Francophonie will win a medal. [NO - 3] 3 - At least one individual medallist from Athens 2004 will win an individual medal. [NO - 4] 4 - Japan will win at least 3 medals in team sports. [NO - 5] 5 - Spain will win more than 22 medals (their record). [NO - 1] 6 - The youngest medallist will be younger than 14. [NO - 5] 7 - United States will win at
  3. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Archery Mixed Team Day 1 July 24th 2021 China Chinese Taipei X France Germany Great Britain India
  4. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Archery Women's Team Day 2 July 25th 2021 Belarus China Chinese Taipei X Germany Great Britain Italy
  5. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Archery Men's Individual Day 8 July 31st 2021 Marcus D'Almeida Crispin Duenas Tang Chih-Chun Thomas Chirault Mauro Nespoli
  6. [hide] Knockout Round Final Date & Time (GMT +2, CEST) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 11th 2021, h. 21:00 Italy 1 2 England [/hide]
  7. [hide] Knockout Round - Medal Matches Third Place Match Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 9th 2021, h. 21:00 Colombia 2 1 Peru Final Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 10th 2021, h. 21:00 Argentina 1 2 Brazil [/hide]
  8. [hide] Knockout Round - Semifinals July 2nd - July 10th, 2021 4 Nations, Winners of each Semifinal will qualify for the Final, Losers will play in Third-Place Match Semifinals Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 5th 2021, h. 20:00 Brazil 2 0 Peru July 6th 2021, h. 22:00 Argentina 1 0 Colombia [/hide]
  9. [hide] Knockout Round - Semifinals June 26th - July 11th, 2021 4 Nations, Winners of each Semifinal will qualify for the Final Semifinals Date & Time (GMT +2, CEST) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 6th 2021, h. 21:00 Italy 1 1 Spain July 7th 2021, h. 21:00 Denmark 1 2 England [/hide]
  10. [hide] Knockout Round - Quarterfinals June 26th - July 11th, 2021 8 Nations, Winners of each Quarterfinal will qualify for the Semifinals Quarterfinals Date & Time (GMT +2, CEST) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 2nd 2021, h. 18:00 Switzerland 1 2 Spain July 2nd 2021, h. 21:00 Belgium 2 1 Italy July 3rd 2021, h. 18:00 Czech Republic 2 1
  11. [hide] Knockout Round - Quarterfinals July 2nd - July 10th, 2021 8 Nations, Winners of each Quarterfinal will qualify for the Semifinals Quarterfinals Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 2nd 2021, h. 18:00 Peru 1 2 Paraguay July 2nd 2021, h. 21:00 Brazil 3 1 Chile July 3rd 2021, h. 19:00 Uruguay 2 1 Colombia July
  12. [hide] Knockout Round - Round of 16 June 26th - July 11th, 2021 16 Nations, Winners of each Round of 16-matches will qualify for the Quartfinals Round of 16 Date & Time (GMT +2, CEST) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 26th 2021, h. 18:00 Wales 1 2 Denmark June 26th 2021, h. 21:00 Italy 3 1 Austria June 27th 2021, h. 18:00 Netherlands 2 0
  13. [hide] Preliminary Round June 13th - June 28th, 2021 10 Nations, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Nation from each Group will qualify for the Quarterfinals Group A Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 14th 2021, h. 18:00 Argentina 3 1 Chile June 14th 2021, h. 21:00 Paraguay 2 1 Bolivia June 18th 2021, h. 18:00 Chile 2 0
  14. [hide] Preliminary Round June 11th - June 23rd, 2021 24 Nations, 6 Groups, the 1st and 2nd Nation from each Group + the 4 best 3rd-placed Nations will qualify for the Round of 16 Group A Date & Time (GMT +2, CEST) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 11th 2021, h. 21:00 Turkey 1 2 Italy June 12th 2021, h. 15:00 Wales 0 2 Switzerland June 16th 2021, h. 18:00 Turkey
  15. [hide] Knockout Round June 3rd - June 6th, 2021 Third Place Match Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 6th 2021, h. 15:15 United States 2 Germany Final Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 6th 2021, h. 20:15 Canada 1 Finland [/hide]
  16. [hide] Knockout Round June 3rd - June 6th, 2021 4 Nations, The Winner of each Semifinal will qualify for Gold Match, and the losers will play the Third-Place Match Semifinals Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 5th 2021, h. 14:15 United States 2 Canada June 5th 2021, h. 18:15 Finland 1 Germany [/hide]
  17. [hide] Knockout Round June 3rd - June 6th, 2021 8 Nations, The Winner of each Quartfinal will qualify for the Semifinals Quarterfinals Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 3rd 2021, h. 16:15 Switzerland 2 Germany June 3rd 2021, h. 16:15 United States 2 Slovakia June 3rd 2021, h. 20:15 ROC 2 Canada June 3rd
  18. [hide] Preliminary Round May 21st - June 1st, 2021 16 Nations, 2 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Nation from each Group will qualify for the Quarterfinals Group A Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 May 21st 2021, h. 16:15 ROC 2 Czech Republic May 21st 2021, h. 20:15 Belarus 3 Slovakia May 22nd 2021, h. 12:15 Denmark
  19. [hide] Knockout Round April 10th, 2021 4 Nations, the Winners of the Semifinals will qualify for the Final, and the Losers will play the Third Place Match Semifinals Date & Time (GMT -6) Nation 1 T1 T2 Nation 2 April 10th 2021, h. TBA Sweden 3 Scotland April 10th 2021, h. TBA RCF 4 United States/ Switzerland [/h
  20. [hide] Round Robin April 2nd - April 9th, 2021 14 Nations, the 1st and 2nd Nations will qualify for the Semifinals, the 3rd, 4th, 5th and 6th ranked Nations wil qualify for the Qualification Games Date & Time (GMT -7) Nation 1 T1 T2 Nation 2 April 2nd 2021, h. 9:00 Russian Curling Fed. 4 Netherlands April 2nd 2021, h. 9:00 South Korea 3 Italy
  21. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Ladies' Short Program Day 1 March 24th, 2021 Viktoriia Safonova Loena Hendrickx Eva-Lotta Kiibus Rika Kihira X Satoko Miyahara Kaori Sakamoto
  22. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Cross-Country Skiing, Women's Sprint Classical Day 1 February 25th, 2021 Any Finnish Athlete Lucia Scardoni Maiken Caspersen Falla X Anne Appelkvist Stenseth Lotta Udnes Weng
  23. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Mixed Relay 4x7.5km Day 1 February 10th, 2021 Austria Belarus Czech Republic France X Germany X Italy Norway
  24. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Women's Alpine Combined Day 1 February 8th, 2021 Franziska Gritsch Ramona Siebenhofer Ricarda Haaser Marie-Michele Gagnon Ester Ledecka Marta Bas
  25. [hide] Knockout Round January 31st, 2021 Third Place Match Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 31st 2021, 15:30 Spain 4 France Final Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 31st 2021, 18:30 Denmark 3 Sweden [/hide]
×
×
  • Create New...