website statistics
Jump to content

Квалификационо пролеће 2024. Road to Paris 2024


 Share

Recommended Posts

11 hours ago, ChandlerMne said:

Volio bih da smo malo konkurentniji i u superteskoj i do 81kg. Vracar mi ne djeluje obecavajuce, makar za sada. Ovo sto sam gledao, nije me odusevilo.

Што се тиче Врачара, он вероватно неће донети сениорску медаљу са неког великог такмичења, али мислим да има потенцијала да се бори за квоту у следећем циклусу. Иначе, овако сам размишљао о Ћулуму пре неку годину, тј надао сам се да ће се у овом циклусу борити за квоту, а њега нема више на такмичењима. Мислим да се Игору мора дати озбиљнија шанса после Париза. Ово до сад, где га пошаљу на 2 турнира годишње, а он на жребу извуче Крпалека на једном, а Саита на другом не може баш да нам да реалну слику.

 

A -81 је код нас занимљива категорија, мислим да ту имамо највише медаља у кадетима и јуниорима, ваљда ће изаћи један конкурентан, а да не пређе у -90.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, pedja789 said:

Што се тиче Врачара, он вероватно неће донети сениорску медаљу са неког великог такмичења, али мислим да има потенцијала да се бори за квоту у следећем циклусу. Иначе, овако сам размишљао о Ћулуму пре неку годину, тј надао сам се да ће се у овом циклусу борити за квоту, а њега нема више на такмичењима. Мислим да се Игору мора дати озбиљнија шанса после Париза. Ово до сад, где га пошаљу на 2 турнира годишње, а он на жребу извуче Крпалека на једном, а Саита на другом не може баш да нам да реалну слику.

 

A -81 је код нас занимљива категорија, мислим да ту имамо највише медаља у кадетима и јуниорима, ваљда ће изаћи један конкурентан, а да не пређе у -90.

Potpuno sam zaboravio na Zarka. A bas mi se svidjao kao borac, djelovao je vrlo obecavajuce. Nekako je tiho nestao. Nama bi u teoriji jedino - 60 kg mogla da bude problematicna. Tako je u svim borilackim sportovima. Od 66 na dalje trebalo bi da bude solidnih boraca. A kod zena vidim da je sada uglavnom -78 problematicna. 

Zasto ovo kazem? Vec sada treba misliti i o LA. Racunam da ce osim Kukolja uglavnom svi biti i dalje u igri. Uz ove mlade borce koji dolaze, naturalizovane, treba ih sve rasporediti, da odmah krene skupljanje bodova. 

Buncic je zanimljiv i jer fino odrzava tu nisku kilazu. To je i recept za ove mlade momke koji rade 66, 73, 81.

Nekako je zbog Kukolja, Majdova pa i Dosena fokus uglavnom na 90 i 100. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ChandlerMne said:

Potpuno sam zaboravio na Zarka. A bas mi se svidjao kao borac, djelovao je vrlo obecavajuce. Nekako je tiho nestao.

Тешко га је заборавити јер се појављује у реклами за Поштанску штедионицу, која је једно време ишла често. Појављивао се повремено и на такмичењима, последњи пут кад сам га гледао изгубио је од Врачара.

 

11 hours ago, ChandlerMne said:

A kod zena vidim da je sada uglavnom -78 problematicna. 

Ту сам очекивао да ће озбиљнију прилику добити Јована Стјепановић (2005), јер је на првенству Србије победила у финалу Милицу Цвијић. Али је за њу изгледа план да ове године ради јуниорска такмичења.

 

Пријављен тим за СП. У односу на ЕП, без Шогенова, Јовановића, Нишавић, Чакаревић, али са Багајевим. Њега нема међу пријављенима за Душанбе и Астану. Дакле на СП све или ништа, а тамо му ни бронза неће донети квоту.

Link to comment
Share on other sites

Elzan Bibic je oborio svoj rekord na 5000 m za skoro 10 s. Otprilike ga toliko dijeli do standarda za Pariz. Naravno da je 1500 m prioritet i da je jako blizu standarda ali se nadam da ce se pribliziti i na 5000 m. 

U Uelvi je recimo bio iza sjajnog Mesala koji je u Tokiju bio 5. na 1500 m, a ima medalju sa EP na 5000 m. Rekao bih da mu vise lezi 5000 m nego 1500.

Link to comment
Share on other sites

Марко Подрашчанин завршио клупску каријеру освајањем Лиге шампиона. То му је прва, три пута је губио финале, овај пут је његов Трентино неочиквано лако победио Јастржебски. Симболично, финале се завршило његовим поеном из блока.

Једна занимљивост: Подрашчанин је једини српски репрезентативац који је играо Лигу шампиона ове сезоне.

 

У Таџикистану, Немања Мајдов пети. Жалиће се на суђење, али реално ово није био наступ за медаљу. Први дан нисам гледао, Милица Николић узела бронзу, Бунчић испао у првом колу. Требало би да сутра падне за још једно место (први испод црте), а и на листи за континенталну квоту ће бити кратак за неколико бодова. За њега су следећа два турнира јако битна - Астана и СП.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...