website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

Sto se tenisa tice, posto su kvalifikacije skoro gotove. Novak, Viktor, Ana, Jelena su sigurni za singl. Lajovic je isto blizu, sve zavisi od toga koliko njih otkaze ucesce. Za Krunic zavisi od toga da li ce igrati dubl sa Anom, a mozda i sa Jelenom ko zna. Ona ima renking da moze da se iskombinuje sa obe. Muski dubl Djokovic-Zimonjic je siguran, za drugi sada zavisi od Lajovica. Za miks nije bas sigurno. Kombinovani renking ce biti 24 za Jelenu i 21 za Nenada. To je 45. A ima dosta mogucih miks parova trenutno ispred, opet zavisi od toga ko se prijavi. Tako da cemo imati 5,6 ili 7. 7 bi bio rekord, do sada je 6 iz Londona.

 

Za miks je problem sto ima samo 16 mesta od toga svaki kontient mora imati po jedno mesto. Posto Afrika nema oni ce dobiti itf kvotu ako budu imali renking ne veci od 300. Tunis ispunjava taj uslov. Takodje domacin dobija jedno mesto. I ostaje samo 14 kvota na raspolaganju.  Racunaj ot toga po jedna za Australiju i Aziju. Dakle samo 12. A Spanija,Ceska,Francuska,USA,Svajcarska lagano mogu po 2 da imaju.

Edited by dareza
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Dejo said:

Nole rekao da neće nositi zastavu i ako ga izaberu, pošto je već to radio i neko drugi sada zaslužuje.

Moj glavni kandidat je Teo (naravno ako odu košarkaši), poslije njega Prlainović ili Filipović i Maja. U komentarima vidim da se spominje Ivana, za nju je rano, ona će nastupati na još OI, a ovi ostali teško..

Ja sam za bracu Filipovic zbog prokletsva nosenja zastave:lol:

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je Djilas sve uradio da se kval na OI i sve pohvale, Marjanovic igra na kval turniru:d

Mislim da konacno mozemo da imamo odlicne sprintere Aleksa Kijanovic i Zorana Barjaktarevic po meni imaju odlicna vremena a mislim da su oboje 97' godiste, o Elzanu i njegovom talentu ne zelim vise da pisem ja ne znam da li on ima granice, istrcao je 3000m za 8:01:96 i popravio licni rekord za 8s:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ubeđen da što se tenisa tiče imamo 7 učesnika. Mislim da će Aleks da igra sa Jelenom, Jeca je i sama svesna da u singlu ne može da uradi ništa konkretno i mislim da će više da se bazira na dubl. BH mediji uveliko pišu da je Džumhur siguran učesnik igara, a kako je on ispod Lajovića..... Besmisleno mi je da Novak igra dubl sa Nenadom, mada trenutno je besmisleno da bilo ko igra sa nenadom jer je u očajnoj formi (a realno i vreme mu je za penziju). Verujem da će drugi dubl da bude Lajović i Troicki. Negde sam čitao i da Tipsarević ima obećanu vajld kard, mada mi to ni najmanje ne deluje realno

 

A što se tiče mladih atletičara, i uopšte mladih sportista, OKS bi morao da prihvati sve njihove B standarde ukoliko ih imaju. Za njihovu karijeru je nastup na OI ogromna stvar

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NikolaB said:

Ja sam ubeđen da što se tenisa tiče imamo 7 učesnika. Mislim da će Aleks da igra sa Jelenom, Jeca je i sama svesna da u singlu ne može da uradi ništa konkretno i mislim da će više da se bazira na dubl. BH mediji uveliko pišu da je Džumhur siguran učesnik igara, a kako je on ispod Lajovića..... Besmisleno mi je da Novak igra dubl sa Nenadom, mada trenutno je besmisleno da bilo ko igra sa nenadom jer je u očajnoj formi (a realno i vreme mu je za penziju). Verujem da će drugi dubl da bude Lajović i Troicki. Negde sam čitao i da Tipsarević ima obećanu vajld kard, mada mi to ni najmanje ne deluje realno

 

A što se tiče mladih atletičara, i uopšte mladih sportista, OKS bi morao da prihvati sve njihove B standarde ukoliko ih imaju. Za njihovu karijeru je nastup na OI ogromna stvar

Sedam sigurno, mada bih ja voleo da Janko dobije pozivnicu, mislim da on i Del Potro zasluzuju da se nadju u Riu:yes Atleticari nemaju B norme, postoji odredjeni br sportista koji idu po disc pa se tako samo popunjava broj, npr Milan Ristic da nije ispunuo normu dobio bi poziv jer je imao vreme za negde 34. mesto.. Za plivanje se slazem, ako Vuk i Andrej dobiju B normu treba prihvatiti, mada tesko mogu da dobiju poziv..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NikolaB said:

Ja sam ubeđen da što se tenisa tiče imamo 7 učesnika. Mislim da će Aleks da igra sa Jelenom, Jeca je i sama svesna da u singlu ne može da uradi ništa konkretno i mislim da će više da se bazira na dubl. BH mediji uveliko pišu da je Džumhur siguran učesnik igara, a kako je on ispod Lajovića..... Besmisleno mi je da Novak igra dubl sa Nenadom, mada trenutno je besmisleno da bilo ko igra sa nenadom jer je u očajnoj formi (a realno i vreme mu je za penziju). Verujem da će drugi dubl da bude Lajović i Troicki. Negde sam čitao i da Tipsarević ima obećanu vajld kard, mada mi to ni najmanje ne deluje realno

 

A što se tiče mladih atletičara, i uopšte mladih sportista, OKS bi morao da prihvati sve njihove B standarde ukoliko ih imaju. Za njihovu karijeru je nastup na OI ogromna stvar

Ana je rekla da se dogovarala sa Aleks da igra.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, dareza said:

Sto se tenisa tice, posto su kvalifikacije skoro gotove. Novak, Viktor, Ana, Jelena su sigurni za singl. Lajovic je isto blizu, sve zavisi od toga koliko njih otkaze ucesce. Za Krunic zavisi od toga da li ce igrati dubl sa Anom, a mozda i sa Jelenom ko zna. Ona ima renking da moze da se iskombinuje sa obe. Muski dubl Djokovic-Zimonjic je siguran, za drugi sada zavisi od Lajovica. Za miks nije bas sigurno. Kombinovani renking ce biti 24 za Jelenu i 21 za Nenada. To je 45. A ima dosta mogucih miks parova trenutno ispred, opet zavisi od toga ko se prijavi. Tako da cemo imati 5,6 ili 7. 7 bi bio rekord, do sada je 6 iz Londona.

 

Za miks je problem sto ima samo 16 mesta od toga svaki kontient mora imati po jedno mesto. Posto Afrika nema oni ce dobiti itf kvotu ako budu imali renking ne veci od 300. Tunis ispunjava taj uslov. Takodje domacin dobija jedno mesto. I ostaje samo 14 kvota na raspolaganju.  Racunaj ot toga po jedna za Australiju i Aziju. Dakle samo 12. A Spanija,Ceska,Francuska,USA,Svajcarska lagano mogu po 2 da imaju.

 

Afrika ima Žazirija i Žaber iz Tunisa, verovatno će oni dobiti ITF-ovu pozivnicu.

Edited by Майкл
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dareza said:

Ana je rekla da se dogovarala sa Aleks da igra.

To ne smatram dobrom idejom jer Ana možda nešto i može da napravi u singlu, a u dublu je očajna. Mada bi najidealnije bilo da Aleks igra sa Jorovićkom, njih dve bi grizle

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...