website statistics
Jump to content

Zima i proleće 2023. godine


Майкл
 Share

Recommended Posts

Selektorka našeg tima Marina Maljković na put je povela 12 košarkašica: Ivanu Racu, Sašu Čađo, Nevenu Jovanović, Aleksandru Crvendakić, Ivon Anderson, Draganu Stanković, Jovanu Nogić, Kristinu Topuzović, Mašu Janković, Tinu Krajišnik, Ivanu Katanić i Minu Đorđević.

 

Koliko vidim, 10 igracica je sa proslog SP. 

U pripremnom periodu bilo je dosta loseg, igra na momente nije licila ni na sta. 

Sve su prilike da ovaj tim nema neke velike domete ali da vidimo...ipak su cesta iznenadjenja na EP.

 

Link to comment
Share on other sites

Неки реалан домет би можда био пласман у првих 6, тиме бих био задовољан.

 

Изашао и списак атлетичара за Европске игре. Ако сам ја добро разумео систем такмичења, само прва дивизија конкурише и за појединачне медаље. 

image.png 

 

У џудоу, само екипно такмичење:

image.png

 

Теквондо:

-63 Новак Станић

-74 Стефан Таков

-87 Махди Ходабахши

-46 Лана Комненовић

-49 Вања Станковић

-53 Тијана Богдановић

-57 Александра Радмиловић

-62 Нађа Савковић

-67 Александра Перишић

-73 Надица Божанић

+73 Ана Тепавац

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, ChandlerMne said:

Selektorka našeg tima Marina Maljković na put je povela 12 košarkašica: Ivanu Racu, Sašu Čađo, Nevenu Jovanović, Aleksandru Crvendakić, Ivon Anderson, Draganu Stanković, Jovanu Nogić, Kristinu Topuzović, Mašu Janković, Tinu Krajišnik, Ivanu Katanić i Minu Đorđević.

 

Koliko vidim, 10 igracica je sa proslog SP. 

U pripremnom periodu bilo je dosta loseg, igra na momente nije licila ni na sta. 

Sve su prilike da ovaj tim nema neke velike domete ali da vidimo...ipak su cesta iznenadjenja na EP.

 

Najveći plus ove ekipe je Marina. Ona će ih izdrilovati i naterati da peglaju odbranu i presing i tako ćemo doći do nekih lakih poena iz tranzicije pa ćemo od mnogo prosečnosti uz malo sreće doći do nekog rezultata gde mislim da bi tih top 6 bio veliki uspeh. Da je neko drugi selektor tipa ko onda kad je bio Steva Paradajz ne bi verovatno ni grupu prošli. Mađarska igra odlično, nadogradili su ekipu iz mlađih kategorija, napravili recept za uspeh i mislim da će one biti veći protivnik od Turske za prvo mesto. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nenad said:

Najveći plus ove ekipe je Marina. Ona će ih izdrilovati i naterati da peglaju odbranu i presing i tako ćemo doći do nekih lakih poena iz tranzicije pa ćemo od mnogo prosečnosti uz malo sreće doći do nekog rezultata gde mislim da bi tih top 6 bio veliki uspeh. Da je neko drugi selektor tipa ko onda kad je bio Steva Paradajz ne bi verovatno ni grupu prošli. Mađarska igra odlično, nadogradili su ekipu iz mlađih kategorija, napravili recept za uspeh i mislim da će one biti veći protivnik od Turske za prvo mesto. 

Vidio sam da si pohvalio Madjarice na temi o EP. Znam da su im juniorke bile odlicne. Pored njih, Spanije, Francuske, Belgije, Turske, tesko da sta mozemo da uradimo. Zadovoljan bih bio plasmanom na kvalifikacioni turnir iako ne znam koliko je to realno. Da je Dabovic tu, imali bi izbor vise u napadu, tj u kreaciji.

Za Marinu se potpuno slazem. Da nje nema, jasno bi bilo da nam je grupna faza krajnji domet. 

Link to comment
Share on other sites

Srbiju će u Poljskoj predstavljati Omer Ametović (51kg), Aleksej Sendrik (63.5kg), Vahid Abasov (71kg), Vladimir Mirončikov (80kg) i Vladan Babić (+92 kg).

U ženskoj konkurenciji Srbiju će predstavljati Nina Radovanović (50 kg), Sara Ćirković (54 kg), Anđela Branković (57 kg), Natalija Šadrina (60 kg), Milena Matović (66 kg) i Nikolina Gajić (75 kg).

 

Evo nam boksera za EI. Osim Babica koji je potpuni visak, sasvim dobar tim.

A evo je na spisku i Nina za koju je receno da je zavrsila sa Srbijom.

Ogromna konkurencija ali najvise sansi, zavisno od zrijeba, imaju Vladimir i Vahid, te Nina i Sara.

Edited by ChandlerMne
Link to comment
Share on other sites

Ako je tacna informacija sa engleske teme, Srbija bi, pod uslovom da zavrsi prva, igrala sa pobjednikom duela CG-Ceska.

Osvajanjem drugog mjesta igrali bi protiv VB a onda protiv Letonije.

U teoriji bi drugi put trebao da bude laksi ali i to ima svoje mane.

Inace, vodimo protiv Slovakinja skoro 40 razlike. 

Link to comment
Share on other sites

Ma završiće tu Španija prva u toj grupi verovatno pa bi taj scenario u kojem bi išli na Letoniju u stvari biti na Španiju. A i nikad nije dobro igrati dve utakmice umesto jedne za isti plasman ko god da su protivnici. Da mi dobijemo Mađarice i imamo solidan put do polufinala što bi nsm realno sa ovom ekipom bio uspeh. I imali bi šansu onda da izborimo i OI u zavisnosti od žreba što bi tek bio uspeh i nešto što nisam očekivao. Ali, korak po korak, prvo Mađarska. Nadam se da će Crvendakić biti u sastavu. Imala je smrtni slučaj i nije je bilo na ove 2 utakmice. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...