website statistics
Jump to content

Јесен и зима 2023/24. Road to Paris 2024


Майкл
 Share

Recommended Posts

Какво финале, каква победа... Епска борба против великог шампиона и на крају прелеп ипон. Од Кукољевог злата до данас, наши су изгубили 5 европских финала, од чега Немања два, тако да је прекинуо неколико лоших традиција.

 

И међу овима који нису освојили медаље је било добрих наступа. Игор Врачар у дебитантском мечу победио доминантно, мислим јесте овај Кипранин клинац, али је добар, гледао сам га у пар наврата како рутинира нашу децу. Против новог шампиона Европе није имао никакве шансе. Надам се да ћемо га гледати више на Туру у следећем циклусу и да га нећемо изгубити као Ћулума.

Негде сам се надао да ће Багајев у првих 7 због бодова, али сахранио га је жреб. Ако ништа друго показао је да ће бити конкурентан на овом нивоу. До квоте ће тешко, јер ценим да ће требати негде око 2500 бодова, а за то мислим да нема времена.

Јована Бунчић је исто била добра, рекао бих чак и боља од противнице, али постоји нека граница колико пута можеш да нападнеш истом техником, а да те противник не контрира, Јована је нажалост прешла ту границу.

Ања још један наступ за заборав, успела је да изгуби 3 пута у 2 меча... Још нисам видео случај да судија прогласи победника, такмичари напусте струњачу, а онда их врате да промене одлуку.

Било је и подбачаја... још не могу да верујем од кога је изгубила Милица Николић. Дошен и Милица Жабић, очекивао сам да и ако изгубе, то буде са више отпора.

 

На табели медаља Србија на крају трећа! Реално четврти, јер су и Руси бољи, али они не конкуришу за ту табелу.

Link to comment
Share on other sites

Вељко Ћук у Истанбулу на Светском купу испао у другој елиминационој рунди, то би требало да је 1 бод за олимпијску листу.

 

1 hour ago, Jesse_Pinkman) said:

Bagajev zlato u Pertu:thumbup: Ima jos turnira, mozda moze do kont kvote!! 

Према некој мојој процени, мораће све преостале слотове да попуни пласманима у топ 5 да би добацио до квоте, укључујући и онај 6. (ЕП2024). Да није имао жреб какав је имао на ЕП, било би далеко лакше добацити до квоте.

 

1 hour ago, Jesse_Pinkman) said:

Buncic je imao priliku koju nije iskoristio, steta

Делује ми да је пао физички у голден скору, а после ни у репесажу то није изгледало сјајно. Требало би да му је и ово 7. место довољно да се врати у зелено, али мораће и он следеће године на већи број такмичења.

За Марицу ми није јасно зашто је уопште ишла на ово такмичење. Бозкурт прославила победу као олимпијско злато, после изгубила 2 борбе.

Теа Тинтор испала од девојке која је узела злато.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pedja789 said:

Вељко Ћук у Истанбулу на Светском купу испао у другој елиминационој рунди, то би требало да је 1 бод за олимпијску листу.

 

Према некој мојој процени, мораће све преостале слотове да попуни пласманима у топ 5 да би добацио до квоте, укључујући и онај 6. (ЕП2024). Да није имао жреб какав је имао на ЕП, било би далеко лакше добацити до квоте.

 

Делује ми да је пао физички у голден скору, а после ни у репесажу то није изгледало сјајно. Требало би да му је и ово 7. место довољно да се врати у зелено, али мораће и он следеће године на већи број такмичења.

За Марицу ми није јасно зашто је уопште ишла на ово такмичење. Бозкурт прославила победу као олимпијско злато, после изгубила 2 борбе.

Теа Тинтор испала од девојке која је узела злато.

Marica ide na previse turnira kao i Milica Zabic, bolje da su se ovde nasle Anja Obradovic i mozda neko od mladjih nada

Link to comment
Share on other sites

Надао сам се и јутрос медаљама, иако је форма далеко од идеалне. Обоје су имали повољан жреб да узму барем бронзу.

Милици су овде једина конкуренција требале да буду Кинескиње и Соуза. Била је она на пар секунди од финала, а онда је пала на нешто што не знам да ли може да се назове техником, можда би и скинули вазари, али је свакако упала у осаекоми. То једини меч који је радила на високом нивоу, преостала 3 баш танко. Иначе, Кинескињама је тренер Зебеда Реквиашвили.

Бојан је био помало и жртва лоше организације. Између четвртфинала и репесажа имао је таман времена да обуче плави ги.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...