Jump to content

Welcome to Totallympics, the home of Olympic Sports!

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to other members, get your own private messenger, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.

Login | Create an Account


IoNuTzZ

Member
  • Content count

    91
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

4 is an unknown quantity at this point

1 Follower

About IoNuTzZ

Personal Information

  • Gender
    Male
  • Date of Birth
    02/05/00
  • Nation
    Romania
  • Favourite Olympic Games
    Both

Recent Profile Visitors

475 profile views
  1. Definetly the worst moment of the year ...
  2. Luge at the Winter Olympic Games 2018

    No, I'm from Romania
  3. Luge at the Winter Olympic Games 2018

    In men's singles Korea will get a quota instead of Ziga Birus so I think only 3 quotas for the reallocation
  4. Luge FIL World Cup 2017 - 2018

    Fil will give 4 quotas for nations to form a team relay. Slovakia and Czech Republic for women's, Romania and Ukraine for doubles
  5. Speed Skating ISU World Cup 2017 - 2018

    Alexandra Ianculescu 39.34 a good time for her but she missed the Olympics
  6. Women's Handball IHF World Championship 2017

    Nice match for us against Spain and we are in the next round
  7. Women's Handball IHF World Championship 2017

    Hungary is a good team even if they lost with Norway
  8. Women's Handball IHF World Championship 2017

    Slovenia it's a good team but Neagu&co were able to come back
  9. Paul Pepene 27th place, the first points of the season
  10. Women's Handball IHF World Championship 2017

    It's Bonaventura time
  11. [hide] Knockout Round August 30th - September 3rd, 2017 12 Nations, Playoff Round, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match, Gold Medal Match Bronze Medal Match Central European Summer Time (GMT +2) Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 September 3rd 2017, h. 17:30, Tauron Arena, Kraków Serbia 3 0 Belgium Gold Medal Match Central European Summer Time (GMT +2) Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 September 3rd 2017, h. 20:30, Tauron Arena, Kraków Germany 1 3 Russia [/hide]
  12. [hide] Knockout Round August 30th - September 3rd, 2017 12 Nations, Playoff Round, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match, Gold Medal Match Semifinals Central European Summer Time (GMT +2) Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 September 2nd 2017, h. 17:30, Tauron Arena, Kraków Serbia 3 1 Germany September 2nd 2017, h. 20:30, Tauron Arena, Kraków Russia 3 1 Belgium [/hide]
  13. [hide] Knockout Round August 30th - September 3rd, 2017 12 Nations, Playoff Round, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match, Gold Medal Match Quarterfinals Central European Summer Time (GMT +2) Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 August 31st 2017, h. 17:30, Tauron Arena, Kraków Serbia 3 1 Bulgaria August 31st 2017, h. 17:30, Spodek, Katowice Germany 2 3 Czech Republic August 31st 2017, h. 20:30, Tauron Arena, Kraków Russia 2 3 Slovenia August 31st 2017, h. 20:30, Spodek, Katowice Belgium 1 3 Italy [/hide]
  14. [hide] Event and Date Gold Medal Winne Silver Medal Winne Bronze Medal Winne Athletes Women's Individual Hoop Day 1, August 30th, 2017 Arina Averina Dina Averina Katsiaryna Halkina Katsiaryna Halkina Alina Harnasko Katrin Taseva Neviana Vladinova Linoy Ashram Kaho Minagawa Arina Averina Dina Averina Viktoria Mazur Laura Zeng Any Other Individual Ball Day 1, August 30th, 2017 Dina Averina Arina Averina Neviana Vladinova Katsiaryna Halkina Alina Harnasko Katrin Taseva Neviana Vladinova Alexandra Agiurgiuculese Sabina Ashirbayeva Arina Averina Dina Averina Anastasiya Serdyukova Any Other Individual Clubs Day 2, August 31st, 2017 Dina Averina Arina Averina Katsiaryna Halkina Katsiaryna Halkina Alina Harnasko Katrin Taseva Neviana Vladinova Linoy Ashram Arina Averina Dina Averina Viktoria Mazur Laura Zeng Anastasiya Serdyukova Any Other Individual Ribbon Day 2, August 31st, 2017 Katsiaryna Halkina Dina Averina Arina Averina Katsiaryna Halkina Alina Harnasko Katrin Taseva Neviana Vladinova Eleni Kelaiditi Linoy Ashram Alexandra Agiurgiuculese Arina Averina Dina Averina Anastasiya Serdyukova Any Other Individual All-Around Day 3, September 1st, 2017 Arina Averina Katsiaryna Halkina Dina Averina Katsiaryna Halkina Alina Harnasko Katrin Taseva Neviana Vladinova Linoy Ashram Alexandra Agiurgiuculese Kaho Minagawa Arina Averina Dina Averina Viktoria Mazur Laura Zeng Any Other Group All-Around Day 4, September 2nd, 2017 Russia Belarus Italy Azerbaijan Belarus Bulgaria Finland Italy Japan Russia Spain Ukraine United States Uzbekistan Any Other Group 5 Hoops Day 5, September 3rd, 2017 Belarus Russia Bulgaria Azerbaijan Belarus Bulgaria Canada China Italy Japan Russia Switzerland Ukraine Uzbekistan Any Other Group 3 Balls / 2 Ropes Day 5, September 3rd, 2017 Russia Italy Belarus Azerbaijan Belarus Bulgaria Finland Italy Japan Russia Spain Ukraine United States Uzbekistan Any Other [/hide]
  15. [hide] Preliminary Round August 31st - September 7th, 2017 24 Nations, 4 Groups, 1st, 2nd, 3rd and 4th Nations from each Group will qualify for Round of 16. Group A Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 August 31st 2017, h. 13:45, Hartwall Arena, Helsinki Slovenia 10 Poland August 31st 2017, h. 16:30, Hartwall Arena, Helsinki Iceland 15 Greece August 31st 2017, h. 20:00, Hartwall Arena, Helsinki France 20 Finland September 2nd 2017, h. 13:45, Hartwall Arena, Helsinki Poland 17 Iceland September 2nd 2017, h. 16:30, Hartwall Arena, Helsinki Greece 8 France September 2nd 2017, h. 20:00, Hartwall Arena, Helsinki Finland 5 Slovenia September 3rd 2017, h. 13:45, Hartwall Arena, Helsinki France 10 Iceland September 3rd 2017, h. 16:30, Hartwall Arena, Helsinki Slovenia 14 Greece September 3rd 2017, h. 20:00, Hartwall Arena, Helsinki Finland 12 Poland September 5th 2017, h. 13:45, Hartwall Arena, Helsinki Iceland 13 Slovenia September 5th 2017, h. 16:30, Hartwall Arena, Helsinki Poland 4 France September 5th 2017, h. 20:00, Hartwall Arena, Helsinki Greece 10 Finland September 6th 2017, h. 14:45, Hartwall Arena, Helsinki Slovenia 18 France September 6th 2017, h. 17:30, Hartwall Arena, Helsinki Greece 5 Poland September 6th 2017, h. 20:45, Hartwall Arena, Helsinki Finland 4 Iceland Group B Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 August 31st 2017, h. 15:45, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Germany 8 Ukraine August 31st 2017, h. 18:30, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Lithuania 25 Georgia August 31st 2017, h. 21:30, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Italy 3 Israel September 2nd 2017, h. 15:45, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Georgia 18 Germany September 2nd 2017, h. 18:30, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Ukraine 6 Italy September 2nd 2017, h. 21:30, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Israel 18 Lithuania September 3rd 2017, h. 15:45, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Georgia 5 Ukraine September 3rd 2017, h. 18:30, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Lithuania 8 Italy September 3rd 2017, h. 21:30, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Germany 2 Israel September 5th 2017, h. 15:45, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Ukraine 16 Lithuania September 5th 2017, h. 18:30, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Italy 6 Germany September 5th 2017, h. 21:30, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Israel 9 Georgia September 6th 2017, h. 14:45, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Germany 12 Lithuania September 6th 2017, h. 17:30, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Georgia 14 Italy September 6th 2017, h. 20:45, Menora Mivtachim Arena, Tel Aviv Israel 6 Ukraine Group C Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 September 1st 2017, h. 15:00, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Hungary 20 Croatia September 1st 2017, h. 17:45, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Spain 20 Montenegro September 1st 2017, h. 20:30, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Romania 8 Czech Republic September 2nd 2017, h. 15:00, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Montenegro 6 Hungary September 2nd 2017, h. 17:45, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Czech Republic 14 Spain September 2nd 2017, h. 20:30, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Croatia 18 Romania September 4th 2017, h. 15:00, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Hungary 8 Czech Republic September 4th 2017, h. 17:45, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Montenegro 20 Croatia September 4th 2017, h. 20:30, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Spain 20 Romania September 5th 2017, h. 15:00, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Czech Republic 12 Montenegro September 5th 2017, h. 17:45, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Croatia 5 Spain September 5th 2017, h. 20:30, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Romania 3 Hungary September 7th 2017, h. 14:30, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Czech Republic 10 Croatia September 7th 2017, h. 17:15, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Hungary 13 Spain September 7th 2017, h. 20:45, Polyvalent Hall, Cluj-Napoca Montenegro 7 Romania Group D Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 September 1st 2017, h. 14:15, Ülker Sports Arena, Istanbul Belgium 9 Great Britain September 1st 2017, h. 17:00, Ülker Sports Arena, Istanbul Serbia 12 Latvia September 1st 2017, h. 21:00, Ülker Sports Arena, Istanbul Turkey 9 Russia September 2nd 2017, h. 14:15, Ülker Sports Arena, Istanbul Latvia 4 Belgium September 2nd 2017, h. 17:00, Ülker Sports Arena, Istanbul Russia 6 Serbia September 2nd 2017, h. 21:00, Ülker Sports Arena, Istanbul Great Britain 3 Turkey September 4th 2017, h. 14:15, Ülker Sports Arena, Istanbul Latvia 7 Great Britain September 4th 2017, h. 17:00, Ülker Sports Arena, Istanbul Belgium 14 Russia September 4th 2017, h. 21:00, Ülker Sports Arena, Istanbul Serbia 5 Turkey September 5th 2017, h. 14:15, Ülker Sports Arena, Istanbul Russia 12 Latvia September 5th 2017, h. 17:00, Ülker Sports Arena, Istanbul Great Britain 9 Serbia September 5th 2017, h. 21:00, Ülker Sports Arena, Istanbul Turkey 7 Belgium September 7th 2017, h. 14:30, Ülker Sports Arena, Istanbul Russia 10 Great Britain September 7th 2017, h. 17:15, Ülker Sports Arena, Istanbul Belgium 17 Serbia September 7th 2017, h. 20:45, Ülker Sports Arena, Istanbul Latvia 13 Turkey [/hide]
×