website statistics
Jump to content

frantic13poland

Totallympics World Class
  • Posts

    176
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

 Content Type 

Forums

Calendar

Totallympics International Song Contest

Totallympics News

Qualification Tracker

Test Para Delete

Everything posted by frantic13poland

  1. Results Update Event Link Click on the logo to open First Round Day 4
  2. Results Update Event Link Click on the logo to open First Qualifying Round Second Leg, Day 2
  3. Results Update Event Link Click on the logo to open First Qualifying Round Second Leg, Day 1
  4. Provisional Standings after New York Stage Event Link Click on the logo to open LGCT Standings
  5. Open Individual Jumping (15/17) Final Results Rank Athletes Nation Result 1 Daniel DEUSSER Horse: SCUDERIA 1918 TOBAGO Z 0/041.07 2 Pieter DEVOS Horse: MOM'S TOUPIE DE LA ROQUE 0/041.15 3 Malin BARYARD-JOHNSSON Horse: H&M INDIANA 0/041.45 4 Shane SWEETNAM Horse: ALEJANDRO 0/041.51 5 Mclain WARD (USA) Horse: CONTAGIOUS 470.19 6 Ben MAHER (GBR) Horse: FALTIC HB 470.97 7 Margie GOLDSTEIN-ENGLE Horse: DICAS 471.14 8 Denis LYNCH Horse: BROOKLYN HEIGHTS 471.39 9 Angelica AUGUSTSSON ZANOTELLI Horse: KALINKA VAN DE NACHTEGAELE 472.12 10 John WHITAKER Horse: EQUINE AMERICA UNICK DU FRANCPORT 472.19 11 Marcus EHNING Horse: PRIAM DU ROSET 472.24 12 Erynn BALLARD Horse: GAKHIR 472.76 13 Peder FREDRICSON Horse: CATCH ME NOT S 473.29 14 Nina MALLEVAEY Horse: CARTIER SR 474.57 15 Kent FARRINGTON Horse: ORAFINA 476.48 16 Omer KARAEVLI Horse: AVANT TOI 477.45 17 Edouard SCHMITZ Horse: GAMIN VAN'T NAASTVELDHOF 868.45 18 Bertram ALLEN Horse: PACINO AMIRO 869.85 19 Max KÜHNER Horse: EIC COOLEY JUMP THE Q 870.17 20 Kevin STAUT Horse: CHEPPETTA 870.38 21 Jur VRIELING Horse: FIUMICINO VAN DE KALEVALLEI 871.82 22 Lillie KEENAN Horse: QUEENSLAND E 871.84 23 Shane BREEN Horse: Z7 IPSWICH 872.88 24 Kevin JOCHEMS Horse: KRISKRAS DV 873.28 25 Samuel HUTTON Horse: OAK GROVE'S LAITH 873.85 26 Niels BRUYNSEELS Horse: MATADOR 874.20 27 Hans-Dieter DREHER Horse: ELYSIUM 1274.25 28 Natalie DEAN Horse: COCOLINA 2469.78 Daniel BLUMAN Horse: UBILUC R1 el Maikel VAN DER VLEUTEN Horse: DYWIS HH R1 ret Schuyler RILEY Horse: ROBIN DE PONTHUAL R1 ret Darragh KENNY Horse: VOLNAY DU BOISDEVILLE R1 ret Philipp WEISHAUPT Horse: COBY 8 R1 ret Marlon MODOLO ZANOTELLI Horse: VDL EDGAR M R1 ret Kristen VANDERVEEN Horse: BULL RUN'S RISEN R1 ret
  6. Results Update Event Link Click on the logo to open Preliminary Round Day 5
  7. First Round September 27th, 2022 4 Nations, One Leg Matches, the winning Nations will qualify for the Play-Offs Cameroon Ghana Kenya Nigeria First Round Greenwich Mean Time (GMT) Kenya Ghana Half-Time: September 27th 2022, h. TBD, University of Ghana Sports Ground, Accra I Cameroon Nigeria Half-Time: September 27th 2022, h. TBD, University of Ghana Sports Ground, Accra
  8. Qualified Nations Cameroon Ghana Kenya Nigeria Competition Format First Round September 27th, 2022 4 Nations, One Leg Matches, the winning Nations will qualify for the Play-Offs I Play - Offs October 2nd, 2022 4 Nations, Third Place Match, Final, the winning Nation will be the Men's WR Middle East-Africa Rugby League Championship 2022 Champion
  9. Men's WR Rugby Middle - East Africa Rugby League Championship 2022 Accra (GHA) - 27 September 2022 - 2 October 2022
  10. Qualification Format Africa Men's Middle East-Africa Rugby League Championship 2022 September 27th - October 2nd, 2022 4 Nations, First Round, Play-Offs, the winners Nations will qualify for the next phase qualification the Men's WR Rugby League World Cup 2025 Registered Nations Qualified, Eliminated, In Progress Cameroon (Men's Middle East-Africa Rugby League Championship 2022) Ghana (Men's Middle East-Africa Rugby League Championship 2022) Kenya (Men's Middle East-Africa Rugby League Championship 2022) Nigeria (Men's Middle East-Africa Rugby League Championship 2022)
  11. Qualified Nations (Partial) France Competition Format Preliminary Round TBD, 2025 16 Nations, 4 Groups, the 1st and 2nd Teams from each Group will qualify for the Quartelfinals I Knockout Round TBD, 2023 8 Nations, Quartelfinals, Semifinals, Final, the winning Team will be the Men's WR Rugby League World Cup 2025 Champion
  12. Men's WR Rugby League World Cup 2025 Various Cities (FRA) - TBD 2025
  13. Men's 1000m Final Results Rank Athletes Nation Result 1 Erik RESELL 1.10,97 2 Yankun ZHAO 1.11,60 3 YANG Ho-Jun 1.11,86 4 Jalen DOAN 1.13,26 5 Chris HOLMSTEAD 1.13,66 6 JUNG In-Woo 1.13,85 7 Zachary LACROIX 1.14,15 8 Luca VEEMAN 1.14,83 9 PARK Sung-Yun 1.15,34 10 KO Eun-Gyeol 1.16,24 11 Sondre Kvalshaugen GLESNE 1.16,29 12 Ian MCPEEK 1.17,55 13 Fergus ENGLISH 1.17,86 14 Ben ROUTLEDGE 1.18,39 15 Matthew MITCHELL 1.22,57 16 Dino ELASZ 1.22,65 17 Benjamin KONWICKI 1.23,70 18 Cameron THOMAS 1.23,79 19 Chris VEEMAN 1.24,11 20 Austin MACGREGOR 1.24,25 21 Erik ANGELOZZI 1.24,36 22 James WIGELSWORTH 1.26,09 23 Braeden KREMENIK 1.26,37 24 Gabriel PADBURY 1.26,56 25 Connor MASON-BENNETT 1.27,67 26 Riley VANDERBURGH 1.28,36 27 Justin AASEN-COURTEMANCHE 1.31,04 28 Isaac EMBLIN 1.34,54 29 Nash LOSTER 1.39,02 30 Ashton KINCAID 1.39,47 31 Subhaan AHMED 1.40,61 32 Bill BLONSKI 2.43,25 Matthew MEDLICOTT DNS Ian DWYER DNS Jared FARQUHARSON DNS Cornelis HIJNEN DNF
  14. Women's 1000m Final Results Rank Athletes Nation Result 1 Maddison PEARMAN 1.16,88 2 Alison DESMARAIS 1.17,15 3 Alexa SCOTT 1.17,74 4 KIM Min-Ji 1.18,61 5 Abigail MCCLUSKEY 1.19,28 6 HWANG Hyun-Sun 1.19,40 7 Anna BOURGEOIS 1.19,92 8 KIM Yoon-Ji 1.20,93 9 Laura HALL 1.21,01 10 Victoria GOPLEN 1.21,08 11 KIM Min-Seo 1.23,09 12 Sofia BIEBER 1.23,32 13 HWANG Seo-Yun 1.23,67 14 NOH Yeon-Woo 1.25,93 15 Skylar VAN HORNE 1.26,13 16 Ella CLOUTIER 1.26,49 17 Robyn SALIE 1.27,49 18 Rachel MALLARD 1.27,84 19 Lindsay SMART 1.28,41 20 Brooke BRAUN 1.28,83 21 Daria VOGT 1.29,25 22 Sarah MURRAY 1.29,94 23 Sophia DVORAK 1.30,31 24 Hannah NORTH 1.31,26 25 Antonia VILLA 1.31,75 26 Maya KEMP 1.33,70 27 Elena MANINA 1.35,04 28 Maria HANSEN 1.36,47 29 Rachel SPRIDZANS 1.38,50 30 Erin PADBURY 1.39,61 31 Melissa SCUTCHINGS 1.41,16 32 Sarah HANSON 1.41,62 33 Isabel ERASMUS 1.41,90 34 Cheyanne KEY 1.43,95 35 Sophia CROSS 1.48,11 36 Julianne LAZZARI 1.48,16 37 Denise WESSELING 1.48,39 KIM Li-A DNS Sophia MAJOR DNS
  15. Men's 500m Final Results Rank Athletes Nation Result 1 LEE Byung-Hoon 35,31 2 Yuma MURAKAMI 35,37 3 Takamasa IKEDA 35,65 4 Ryan GIBSON 35,77 5 Yankun ZHAO 35,84 6 Joshua TELIZYN 35,86 7 Jalen DOAN 35,95 8 Erik RESELL 35,97 9 KIM Kyung-Rae 36,11 10 KIM Young-Jin 36,16 11 Siver BRATTGJERD 36,58 12 JANG Seo-Jin 36,64 13 KO Eun-Woo 36,65 14 Chris HOLMSTEAD 36,89 15 JOO Hyong-Jun 36,95 16 Magnus DAHLE 37,06 17 Zachary LACROIX 37,09 18 MOON Hyun-Woong 37,27 19 Andre ERASMUS 37,59 20 Luca VEEMAN 38,04 21 Sondre Kvalshaugen GLESNE 38,46 22 YU Dong-Hoon 38,56 23 Jersey CHYTLA 39,12 24 Fergus ENGLISH 39,34 25 Adam BUCHWALD 39,40 26 Ian MCPEEK 39,56 27 Ben ROUTLEDGE 40,04 28 Braeden KREMENIK 40,18 29 Erik ANGELOZZI 41,04 30 Matthew MITCHELL 41,09 31 Austin MACGREGOR 41,35 32 Dino ELASZ 41,65 33 Chris VEEMAN 41,67 34 Cameron THOMAS 41,97 35 Benjamin KONWICKI 42,45 36 Connor MASON-BENNETT 42,62 37 Connor WATERS 42,67 38 Gabriel PADBURY 42,92 39 James WIGELSWORTH 43,02 40 Riley VANDERBURGH 43,39 41 Mitchell WESSELING 44,18 42 Justin AASEN-COURTEMANCHE 44,49 43 Bob IRVINE 44,50 44 Isaac EMBLIN 46,36 45 Cornelis HIJNEN 46,85 46 Ashton KINCAID 47,36 47 Nash LOSTER 47,94 48 Subhaan AHMED 48,27 49 Peter FENTON 51,85 50 Bill BLONSKI 1.18,59 Matthew MEDLICOTT DNS Oskar STACK-MICHASIW DNS Ian DWYER DNS
  16. Women's 500m Final Results Rank Athletes Nation Result 1 Brooklyn MCDOUGALL 38,89 2 JEONG Hui-Dan 39,23 3 Carina JAGTØYEN 39,56 4 KIM Li-A 39,58 5 KIM Min-Jo 39,92 6 KIM Hee-Jin 40,30 7 KIM Min-Hui 40,38 8 HWANG Seo-Yun 41,22 9 Sofia BIEBER 41,51 10 Skylar VAN HORNE 42,92 11 Serena DALLAIRE 43,02 12 NOH Yeon-Woo 43,82 13 Ella CLOUTIER 44,22 14 Robyn SALIE 44,23 15 Brooke BRAUN 44,37 16 Sarah MURRAY 44,46 17 Rachel MALLARD 44,55 18 Daria VOGT 45,10 19 Sophia DVORAK 45,18 20 Hannah NORTH 45,70 21 Antonia VILLA 45,73 22 Maria HANSEN 46,62 23 Maya KEMP 46,64 24 Rachel SPRIDZANS 47,16 25 Elena MANINA 47,33 26 Erin PADBURY 47,84 27 Isabel ERASMUS 48,46 28 Meagan SMITH 49,11 29 Claire FENTON 49,40 30 Sarah HANSON 49,55 31 Cheyanne KEY 49,61 32 Melissa SCUTCHINGS 49,71 33 Julianne LAZZARI 49,88 34 Denise WESSELING 52,31 35 Sophia CROSS 52,91 36 Lucy ANDERSON 53,09 Alexa SCOTT DNF Lindsay SMART DNF
  17. Men's Mass Start (16 Laps) Final Results Rank Athletes Nation Result 1 Antoine GÉLINAS-BEAULIEU 71 2 Antoine HAMEL 40 3 Zacharie DESPRÉS 22 4 Félix LAROCHELLE 6 5 William BOISSONNEAULT 5 6 William LEFRANÇOIS 3 Grégory PICARD DNS Rafaël ASRI DNS Joseph PERREAULT DNS Chandra Mouli DANDA DNS
  18. Men's Mass Start (10 Laps) Final Results Rank Athletes Nation Result 1 Yoan PERRON 30 2 Raphael BOUCHARD 20 3 Aymrick SANTOS-POTVIN 4 4 Étienne PARENT 3 5 Louis-Félipe DÉRY 3 6 Gabriel CHAREST 1 7 Sébastian BEAUPRÉ-BOUCHER 1 8 Luka SULLIVAN - 9 Olivier LANDREVILLE - 10 Félix GINGRAS - 11 Arnaud BÉDARD - 12 Eliot FORTIN-VIENS - 13 Michael BEAUPRÉ-BOUCHER - 14 Arnaud GAUTHIER - 15 Zachary TREMBLAY - 16 Philippe MARCHAND - Édouard BEAULIEU DQ
  19. Women's Mass Start Final Results Rank Athletes Nation Result 1 Juliette LAROCHELLE 38 2 Mila BOIVIN 28 3 Ève BOULAY 12 4 Jeanne LAVOIE - Oriana Sofia CARDENAS LOAIZA DNS Luna CAMPOS ORTIZ DNS Eugénie BERNIER DNS Delphine GUÉVREMONT DNS
  20. Men's 5000m Final Results Rank Athletes Nation Result 1 Jordan BELCHOS 6.30,32 2 Antoine GÉLINAS-BEAULIEU 6.33,94 3 Kaleb MULLER 6.40,15 4 Aimé PERREAULT 6.44,24 5 Jonah HURTUBISE 6.48,46 6 Zacharie DESPRÉS 6.58,70 7 William BOISSONNEAULT 7.06,62 8 Félix LAROCHELLE 7.07,80 9 Joseph PERREAULT 7.23,88 10 Olivier DESNOYERS 7.24,51 11 Yoan PERRON 7.44,45 12 Édouard BEAULIEU 8.00,68 13 Antoine ROBERT 8.02,00 14 Gabriel CHAREST 8.02,18 15 Maurice MARCOUX 8.06,46 16 Olivier LANDREVILLE 8.12,99 17 Louis-Félipe DÉRY 8.34,08 18 Aymrick SANTOS-POTVIN 8.37,07 19 Martin BEAUDRY 8.40,85 20 Chandra Mouli DANDA 8.44,73 21 Étienne PARENT 8.47,76 22 Luka SULLIVAN 8.48,77 Rafaël ASRI DNF Antoine HAMEL DQ
  21. Women's 3000m Final Results Rank Athletes Nation Result 1 Rose-Anne GRENIER 4.25,48 2 Laurie CAYER 4.30,25 3 Émilie GREENFIELD 4.36,56 4 Alyson LALONDE 4.38,31 5 Cloé JELONEK 4.38,55 6 Leila CARTIER 4.41,37 7 Camille TREMBLAY 4.51,36 8 Marie FERLATTE 5.02,49 9 Delphine GUÉVREMONT 5.03,83 10 Juliette LAROCHELLE 5.08,13 11 Mila BOIVIN 5.10,62 12 Justine JOLY 5.16,12 13 Marion POIRIER 5.30,27 14 Ève BOULAY 5.41,87 15 Jeanne LAVOIE 5.45,35 16 Oriana Sofia CARDENAS LOAIZA 5.45,55 17 Eugénie BERNIER 6.05,32 18 Luna CAMPOS ORTIZ 6.12,06 Emmanuelle CÔTÉ DNS Valerie MALTAIS DNS Marie-Félix GUÉRIN DNS Aya KANEKO DNS HeJin WANG DNS Laurence PAQUET DNF
  22. Men's 1000m Final Results Rank Athletes Nation Result 1 Laurent DUBREUIL 1.09,19 2 Christopher FIOLA 1.09,44 3 Cédrick BRUNET 1.12,16 4 William LEMELIN-BILODEAU 1.12,44 5 Zacharie DESPRÉS 1.13,50 6 Félix LAROCHELLE 1.15,23 7 Rafaël ASRI 1.15,53 8 Grégory PICARD 1.16,18 9 Antoine HAMEL 1.16,25 10 Olivier DESNOYERS 1.18,12 11 William BOISSONNEAULT 1.18,48 12 William LEFRANÇOIS 1.18,91 13 Andrew BINNS 1.19,99 14 Ethan DEMEL 1.20,03 15 Luka SULLIVAN 1.21,16 16 Raphaël CÔTÉ 1.21,33 17 Édouard BEAULIEU 1.23,32 18 Yoan PERRON 1.24,27 19 Gabriel CHAREST 1.24,68 20 Étienne PARENT 1.24,71 21 Antoine ROBERT 1.24,87 22 Joseph PERREAULT 1.25,07 23 Martin BEAUDRY 1.25,93 24 Aymrick SANTOS-POTVIN 1.26,73 25 Richard NORMAND 1.27,23 26 Raphael BOUCHARD 1.28,26 27 Félix GINGRAS 1.29,05 28 Maurice MARCOUX 1.30,06 29 Chandra Mouli DANDA 1.30,18 30 Rob BINNS 1.30,37 31 Marc-Antoine BRISSON 1.30,38 32 Olivier LANDREVILLE 1.30,46 33 Louis-Félipe DÉRY 1.32,17 34 Arnaud BÉDARD 1.32,19 35 Félix GAGNON 1.33,81 36 Loik BOULANGER 1.34,05 37 Sébastian BEAUPRÉ-BOUCHER 1.34,59 38 Michael BEAUPRÉ-BOUCHER 1.35,20 39 Bradley CHAMBERS 1.35,62 40 Eliot FORTIN-VIENS 1.36,73 41 Zachary TREMBLAY 1.38,26 42 Adrien MARCHAND 1.40,20 43 Arnaud GAUTHIER 1.40,81 44 Kaj JONES 1.44,15 45 Philippe MARCHAND 1.45,48 46 Gaston ROY 2.21,40 Arnaud PARENT DNS Conor WILSON DQ Hubert MARCOTTE D
  23. Women's 1000m Final Results Rank Athletes Nation Result 1 Béatrice LAMARCHE 1.17,53 2 Valerie MALTAIS 1.18,48 3 Rose LALIBERTÉ-ROY 1.18,56 4 Cloé JELONEK 1.22,44 5 Camille TREMBLAY 1.22,72 6 Audrey PHANEUF 1.23,49 7 Emmanuelle CÔTÉ 1.23,91 8 Cendrine LÉVESQUE 1.24,20 9 Ariane FOURNIER 1.24,33 10 Émilie GREENFIELD 1.25,92 11 Alyson LALONDE 1.26,34 12 Ophélie JUNEAU 1.26,82 13 Mya JOLY 1.27,01 14 Marie FERLATTE 1.27,43 15 Leila CARTIER 1.28,54 16 Mary BROPHY MAGNUS 1.29,37 17 Juliette LAROCHELLE 1.30,93 18 Mila BOIVIN 1.32,52 19 Delphine GUÉVREMONT 1.33,04 20 Lily-Pier GUÉRIN 1.34,75 21 Justine JOLY 1.35,52 22 Oriana Sofia CARDENAS LOAIZA 1.36,07 23 Ève BOULAY 1.36,97 24 Marie-Pierre LAMARCHE 1.37,26 25 Jeanne LAVOIE 1.41,16 26 Eugénie BERNIER 1.41,79 27 Katie BOWER 1.45,62 28 Luna CAMPOS ORTIZ 1.46,73 29 HeJin WANG 1.48,08 30 Aya KANEKO 1.54,72 Marie-Félix GUÉRIN DNS
  24. Men's 5000m Final Results Rank Athletes Nation Result 1 Thomas de LANGE 6.50,31 2 Colin James DUIVENVOORDEN 6.53,21 3 Rick MEIJER 6.59,37
  25. Women's 3000m Final Results Rank Athletes Nation Result 1 Esther KIEL 7.12,22
×
×
  • Create New...