web
analytics
Jump to content

ritesh

Totallympics Fanatic
  • Content Count

    61
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0

Personal Information

  • Nation
    India
  • Gender
    Male
  • Date of Birth
    20/01/89
  • Favourite Olympic Games
    Summer Olympic Games
  • Favourite Sports
    Football
  • Favourite Athletes
    Sachine Tendulkar
  • Real Name
    Ritesh kumar
  • Living City
    Delhi
  • Job
    Student

Recent Profile Visitors

572 profile views
  1. [hide] Women's Tournament - Knockout RoundJanuary 21th - January 25th, 20208 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Third Place Match Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 25th 2020, h. 17:30 Hungary 4 Netherlands Final Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 25th 2020, h. 19:00 Spain 2 Russia [/hide]
  2. [hide] Men's Tournament - Knockout RoundJanuary 20th - January 26th, 2020 12 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Semifinals Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 24th 2020, h. 17:30 Montenegro 3 Hungary January 24th 2020, h. 19:00 Spain 1 Croatia [/hide]
  3. [hide] Knockout Round - Semifinals January 24th - January 26th, 2020 4 Nations, Semifinals, Third Place Match and Final Semifinals Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 24th 2020, h. 18:00 Norway 2 Croatia January 24th 2020, h. 20:30 Spain 2 Slovenia [/hide]
  4. [hide] Women's Tournament - Knockout RoundJanuary 21th - January 25th, 2020 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Semifinals Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 21th 2020, h. 17:30 Hungary 4 Spain January 21th 2020, h. 19:00 Russia 1 Netherlands [/hide]
  5. [hide] Men's Tournament - Knockout RoundJanuary 20th - January 26th, 2020 12 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Quarterfinals Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 22th 2020, h. 16:00 Italy 1 Montenegro January 22th 2020, h. 17:30 Serbia 1 Spain January 22th 2020, h. 19:00 Hungary 4 Russia January 22th 2020, h. 20:30 Croatia 2 Greece [/hide]
  6. [hide] Women's Tournament - Knockout RoundJanuary 21th - January 25th, 2020 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Quarterfinals Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 21th 2020, h. 14:30 Slovakia 20 Netherlands January 21th 2020, h. 16:00 Russia 4 Italy January 21th 2020, h. 17:30 Greece 4 Spain January 21th 2020, h. 19:00 Hungary 20 France [/hide]
  7. [hide] Men's Tournament - Knockout RoundJanuary 20th - January 26th, 2020 12 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Play-Offs Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 20th 2020, h. 14:30 Montenegro 2 Turkey January 20th 2020, h. 16:00 Germany 4 Spain January 20th 2020, h. 17:30 Russia 2 Georgia January 20th 2020, h. 19:00 Romania 2 Greece [/hide]
  8. [hide] Main Round January 16th - January 22nd, 2020 12 Nations, 2 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Semifinals Group 1 Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 16th 2020, h. 16:00 Spain 12 Czech Republic January 16th 2020, h. 18:15 Croatia 1 Austria January 16th 2020, h. 20:30 Belarus 6 Germany January 18th 2020, h. 16:00 Belarus 2 Czech Republic January 18th 2020, h. 18:15 Spain 2 Austria January 18th 2020, h. 20:30 Croatia 1 Germany January 20th 2020, h. 16:00 Croatia 2 Czech Republic January 20th 2020, h. 18:15 Belarus 5 Spain January 20th 2020, h. 20:30 Austria 2 Germany January 22nd 2020, h. 16:00 Croatia 2 Spain January 22nd 2020, h. 18:15 Belarus 1 Austria January 22nd 2020, h. 20:30 Czech Republic 4 Germany Group 2 Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 17th 2020, h. 16:00 Slovenia 2 Iceland January 17th 2020, h. 18:15 Potugal 3 Sweden January 17th 2020, h. 20:30 Norway 4 Hungary January 19th 2020, h. 14:00 Slovenia 1 Hungary January 19th 2020, h. 16:15 Norway 4 Sweden January 19th 2020, h. 18:30 Potugal 1 Iceland January 21st 2020, h. 16:00 Norway 4 Iceland January 21st 2020, h. 18:15 Potugal 5 Slovenia January 21st 2020, h. 20:30 Hungary 2 Sweden January 22nd 2020, h. 16:00 Norway 1 Slovenia January 22nd 2020, h. 18:15 Potugal 1 Hungary January 22nd 2020, h. 20:30 Iceland 2 Sweden [/hide]
  9. [hide] Women's Tournament - Preliminary Round January 12th - January 19th, 2020 12 Nations, 2 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Nations from each Group will qualify for the Quarterfinals Group A Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 12th 2020, h. 11:30 Slovakia 25 Russia January 12th 2020, h. 13:00 Greece 15 Serbia January 12th 2020, h. 19:00 Hungary 25 Croatia January 13th 2020, h. 13:00 Croatia 15 Greece January 13th 2020, h. 14:30 Russia 25 Serbia January 13th 2020, h. 19:00 Slovakia 25 Hungary January 15th 2020, h. 14:30 Greece 15 Slovakia January 15th 2020, h. 16:00 Serbia 2 Croatia January 15th 2020, h. 19:00 Hungary 1 Russia January 17th 2020, h. 14:30 Russia 25 Croatia January 17th 2020, h. 17:30 Slovakia 1 Serbia January 17th 2020, h. 19:00 Hungary 2 Greece January 19th 2020, h. 13:00 Slovakia 1 Croatia January 19th 2020, h. 17:30 Greece 2 Russia January 19th 2020, h. 19:00 Serbia 20 Hungary Group B Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 12th 2020, h. 14:30 France 10 Spain January 12th 2020, h. 16:00 Germany 8 Italy January 12th 2020, h. 17:30 Netherlands 20 Israel January 13th 2020, h. 11:30 Germany 16 Netherlands January 13th 2020, h. 16:00 Israel 4 France January 13th 2020, h. 17:30 Italy 2 Spain January 15th 2020, h. 11:30 France 4 Germany January 15th 2020, h. 13:00 Spain 25 Israel January 15th 2020, h. 17:30 Netherlands 1 Italy January 17th 2020, h. 11:30 Germany 25 Spain January 17th 2020, h. 13:00 Netherlands 15 France January 17th 2020, h. 16:00 Italy 20 Israel January 19th 2020, h. 11:30 France 10 Italy January 19th 2020, h. 14:30 Germany 15 Israel January 19th 2020, h. 16:00 Spain 1 Netherlands Men's Tournament - Preliminary Round January 14th - January 18th, 2020 16 Nations, 4 Groups, the 1st Nations from each Group will qualify for the Quarterfinals, the 2nd and 3rd Nations from each Group will qualify for the Round of 16 Group A Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 14th 2020, h. 11:30 Slovakia 10 Montenegro January 14th 2020, h. 14:30 Germany 12 Croatia January 16th 2020, h. 10:00 Germany 2 Slovakia January 16th 2020, h. 20:30 Montenegro 3 Croatia January 18th 2020, h. 16:00 Slovakia 12 Croatia January 18th 2020, h. 17:30 Germany 10 Montenegro Group B Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 14th 2020, h. 10:00 Romania 2 Netherlands January 14th 2020, h. 17:30 Serbia 1 Russia January 16th 2020, h. 13:00 Romania 12 Serbia January 16th 2020, h. 14:30 Russia 12 Netherlands January 18th 2020, h. 11:30 Romania 12 Russia January 18th 2020, h. 20:30 Serbia 12 Netherlands Group C Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 14th 2020, h. 13:00 Malta 12 Spain January 14th 2020, h. 19:00 Turkey 12 Hungary January 16th 2020, h. 11:30 Malta 2 Turkey January 16th 2020, h. 19:00 Hungary 1 Spain January 18th 2020, h. 10:00 Turkey 12 Spain January 18th 2020, h. 19:00 Malta 12 Hungary Group D Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 14th 2020, h. 16:00 France 4 Georgia January 14th 2020, h. 20:30 Italy 2 Greece January 16th 2020, h. 16:00 Greece 10 Georgia January 16th 2020, h. 17:30 France 10 Italy January 18th 2020, h. 13:00 France 8 Greece January 18th 2020, h. 14:30 Italy 11 Georgia [/hide]
  10. [hide] Preliminary Round January 9th - January 15th, 2020 24 Nations, 6 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Main Round Group A Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 9th 2020, h. 18:15 Croatia 10 Montenegro January 9th 2020, h. 20:30 Belarus 5 Serbia January 11th 2020, h. 16:00 Montenegro 6 Serbia January 11th 2020, h. 18:15 Croatia 2 Belarus January 13th 2020, h. 18:15 Serbia 2 Croatia January 13th 2020, h. 20:30 Montenegro 8 Belarus Group B Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 10th 2020, h. 18:15 Czech Republic 10 Austria January 10th 2020, h. 20:30 North Macedonia 4 Ukraine January 12th 2020, h. 16:00 Austria 12 Ukraine January 12th 2020, h. 18:15 Czech Republic 6 North Macedonia January 14th 2020, h. 18:15 Ukraine 2 Czech Republic January 14th 2020, h. 20:30 Austria 1 North Macedonia Group C Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 9th 2020, h. 18:15 Spain 10 Latvia January 9th 2020, h. 20:30 Germany 6 Netherlands January 11th 2020, h. 16:00 Latvia 4 Netherlands January 11th 2020, h. 18:15 Spain 1 Germany January 13th 2020, h. 18:15 Netherlands 5 Spain January 13th 2020, h. 20:30 Latvia 6 Germany Group D Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 10th 2020, h. 18:15 France 8 Portugal January 10th 2020, h. 20:30 Norway 6 Bosnia and Herz. January 12th 2020, h. 16:00 Portugal 2 Bosnia and Herz. January 12th 2020, h. 18:15 France 1 Norway January 14th 2020, h. 18:15 Bosnia and Herz. 6 France January 14th 2020, h. 20:30 Portugal 6 Norway Group E Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 11th 2020, h. 16:00 Denmark 4 Iceland January 11th 2020, h. 18:15 Hungary 2 Russia January 13th 2020, h. 18:15 Iceland 4 Russia January 13th 2020, h. 20:30 Denmark 4 Hungary January 15th 2020, h. 18:15 Russia 3 Denmark January 15th 2020, h. 20:30 Iceland 2 Hungary Group F Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 10th 2020, h. 18:15 Sweden 8 Switzerland January 10th 2020, h. 20:30 Slovenia 4 Poland January 12th 2020, h. 16:00 Switzerland 2 Poland January 12th 2020, h. 18:15 Sweden 3 Slovenia January 14th 2020, h. 18:15 Poland 2 Sweden January 14th 2020, h. 20:30 Switzerland 4 Slovenia [/hide]
  11. congrats Devendra for 2nd gold in paralympic and WR. Rinku came 5th. Sundar(DNS) did not reach stadium on time.
  12. Today medal hope Devendra and sundar will participate in javelin throw- F46. Rinku will also participate in this event. In this event India has WR and PR,
  13. [hide] Men's Tournament - Knockout Round August 17th - August 21st, 2016 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match Bronze Medal Match Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 August 21th 2016, h. 09:30, Ginasio do Maracanazinho, Rio de Janeiro United States 3 1 Russia Gold Medal Match Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 August 21th 2016, h. 13:15, Ginasio do Maracanazinho, Rio de Janeiro Italy 1 3 Brazil [/hide]
  14. [hide] Women's Tournament - Knockout Round August 16th - August 20th, 2016 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match Bronze Medal Match Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 August 20th 2016, h. 13:00, Ginasio do Maracanazinho, Rio de Janeiro Netherlands 1 3 United States Gold Medal Match Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 August 20th 2016, h. 22:15, Ginasio do Maracanazinho, Rio de Janeiro China 1 3 Serbia [/hide]
  15. [hide] Men's Tournament - Knockout Round August 16th - August 20th, 2016 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match and Gold Medal Match Bronze Medal Match Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 August 20th 2016, h. 13:00, Olympic Aquatics Stadium, Rio de Janeiro Montenegro 1 Italy Gold Medal Match Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 August 20th 2016, h. 17:50, Olympic Aquatics Stadium, Rio de Janeiro Croatia 1 Serbia [/hide]
×
×
  • Create New...