website statistics
Jump to content

Ufilov

Totallympics Professional
  • Content Count

    364
  • Joined

  • Last visited

 Content Type 

Forums

Calendar

Totallympics International Song Contest

Totallympics News Service

Qualification Tracker

Everything posted by Ufilov

  1. [hide] Week 3 - Stages 16-21 Stage Top 3 Riders Udine – San Daniele del Friuli Stage 16 October, 20th 1st: Thomas De Gendt 2nd: Diego Ulissi 3rd: Ruben Guerreiro Patrick Konrad Harm Vanhoucke Thomas De Gendt Tao Geoghegan Hart Valerio Conti Fausto Masnada Vincenzo Nibali Diego Uliss
  2. [hide] Week 2 - Stages 10-15 Stage Top 3 Riders Lanciano - Tortoreto Stage 10 October, 13th 1st: Arnaud Demare 2nd: Peter Sagan 3rd: Andrea Vendrame Simon Clarke Jai Hindley Michael Matthews Mikkel Honoré Enrico Battaglin Matteo Fabbro Fabio Felline Andrea Vendrame
  3. [hide] Men's Singles - Final October 11th, 2020 Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 11th, 15:00, 2020 [1] N. Djokovic 1 3 R. Nadal [2] [/hide]
  4. [hide] Women's Singles - Final October 10th, 2020 Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 10th, 15:00, 2020 I. Swiatek 1 2 S. Kenin [4] [/hide]
  5. [hide] Men's Singles - Semifinals October 9th, 2020 4 Players, 2 Players will qualify for the Final Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 9th 2020 [1] N. Djokovic 3 1 S. Tsitsipas [5] October 9th 2020 [12] D. Schwartzman 1 3 R. Nadal [2] [/hide]
  6. [hide] Women's Singles - Semifinals October 8th, 2020 4 Players, 2 Players will qualify for the Final Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 8th, 15:00, 2020 I. Swiatek 2 0 N. Podoroska October 8th, TBA, 2020 [4] S. Kenin 2 1 P. Kvitova [7] [/hide]
  7. [hide] Men's Singles - Quarterfinals (Top Half Draw) October 6th - October 7th, 2020 8 Players, 4 Players will qualify for the Semifinals Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 7th 2020 [1] N. Djokovic 3 1 P. Carreno-Busta [17] October 7th 2020 [13] A. Rublev 1 3 S. Tsitsipas [5] Women's Singles
  8. [hide] Men's Singles - Quarterfinals (Bottom Half Draw) October 6th - October 7th, 2020 8 Players, 4 Players will qualify for the Semifinals Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 6th 2020 [12] D. Schwartzman 3 2 D. Thiem [3] October 6th 2020 J. Sinner 0 3 R. Nadal [2] Women's Singles - Quarterf
  9. [hide] Men's Singles - Round of 16 (Top Half Draw) October 4th - October 5th, 2020 16 Players, 8 Players will qualify for the Quarterfinals Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 5th 2020 N. Djokovic 3 0 K. Khachanov [15] October 5th 2020 [17] P. Carreno-Busta 3 1 D. Altmaier October 5th 2020
  10. [hide] Week 1 - Stages 1-9 Stage Top 3 Riders Monreale - Palermo Stage 1 October, 3rd 1st: Filippo Ganna 2nd: Victor Campenaerts 3rd: Geraint Thomas Rohan Dennis Cameron Meyer Victor Campenaerts Remi Cavagna Tony Martin Alex Dowsett Geraint Thomas Edoardo Affini
  11. [hide] Men's Singles Round of 128 Round of 64 Round of 32 SECTION 1 N. Djokovic [1] 3 N. Djokovic [1] 3 N. Djokovic [1] 3 M. Ymer 0 H. Delien 1 R. Berankis 0 R. Berankis 3 D. Galan X C. Norrie X C. Norrie 1 C. Norrie X T. Sandgren X
  12. [hide] Tour De France - Week 3 - Stages 16-21 Stage Top 3 Riders La Tour-Du-Pin - Villard-De-Lans Stage 16 September, 15th 1st: Julian Alaphilippe 2nd: Marc Hirschi 3rd: Thibaut Pinot Egan Bernal Daniel Felipe Martínez Nairo Quintana Richard Carapaz Julian Alaphilippe Emanuel Buchmann Adam Yates
  13. [hide] Tour De France - Week 2 - Stage 10-15 Stage Top 3 Riders Île D'Oléron - Île De Ré Stage 10 September, 8th 1st: Caleb Ewan 2nd: Sam Bennett 3rd: Wout Van Aert Caleb Ewan Oliver Naesen Wout Van Aert Bryan Coquard Hugo Hofstetter André Greipel Sam Bennett Sonny Colbrelli
  14. [hide] Men's Singles Round of 16 Quarterfinals Semifinals N. Djokovic [1] X P. Carreno Busta [20] 1 P. Carreno Busta [20] 1 P. Carreno Busta [20] X D. Shapovalov [12] X D. Shapovalov [12] 3 D. Goffin [7] X B. Coric [27] X B. Coric [27] 2 A. Zverev [5] 3 J. Thompson X A.
  15. [hide] Men's Singles - Round of 128 to Round of 32 Round of 128 Round of 64 Round of 32 SECTION 1 N. Djokovic [1] 3 N. Djokovic [1] 3 N. Djokovic [1] 3 D. Dzumhur 1
  16. [hide] Tour De France - Week 1 - Stage 1-9 Stage Top 3 Riders Nice - Nice Stage 1 August, 29th 1st: Caleb Ewan 2nd: Giacomo Nizzolo 3rd: Wout Van Aert Caleb Ewan Thomas De Gendt Philippe Gilbert Wout Van Aert Greg Van Avermaet Giacomo Nizzolo Matteo Trentin Cees Bol
  17. [hide] UEFA Champions League - Final August 23rd, 2020 Date & Time (GMT +1) Club 1 T1 T2 Club 2 August 23rd 2020, h. 20:00 Paris 1 2 Bayern [/hide]
  18. [hide] UEFA Europa League - Final August 21st, 2020 Date & Time (GMT +2) Club 1 T1 T2 Club 2 August 21st 2020, h. 21:00 Sevilla 1 2 Internazionale [/hide]
  19. [hide] UEFA Champions League - Semifinals August 18th - August 19th, 2020 4 Clubs, 2 Clubs will qualify for the Final Date & Time (GMT +1) Club 1 T1 T2 Club 2 August 18th 2020, h. 20:00 Leipzig 1 2 Paris August 19th 2020, h. 20:00 Lyon 1 3 Bayern [/hide]
  20. [hide] UEFA Champions League - Quarterfinals August 12th - August 15th, 2020 8 Clubs, 4 Clubs will qualify for the Semifinals Date & Time (GMT +1) Club 1 T1 T2 Club 2 August 12th 2020, h. 20:00 Atalanta 1 2 Paris August 13th 2020, h. 20:00 Leipzig 1 3 Atlético August 14th 2020, h. 20:00 Barcelona 1
  21. [hide] UEFA Europa League - Round of 16 August 5th - August 6th, 2020 16 Clubs, 8 Clubs will qualify for the Quarterfinals Date & Time (GMT +2) Club 1 T1 T2 Club 2 August 5th 2020, h. 18:55 Shakhtar Donetsk 1 3 Wolfsburg August 5th 2020, h. 18:55 Copenhagen 0 1 Istanbul Basaksehir August 5th 2020, h. 21:00
  22. [hide] Round Robin March 14th - March 20th, 2020 13 Nations, 6 Groups, the 1st and 2nd Nations will qualify for the Semifinals, the 3rd, 4th, 5th and 6th ranked Nations wil qualify for the Qualification Games Date & Time (GMT -8) Nation 1 T1 T2 Nation 2 March 14th 2020, h. 14:00 Denmark 3 Germany March 14th 2020, h. 14:00 Sweden 5 Czech Repub
  23. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Women's Scratch Day 1 February 26th, 2020 Amber Joseph Jolien D'Hoore Franziska Brausse Elinor Barker X Martina Fidanza Olivija Baleisyte
  24. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Doubles' Sprint Luge Day 1 February 14th, 2020 Tristan Walker/Justin Snith Toni Eggert/Sascha Benecken X Robin Geueke/David Gamm Tobias Wendl/Tobias Arlt X Any Athletes from Italy
  25. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Mixed Relay 2x6km + 2.7.5kmDay 1February 13th, 2020 Austria Czech Republic France Germany X Italy Norway X Russia
×
×
  • Create New...