website statistics
Jump to content

Квалификационо пролеће 2024. Road to Paris 2024


 Share

Recommended Posts

3 hours ago, ChandlerMne said:

Svidja mi se sto se u tim uvode nova imena, vidim par igracica koje su 2005 godiste. 

Не верујем да ћемо их гледати много, мислим да су више ту због тренинга са репрезентацијом. Има ту пар девојка које су ту јер је процена да имају велики потенцијал, иако играма и нису заслужиле позив.

Link to comment
Share on other sites

Сутра почиње ЕП у џудоу и то са рекордним бројем српских такмичара - 17. Првог дана имамо петоро такмичара.

 

Први излази Бунчић, он је ове године имао добре наступе, није било великих резултата, али губио је углавном од добрих бораца, плус је у Португалу успео да победи Ан Баула. Мислим да има добар жреб овде, иако у првој рунди (Р32) има Баларџишвилија са којим има 0-2 скор. Мислим да му он уопште није непрелазна препрека, оба пута је губио кад је био у слабијој форми. Ако ту прође, у 1/8 ће бити фаворит.  Писао сам већ, њему би добар резултат овде (5-7. место) био јако важан за олимпијски ренкинг.

 

Андреа у првој рунди (Р32) има Гркињу (2006.) за коју до сад нисам чуо, ту не би смело да буде проблема, у 1/8 иде на Кошту, коју је добила прошле године у финалу Ташкента, али на основу Андреиних овогодишњих наступа нисам оптимиста.

 

Милица Николић у 1/8 иде на Бабулфат. Генерално сам скептичан по питању ових који су већ виђени за Игре, односно не очекујем да овде пуцају од форме. Надам се да ће проћи барем прву препреку, да јој не уђе Швеђанка у главу, јер то би била трећа узастопна елиминација од исте противнице.

 

И од Марице очекујем да темпира форму за Париз, али овде је добила добар жреб да оде до полуфинала. И њој ће прва рунда бити захтевна, умела је и да изгуби од Јилдиз, али кад је на свом нивоу Марица је дефинитивно боља.

 

Николина Нишавић почиње од 1/8 и има Реку Пуп. Вероватно нема шансе да победи, али верујем да ће пружити добру борбу. Жао ми је што на овакво такмичење долази са баш мало сениорског искуства.

Link to comment
Share on other sites

Mоже ли неко да ми објасни ово ЕП у боксу?

 

У Луксембург, на квалификације у мачевању, иду Јана Гријак, Јован Јовановић (мач), Вељко Ћук (флорет) и Богдан Стаменковић (сабља).

 

Солидан први дан у Загребу. Милица Николић пета, супротно неким мојим очекивањима била је у игри против Понт за финале. Бунчић испао у другој рунди, можда сам ја потценио овог Мађара (узео бронзу данас), али мислим да је Страхиња пропустио лепу прилику. Срећом ни ови који га "јуре" на олимпијском ренкингу (Сец и Абуладзе) нису узели неки значајнији број бодова.

 

Марица имала ужасно суђење данас. Везе с мозгом нема оно што су бодовали у 1/4. После су репесаж пустили да траје много дуже него што је требало, иако Монтеро није радила ништа неких 2-3 минута. На крају је дошло до тога да Монтеро предаје меч због умора, након што је судија неколико пута пропустила да јој да трећу казну. На крају и она пета.

 

Сутра имамо још петоро џудиста. Јовановић је слабо излазио на такмичења ове године, а и кад је излазио - није блистао. Сутра му је друга рунда максимум, јер би га ту чекао Махмадбеков. Багајев отказао учешће, могуће да је нека повреда, што је вероватно крај наде да може до квоте. 

 

Шогенов се није прославио у прва два наступа за Србију. Овог пута га ни жреб није мазио, иде на бољег из меча Вахид Борчашвили - Латишев, где мислим да би против обојице био аутсајдер, али не без шанси. У 1/8 вероватно Тато, где би му требало чудо за победу.

 

Јована Чакаревић добила противницу из своје генерације - Нино Гулбани, али Грузијка има много више искуства.

 

У -63, Ања иде Лешки и ту је вероватно без шанси; Јована иде на Пољакињу коју мислим да нисам гледао до сад, па немам појма шта да очекујем, ако прође чека је вероватно Софи Озбас, ту већ не видим неку шансу.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pedja789 said:

Mоже ли неко да ми објасни ово ЕП у боксу?

 

 

 

Meni deluje kao klasična domaćica, daj da neki ljudi uzmu pare na medalje i plasmane na takmičenju na koje dosta repki ili bojkotuju ili ne šalju najbolje timove.

 

Kad se nisam šokirao kad sam video da je Arkan junior prošao u polufinale, nisam ni znao da je u reprezentaciji. 

 

Ali, tako mi samo deluje. Moguće da grešim. U svakom slučaju znam da bi kvalifikacije za OI trebalo valjda da budu prioritet. 

Link to comment
Share on other sites

Немам појма ко бојкотује, а ко је дошао са другим тимом. Данас сам се укључио, делује ми да су Руси у јаком саставу. Наш број медаља је за не поверовати.

 

1 hour ago, nenad said:

Meni deluje kao klasična domaćica, daj da neki ljudi uzmu pare na medalje i plasmane na takmičenju na koje dosta repki ili bojkotuju ili ne šalju najbolje timove.

О парама нисам ни размишљао. Што се тиче такмичара, мислим да награда следује само оне у олимпијским категоријама. Али забрињавајуће је какав би утицај ово ЕП могло да има на расподелу средстава у српском спорту.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...