website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

57 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Sto se mene tice moze i jedna kvota ali da bude medalja:d u Riu sem k2 niko nije bio ni blizu medalje pa cak ni finala

Sjecam se. 

Ko je sada kandidat za medalju? 

Strahinja sigurno ne, Bojan jos manje. Milica bi mozda u nekoj teoriji mogla da se priblizi postolju, ali je konkurencija paklena, kao sto Aleksandar rece. 

Samim tim - postavlja se pitanje - sta je bolje, imati 2 takmicara a 0 sansi za medalju ili 12 takmicara bez sansi. Jos uvijek mislim da iz kvantiteta ide kvalitet, da se ne prave greske koje je KSS pravio od 2012 do danas.

Ne vidim sta je problem ocekivati da se posade koje se upute na kvalifikacije makar bore za kvotu. 

Ako to nije realno, kao sto sada nije bilo, zasto ih uopste slati? Te se pare mogu pametnije utrositi. Recimo, na pripreme juniora koji ce biti u konkurenciji za Pariz. Za opremanje blokova za treninge i td.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Майкл said:

А и није нам све ишло на руку, неко рече да се Биљана и повредила и да зато није веслала с Маријом.

Marija Dostanic je to izjavila zato su i probale ona i Kristina jer je to bila trenutno najbolja solucija, iskreno meni je vise zao Nikoline Mijuskovic koja je morala da prestane da trenira nego sve ovo! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ChandlerMne said:

Sjecam se. 

Ko je sada kandidat za medalju? 

Strahinja sigurno ne, Bojan jos manje. Milica bi mozda u nekoj teoriji mogla da se priblizi postolju, ali je konkurencija paklena, kao sto Aleksandar rece. 

Samim tim - postavlja se pitanje - sta je bolje, imati 2 takmicara a 0 sansi za medalju ili 12 takmicara bez sansi. Jos uvijek mislim da iz kvantiteta ide kvalitet, da se ne prave greske koje je KSS pravio od 2012 do danas.

Ne vidim sta je problem ocekivati da se posade koje se upute na kvalifikacije makar bore za kvotu. 

Ako to nije realno, kao sto sada nije bilo, zasto ih uopste slati? Te se pare mogu pametnije utrositi. Recimo, na pripreme juniora koji ce biti u konkurenciji za Pariz. Za opremanje blokova za treninge i td.

 

Strahinja i Milica su trenutno nasi najbolji kajakasi, k1 200 je lutrija tako da Strahinja tu moze i do zlata i do poslednjeg mesta, Milica je bila 4. na poslednjem SP u k1 500 realno je konkurent za medalju, ne znaci da ce da je osvoji ali je jedan od kandidata za medalju! Ostale nase posade racunajuci i k2 muski mislim da ne bi mogli ni do finala na OI

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Майкл said:

Како их је уништио кад су изгубили од Суботића и Холперта? :d Једноставно је дошло до засићења, не може Савез ту да учини чудо и врати их у форму 2014-17.

Kajakasi su konkurentni i sa 40 godina.

Ne znam cija je krivica ali oni su jos uvijek nosioci medalje a nisu se ni kvalifikovali za Tokio.

Oni nisu postali losi juce. Vremena koja su postizali od 2016 do 2019 su valjda trebala da nekog upozore da oni nisu vise konkurentni. 

Moglo se lako vidjeti ko tu zaostaje jos 2018. Pa probati posadu sa tim boljim i nekim drugim kajakasem. Ili napraviti skroz novu postavu. A KSS je nastavio sa njima znajuci sve ovo sto znas i ti.

Ne znam tacno kad je napravljena posada Holpert i Subotic ali rekao bih ne tako davno. Zasto tek sada? 

Pogledaj kada recimo Madjari prave posade. Ili Njemci. Mi smo neuporedivi sa njima ali se radi o metodologiji rada a to se uci na DIFu. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Aleksandar Marjanovic said:

I jako bitna cinjenica, maltene svi ovi nasi kajakasi su su nosioci nacionalnog priznanja. Naravno da se tada covek opusti.

Upravo to. Sta briga K2 da se lomata na treninzima kad imaju ono glavno - pare...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DaniSRB said:

Meni je najdraze sto je ASS jadan prejadan, taj uvlakacki savez sto se slepa preko Ivaninih ledja ne podnosim. Naravno, nijedan novinar ne sme da se osvrne na broj atletskih normi :lol:

Kada ode Ivana tu je Adriana tako da su obezbedili slepanje jos par godina:d

Mene samo nerviraju izjave Jovancevica, Anica pa i Ivane, svi pucaju nesto na visoko!

Anic i Jovancevic spominju non stop OI a nikako da prebace 8m a Ivana medalju na OI a sa povredama kuburi od proslih OI! 

Zato Sinancevic cuti i postize odlicne rezultate a nadam se da ce tako i Marija Vucenovic koja je krenula sa dobrim daljinama tj za sada solidnim koji je drze u kvoti

Link to comment
Share on other sites

Meni je ok sto idu Strahinja (jel defunitivno izabran? mislim da je posledica tog "predstojeceg" izbora ovo B finale) i Milica koju su se pokazali konkurentnim na poslednjem Sp

 

Bojan mislim da bi svakako osvojio kvotu na finalnim kvalifikacijama, ovde su dosta staze 8. i 9. bile favorizivame

 

zao mi je sto se Bilja povredila, eto tu nas nije htelo

 

Tomicevic i Zoric su imali svoju sansu i nisu iskoristli, sta je posredi znaju oni sami

 

ostali svakako nemaju kvalitet tako da nemamo mnogo za cim da zalimo

 

ranije su nam isli bolje dvosedi, sad jednosedi i tu je razlika u broju takmicara, ali sto se konkurentnosti posada tice manje vise broj je isti

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Kada ode Ivana tu je Adriana tako da su obezbedili slepanje jos par godina:d

Mene samo nerviraju izjave Jovancevica, Anica pa i Ivane, svi pucaju nesto na visoko!

Anic i Jovancevic spominju non stop OI a nikako da prebace 8m a Ivana medalju na OI a sa povredama kuburi od proslih OI! 

Zato Sinancevic cuti i postize odlicne rezultate a nadam se da ce tako i Marija Vucenovic koja je krenula sa dobrim daljinama tj za sada solidnim koji je drze u kvoti

hahah da :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...