website statistics
Jump to content

Ufilov

Totallympics Professional
  • Content Count

    364
  • Joined

  • Last visited

 Content Type 

Forums

Calendar

Totallympics International Song Contest

Totallympics News Service

Qualification Tracker

Everything posted by Ufilov

  1. [hide] Knockout Round October 19th - November 2nd, 2019 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Quarterfinals Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 19th 2019, h. 16:15 England 13 Australia October 19th 2019, h. 19:15 New Zealand 17 Ireland October 20th 2019, h. 16:15 Wales 9
  2. [hide] Event Athletes Gold Silver Bronze Women's Team Day 1 October 8th, 2019 Canada China X France Great Britain Italy Russia X United States
  3. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Women's Marathon Day 1, September 27 2019 Rose Chelimo X Shitaye Eshete Desi Jisa Mokonin Ruti Aga Shure Demise Roza Dereje
  4. [hide] Knockout Round September 10th - September 15th, 2019 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match Bronze Medal Match Date & Time (GMT +8) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 15th 2019, h. 16:00 France 3 Australia Gold Medal Match Date & Time (GMT +8) Nation 1 T1
  5. [hide] First Round September 20th - October 13th, 2019 20 Nations, 4 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Quarterfinals Group A Date & Time (GMT +8) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 20th 2019, h. 19:45 Japan 12 Russia September 22nd 2019, h. 16:45 Ireland 14 Scotland September 24th 2019, h. 19:15 Russia
  6. [hide] Knockout Round September 10th - September 15th, 2019 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match Semifinals Date & Time (GMT +8) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 13th 2019, h. 20:00 Argentina 7 France September 13th 2019, h. 16:00 Spain 13 Australia [/hide]
  7. [hide] Knockout Round September 10th - September 15th, 2019 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match Quarterfinals Date & Time (GMT +8) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 10th 2019, h. 19:00 Argentina 12 Serbia September 10th 2019, h. 21:00 Spain 19 Poland September 11th 2019,
  8. [hide] Second Round September 6th - September 9th, 2019 16 Nations, 2 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Quarterfinals Group I Date & Time (GMT +8) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 6th 2019, h. TBD Poland 9 Russia September 6th 2019, h. TBD Argentina 11 Venezuela September 8th 2
  9. [hide] First Round August 31st - September 5th, 2019 32 Nations, 8 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Second Round Group A Date & Time (GMT +8) Nation 1 T1 T2 Nation 2 August 31st 2019, h. 16:00 Poland 13 Venezuela August 31st 2019, h. 20:00 Ivory Coast 21 China September 2nd 2
  10. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Women's K2 200m Australia Belarus X Germany X Hungary X Russia Slovenia South Africa
  11. [hide] Men's Tournament - Knockout Round July 21st - July 27th, 2019 12 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Third Place Match  Date & Time (GMT +9)  Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 27th 2019, h. 17:00 Croatia 2 Hungary Final  Date & Time (GMT +9)  Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 27th 2019, h. 1
  12. [hide] Women's Tournament - Knockout Round July 20th - July 26th, 2019 12 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Third Place Match  Date & Time (GMT +9)  Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 26th 2019, h. 17:00 Australia 3 Hungary Final  Date & Time (GMT +9)  Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 26th 2019,
  13. [hide] Men's Tournament - Knockout Round July 21st - July 27th, 2019 12 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Semifinals  Date & Time (GMT +9)  Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 25th 2019, h. 17:00 Spain 2 Croatia July 25th 2019, h. 18:30 Hungary 3 Italy [/hide]
  14. [hide] Women's Tournament - Knockout Round July 20th - July 26th, 2019 12 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Semifinals  Date & Time (GMT +9)  Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 24th 2019, h. 17:00 United States 5 Australia July 24th 2019, h. 18:30 Spain 3 Hungary [/hide]
  15. [hide] Men's Tournament - Knockout Round July 21st - July 27th, 2019 12 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Quarterfinals  Date & Time (GMT +9)  Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 23rd 2019, h. 14:00 Serbia 5 Spain July 23rd 2019, h. 15:30 Croatia 4 Germany July 23rd 2019, h. 17:00 Hungary
  16. [hide] Women's Tournament - Knockout Round July 20th - July 26th, 2019 12 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Quarterfinals  Date & Time (GMT +9)  Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 22nd 2019, h. 14:00 United States 4 Greece July 22nd 2019, h. 15:30 Russia 3 Australia July 22nd 2019, h. 17:00 Spain
  17. [hide] Men's Tournament - Knockout Round July 21st - July 27th, 2019 12 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Playoffs  Date & Time (GMT +9)  Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 21st 2019, h. 14:00 Montenegro 4 Australia July 21st 2019, h. 15:30 Greece 3 United States July 21st 2019, h. 17:00 Spain
  18. [hide] Women's Tournament - Knockout Round July 20th - July 26th, 2019 12 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Playoffs  Date & Time (GMT +9)  Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 20th 2019, h. 14:00 Netherlands 5 Canada July 20th 2019, h. 15:30 New Zealand 4 Hungary July 20th 2019, h. 17:00 Greece
  19. [hide] Knockout Round July 5th - July 19th, 2019 16 Nations, Round of 16, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Third Place Match Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 17th 2019, h. 21:00 Tunisia 1 0 Nigeria Final Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 19th 2019, h. 21:00 Senegal
  20. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Women's Epee Individual Day 1 July 18th 2019 SUN Yiwen Any Athlete from Estonia VITALIS Coraline CANDASSAMY Marie-Floren. KONG Man Wai Vivian
  21. [hide] Women's Tournament - Preliminary Round July 14th - July 18th, 2019 16 Nations, 4 Groups, the 1st Nation from each Group will qualify for the Quarterfinals, the 2nd and 3rd Nation from each Group will qualify for the Quarterfinals Play-Offs Group A Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 14th 2019, h. 08:30 South Africa 5 Netherlands July 14th 2019, h. 09:50 New Zealand
  22. [hide] Knockout Round July 5th - July 19th, 2019 16 Nations, Round of 16, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Semifinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 14th 2019, h. 19:00 Senegal 1 2 Tunisia July 14th 2019, h. 21:00 Algeria 1 0 Nigeria [/hide]
  23. [hide] Knockout Round July 5th - July 19th, 2019 16 Nations, Round of 16, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Quarterfinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 10th 2019, h. 18:00 Senegal 2 1 Benin July 10th 2019, h. 21:00 Nigeria 2 1 South Africa July 11th 2019, h. 18:00 Cote d'Ivoire 1
  24. [hide] Knockout Round June 29th - July 7th, 2019 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals and Final Final Date & Time Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 7th 2019, h. 21:15 (GMT-5) Mexico 1 2 United States [/hide]
  25. [hide] Knockout RoundJune 27th - July 7th, 20198 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Third Place Match Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 6th 2019, h. 16:00 Argentina 2 1 Chile Final Date & Time (GMT -3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 July 7th 2019, h. 17:00 Brazil 2
×
×
  • Create New...