website statistics
Jump to content

Na olimpijskim szlaku - Paryż 2024 Road to Paris 2024


 Share

Recommended Posts

Cześć,

 

na dobry początek proponuję dyskusję na dość oczywisty temat.

 

Jak liczna będzie nasza reprezentacja w Paryżu?

 

@Topicmaster1010 podał takie dane:

 

:POL Poland: 214 (+8)

(Archery - 1, Athletics - 51, Boxing - 4, Slalom Canoe - 4, Sprint Canoe - 13, Mountain Biking - 2, Road Cycling - 4, Track Cycling - 15, Diving - 1, Equestrian - 6, Fencing - 9, Golf - 1, Judo - 5, Modern Pentathlon - 3, Rowing - 15, Sailing - 11, Shooting - 8, Sport Climbing - 3, Swimming - 17, Table Tennis - 3, Taekwondo - 2, Tennis - 5, Triathlon - 1, Indoor Volleyball - 24, Beach Volleyball - 2, Wrestling - 4)

 

A jak Wam to wychodzi???

 

Pozdrawiam

RG

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Topicmaster1010 przygotował zestawienie reprezentacji Polski. Jest skoczek do wody i są zawodniczki w boksie.

 

https://totallympics.com/forums/topic/18655-summer-olympic-games-paris-2024-qualification-quota-simulation/?do=findComment&comment=523584

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ciężko  będzie  kogoś w skokach do wody wrzucić.  Z jeździectwa myślę,  że szanse mamy  i na trzy drużyny  - pytanie jak do tego się przygotowaliśmy.  Na pewno liczę na WKKW - choć nie mamy Spisaka. Choć bardzo pragnę siatkarki zobaczyć,  to jednak ciężko będzie.  Ja ich w głowie nie liczę. Boks obstawiam dwie panie,  bo zawody u nas. Torowe wydaje się bardzo optymistyczne. W szermierce są  szanse na trzy ekipy, jednak nie widzę tam męskiej drużyny.

Link to comment
Share on other sites

@rafalgorkaOczywiście wiem, że w boksie mogą nas pociągnąć kobiety, bo u facetów jest dno i wodorosty, a chyba nikt już nie pójdzie na numer Masternaka, że jakiś zawodowiec chwilowo pójdzie w boks olimpijski. O skokach nie wiem nic, ale tam jest chyba więcej miejsc na IO, niż mi się wydaje. Jeździectwo i WKKW to totalnie nie moja bajka, w łucznictwie jest chyba łatwiej bo dalej jest format 64 zawodników w samym singlu, to ktoś się może przeciśnie :p

Link to comment
Share on other sites

W łucznictwie kwalifikacje może zdobyć (jak i również dobre miejsce już na samych Igrzyskach) Karyna Kazłouskaja która na poprzednich igrzyskach startowała jeszcze dla Białorusi ale potem opuściła swój kraj i osiedliła sie u nas. Pytanie tylko czy dostała już obywatelstwo i czy w związku z tym nie musi przechodzić jakiegoś procesu karencji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja myślę, że za dużo trochę jest tu podane w szermierce i jeździectwie. Za mało w lekkoatletyce i zapasach. Wydaje mi się, że w ogóle nie były wzięte pod uwagę kwalifikacje w męskim maratonie i męskim chodzie. Nie skreślałbym też drużyn w koszykówce 3x3.

Edited by Kacper
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 3/12/2023 at 10:31 PM, Kacper said:

Ja myślę, że za dużo trochę jest tu podane w szermierce i jeździectwie. Za mało w lekkoatletyce i zapasach. Wydaje mi się, że w ogóle nie były wzięte pod uwagę kwalifikacje w męskim maratonie i męskim chodzie. Nie skreślałbym też drużyn w koszykówce 3x3.

Zwracam honor, jednak w jeździectwie już na pewno co najmniej 6 Polaków wystąpi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
 Share

×
×
  • Create New...