website statistics
Jump to content

Welcome to Totallympics, the home of Olympic Sports!
 

Register now to gain access to all of our features. Once registered and signed in, you will be able to:

 

  • Post replies and open new threads
  • Give reputation to other members' posts
  • Get your own private messenger
  • Manage your profile

 

This message will be removed once you have signed in.

 

Sign In | Create an Account

Ufilov

Totallympics Professional
  • Content Count

    320
  • Joined

  • Last visited

 Content Type 

Forums

Calendar

Totallympics International Song Contest

Everything posted by Ufilov

  1. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Women's Epee Individual Day 1 July 18th 2019 SUN Yiwen Any Athlete from Estonia VITALIS Coraline CANDASSAMY Marie-Floren. KONG Man Wai Vivian NAVARRIA Mara X FIAMINGO Rossella KANG Young Mi CHOI Injeong Any Athlete from Poland POPESCU Ana Maria X KOLOBOVA Violetta HURLEY Courtney X HURLEY Kelley Any Other Athlete  Men's Sabre Individual Day 1 July 18th 2019 APITHY Bolade BAZADZE Sandro HARTUNG Max SZILAGYI Aron Any Athlete from Iran CURATOLI Luca X OH Sanguk X KIM Junho GU Bongil IBRAGIMOV Kamil X RESHETNIKOV Veniamin DERSHWITZ Eli Any Other Athlete Women's Foil Individual Day 2 July 19th 2019 THIBUS Ysaora EBERT Leonie DI FRANCISCA Elisa ERRIGO Arianna X VOLPI Alice X AZUMA Sera JEON Hee Sook DERIGLAZOVA Inna X IVANOVA Anastasia KOROBEYNIKOVA Larisa BOUBAKRI Ines KIEFER Lee Any Other Athlete Men's Epee Individual Day 2 July 19th 2019 PEREIRA Yulen BOREL Yannick X Any Athlete from Hungary SANTARELLI Andrea MINOBE Kazuyasu KANO Koki ALEXANIN Dmitriy PARK Sangyoung X Any Dutch Athlete BIDA Sergey HEINZER Max NIKISHIN Bogdan HOYLE Jacob LIMARDO GASCON Ruben X Any Other Athlete Women's Sabre Individual Day 3 July 20th 2019 QIAN Jiarui SHAO Yaqi BERDER Cecilia BRUNET Manon PUSZTAI Lisa MARTON Anna X Any Athlete from Italy KIM Jiyeon EGORIAN Yana VELIKAYA Sofya X POZDNIAKOVA Sofia KHARLAN Olga X Any Athlete from USA Any Other Athlete Men's Foil Individual Day 3 July 20th 2019 LE PECHOUX Erwann KRUSE Richard CHEUNG Ka Long FOCONI Alessio X GAROZZO Daniele AVOLA Giorgio CASSARA Andrea X Any Athlete from Japan HEO Jun CHEREMISINOV Alexey SAFIN Timur IMBODEN Race X MEINHARDT Gerek MASSIALAS Alexander Any Other Athlete Women's Epee Team Day 4 July 21st 2019 China Estonia France Germany Hong Kong Italy Korea X Poland Russia X Ukraine USA X Any Other Team Men's Sabre Team Day 4 July 21st 2019 France Germany Hungary Iran Italy X Korea X Romania Russia X USA Any Other Team Women's Foil Team Day 5 July 22nd 2019 France X Germany Italy X Japan Korea Poland Russia USA X Any Other Team Men's Epee Team Day 5 July 22nd 2019 China Denmark France Hungary Israel Italy X Japan Korea X Switzerland Ukraine Russia X USA Any Other Team Women's Sabre Team Day 6 July 23rd 2019 China France X Hungary Italy X Japan Korea Russia X Ukraine USA Any Other Team Men's Foil Team Day 6 July 23rd 2019 France X Germany Hong Kong Italy X Japan Korea Russia USA X Any Other Team [/hide]
  2. [hide] Women's Tournament - Preliminary Round July 14th - July 18th, 2019 16 Nations, 4 Groups, the 1st Nation from each Group will qualify for the Quarterfinals, the 2nd and 3rd Nation from each Group will qualify for the Quarterfinals Play-Offs Group A Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 14th 2019, h. 08:30 South Africa 5 Netherlands July 14th 2019, h. 09:50 New Zealand 7 United States July 16th 2019, h. 19:10 United States 3 Netherlands July 16th 2019, h. 20:30 South Africa 4 New Zealand July 18th 2019, h. 16:30 South Africa 9 United States July 18th 2019, h. 17:50 New Zealand 5 Netherlands Group B Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 14th 2019, h. 11:10 Canada 2 Russia July 14th 2019, h. 12:30 Hungary 5 South Korea July 16th 2019, h. 08:30 South Korea 4 Russia July 16th 2019, h. 09:50 Canada 1 Hungary July 18th 2019, h. 19:10 Canada 7 South Korea July 18th 2019, h. 20:30 Hungary 2 Russia Group C Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 14th 2019, h. 16:30 Cuba 3 Kazakhstan July 14th 2019, h. 17:50 Greece 2 Spain July 16th 2019, h. 11:10 Spain 6 Kazakhstan July 16th 2019, h. 12:30 Cuba 4 Greece July 18th 2019, h. 08:30 Cuba 5 Spain July 18th 2019, h. 09:50 Greece 5 Kazakhstan Group D Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 14th 2019, h. 19:10 Japan 2 China July 14th 2019, h. 20:30 Italy 3 Australia July 16th 2019, h. 16:30 Australia 4 China July 16th 2019, h. 17:50 Japan 4 Italy July 18th 2019, h. 11:10 Japan 2 Australia July 18th 2019, h. 12:30 Italy 5 China Men's Tournament - Preliminary Round July 15th - July 19th, 2019 16 Nations, 4 Groups, the 1st Nation from each Group will qualify for the Quarterfinals, the 2nd and 3rd Nation from each Group will qualify for the Quarterfinals Play-Offs Group A Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 15th 2019, h. 08:30 Serbia 2 Montenegro July 15th 2019, h. 09:50 South Korea 4 Greece July 17th 2019, h. 19:10 Greece 3 Montenegro July 17th 2019, h. 20:30 Serbia 7 South Korea July 19th 2019, h. 16:30 Serbia 2 Greece July 19th 2019, h. 17:50 South Korea 5 Montenegro Group B Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 15th 2019, h. 11:10 United States 2 Kazakhstan July 15th 2019, h. 12:30 Croatia 5 Australia July 17th 2019, h. 08:30 Australia 3 Kazakhstan July 17th 2019, h. 09:50 United States 7 Croatia July 19th 2019, h. 19:10 United States 2 Australia July 19th 2019, h. 20:30 Croatia 9 Kazakhstan Group C Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 15th 2019, h. 16:30 South Africa 4 Spain July 15th 2019, h. 17:50 New Zealand 8 Hungary July 17th 2019, h. 11:10 Hungary 3 Spain July 17th 2019, h. 12:30 South Africa 2 New Zealand July 19th 2019, h. 08:30 South Africa 7 Hungary July 19th 2019, h. 09:50 New Zealand 5 Spain Group D Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 15th 2019, h. 19:10 Brazil Italy July 15th 2019, h. 20:30 Germany Japan July 17th 2019, h. 16:30 Japan Italy July 17th 2019, h. 17:50 Brazil Germany July 19th 2019, h. 11:10 Brazil Japan July 19th 2019, h. 12:30 Germany Italy [/hide]
  3. [hide] Knockout Round July 5th - July 19th, 2019 16 Nations, Round of 16, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Semifinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 14th 2019, h. 19:00 Senegal 1 2 Tunisia July 14th 2019, h. 21:00 Algeria 1 0 Nigeria [/hide]
  4. [hide] Knockout Round July 5th - July 19th, 2019 16 Nations, Round of 16, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Quarterfinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 10th 2019, h. 18:00 Senegal 2 1 Benin July 10th 2019, h. 21:00 Nigeria 2 1 South Africa July 11th 2019, h. 18:00 Cote d'Ivoire 1 2 Algeria July 11th 2019, h. 21:00 Madagascar 0 2 Tunisia [/hide]
  5. [hide] Knockout Round June 29th - July 7th, 2019 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals and Final Final Date & Time Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 7th 2019, h. 21:15 (GMT-5) Mexico 1 2 United States [/hide]
  6. [hide] Knockout RoundJune 27th - July 7th, 20198 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Third Place Match Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 6th 2019, h. 16:00 Argentina 2 1 Chile Final Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 7th 2019, h. 17:00 Brazil 2 0 Peru [/hide]
  7. [hide] Knockout Round June 22nd - July 7th, 2019 16 Nations, Round of 16, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Third Place Match Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 6th 2019, h. 17:00 England 1 2 Sweden Final Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 7th 2019, h. 17:00 United States 3 1 Netherlands [/hide]
  8. [hide] Knockout RoundJuly 5th - July 19th, 201916 Nations, Round of 16, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Round of 16 Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 5th 2019, h. 18:00 Morocco 3 0 Benin July 5th 2019, h. 21:00 Uganda 1 2 Senegal July 6th 2019, h. 18:00 Nigeria 2 1 Cameroon July 6th 2019, h. 21:00 Egypt 3 1 South Africa July 7th 2019, h. 18:00 Madagascar 1 1 Congo DR July 7th 2019, h. 21:00 Algeria 2 1 Guinea July 8th 2019, h. 18:00 Mali 1 2 Cote d'Ivoire July 8th 2019, h. 21:00 Ghana 1 1 Tunisia [/hide]
  9. [hide] Knockout Round June 29th - July 7th, 2019 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals and Final Semifinals Date & Time Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 2nd 2019, h. 19:30 (GMT-7) Haiti 1 2 Mexico July 3rd 2019, h. 20:30 (GMT-5) Jamaica 0 2 United States [/hide]
  10. [hide] Knockout RoundJune 27th - July 7th, 2019 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Semifinals Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 2nd 2019, h. 21:30 Brazil 1 2 Argentina July 3rd 2019, h. 21:30 Chile 2 1 Peru [/hide]
  11. [hide] Knockout RoundJune 22nd - July 7th, 2019 16 Nations, Round of 16, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Semifinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 2nd 2019, h. 21:00 England 1 2 United States July 3rd 2019, h. 21:00 Netherlands 0 1 Sweden [/hide]
  12. [hide] Knockout Round June 29th - July 7th, 2019 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals and Final Quarterfinals Date & Time Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 29th 2019, h. 19:00 (GMT-5) Haiti 1 2 Canada June 29th 2019, h. 22:00 (GMT-5) Mexico 3 1 Costa Rica June 30th 2019, h. 17:30 (GMT-4) Jamaica 1 1 Panama June 30th 2019, h. 20:30 (GMT-4) United States 3 0 Curaçao [/hide]
  13. [hide] Knockout RoundJune 22nd - July 7th, 2019 16 Nations, Round of 16, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Quarterfinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 27th 2019, h. 21:00 Norway 2 1 England June 28th 2019, h. 21:00 France 0 2 United States June 29th 2019, h. 15:00 Italy 2 1 Netherlands June 29th 2019, h. 18:30 Germany 2 1 Sweden [/hide]
  14. [hide] Knockout RoundJune 27th - July 07th, 2019 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Quarterfinals Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 27th 2019, h. 21:30 Brazil 3 1 Paraguay June 28th 2019, h. 16:00 Venezuela 0 2 Argentina June 28th 2019, h. 20:00 Colombia 1 0 Chile June 29th 2019, h. 16:00 Uruguay 2 1 Peru [/hide]
  15. [hide] Knockout RoundJune 22nd - July 07th, 2019 16 Nations, Round of 16, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Round of 16 Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 22nd 2019, h. 17:30 Germany 3 1 Nigeria June 22nd 2019, h. 21:00 Norway 4 0 Australia June 23rd 2019, h. 17:30 England 3 0 Cameroun June 23rd 2019, h. 21:00 France 1 3 Brazil June 24th 2019, h. 18:00 Spain 0 5 United States June 24th 2019, h. 21:00 Sweden 3 2 Canada June 25th 2019, h. 18:00 Italy 1 2 China June 25th 2019, h. 21:00 Netherlands 0 2 Japan [/hide]
  16. [hide] Preliminary Round June 21st - July 2nd, 2019 24 Nations, 6 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group and the 4 best 3rd ranked Nations from all Groups will qualify for the Round of 16 Group A Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 21st 2019, h. 22:00 Egypt 2 0 Zimbabwe June 22nd 2019, h. 16:30 Congo DR 0 1 Uganda June 26th 2019, h. 19:00 Uganda 2 1 Zimbabwe June 26th 2019, h. 22:00 Egypt 3 0 Congo DR June 30th 2019, h. 21:00 Uganda 1 3 Egypt June 30th 2019, h. 21:00 Zimbabwe 1 1 Congo DR Group B Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 22nd 2019, h. 19:00 Nigeria 3 0 Burundi June 22nd 2019, h. 21:00 Guinea 1 1 Madagascar June 26th 2019, h. 16:30 Nigeria 2 1 Guinea June 27th 2019, h. 16:30 Madagascar 2 1 Burundi June 30th 2019, h. 18:00 Madagascar 0 2 Nigeria June 30th 2019, h. 18:00 Burundi 1 2 Guinea Group C Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 23rd 2019, h. 19:00 Senegal 4 0 Tanzania June 23rd 2019, h. 22:00 Algeria 3 0 Kenya June 27th 2019, h. 19:00 Senegal 2 1 Algeria June 27th 2019, h. 22:00 Kenya 2 1 Tanzania July 1st 2019, h. 21:00 Kenya 1 3 Senegal July 1st 2019, h. 21:00 Tanzania 0 2 Algeria Group D Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 23rd 2019, h. 16:30 Morocco 2 0 Namibia June 24th 2019, h. 16:30 Cote d'Ivoire 2 1 South Africa June 28th 2019, h. 19:00 Morocco 1 2 Cote d'Ivoire June 28th 2019, h. 22:00 South Africa 2 0 Namibia July 1st 2019, h. 18:00 South Africa 1 1 Morocco July 1st 2019, h. 18:00 Namibia 1 3 Cote d'Ivoire Group E Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 24th 2019, h. 19:00 Tunisia 1 1 Angola June 24th 2019, h. 22:00 Mali 2 1 Mauritania June 28th 2019, h. 16:30 Tunisia 1 2 Mali June 29th 2019, h. 16:30 Mauritania 0 3 Angola July 2nd 2019, h. 21:00 Mauritania 1 2 Tunisia July 2nd 2019, h. 21:00 Angola 1 2 Mali Group F Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 25th 2019, h. 19:00 Cameroon 3 0 Guinea-Bissau June 25th 2019, h. 22:00 Ghana 2 0 Benin June 29th 2019, h. 19:00 Cameroon 2 1 Ghana June 29th 2019, h. 22:00 Benin 1 1 Guinea-Bissau July 2nd 2019, h. 18:00 Benin 1 2 Cameroon July 2nd 2019, h. 18:00 Guinea-Bissau 0 3 Ghana [/hide]
  17. [hide] Preliminary Round June 15th - June 26th, 2019 16 Nations, 4 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Quarterfinals Group A Date & Time (GMT -4) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 15th 2019, h. 19:30 Canada 4 0 Martinique June 15th 2019, h. 22:00 Mexico 2 0 Cuba June 19th 2019, h. 20:00 Cuba 1 0 Martinique June 19th 2019, h. 22:30 Mexico 1 2 Canada June 23rd 2019, h. 18:00 Canada 3 1 Cuba June 23rd 2019, h. 20:30 Martinique 1 4 Mexico Group B Date & Time (GMT -4) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 16th 2019, h. 18:00 Haiti 3 1 Bermuda June 16th 2019, h. 20:30 Costa Rica 3 0 Nicaragua June 20th 2019, h. 19:00 Nicaragua 1 2 Haiti June 20th 2019, h. 21:30 Costa Rica 2 0 Bermuda June 24th 2019, h. 18:30 Bermuda 1 1 Nicaragua June 24th 2019, h. 21:00 Haiti 1 2 Costa Rica Group C Date & Time (GMT -4) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 17th 2019, h. 19:00 Curaçao 1 1 El Salvador June 17th 2019, h. 21:30 Jamaica 3 1 Honduras June 21st 2019, h. 19:00 El Salvador 1 2 Jamaica June 21st 2019, h. 21:30 Honduras 2 0 Curaçao June 25th 2019, h. 20:00 Jamaica 3 0 Curaçao June 25th 2019, h. 22:30 Honduras 2 1 El Salvador Group D Date & Time (GMT -4) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 18th 2019, h. 19:30 Panama 1 2 Trinidad and Tobago June 18th 2019, h. 22:00 United States 3 0 Guyana June 22nd 2019, h. 17:30 Guyana 1 2 Panama June 22nd 2019, h. 20:00 United States 2 1 Trinidad and Tobago June 26th 2019, h. 18:30 Trinidad and Tobago 3 1 Guyana June 26th 2019, h. 21:00 Panama 1 2 United States [/hide]
  18. [hide] Preliminary Round June 14th - June 24th, 2019 12 Nations, 3 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group and the 2 best 3rd ranked Teams between all Groups will qualify for the Quarterfinals Group A Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 14th 2019, h. 21:30 Brazil 3 1 Bolivia June 15th 2019, h. 16:00 Venezuela 2 1 Peru June 18th 2019, h. 18:30 Bolivia 1 1 Peru June 18th 2019, h. 21:30 Brazil 2 0 Venezuela June 22nd 2019, h. 16:00 Peru 1 3 Brazil June 22nd 2019, h. 16:00 Bolivia 1 2 Venezuela Group B Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 15th 2019, h. 19:00 Argentina 2 1 Colombia June 16th 2019, h. 16:00 Paraguay 2 1 Qatar June 19th 2019, h. 18:30 Colombia 2 1 Qatar June 19th 2019, h. 21:30 Argentina 3 0 Paraguay June 23rd 2019, h. 16:00 Qatar 0 3 Argentina June 23rd 2019, h. 16:00 Colombia 1 1 Paraguay Group C Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 16th 2019, h. 19:00 Uruguay 2 1 Ecuador June 17th 2019, h. 20:00 Japan 1 1 Chile June 20th 2019, h. 20:00 Uruguay 2 1 Japan June 20th 2019, h. 20:00 Ecuador 0 2 Chile June 24th 2019, h. 20:00 Chile 1 2 Uruguay June 24th 2019, h. 20:00 Ecuador 0 1 Japan [/hide]
  19. [hide] Preliminary RoundJune 7th - June 20th, 2019 24 Nations, 6 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group and 6 best 3rd ranked Teams among all Groups will qualify for the Round of 16 Group A Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 7th 2019, h. 21:00 France 2 1 South Korea June 8th 2019, h. 21:00 Norway 3 0 Nigeria June 12th 2019, h. 15:00 Nigeria 1 2 South Korea June 12th 2019, h. 21:00 France 1 3 Norway June 17th 2019, h. 21:00 Nigeria 0 2 France June 17th 2019, h. 21:00 South Korea 1 3 Norway Group B Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 8th 2019, h. 15:00 Germany 2 1 China June 8th 2019, h. 18:00 Spain 1 0 South Africa June 12th 2019, h. 18:00 Germany 2 0 Spain June 13th 2019, h. 21:00 South Africa 0 2 China June 17th 2019, h. 18:00 South Africa 0 3 Germany June 17th 2019, h. 18:00 China 1 0 Spain Group C Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 9th 2019, h. 13:00 Australia 1 1 Italy June 9th 2019, h. 15:30 Brazil 2 0 Jamaica June 13th 2019, h. 18:00 Australia 1 2 Brazil June 14th 2019, h. 18:00 Jamaica 0 2 Italy June 18th 2019, h. 21:00 Jamaica 1 1 Australia June 18th 2019, h. 21:00 Italy 1 2 Brazil Group D Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 9th 2019, h. 18:00 England 2 1 Scotland June 10th 2019, h. 18:00 Argentina 0 3 Japan June 14th 2019, h. 15:00 Japan 2 0 Scotland June 14th 2019, h. 21:00 England 1 0 Argentina June 19th 2019, h. 21:00 Japan 2 1 England June 19th 2019, h. 21:00 Scotland 1 1 Argentina Group E Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 10th 2019, h. 21:00 Canada 2 0 Cameroon June 11th 2019, h. 15:00 New Zealand 3 1 Netherlands June 15th 2019, h. 15:00 Netherlands 1 0 Cameroon June 15th 2019, h. 21:00 Canada 2 1 New Zealand June 20th 2019, h. 18:00 Netherlands 1 3 Canada June 20th 2019, h. 18:00 Cameroon 1 2 New Zealand Group F Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 June 11th 2019, h. 18:00 Chile 1 2 Sweden June 11th 2019, h. 21:00 United States 4 0 Thailand June 16th 2019, h. 15:00 Sweden 3 0 Thailand June 16th 2019, h. 18:00 United States 3 0 Chile June 20th 2019, h. 21:00 Sweden 1 2 United States June 20th 2019, h. 21:00 Thailand 1 1 Chile [/hide]
  20. [hide] Knockout RoundMay 10th - May 26th, 20198 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match Bronze Medal Match Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 May 26th 2019 15:45 local Time (GMT+3) Russia 2 Czech Gold Medal Match Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 May 26th 2019 20:15 local Time (GMT+3) Canada 3 Finland [/hide]
  21. [hide] Knockout RoundMay 23rd - May 26th, 2019 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match Semifinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 May 25th 2019, h. 15:15 Russia 1 Finland May 25th 2019, h. 19:15 Canada 2 Czech Republic [/hide]
  22. [hide] Knockout RoundMay 23rd - May 26th, 2019 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match Quarterfinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 May 23rd 2019, h. 16:15 Canada 2 Switzerland May 23rd 2019, h. 16:15 Russia 1 United States May 23rd 2019, h. 20:15 Finland 2 Sweden May 23rd 2019, h. 20:15 Czech Republic 1 Germany [/hide]
  23. [hide] Preliminary RoundMay 10th - May 21st, 2018 16 Nations, 2 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Nations from each Group will qualify for the Quarterfinals Group A Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 May 10th 2019, h. 16:15 Finland 2 Canada May 10th 2019, h. 20:15 United States 1 Slovakia May 11th 2019, h. 12:15 Denmark 2 France May 11th 2019, h. 16:15 Germany 2 Great Britain May 11th 2019, h. 20:15 Slovakia 1 Finland May 12th 2019, h. 12:15 United States 3 France May 12th 2019, h. 16:15 Denmark 1 Germany May 12th 2019, h. 20:15 Great Britain 3 Canada May 13th 2019, h. 16:15 United States 1 Finland May 13th 2019, h. 20:15 Slovakia 2 Canada May 14th 2019, h. 16:15 Great Britain 2 Denmark May 14th 2019, h. 20:15 Germany 1 France May 15th 2019, h. 16:15 United States 3 Great Britain May 15th 2019, h. 20:15 Germany 2 Slovakia May 16th 2019, h. 16:15 Canada 3 France May 16th 2019, h. 20:15 Finland 1 Denmark May 17th 2019, h. 16:15 France 2 Slovakia May 17th 2019, h. 20:15 Finland 3 Great Britain May 18th 2019, h. 12:15 Denmark 2 United States May 18th 2019, h. 16:15 Canada 2 Germany May 18th 2019, h. 20:15 Great Britain 3 Slovakia May 19th 2019, h. 16:15 Germany 2 United States May 19th 2019, h. 20:15 France 2 Finland May 20th 2019, h. 16:15 France 1 Great Britain May 20th 2019, h. 20:15 Canada 3 Denmark May 21st 2019, h. 12:15 Finland 2 Germany May 21st 2019, h. 16:15 Slovakia 1 Denmark May 21st 2019, h. 20:15 Canada 1 United States Group B Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 May 10th 2019, h. 16:15 Russia 2 Norway May 10th 2019, h. 20:15 Czech Republic 2 Sweden May 11th 2019, h. 12:15 Switzerland 1 Italy May 11th 2019, h. 16:15 Latvia 1 Austria May 11th 2019, h. 20:15 Norway 2 Czech Republic May 12th 2019, h. 12:15 Russia 3 Austria May 12th 2019, h. 16:15 Italy 2 Sweden May 12th 2019, h. 20:15 Latvia 1 Switzerland May 13th 2019, h. 16:15 Russia 2 Czech Republic May 13th 2019, h. 20:15 Norway 2 Sweden May 14th 2019, h. 16:15 Italy 1 Latvia May 14th 2019, h. 20:15 Switzerland 2 Austria May 15th 2019, h. 16:15 Switzerland 2 Norway May 15th 2019, h. 20:15 Russia 3 Italy May 16th 2019, h. 16:15 Sweden 2 Austria May 16th 2019, h. 20:15 Czech Republic 1 Latvia May 17th 2019, h. 16:15 Austria 1 Norway May 17th 2019, h. 20:15 Czech Republic 2 Italy May 18th 2019, h. 12:15 Latvia 3 Russia May 18th 2019, h. 16:15 Italy 2 Norway May 18th 2019, h. 20:15 Sweden 2 Switzerland May 19th 2019, h. 16:15 Austria 1 Czech Republic May 19th 2019, h. 20:15 Switzerland 2 Russia May 20th 2019, h. 16:15 Sweden 1 Latvia May 20th 2019, h. 20:15 Austria 1 Italy May 21st 2019, h. 12:15 Czech Republic 1 Switzerland May 21st 2019, h. 16:15 Norway 2 Latvia May 21st 2019, h. 20:15 Sweden 1 Russia [/hide]
  24. [hide] Knockout RoundApril 11th - April 14th, 20198 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match Semifinals Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 April 13th 2019, h. TBD United States 3 Russia April 13th 2019, h. TBD Canada 4 Finland [/hide]
  25. [hide] Knockout RoundApril 11th - April 14th, 20198 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match Quarterfinals Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 April 11th 2019, h. TBD United States 3 Japan April 11th 2019, h. TBD Russia 2 Switzerland April 11th 2019, h. 19:30 Finland 2 Czech Republic April 11th 2019, h. TBD Canada 4 Germany [/hide]
×
×
  • Create New...