website statistics
Jump to content

frantic13poland

Totallympics World Class
  • Posts

    201
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

 Content Type 

Forums

Events

Totallympics International Song Contest

Totallympics News

Qualification Tracker

Everything posted by frantic13poland

  1. Women's 400m Finals Results Final 1 Rank Athletes Nation Result 1. Laura HERNÁNDEZ 55.10 2. Rocio ARROYO 55.79 3. Herminia PARRA 56.01 4. Lara GOMEZ 56.67 5. Nayade LUJAN 59.85 Final 2 Rank Athletes Nation Result 1. Alba SERRANO 56.48 2. Laura RODRIGUEZ 57.19 3. Nicole Mariana BARRIOS 59.11 4. Camilla PAGANI 59.37 5. Estefania PARRA 59.85 6. Iris SOLER 62.02
  2. Women's 60m Final Results Rank Athletes Nation Result 1. Rosalina SANTOS 7.35 2. Mariam OULARE 7.38 3. Elena GUIU 7.39 4. María Ignacia MONTT 7.56 5. Lidia SANCHEZ 7.69 6. Ariadna MONTALBAN 7.73 7. Carla CRUZ 7.77 8. Andrea FLORINA 7.78
  3. Women's 60m Heats Results Heat 1 Rank Athletes Nation Result 1. Rosalina SANTOS 7.30 2. María Ignacia MONTT 7.59 3. Ariadna MONTALBAN 7.72 4. Carla CRUZ 7.78 5. Miriam COTILLAS 7.79 6. Sandra MOSCARDO 7.80 7. Camila RODRIGUEZ 7.81 8. Estibaliz ARENILLAS 7.85 Heat 2 Rank Athletes Nation Result 1. Elena GUIU 7.44 2. Mariam OULARE 7.45 3. Lidia SANCHEZ 7.72 4. Andrea FLORINA 7.78 5. Amelia WEEKS 7.79 6. Patricia SERRANO 7.91 7. Andrea SALVADOR 7.91 8. Rosa Maria IGUAL 7.98
  4. Men's Triple Jump Final Results Rank Athletes Nation Result 1. José Angel PINEDO 18.91 2. Jose Lorenzo HERNÁNDEZ 17.63 3. Aarón SOLÀ 16.28 4. Angel NAVARRO 14.64
  5. Men's Triple Jump Final Results Rank Athletes Nation Result 1. Hugues Fabrice ZANGO 16.90 2. Benjamin COMPAORÉ 16.45 3. Jonathan SEREMES 16.30 4. Tiago PEREIRA 16.18 5. Alexis COPELLO 15.98 6. Enzo HODEBAR 15.54 7. José BELLIDO 14.10 Nelson ÉVORA NM
  6. Men's Long Jump Final Results Rank Athletes Nation Result 1. Maximilian ENTHOLZNER 7.32 2. André PIMENTA 7.13
  7. Men's Pole Vault Final Results Rank Athletes Nation Result 1. Aleix PI 5.40 1. Artur COLL 5.40 3. Isidro LEYVA 4.60 4. Diego ROSALEN 5.00 5. Vicent FABRA 5.00 6. Manel MIRALLES 4.80 7. Manel PAGES 4.80 8. Jorge UREÑA 4.80
  8. Men's 60m Hurdles Final Results Rank Athletes Nation Result 1. Enrique LLOPIS 7.58 2. Kevin SÁNCHEZ 7.75 3. Léo EL ACHKAR 7.76 4. Carlos OSES 7.91 5. Jorge UREÑA 7.92 6. Vicente DOCAVO 7.94 Yidiel CONTRERAS DNS Tayb David LOUM DQ
  9. Men's 60m Hurdles Heats Results Heat 1 Rank Athletes Nation Result 1. Enrique LLOPIS 7.55 2. Léo EL ACHKAR 7.83 3. Yidiel CONTRERAS 7.86 4. Tayb David LOUM 8.04 5. Ernesto PRADOS 8.17 6. Sebastian LLODRÀ 8.21 7. Miguel Angel RAMO GIMENEZ 8.27 8. Jon SERIOLA 8.59 Heat 2 Rank Athletes Nation Result 1. Kevin SÁNCHEZ 7.73 2. Vicente DOCAVO 7.81 3. Jorge UREÑA 7.87 4. Carlos OSES 7.88 5. Daniel CASTILLA 8.08 6. Ivan VIDAL 8.16 7. Victor ORDUNA 8.25
  10. Men's 3000m Finals Results Final 1 Rank Athletes Nation Result 1. Federico BRUNO 7:47.21 2. Daniel ARCE 7:56.36 3. Enrique HERREROS 8:04.17 4. El Mehdi EL NABAOUI 8:07.02 5. Gonzalo GARCÍA 8:11.42 6. Marcos ROJO 8:14.67 7. Juan Ignacio GRONDONA 8:22.88 Víctor RUIZ DNF Pablo SÁNCHEZ SANTOS DNF Mohamed REDA DNF Abderrahman EL KHAYAMI DNF Final 2 Rank Athletes Nation Result 1. Miguel DE LA TORRE 8:06.29 2. Maximilian PINGPANK 8:06.83 3. Isaac Theo HIRSHMAN 8:09.14 4. Iván MANCEÑIDO 8:09.85 5. Alejandro NOGALES 8:10.78 6. Hugo PRIETO 8:11.81 7. Miguel GUZMAN 8:13.68 8. Umberto CONTRAN 8:21.66 9. Alejandro ORTUÑO 8:29.40 Alejandro PEREZ DNF
  11. Men's 1500m Finals Results Final 1 Rank Athletes Nation Result 1. Raphael PALLITSCH 3:40.56 2. Adrián BEN 3:40.72 3. Mohamed ATTAOUI 3:42.03 4. Thierry NDIKUMWENAYO 3:42.60 5. José Carlos PINTO 3:42.84 6. Javier MIRON 3:43.75 7. Pol MOYA 3:45.05 8. Jorge David TORRE 3:49.36 9. Alex SALAS 3:50.25 Eric NZIKWINKUNDA DNF Final 2 Rank Athletes Nation Result 1. Ruben MONREAL 3:47.80 2. David LORENZO 3:48.11 3. José Ignacio PÉREZ 3:48.41 4. Pablo BRAVO 3:48.66 5. Victor A. REQUENA 3:49.24 6. Juan GARCIA-ROSTAN 3:49.28 7. Andres SERRANO 3:49.36 8. Hamza ARDJOUN 3:49.78 9. Victor BLASI 3:50.26 10. Marcos RAMOS 3:50.38 11. Pablo COMINO 3:51.49 12. Francisco Javier PADIAL 3:52.64 Borja ORTEGA DNF
  12. Men's 800m Finals Results Final 1 Rank Athletes Nation Result 1. Cristian Gabriel VOICU 1:48.77 2. Elian Numa LÓPEZ IGLESIAS 1:49.08 3. Alberto GUERRERO 1:49.53 4. Fernando VICENTE 1:51.31 5. David DE BLAS 1:52.21 Alejandro ORTIZ DNF Alberto MONTERO DNF Final 2 Rank Athletes Nation Result 1. Angel ALVAREZ 1:49.69 2. Raul VILLALONGA 1:49.86 3. Samuel MARTIN 1:50.88 4. Mikel CALVO 1:51.40 5. Ayrton AZCUE 1:51.78 6. Saúl MARTÍNEZ 1:54.43 7. Eduardo ESTEBAN 1:54.72 Abdelmonaim EL KHAYAMI DNF
  13. Men's 400m Finals Results Final 1 Rank Athletes Nation Result 1. Lorenzo BENATI 47.62 2. Javier SÁNCHEZ 47.91 3. Pablo DREES 48.65 4. Louis DIEUMEGARD 51.04 5. Tomas ZAMORA 52.02 Final 2 Rank Athletes Nation Result 1. Albert MICO 50.22 2. Alejandro MARTINEZ 50.57 3. Ernesto MARTINEZ 50.61 4. Remi PICHON 50.85 5. Jordi DOMENECH 51.43 6. Ruben SALINAS 51.54
  14. Men's 60m Heats Results Rank Athletes Nation Result 1. Sergio LÓPEZ 6.70 2. Shainer RENGIFO MONTOYA 6.71 3. Dewi HAMMOND 6.75 4. Alberto CALERO 6.81 5. Alvaro DE LAS HERAS 6.84 6. Marc ESCANDELL 6.84 7. Miguel IZQUIERDO 6.88 Matteo MELLUZZO DNS
  15. Men's 60m Heats Results Heat 1 Rank Athletes Nation Result 1. Shainer RENGIFO MONTOYA 6.64 2. Alberto CALERO 6.84 3. Marc ESCANDELL 6.91 4. Wilson PEDRO 6.95 5. Pablo LOZOYA 6.95 6. Eusebio CÁCERES 7.01 Heat 1 Rank Athletes Nation Result 1. Sergio LÓPEZ 6.73 2. Dewi HAMMOND 6.79 3. Alvaro DE LAS HERAS 6.85 4. Matteo MELLUZZO 6.90 5. Miguel IZQUIERDO 6.90 6. Thiago SANTANA 7.03
  16. Athletics IAAF Challenger World Indoor Tour 2023 (Meetng Internacional Ciudad de Valencia) Valencia (ESP) - 25 January 2023
  17. Results Update Event Link Click on the logo to open Knockout Round Day 5
  18. Luge FIL Under 23 World Championships 2023 Oberhof (GER) - 27 January 2023 - 29 January 2023
  19. Preliminary Robin February 4th - February 19th, 8 Teams, 2 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Grand Finals Semifinals. th 3rd and 4th Nations from each Group will qualify for thr Bronze Finals Semifinals Group A Georgia Germany Netherlands Spain Group B Belgium Poland Portugal Romania Group A Georgia Germany Half-Time: February 5th, 2023, h. 13:00 (GMT +4), Achvala Stadium, Tbilisi Spain Netherlands Half-Time: February 5th, 2023, h. 13:00 (GMT +1), Estadio Nacional Complutense, Madrid Netherlands Georgia Half-Time: February 11th, 2023, h. 13:15 (GMT +1), NRCA Stadium, Amsterdam Germany Spain Half-Time: February 12th, 2023, h. 14:30 (GMT +1), Fritz-Grunebaum-Spportpark, Heidelberg Germany Netherlands Half-Time: February 18th, 2023, h. 13:15 (GMT +1), Stadion Pichterich, Neckarsulm Spain Georgia Half-Time: February 18th, 2023, h. 19:00 (GMT +1), Campos del Malecon, Torrelavega Group A Provisional Standing Team P W D L PF PA +/- TF TA TB LB Pt. Georgia Germany Netherlands Spain Group B Romania Poland Half-Time: February 4th, 2023, h. 14:00 (GMT +2), Arcul de Triumph, Bucharest Portugal Belgium Half-Time: February 4th, 2023, h. 19:00 (GMT), Campo de Rugby do Jamor, Lisbon Poland Portugal Half-Time: February 11th, 2023, h. 16:00 (GMT +1), Narodowy Stadion Rugby, Gdynia Belgium Romania Half-Time: February 12th, 2023, h. 18:30 (GMT +1), Sportcentrum Nelson Mandela, Brussels Poland Belgium Half-Time: February 18th, 2023, h. 16:00 (GMT +1), Narodowy Stadion Rugby, Gdynia Portugal Romania Half-Time: February 18th, 2023, h. 15:00 (GMT), Venue TBD Group B Provisional Standing Team P W D L PF PA +/- TF TA TB LB Pt. Belgium Poland Portugal Romania
  20. Qualified Nations Belgium Georgia Germany Netherlands Poland Portugal Romania Spain Competition Format Preliminary Round February 5th - February 19th, 8 Teams, 2 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Grand Finals Semifinals. th 3rd and 4th Nations from each Group will qualify for thr Bronze Finals Semifinals I Grand Finals March 4th - March 19th, 2023 8 Teams, Grand Finals Semifinals, Bronze Finals Semifinals, Grand Finals Third Place Match and Grand Final , Bronze Final Seventh Place Match a Bronze Final, the winning Nation will be the Men's Rugby ER Europe Champinship 2023 Champion
  21. Men's Rugby ER Europe Championship 2023 Continental Championship - 4 February 2023 - 19 March 2023
  22. Calendar Dates Venue Event Gender Status February 2nd - May 18th, 2023 Various Cities League Stage Men's Scheduled May 25th, 2023 London Play - Offs Men's Scheduled
  23. Darts PDC Cazoo Premier League 2023 Multi-Stage Event - 2 February 2023 - 25 May 2023
  24. Events Men's Natural Track Singles (4/6) Women's Natural Track Singles (4/6) Open Natural Track Doubles (4/6)
  25. Events Men's Youth Monobob (1/6) Men's Youth Monobob (2/6) Women's Youth Monobob (1/6) Women's Youth Monobob (2/6)
×
×
  • Create New...