website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

http://sport.blic.rs/kosarka/domaca-kosarka-i-aba/nba-orlovi-jokic-igra-za-srbiju-bobi-neizvestan-za-kvalifikacije-za-rio/hk5rlz2 

Znaci Jokic je siguran za kvalifikacije, Marjanovic za Rio a za Bjelicu se jos ne zna:d

FIBA mi je smesna sa njihovim ucenama, zar stvarno misle da mogu da izbace reprezentacije poput Francuske, Spanije, Rusije, Srbije, Italije, Hrvatske, Nemacke sa svih takmicenja!!! Evrokup ce i dalje biti jaci od FIBA LS, jedino ako zele da u finalu EP budu Albanija i Malta:cheer::lol:

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

http://sport.blic.rs/kosarka/domaca-kosarka-i-aba/nba-orlovi-jokic-igra-za-srbiju-bobi-neizvestan-za-kvalifikacije-za-rio/hk5rlz2 

Znaci Jokic je siguran za kvalifikacije, Marjanovic za Rio a za Bjelicu se jos ne zna:d

FIBA mi je smesna sa njihovim ucenama, zar stvarno misle da mogu da izbace reprezentacije poput Francuske, Spanije, Rusije, Srbije, Italije, Hrvatske, Nemacke sa svih takmicenja!!! Evrokup ce i dalje biti jaci od FIBA LS, jedino ako zele da u finalu EP budu Albanija i Malta:cheer::lol:

 

Ne vidim što se za Bjelicu ne zna. On je tu maltene bio siguran, jedino neki opasan run Minesote za plejof je mogao da znači pitanje ili da Minesota baš insistira da ostane na leto mada i oni kontaju verovatno da su OI bolja varijanta od neke letnje lige ili čega već. Ili ne daj Bože neka povreda. Tako da je Bjelica siguran koliko su sigurni i Teodosić i ekipa koja igra u Evropi.

 

Jokić je izgleda sada takođe u toj grupi. Što se Bobija tiče ovo je očekivano, pisao sam dosta o tome već, Bobi je slobodni agent, slobodna agencija kako se zove u suštini tamo taj prelazni rok počinje 1.7. ali postoji moratorijum da igrači do tada u suštini i ne smeju da se sastaju sa timovima i slično. Od prvog mogu da počnu da sastanče ali čak i da se prvog dogovore ugovor može biti potpisan tek tamo posle desetak dana. Tako da je ono što je potpuno sigurno i ako dođe na pripreme reprezentacije morao bi da se vrati u Ameriku na samo par dana pred početak kvalifikacionog turnira. Ako propusti turnir pitanje je i da li će Đorđević uopšte hteti da ga zove za Rio ako se plasiramo jer bi morao nekog drugog da izbaci koji je učestvovao u plasmanu za Rio. Videćemo još šta će tu biti, problem je i to što bez obzira što Bobi nije bitan član rotacije u Spursima i verovatno neće ni igrati mnogo mečeva u plejofu, SA će verovatno do finala zapada a možda i do konačnog finala koje se znači može odužiti duboko u jun mesec.

Link to comment
Share on other sites

Još par reči o stanju u našoj košarci i uopšte neki update oko FIBA-Euroleague situacije. Gledao sam malopre Oko sa Šarencem, Đilasom, Čovićem, Šilobadom i Ražnatovićem.

 

Najveća vest iz ove emisije (ostalo je sve bilo manje više jasno i ranije) jeste da Mega neće igrati EL očekivano ali ipak potvrda a verovatno ni Evrokup. Partizan će igrati Evrokup, čak i da Mega bude igrala Evrokup uz Budućnost i Cedevitu iako bi to zauzelo sva 3 mesta za ABA Ligu, Partizan bi verovatno dobio wild card.

 

Generalno je stanje loše. FIBA je kao što sam najavljivao već dugo vremena izgubila još jedan rat sa najvećim klubovima. Pošto je izgubila bitku za EL još u startu, fokusirala se na Evrokup. Sa druge strane Bartomeu i ekipa nisu bili baš zainteresovani za kompromis čak su i oni može se reći ucenjivali lige kao što su ABA da mogu dobiti EL mesto samo ako uđu i u Evrokup što opet nekako mediji zaborave da prenesu da je i to neka ucena. FIBA naravno ucenjuje preko saveza, i dalje mislim da je to pretnja iz prazne puške zato što i u najboljem slučaju po FIBA pre će se desiti da će klubovi kao Partizan reći boli nas baš dupe za domaće prvenstvo nego što će poslušati saveze i igrati FIBA ligu.

 

Srpska liga je veliki džouk jer osim dva meseca pauze za mnoge klubove liga je faktički gotova za ove ostale koji ni ne igraju Superligu. Ovi što će igrati će odigrati 15ak utakmica u mesec dana ako doguraju do kraja a novi Čović trejdmark sistem takmičenja daje prednost Zvezdi domaćeg terena na osnovu ABA lige što je presedan neviđen do sada u svetu.

Link to comment
Share on other sites

sto se mene tice, ABA samo da se raspadne......ranije je svaka drzava bar imala po klub u EL.........generalno ne volim reinkarnacije propale drzave......za nasu kosarku je vazna domaca liga i za to treba da se borimo

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DaniSRB said:

sto se mene tice, ABA samo da se raspadne......ranije je svaka drzava bar imala po klub u EL.........generalno ne volim reinkarnacije propale drzave......za nasu kosarku je vazna domaca liga i za to treba da se borimo

 

Ja sam daleko od jugonostalgičara ali mislim da ukidanje ABA lige ne bi doneo ništa dobro našoj košarci. Ja sam više za koncept B jadranske lige nego za ukidanje jadranske lige. Jadranska liga je izbacila brdo igrača prošlih sezona i naših i hrvatskih recimo, veliko je pitanje gde bi ti igrači sada bili da nije bilo jadranske lige nego da su igrali rekreativne utakmice u domaćim ligama.

 

Druga stvar, koliko je FIBA retardirana organizacija se u stvari ne vidi iz ovog sukoba oko prevlasti jer prevlast je nešto čemu FIBA i treba da teži nego iz recimo brda manjih primera kao što su sistem vajld karti za najjača takmičenja, promena sistema kvalifkacija za OI u sred olimpijskog ciklusa i kao najveći promena nečega što je funkcionisalo ok u skladu sa mogućnostima a to je sistem kvalifikacija za EP i SP. Kada ti napraviš takav sistem da svesno isključuješ najbolje igrače reprezentacija iz takmičenja zarad pitaj Boga čega, to ide suprotno svakom sportskom interesu. Zamisli da UEFA napravi kvalifikacije za Euro u sred božićnih praznika kad se igra Premijer liga. Totalno sumanuto. Takođe pokazuje i kakav uticaj nacionalne federacije imaju u FIBI. Taj novi kalendar ide direktno protiv najjačih zemalja košarkaških koji imaju najviše NBA igrača. I dok me ne čudi da mi nemamo uticaj iako imamo dosta ljudi tamo ili recimo Litvanci, frapantno je da Francuzi kojima je ceo tim u NBA nemaju nikakav uticaj na odluke FIBA-e.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DaniSRB said:

sto se mene tice, ABA samo da se raspadne......ranije je svaka drzava bar imala po klub u EL.........generalno ne volim reinkarnacije propale drzave......za nasu kosarku je vazna domaca liga i za to treba da se borimo

To se nece desiti :d Aba ide u prilog i klubovima,a i igracima verovatno. Mnogo njih bas iz Aba ode i neki jak Evropski klub ili NBA.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...