website statistics
Jump to content

Јесен и зима 2023/24. Road to Paris 2024


Майкл
 Share

Recommended Posts

Ipak je nebitna utakmica sa Australijom, odnosno razlika je nebitna ako izgubimo. U krugu 3 ekipe ako je koš razlika 0 za sve 3, gleda se koja je ekipa postigla najveći broj poena u krugu. Tako da realno Brazil i Nemačka mogu da nameste. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ChandlerMne said:

Ne mirisu nas ni Brazil ni Njemacka. Nazalost, ako izgubimo sanse su za kvotu vrlo male.

Ma daj, sad već preteruješ, počev od teze da nas ne mirišu. Kako možeš da kažeš da su šanse za kvotu vrlo male, bukvalno šanse da ne odemo su 1%

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nenad said:

Ma daj, sad već preteruješ, počev od teze da nas ne mirišu. Kako možeš da kažeš da su šanse za kvotu vrlo male, bukvalno šanse da ne odemo su 1%

Iskustvo... Nije nam ovo prvi put da smo u slicnim situacijama, u razlicitim sportovima. Kada ne zavisimo od nas samih, uglavnom, ne uvijek ali uglavnom, smo lose prolazili. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ChandlerMne said:

Iskustvo... Nije nam ovo prvi put da smo u slicnim situacijama, u razlicitim sportovima. Kada ne zavisimo od nas samih, uglavnom, ne uvijek ali uglavnom, smo lose prolazili. 

 

Bukvalno moraju bas da nameste utakmicu i to da izgubi Nemacka sa 7 razlike i da predju 70 poena, sve ostale kombinacije vode nas na OI, bukvalno sanse minimalne da ne odemo a i ne verujem da ce Nemice ici na tu kalkulaciju

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ChandlerMne said:

Ne mirisu nas ni Brazil ni Njemacka. Nazalost, ako izgubimo sanse su za kvotu vrlo male.

Nadam se da ni jedni ni drugi ne gledaju to kao opciju za prolaz ali vrlo je moguće ako na samom kraju meča razlika bude blizu tih 7 da nameste rezultat.

 

Mečevi zadnjeg kola ne bi trebalo da se igraju u različitim vremenskim terminima baš zbog ovih situacija, ali FIBA je FIBA.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, rema said:

Nadam se da ni jedni ni drugi ne gledaju to kao opciju za prolaz ali vrlo je moguće ako na samom kraju meča razlika bude blizu tih 7 da nameste rezultat.

 

Mečevi zadnjeg kola ne bi trebalo da se igraju u različitim vremenskim terminima baš zbog ovih situacija, ali FIBA je FIBA.

Na to sam i mislio, uglavnom. Ako im se ukaze prilika, sto da ne... Nadam se da ce odigrati posteno ali...

A za razlicite termine - sramota. Bukvalno ce znati sta im treba.

Pri cemu djevojke igraju 21 h nakon poslednjeg meca sto je takodje nedopustivo. Dva meca za 24 h je brutalno. I to kakva meca.

Link to comment
Share on other sites

Nije problem u različitim terminima, igra se u jednoj hali, problem je što je sistem takmičenja takav da pogoduje mešetarenju. Ako 3 od 4 idu dalje iz grupe, to se lako namesti. Mislim, koji je motiv danas Australiji da igra protiv nas recimo? Veća je šansa mnogo da mi dobijemo Australiju nego da ovi odigraju na 7 razlike. Ne sumnjam da ako bi bilo 7 razlike na 20 sekundi do kraja i jedna od ekipa da ima loptu da će ostati 7, to je zdrav razum, zašto bi neko rizikovao, ali namestiti košarkašku utakmicu na tačan broj poena je naučna fantastika bukvalno. 

 

A i mi smo među poslednjima koji trebaju da pričaju nešto o nameštanju, medalju u Riju smo osvojili jer smo namerno izgubili, mlađe kategorije su takođe imale takve slučajeve, pola KLS je bilo pod istragom FIBA zbog nameštanja, javna je tajna da se godinama utakmice u KLS nameštale jer su igrači više zarađivali od kladži nego od plata u klubovima. Sad je malo drugačije jer ima više para u klubovima i kontrola FIBA je dosta jača ali nameštanja je kod nas uvek bilo i biće, samo sačekajte kraj sezone i borbu za opstanak i videćete koliko klubova koji cele sezone nisu uspeli da pobede po 5,6 utakmica ulazi u serije gde dobije bolje plasirane u serijama. Pa niže lige se nameštaju, sudije, klubovi, svi, bez neke preterane finansijske koristi ćisto eto da se igra godinama jedna te ista treća liga recimo da bi se uzele neke pare od grada. I to sve u košarci, a o fudbalu bi roman mogao da se namesti sigurno, tamo se namešta i sedma liga. Ali valjda mi mislimo da ako je normalno nešto kod nas, da je tako i u ostatku sveta. 

 

Pade mi na pamet situacija, moja ekipa vodi 7 i imam jedno slobodno bacanje a npr 20sek do kraja. Pa naravno da ću promašiti jer onda protivnička ekipa neće imati motiv da napadne poslednji napad i da me izbaci. Ako odem na 8, oni ispadaju, oni moraju na koš. Ako ostane 7 idemo dalje i jedni i drugi, to su neke stvari kako može da se namesti bez želje unapred, jednostavnom logikom. 

Edited by nenad
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...