website statistics
Jump to content

Јесен и зима 2023/24. Road to Paris 2024


Майкл
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, pedja789 said:

нисам дуго чуо ни за Галанова и Магомедова. Могуће да су се и борили негде, ја генерално слабо пратим бокс

Mislim da su i dalje aktivni, kroz regionalnu ligu. Arena je prenosi, mislim da sam gledao Galanova. 

Svakako da je tim sa SP 2023 baza za sva takmicenja, ne ocekujem da bude izmjena. 

1 hour ago, pedja789 said:

Да ли си гледао то такмичење? Каква је била конкуренција? Чуо сам и прочитао доста хвалоспева о наступу Саре Ћирковић, који чак и да нису претерани, не знам колико су показатељ у контексту олимпијских квалификација.

Jesam, skoro sve meceve. Strandza je najjace takmicenje u godini, mada ove godine nedostaje dosta jakih imena ali je ipak bilo puno prvoklasnih takmicarki.

Sara je odlicno radila, poraz u polufinalu protiv Petrove (svjetska prvakinja iz 2014) vrlo diskutabilan, sudjenje kriminalno, bila je aktivnija i preciznija, dosta cistih udaraca. Poraz 4-1. 

Sadrina odmah poraz od Kineskinje koja je bronzana sa SP 2023. 

Nina poraz i to vrlo ubjedljiv u prvom mecu, koliko se sjecam protiv Tajlandjanke. Bas je slabo radila, jedan od sudija je dao 26-30, ostali takodje ubjedljivo dali prednost protivnici.

Brankovicka i Matovicka po pobjedu, porazi od dosta boljih takmicarki.

 

Nina je u ocajnoj formi, ne treba nista ocekivati od nje, jedino ako joj se zrijeb bas otvori.

Sara sa ove dvije pobjede i tijesnim porazom definitivno ima cemu da se nada u kvalifikacijama.

Za Brankovicku i Matovicku nema nikakve sanse.

Edited by ChandlerMne
Link to comment
Share on other sites

Данас два репесажа, а надао сам се једном финалу, јер је Тибилов изгледао доста добро. Имао је тежак меч у првој рунди. Шта се десило у 1/4, немам појма, пребацио сам се на другу борбу док се гледао челенџ, после чега је борба мање-више била готова, барем је добио репесаж. Код Каџаје после сваке борбе имам утисак да је могао да уради више. Нађ без шансе против Џафарова, али добио је репесаж. Мате предао због повреде при вођству Насибова.

 

Фани Нађ прескаче прву рунду, у 1/4 вероватно Украјинка, од које је лако губила 2 пута прошле године.

Link to comment
Share on other sites

Добра је ствар што Комаров и Тибилов показују одличну форму. Њих двојица су најбитнији за ове прве квалификације, јер заправо имају шансе на ОИ. Поред тога, Комаров је показао да може да победи апсолутно сваког у 87. Кроз најтежи могући жреб до златне медаље, капа до пода!

 

Иначе, није најављено (или је мени промакло) да ће учествовати Тускајев, али је ипак на списку учесника.

Link to comment
Share on other sites

Tibilov pokazao odredjene slabosti, pogotovo protiv Cobanua koji mu nikako ne lezi. Vec je od njega gubio. U borbi za bronzu je djelovao pomalo odsutno, mada nije razocarao. Nije 5. mjesto lose ali je ipak mogao vise. 

Kadzaja i dalje na istom nivou, ni pedalj pomaka. Ne uliva povjerenje da ce moci do kvote.

Za kvalifikacije je situacija poprilicno jasna. Komarov je pokazao veliku dominaciju, ako zadrzi ovaj nivo kvota nece biti upitna. Kao sto je pedja rekao - moze da pobijedi bas svakog borca u 87 kg.

Za Tibilova sam bio 100 % siguran da ce doci do kvote, ali me ovo izdanje malo pokolebalo. Uz povoljan zrijeb, mogao bi do kvote na prvom turniru ali ima dosta opasnih boraca u 60 kg, neizvjesno ce biti.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...