website statistics
Jump to content

George_D

Totallympics World Class
  • Content Count

    892
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

George_D last won the day on October 9 2019

George_D had the most liked content!

1 Follower

Personal Information

  • Nation
    Greece
  • Gender
    Male
  • Date of Birth
    15/11/82
  • Favourite Olympic Games
    Summer Olympic Games
  • Favourite Sports
    Football, Basketball, Swimming, Track Cycling, Athletics, Judo, Artistic Gymnastics
  • Living City
    Pyrgos, Ilia Perfecture

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. [hide] Preliminary Round December 3rd - December 8th, 2020 16 Nations, 4 Groups, the 1st, 2nd and 3rd Nation from each Group will qualify for the Main Round Group A Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 4th 2020, h. 18:15 France 5 Montenegro December 4th 2020, h. 20:30 Denmark 5 Slovenia December 6th 2020, h. 18:15 Slovenia
  2. [hide] Week 3 - Stages 13-18 Stage Top 3 Riders Muros - Mirador de Ézaro. Dumbría Stage 13 November, 3rd 1st: Primoz Roglic 2nd: Remi Cavagna 3rd: Nelson Oliveira Alex Edmondson Ricardo Carapaz Bruno Armirail Remi Cavagna Jannik Steimle Jasha Sutterlin Rui Costa Nelson Oliveira
  3. [hide] Week 2 - Stages 7-12 Stage Top 3 Riders Vitoria-Gasteiz - Villanueva de Valdegovia Stage 7 October, 27th 1st: Primoz Roglic 2nd: Luis León Sánchez 3rd: Andrea Bagioli Robert Power Tim Wellens Michael Woods Esteban Chaves Ricardo Carapaz Remi Cavagna Guillaume Martin
  4. [hide] Week 3 - Stages 16-21 Stage Top 3 Riders Udine – San Daniele del Friuli Stage 16 October, 20th 1st: Diego Ulissi 2nd: Peter Sagan 3rd: Ruben Guerreiro Patrick Konrad Harm Vanhoucke Thomas De Gendt Tao Geoghegan Hart Valerio Conti Fausto Masnada Vincenzo Nibali Diego Uliss
  5. [hide] Week 1 - Stages 1-6 Stage Top 3 Riders Irun - Arrate. Eibar Stage 1 October, 20th 1st: Primoz Roglic 2nd: Thibaut Pinot 3rd: Alejandro Valverde Michael Woods Esteban Chaves Daniel Felipe Martínez Rigoberto Uran Ricardo Carapaz David Gaudu Guillaume Martin Thibaut Pinot
  6. [hide] Week 2 - Stages 10-15 Stage Top 3 Riders Lanciano - Tortoreto Stage 10 October, 13th 1st: Jack Haig 2nd: Wilco Kelderman 3rd: Diego Ulissi Simon Clarke Jai Hindley Michael Matthews Mikkel Honoré Enrico Battaglin Matteo Fabbro Fabio Felline Andrea Vendrame
  7. [hide] Men's Singles - Final October 11th, 2020 Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 11th, 15:00, 2020 [1] N. Djokovic 0 3 R. Nadal [2] [/hide]
  8. [hide] Women's Singles - Final October 10th, 2020 Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 10th, 15:00, 2020 I. Swiatek 2 1 S. Kenin [4] [/hide]
  9. [hide] Men's Singles - Semifinals October 9th, 2020 4 Players, 2 Players will qualify for the Final Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 9th 2020 [1] N. Djokovic 3 0 S. Tsitsipas [5] October 9th 2020 [12] D. Schwartzman 0 3 R. Nadal [2] [/hide]
  10. [hide] Women's Singles - Semifinals October 8th, 2020 4 Players, 2 Players will qualify for the Final Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 8th, 15:00, 2020 I. Swiatek 2 0 N. Podoroska October 8th, TBA, 2020 [4] S. Kenin 0 2 P. Kvitova [7] [/hide]
  11. [hide] Men's Singles - Quarterfinals (Top Half Draw) October 6th - October 7th, 2020 8 Players, 4 Players will qualify for the Semifinals Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 7th 2020 [1] N. Djokovic 3 0 P. Carreno-Busta [17] October 7th 2020 [13] A. Rublev 1 3 S. Tsitsipas [5] Women's Singles
×
×
  • Create New...