Jump to content

Welcome to Totallympics, the home of Olympic Sports!

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to other members, get your own private messenger, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.

Login | Create an Account

Sign in to follow this  
hckosice

Slovakia National Thread | Cesta do Tokia 2020

Recommended Posts

hckosice    1,784

SLOVAK ROAD TO TOKYO 2020

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

Shooting ESC Shotgun European Championships 2018

AUT.gif Leobersdorf (AUT) - 2 August 2018 - 12 August 2018 AUT.gif

103318h6p6visi1hkq4c2v.jpg

Mixed Teams Trap
Final Results

:ITA  Italy
ROSSI Jessica
PELLIELO Giovanni
47

:SVK  Slovakia
REHÁK-ŠTEFEČEKOVÁ Zuzana
VARGA Erik
44

:TUR  Turkey
SARITURK Safiye
TUZUN Oguzhan
29

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

aNYoo3xrQQvWoE6HD4Dwrw.1280~Zuzana-Reh-k

Erik Varga a Zuzana Rehák Štefečeková vystrieľali striebro na majstrovstvách Európy

38689528_1073857062789991_67012171701912

Slovenskí reprezentanti naplnili medailové ambície aj v súťaži miešaných tímov v trape na majstrovstvách Európy v streľbe z brokových zbraní v rakúskom Leobersdorfe (1. - 12. 8. 2018), v ktorej si Erik Varga so Zuzanou Rehák Štefečekovou vybojovali striebro za Talianmi.

Pre Slovensko je to druhá medaila na tomto šampionáte po bronze Rehák Štefečekovej z pretekov jednotlivkýň.

Z troch slovenských dvojíc prenikla z kvalifikácie medzi šesticu finalistov jedna. Podľa očakávania si postup v seniorskej kategórii vybojovali Erik Varga so Zuzanou Rehák Štefečekovou, ktorí sa postarali o všetky tri doterajšie slovenské finálové účasti na ME 2018.

Víťazi dvoch podujatí (v maltskom Siggiewi a kórejskom Čchangwone) tohtoročného seriálu Svetového pohára v tejto novej olympijskej disciplíne dosiahli v nedeľňajšej kvalifikácii dovedna 144 bodov, čo znamenalo 4. postupovú priečku. Varga (24-25-23) i Rehák Štefečeková (25-24-23) trafili v kvalifikačnej časti po 72 terčov.

Slováci sa v celom priebehu finále pohybovali na medailových pozíciách. Po 20. terči sa už usadili na 2. mieste, z ktorého ich súperi už nezosadili. Po 35. výstrele mali istotu medaily, o dva terče neskôr už bolo jasné, že si odnesú minimálne bronz.

Na čele pretekov boli od začiatku Taliani, ktorí si udržiavali pred zverencami reprezentačného trénera Branislava Slamku dvojbodový náskok. V záverečnej sérii ho zvýšili ešte o jeden bod a so 47 terčmi utvorili nový svetový rekord. Varga vo finále zaváhal len raz (24) a Rehák Štefečeková prispela k striebornému úspechu 20 bodmi. Tretia pozícia patrila tureckej dvojici Oguzhan Tüzün, Safiye Saritürková.

"V konkurencii európskej elity sme podali nadľudský výkon. Aj v základnej časti i vo finále sme zabojovali a odviedli maximum. Ukázali sme, čo je v nás, takže som nesmierne spokojný. V minulosti sme Talianom prvenstvo vyfúkli, teraz patrilo im. My si to možno vynahradíme na majstrovstvách sveta. Mojím cieľom bola účasť vo finále v trape jednotlivcov, finále v mixe a ešte medaila k tomu je skvelý bonus vzhľadom k môjmu zdravotnému hendikepu," povedal po slávnostnom medailovom ceremoniáli Erik Varga.

Jeho výkon ocenila aj Zuzana Rehák Štefečeková: "Máme za sebou náročnú súťaž, keďže sa dosahovali vysoké výsledky. To sa potvrdilo aj vo finále, v ktorom nás potiahol Erik."

Slovenskí zlatí medailisti z mixu na premiérových európskych hrách v azerbajdžanskom Baku 2015 dosiahli prvý spoločný cenný kov v mixe na ME. "Veril som, že získame medailu. Taliani boli dnes na naše sily, striebro bolo dnes maximum, čo sa dalo spraviť," spokojne skonštatoval tréner Branislav Slamka.

Marián Kovačócy (73 /24-24-25/) s Janou Špotákovou (65 /21-22-22/) obhajujúci 4. priečku z lanského kontinentálneho šampionátu v azerbajdžanskom Baku trafili spolu 138 terčov a obsadili spomedzi 29 mixov konečné 20. miesto. Aspoň na dodatočný rozstrel o postup do finále potrebovali mať o štyri body viac.

"Mne sa veľmi dobre strieľalo, som spokojný s dnešným výsledkom, keď som trafil 73 zo 75 terčov. Kolegyni sa trochu nedarilo, ale minule bola ona lepšia. Pri mixoch je dôležité, aby sa obaja strelci zladili a dobre zastrieľali v daný deň,"

poznamenal Kovačócy, ktorého doplnila Špotáková: "Dnes som sa cítila na strelnici počas súťaže oveľa komfortnejšie ako v uplynulých dňoch, ale na výsledku to, žiaľ, nie je vidieť. Som však pyšná na Maja, dnes potiahol ukážkovo. O to viac ma mrzí, že som ja nestrieľala lepšie."

V tímovom mixe juniorov predviedlo slovenské duo Timotej Tóth (65) - Nikola Molnárová (52) v súčte výkon 117 terčov, čo však stačilo v konkurencii 15 dvojíc až na 14. miesto. Na postup do finálovej šestice potrebovali mať na konte o 17 bodov viac.

38494132_1073856656123365_22240793517275

Tímový mix seniorov (konečné poradie):

1. Taliansko II (Giovanni Pellielo, Jessica Rossiová) 47 b. (v kvalifikácii 145 /k.o. rozstrel 1/)

2. Slovensko II (Erik Varga, Zuzana Rehák Štefečeková) 44 (144)

3. Turecko (Oguzhan Tüzün, Safiye Saritürková) 29 (143)

...

20. Slovensko I (Marián Kovačócy, Jana Špotáková) 138

38490832_1073857409456623_20987700516193

hckosice    1,784

Mixed Teams Double Trap
Final Results

:SVK  Slovakia 
REHÁK-ŠTEFEČEKOVÁ Zuzana
OLEJNIK Hubert Andrzej
67

DE LUCCA Claudia
BARILLA Antonino
63

MAGLIO Sofia
TRONCA Ignazio
48

Men´s Double Trap
Final Results

:ITA  BARILLA Antonino
146

:RUS  NEKRASOV Artyom
141

:SVK  OLEJNIK Hubert Andrzej
139

Women´s Double Trap
Final Results

:ITA  DE LUCCA Claudia
131

:SVK   REHÁK-ŠTEFEČEKOVÁ Zuzana
119

:ITA  MAGLIO Sofia
114

38515497_1074899466019084_81759363377869

Slovensko berie v dvojitom trape kompletnú medailovú zbierku

38521653_1074899212685776_29233846512569

Mimoriadne úspešný bol pondelok pre slovenskú výpravu na majstrovstvách Európy v streľbe z brokových zbraní v rakúskom Leobersdorfe (1. - 12. 8. 2018). V disciplíne dvojitý trap pribudla na jej konto kompletná medailová zbierka.

Najskôr Zuzana Rehák Štefečeková po bronze v súťaži jednotlivkýň a striebre v tímovom mixe v trape získala kov striebornej hodnoty aj v dvojitom trape. Zverenka trénera Branislava Slamku sa tejto disciplíne venovala ešte na začiatku svojej úspešnej kariéry. Na vrcholnom podujatí sa v nej naposledy predstavila na MS 2003 v Nikózii, kde skončila 32. Na ME súťažila v dvojitom trape pred 18 rokmi v Montecatini, kde jej patrila 9. priečka.

V Leobersdorfe dosiahla výkon 119 terčov (25-20-26-23-25). Od začiatku si držala kontakt s pódiovými pozíciami. Po troch položkách bola tretia, v ďalšej stiahla odstup na fínsku súperku Mopsi Veromaovú a v záverečnej sérii ju aj predstihla - v celkovom súčte o päť bodov. Lepšie ako členka ŠCP Bratislava si počínala Claudia De Lucová z Talianska (131).

"Je to super, pre mňa skvelý bonus. Nemala som očakávania z hľadiska výkonu, išla som to len takpovediac odbúchať. Pri pohľade na štartovú listinu som dúfala, že predstihnem aspoň domáce Rakúšanky. Vedela som, že aj ostatné dievčatá to trénujú - podobne ako ja - len tak okrajovo. Po týždni na šampionáte som už cítila aj únavu, ale teším sa, že to vyšlo."

"V matematike som dobrá, preto som presne vedela, čo potrebujem streliť v poslednej položke, aby som sa dostala pred Fínku. V závere už nemuseli byť tie nuly, ale v podstate už o nič nešlo. Ešte nikdy som si zo šampionátu neodnášala toľko medailí. Dnes ráno som si hovorila, že keby ešte jedna bola, tak by to bolo fajn. Keby aj nie, bolo by to v poriadku," poznamenala spokojná Zuzana Rehák Štefečeková, ktorá k svojmu ´netradičnému´ štartu v dvojitom trape dodala:

"Bola to pre mňa predovšetkým výzva z psychickej stránky, keďže viem, že strelci dvojitého trapu ma nemajú príliš v láske, keďže som zahlasovala za vyradenie tejto disciplíny z olympijského programu. Na druhej strane ma potešilo, že prišiel za mnou jeden tréner z inej krajiny a poďakoval mi, že som svojou účasťou podporila dvojitý trap."

38600296_1074899019352462_19836165323950

Viacnásobnú radosť prežíval Hubert Andrzej Olejnik. V dvojitom trape mužov sa mu síce nepodarilo obhájiť striebro z lanského šampionátu v azerbajdžanskom Baku, ale po nedávnom narodení dcérky Joanny si vybojoval bronz.

Zverenec trénera Dušana Barcziho postupne stupňoval svoj výkon, po 90 zo 150 terčov bol ešte šiesty, po štvrtej položke len s jednou chybou sa posunul na bronzovú pozíciu, ktorú si vďaka ďalšej 29-bodovej položke udržal. Olejnik mal v súčte na konte 139 bodov (26-27-28-29-29), o dva menej ako strieborný Rus Arťom Nekrasov. Za víťazným Antoninom Barillom z Talianska zaostal o 7 terčov.

"Veľmi sa teším, že sa domov vrátim opäť s cenným kovom. V uplynulých dňoch som nad pretekmi veľmi nerozmýšľal, pred troma dňami sa mi totiž narodila dcérka, takže tento úspech ešte zvýraznil moju radosť. Na strelnici som sa cítil dobre, prvá položka bola síce slabšia, spravil som v nej dvojchybu, ale snažil som sa bojovať až do konca o každý terč a veril som, že sa niečo podarí získať. Napokon to vyšlo na bronz," uviedol 36-ročný Olejnik, ktorý má z ME už dovedna 4 cenné individuálne medaily (dve zlaté ako junior v poľských farbách, v seniorskej kategórii striebro a bronz už v drese SR).

38634462_1074899399352424_96849201402898

To najlepšie v podaní dvojice slovenských reprezentantov prišlo na záver. Rehák Štefečeková a Olejnik sa v tímovom mixe dvojitého trapu, ktorý napokon nebol nominačnými pretekmi na budúcoročné európske hry v bieloruskom Minsku, stali majstrami Európy. Slovenská medailová zbierka z ME 2018 aktuálne obsahuje už päť kovov (1 - 2 - 2).

Slováci postupovali z kvalifikácie na základe výsledkov v súťaži jednotlivcov z 2. miesta a vo finále predstihli všetkých konkurentov. Po polovici finále figurovali ešte na 4. priečke, ale z ďalších 15 dvojstrelov si pripísali 29 bodov, čo ich vyšvihlo na čelo o dva body a v záverečnej časti svoj náskok pred talianskym duom Claudia De Lucová, Antonino Barilla zvýšili na štyri body.

"Z tohto úspechu sa nesmierne teším, lebo bol pre nás s Hubertom, s ktorým sme spolu trénovali, vysnívaným. Ukázali sme Talianom, že to vieme aj v ich silnej disciplíne. Priznám sa, že som nečakala, že mi to pôjde až tak dobre a dosiahnem vo finále také čísla," povedala po pondelku štvornásobná medailistka z tohtoročného európskeho šampionátu Rehák Štefečeková.

Oboch zlatých aktérov vrátane trénera Dušan Barcziho hrialo, že zlato "vyfúkli" favorizovaným Talianom.

"Keď sme klesli na 4. miesto, tak som sa len modlil, aby sme po ďalšej sérii nevypadli už my. Potom však Hubert i Zuzka zastrieľali bezchybne, dostali sa do čela a v závere ešte zvýšili odstup pred prenasledovateľmi. Musím priznať, že náš triumf ma prekvapil, keďže našimi súpermi boli dva kvalitné talianske mixy patriace do svetovej špičky. O to som radšej, že sa nám ich podarilo predstihnúť," dodal Barczi.

38723593_1074899526019078_33163002854034

Muži (konečné poradie):

1. Antonino Barilla (Tal.) 146 b.
2. Arťom Nekrasov (Rus.) 141
3. Hubert Andrzej Olejnik (SR) 139

Ženy (konečné poradie):

1. Claudia De Lucová (Tal.) 131
2. Zuzana Rehák Štefečeková (SR) 119
3. Sofia Magliová (Tal.) 114 - k.o. rostrel 2
4. Mopsi Veromaová (Fín.) 114 - k.o. rozstrel 1

Tímový mix - finále:

1. Slovensko (Zuzana Rehák Štefečeková, Hubert Andrzej Olejnik) 67
2. Taliansko II (Claudia De Lucová, Antonino Barilla) 63
3. Taliansko I (Sofia Magliová, Ignazio Maria Tronca) 48

hckosice    1,784

Athletics EAA European Championships 2018

GER.gif Berlin (GER) - 6 August 2018 - 12 August 2018 GER.gif

133124aq4mavrarq92fx9v.png

Men´s 50Km Race Walk
Final Results

:UKR  ZAKALNYTSKYY Maryan 
3:46:32

:SVK  TÓTH Matej 
3:47:27

:BLR  DZIUBIN Dzmitry 
3:47:59

3495485_1000x.jpeg?rev=3

Matej Tóth je vicemajstrom Európy v chôdzi na 50 km!

3494967_1000x.jpeg?rev=2

Slovenský reprezentant Matej Tóth sa nestal majstrom Európy v chôdzi mužov na 50 km na kontinentálnom šampionáte v nemeckom Berlíne. Tridsaťpäťročný rodák z Nitry absolvoval vytýčenú trať za 3:47:27 h a získal striebornú medailu.

Najcennejší kov si vybojoval Marian Zakalnickyj z Ukrajiny, bronz Dmitrij Dziubin z Bieloruska. Pre Tótha je to piata veľká medaila z významných šampionátov (OH 2016 - zlato, MS 2015 - zlato, ME 2014 - striebro, ME 2018 - striebro, SP 2010 - zlato).

"Toto striebro má pre mňa cenu zlata. Prežíval som porovnateľné emócie s Riom. Síce som tvrdil, že po minulom roku zo mňa emócie opadli a už sa idem koncentrovať ako na každé iné vrcholné podujatie, ale zase to so mnou zalomcovalo."

"Na takom štyridsiatom kilometri by som nepovedal, že ma zaujíma, koľký dôjdem do cieľa. Bol to boj o život, no na 46. km prišla vlna eufórie a úžasná energia. Každá bunka môjho tela chcela nechať na trati všetko, nech to stojí, čo to stojí. A to sa mi podarilo. Sú to neskutočne silné emócie," povedal po berlínskej päťdesiatke Matej Tóth.

Úradujúci olympijský šampión na tejto vzdialenosti Matej Tóth, ktorý na 50 km získal najcennejší kov aj na majstrovstvách sveta v Pekingu 2015, od úvodu berlínskej súťaže diktoval tempo a figuroval na čele pretekov.

Za slovenským pretekárom sa postupne sformovala šesťčlenná skupina, v ktorej boli Poliak Rafal Augustyn, Ír Brendan Boyce, Nór Havard Haukenes, Fín Veli-Matti Partanen a Talian Marco De Luca.

Stíhaciu jazdu za Tóthom odštartoval Ukrajinec Marian Zakalnickyj, a predstihol ho na 32. km a vzďaľoval sa mu. Neskôr sa pred slovenského reprezentanta dostali aj Haukenes z Nórska a Dmitrij Dziubin z Bieloruska a 4 km pred cieľom sa zdalo, že Matej Tóth zostane bez medaily.

Pre zlato si napokon dokráčal Zakalnickyj, v predposlednom dvojkilometrovom okruhu začal Nór strácať a klesol na štvrtú priečku. Matej Tóth sa v závere odpútal od Dziubina a napokon si Slovák vybojoval striebro rovnako ako na ME 2014 vo švajčiarskom Zürichu. Slovák mal šancu sa na ME 2018 v Berlíne zapísať do atletických dejín ako prvý chodec, ktorý vyhral OH, MS, ME, Svetový pohár aj Európsky pohár.

Ďalší slovenský reprezentant Dušan Majdan obsadil štrnástu priečku (3:59:21 h).

Zlatý Ukrajinec Zakalnyckyj venoval zlato viacerým. "Patrí všetkým, ktorí mi verili, predovšetkým mojim trénerom a fanúšikom. Pred šampionátom som výraznejšie nedal o sebe vo výsledkoch vedieť, vznikali aj pochybnosti, či sme neurobili v príprave nejaké chyby."

"Bol som však psychicky pevný a veril som si, že získam medailu. O víťazstve som ani len nesníval, bolo aj horúco, s takýmto počasím treba vedieť zaobchádzať. Zdolal som olympijského víťaza Mateja Tótha, chcel som ukázať, že je to možné, a to sa mi aj podarilo."

Matej Tóth chcel naplniť očakávania, ktoré do neho vari každý fanúšik kládol. "Som veľmi rád, že som získal striebro, tieto emócie stoja za všetku námahu a bolesť. Tak ako v Riu som v sebe oživil v ťažkých chvíľach veľkú energiu a odhodlanie, že napriek ťažkostiam sa nemôžem vzdať. Akoby jedna polovica tela velila stoj a druhá s hlavou ma hnali vpred. Mám slzy v očiach, nehanbím sa za to, je to pre mňa veľmi emotívne."

Bronzový Bielorus Dziubin si na medailu netrúfal, ak tak na 6. miesto. "Ťažko popísať pocity, som vyčerpaný, zároveň aj veľmi šťastný. Za kľúčový moment považujem ten na 43. kilometri, nepoľavoval som, počúval rady trénera. Aj ja som čerpal energiu od množstva fanúšikov, veľmi mi pomohli."

Od vzniku samostatného Slovenska nazbierali atléti na ME šesť vzácnych kovov (1-4-1), zlato v Barcelone 2010 kladivár Libor Charfreitag, striebro v Helsinkách 2012 kladivárka Martina Hrašnová, v Zürichu 2014 opäť Hrašnová, chodec Matej Tóth na 50 km v Zürichu a teraz v Berlíne, bronz v Barcelone 2010 Lucia Klocová v behu na 800. m.

matej-toth-me-v-465847.jpg

1. Marjan Zakalnyckyj (Ukr.) 3:46:32

2. Matej TÓTH (SR) 3:47:27

3. Dmitryj Dzubin (Biel.) 3:47:59

4. Havard Haukenes (Nór.) 3:48:35

5. Carl Dohmann (Nem.) 3:50:27

...

14. Dušan MAJDÁN (SR) 3:59:21

hckosice    1,784

Women´s Skeet
Final Results

:SVK  BARTEKOVA Danka
54

:FRA   ANASTASSIOU Lucie
52

:SWE  LARSSON Victoria
43

38901827_1079595265549504_32993664362411

Danka Barteková sa stala po 8 rokoch šampiónkou v skeete

38834111_1079595275549503_24357975526756

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková si na majstrovstvách Európy v rakúskom Leobersdorfe vystrieľala zlatú medailu v skeete žien. V piatkovom finále trafila 54 terčov zo 60.

"Majsterka Európy! Som nesmierne šťastná, skvelý pocit a ďakujem všetkým!" napísala na svojom facebookovom profile. Pre Bartekovú je to už tretí titul európskej šampiónky, predtým sa z neho tešila v rokoch 2010 v Kazani a 2008 v Nikózii. Na druhom mieste skončila víťazka kvalifikácie Francúzka Lucie Anastassiouová (52), tretia bola Victoria Larssonová zo Švédska (43).

Barteková získala pre Slovensko na kontinentálnom šampionáte v Leobersdorfe najcennejší kov rovnako ako Zuzana Rehák-Štefečeková s Hubertom Andrzejom Olejnikom v dvojitom trape v tímovom mixe. Slovenská medailová zbierka z ME tak momentálne pozostáva už zo šiestich cenných kovov (2-2-2).

Barteková bola po štvrtkovej 1. časti kvalifikácie až 16., v piatok sa jej darilo lepšie, trafila 74 zo 75 terčov, celkovo 119 a do bojov o cenné kovy prenikla po rozstrele z 2. miesta.

"Včerajší deň mi absolútne nevyšiel, urobila som päť chýb. Dnes som neskutočne zabojovala a vo finále som suverénne postupovala až do víťazného rozstrelu s Lucie Anastassiouou. Bol to pre mňa veľmi osobný moment, pretože spolu trénujeme a máme spoločného talianskeho technického trénera."

"Bolo to pre mňa veľmi emotívne, strieľala som úžasne až na posledné dva terče, no vtedy už bolo rozhodnuté. Ďakujem svojmu tímu za úžasnú podporu a tiež fanúšikom, či už doma na Slovensku, alebo tu priamo na tribúne," sprostredkoval Bartekovej pocity po víťaznom finále jej mediálny manažér Jozef Korbel.

Ďalšie dve slovenské reprezentantky Veronika Sýkorová a Lucia Kopčanová skončili v kvalifikácii na 20., resp. 30. mieste s výkonmi 112, resp. 106 terčov.

Medzi mužmi sa ani jednému z dvojice slovenských zástupcov nepodarilo dostať do finále. Štefan Zemko obsadil v kvalifikácii 41. miesto, Dominik Krčmár skončil ešte o desať priečok nižšie. Z titulu sa tešil Dán Jesper Hansen s nástrelom 55 terčov pred Nórom Erikom Watndalom (52) a Rusom Alexandrom Zemlinom (42).

38844758_1079595428882821_75839451469499

1. Danka BARTEKOVÁ (SR) 54
2. Lucie Anastassiouová (Fr.) 52
3. Victoria Larssonová (Švéd.) 43
4. Panagiota Andreouová (Cyp.) 32
5. Chiara Caineroová (Tal.) 23
6. Nadine Messerschmidtová (Nem.) 15

hckosice    1,784

Paulína Fialková sa stala majsterkou sveta v letnom biatlone

:champion: Slovenská reprezentantka triumfovala v pretekoch šprintu na 7,5 km. :champion:

40106760_888667591321127_294965702633612

40036499_888660554655164_660675477187959

40010735_888660567988496_360925124722530

40037096_888666574654562_313726921223438

40069319_888666567987896_427027397423713

hckosice    1,784

Nominácia Slovenskej futbalovej reprezentácie

na prípravný zápas s Dánskom (05.09.2018)

a úvodný duel ligy národov na Ukrajine (09.09.2018)

Brankári:

Martin Dúbravka (Newcastle United), Matúš Kozáčik (FC Viktoria Plzeň), Michal Šulla (ŠK Slovan Bratislava)

Obrancovia:

Peter Pekarík (Hertha Berlín), Erik Sabo (Beitar Jeruzalem), Martin Škrtel (Fenerbahce Istanbul), Norbert Gyömbér (AC Perugia), Milan Škriniar (Inter Miláno), Ľubomír Šatka (DAC Dunajská Streda), Martin Valjent (RCD Mallorca), Tomáš Hubočan (Olympique Maresille), Róbert Mazáň (Celta Vigo)

Stredopoliari:

Stanislav Lobotka (Celta Vigo), Patrik Hrošovský (FC Viktoria Plzeň), Juraj Kucka (Trabzonspor), Ján Greguš (FC Kodaň), Marek Hamšík (SSC Neapol), Ondrej Duda (Hertha Berlín), Erik Pačinda (DAC Dunajská Streda)

Útočníci:

Róbert Mak (Zenit Petrohrad), Albert Rusnák (Salt Lake City), Michal Ďuriš (Anorthosis Famagusta), Adam Nemec (FC Pafos)  

hckosice    1,784

SLOVAK ROAD TO TOKYO 2020 - SLOVENSKÁ CESTA DO TOKIA 2020

tumblr_static_tumblr_static_490murd6crk0

1st Qualified Athlete

ERIK VARGA - SHOOTING (TRAP M, MIXED TRAP)

Varga sa stal vicemajstrom sveta, zabezpečil si olympijskú miestenku

Štartoval aj Kovačócy, úspech nepridal.

40758254_2024206310958003_27520022663019

Slovenský reprezentant Erik Varga si na 52. majstrovstvách sveta v streľbe zo všetkých zbraní v kórejskom Čchangwone (2. - 14. 9. 2018) vybojoval v trape mužov striebornú medailu a zároveň aj olympijskú miestenku.

Člen ŠCP Bratislava postúpil do finále ako druhý, keď v kvalifikácii dosiahol spolu s Američanom Waltonom Ellerom najlepší výkon, obaja mali na konte po 123 terčov.

Zverenec trénera Branislava Slamku k 73 nedeľňajším terčom (25-25-23) pridal v pondelok dve stopercentné položky (25-25).

Vo finálovej časti, v ktorej bojoval o svoj tretí seniorský svetový titul po rokoch 2014 a 2015 a zároveň aj miestenku na OH do Tokia 2020 ho predstihol len Španiel Alberto Fernández. Ten trafil 48 z 50 terčov, čím vyrovnal svetový rekord a zároveň o jeden terč zdolal Vargu.

"Erik predviedol vynikajúci úvod finále. Prvú polovicu mal bezchybnú, v druhej už prišli nejaké chybičky, ale napriek tomu dosiahol 47 terčov, čo je takpovediac výnimočné číslo, keďže víťazný Španiel vyrovnal o bod lepším výkonom svetový rekord.

Varga s Fernándezom sú výkonnostne o niečo vyššie ako ich fináloví súperi, ale v boji o medaily sa začína od nuly z rovnakej pozície. Erik i Alberto však aj v ňom strieľali perfektne, súperi postupne odpadli a už po prvej časti sa dalo reálne uvažovať o olympijskej miestenke. Škoda, že Fernándezova chyba v závere neprišla skôr, bol by pod ešte väčším tlakom," uviedol pre agentúru SITA reprezentačný kouč Branislav Slamka.

image.png

Marián Kovačócy uzatváral druhú desiatku výsledkovej listiny (20.), keď trafil 120 terčov (24-24-24-25-23) a od rozstrelu o postup do šesťčlenného finále ho delili dva body.

Tretí zo Slovákov Michal Slamka si oproti nedeľňajšej prvej časti polepšil, jeho 112 terčov (21-21-22-23-25) stačilo na 85. miesto zo 127 štartujúcich.

image.png

Trap - muži:

1. Alberto Fernandez (Šp.) 48

2. Erik VARGA (SR) 47

3. Abdulrahman Al Faihan (Kuv.) 32

4. James Willett (Aus.) 28

5. Mauro De Filippis (Tal.) 23

6. Walton Eller (USA) 17

...

v kvalifikácii:

20. Marián KOVAČÓCY

85. Michal SLAMKA

image.png

hckosice    1,784

2nd Qualified Athlete

ZUZANA REHÁK-ŠTEFEČEKOVÁ - SHOOTING (TRAP W, MIXED TRAP)

Zuzana Rehák Štefečeková je majsterka sveta v trape žien

O zlate sa rozhodovalo v rozstrele.

40912860_2027866020592032_57207203832675

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková získala zlatú medailu v trape žien na MS v juhokórejskom Čchangwone

Titul majsterky sveta si vybojovala v záverečnom rozstrele proti Číňanke Siao-ťing Wang. Tretia bola Silvana Stancová z Talianska

Tento rok už tretí kov

Zverenkyňa trénera Branislava Slamku postúpila do finále trapu žien z 3. miesta, keď v kvalifikácii dosiahla 117 terčov (23-24-23-24-23).

Vo finále trafila 45 z 50 terčov, o svojom prvenstve napokon rozhodla v dodatočnom rozstrele s Číňankou Wang Siao-ťing (3:2) a po ôsmich rokoch sa druhýkrát v kariére tešila z titulu majsterky sveta.

Pre dvojnásobnú striebornú olympijskú medailistku je to v roku 2018 to tretí individuálny kov (1 - 1 - 1), okrem toho má v mixe dve pódiové umiestnenia z ME (1 - 1 - 0) a dve zo SP (2 - 0 - 0).

S Vargom môžu zopakovať triumf

Túto zbierku ešte môže v Čchangwone rozšíriť, keďže sa predstaví po boku Erika Vargu aj v tímovom mixe. V ňom na tamojšej strelnici triumfovali v apríli na pretekoch Svetového pohára.

Druhá Slovenka Jana Špotáková trafila 99 terčov (23-18-17-22-19), čo ju v konkurencii 73 trapistiek zaradilo na konečný 62. stupienok. Menej sa jej vydarili MS len pred troma rokmi v talianskom Lonate, kde bola 71.

Slovensko má po štvrtku v zbierke tri cenné kovy z MS 2018, okrem dvoch spomenutých z trapu aj bronz Daniely Demjén Peškovej zo športovej pušky 60.

Členka Športového centra polície získala už svoju piatu medailu na svetových šampionátoch a zároveň vybojovala pre Slovensko miestenku na OH 2020 do Tokia.

image.png

Ženy - trap:

1. Zuzana REHÁK ŠTEFEČEKOVÁ (SR) 45 (v rozstrele 3)

2. Siao-ťing Wang (Čína) 45 (v rozstrele 2)

3. Silvana Stancová (Tal.) 36,

...

v kvalifikácii:

62. Jana ŠPOTÁKOVÁ (SR)

bwD2InXCTQCioXve7I2kiQ.1280~Zuzana-Reh-k

hckosice    1,784

3rd and 4th Qualified Athletes

TBD, TBD

-

SHOOTING

(2nd Quota TRAP M,

2nd Quota TRAP W,

2nd Team Quota MIXED TRAP)

Rehák Štefečeková s Vargom získali na MS zlato v Mix trape

Náš seniorský tímový mix pridal už štvrtý kov z tohtoročných MS.

41104647_2029050397140261_89261902358936

Slovenskí reprezentanti Zuzana Rehák Štefečeková a Erik Varga sa na 52. majstrovstvách sveta v streľbe zo všetkých zbraní v kórejskom Čchangwone (2. - 14. 9. 2018) postarali v tímovom mixe seniorov v disciplíne trap o zisk zlatej medaily.

Svoje úspešné účinkovanie ešte vyšperkovali vyrovnaním svetového rekordu v základnej časti. Elitné slovenské duo dosiahlo v kvalifikácii takisto ako Rusi Jekaterina Rabajová a Alexej Alipov 146 bodov, keď Rehák Štefečeková trafila 72 (25-25-22) a Varga 74 (25-24-25) terčov, vďaka čomu si suverénne vybojovali postup do šesťčlenného finále. V ňom deklasovali konkurenciu a pridali štvrtý kov do slovenskej medailovej zbierky na MS 2018 (2 - 1 - 1).

Druhej slovenskej dvojici sa nedarilo, keď z 52 mixom ju klasifikovali na 39. mieste celkovým výkonom 131 bodov, na ktorom sa Jana Špotáková podieľala 60 (15-22-23) a Michal Slamka 71 (24-25-22) terčmi.

Štvrtý kov z Čchangwonu

Svoje úspešné účinkovanie ešte vyšperkovali vyrovnaním svetového rekordu v základnej časti. Elitné slovenské duo dosiahlo v kvalifikácii takisto ako Rusi Jekaterina Rabajová a Alexej Alipov 146 bodov, keď Rehák Štefečeková trafila 72 (25-25-22) a Varga 74 (25-24-25) terčov.

Vďaka tomu si suverénne vybojovali postup do šesťčlenného finále, v ktorom deklasovali konkurenciu a pridali štvrtý kov do slovenskej medailovej zbierky na MS 2018 (2 - 1 - 1). V individuálnych súťažiach získali Rehák Štefečeková zlato a Varga.

Po víťazstvách na dvoch podujatiach tohtoročného seriálu Svetového pohára v tejto novej olympijskej disciplíne v maltskom Siggiewi a práve kórejskom Čchangwone, ako aj striebre z nedávnych majstrovstiev Európy v rakúskom Leobersdorfe dosiahli štvrtý spoločný úspech v roku 2018.

002_TRMIX.jpg

Erik je istota

"Dnes to bol úplne iný deň, pršalo a museli sme sa vyrovnať s novými podmienkami. Na strelnici som sa však cítila super, bola som uvoľnená. Pripadala som si ako na tréningu, čo sa odzrkadlilo na prvých dvoch bezchybných položkách.

Potom ma mrzelo, že som v tretej trafila 22 terčov, lebo keby to bolo o bod viac, tak by sme boli sami držiteľmi nového svetového rekordu. Teším sa však aj z vyrovnania svetového maxima, určite budeme na to pozitívne spomínať.

Finále sa mi strieľalo výborne. Pri Erikovi sa strieľa dobre, keďže máte po svojom boku človeka, pri ktorom je istota, že neurobí veľa chýb. Snažila som sa mu vyrovnať. Dnes to vyšlo super, rozhodli sme v predstihu. Nielenže som o tomto nesnívala, ale som si to ani nedokázala predstaviť, že sa to takto podarí," uviedla Z. Rehák Štefečeková, ktorá s Vargom zabezpečila pre Slovensko ďalšie dve olympijské miestenky.

"My s Erikom sme mali miestenky už z individuálnej súťaže, takže dnes sme zaistili účasť na OH 2020 v Tokiu pre ďalšiu dvojicu v mixe. Isté je, že už tam budeme štyria trapisti, čo nás nesmierne teší."

Varga%20Stefecekova.jpg

Trap - tímový mix seniorov (konečné poradie):

1. Slovensko I (Zuzana Rehák Štefečeková 72, Erik Varga 74) 45 b. (146 /vyr. svet. rekord/ - k.o. rozstrel 2/)

2. Rusko (Rabajová, Alipov) 40 (146 /vyr. svet. rekord/ - k.o. rozstrel 3)

3. Veľká Británia I (Barrová, Heading) 33 (141 /k.o. rozstrel 7/)

...

39. Slovensko II (Jana Špotáková 60, Michal Slamka 71) 131

001_TRMIX.jpg

hckosice    1,784

5th Qualified Athlete

DANKA BARTEKOVÁ - SHOOTING (SKEET W)

Danka Barteková štvrtá v skeete na MS

získala miestenku na OH 2020

strelecka-vesta-danky-bartekovej.png

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková obsadila 4. miesto v skeete žien na MS v juhokórejskom Čchangwone.

Stupne víťazov patrili výhradne Američankám. Titul majsterky sveta si vybojovala Caitlin Connorová, ktorá záverečným výstrelom odsunula na druhé miesto Kimberly Rhodeovú. Tretia bola Amber Englishová.

Tridsaťtriročná Barteková postúpila medzi šesticu najlepších vďaka výbornému výkonu z kvalifikácie, v ktorej nechala za sebou všetky súperky. V piatich položkách po 25 terčov netrafila iba štyrikrát.

051_SK125W.jpg

Vo finále dlho bojovala s reprezentantkami USA o medailové umiestnenie, no do najlepšej trojice sa napokon tesne nedostala o jeden nepresný výstrel.

"Misia týchto pretekov je však splnená. Miestenku do Tokia mám, čo je podstatné. Celú sezónu som pracovala na tom, aby sa mi to podarilo, takže v tomto smere som spokojná. Umožní mi to oddýchnuť si budúci rok a možno vynechať niektoré zámorské podujatia Svetového pohára. Dnešným dňom sa skončila moja sezóna, ale oddychovať budeme neskôr, pretože ma teraz čakajú pracovné cesty a stretnutia v rámci MOV," dodala D. Barteková.

Štvrtým miestom vybojovala Barteková pre Slovensko miestenku na OH 2020 v Tokiu.

Bronzová medailistka z OH 2012 tak nerozšírila slovenskú zbierku cenných kovov na tohtoročných MS. Slováci majú bilanciu 2-1-2, keď Zuzana Rehák Štefečeková získala titul majsterky sveta v trape žien, resp. spolu s Erikom Vargom ovládli aj súťaž miešaných tímov v trape.

Varga si tiež vystrieľal striebro v mužskom trape a Daniela Demjén-Pešková bola bronzová v disciplíne puška v ľahu na 50 metrov 60 rán. Hubert Andrzej Olejnik získal bronz v disciplíne dvojitý trap.

056_SK125W.jpg

skeet - ženy:

1. Caitlin Connorová 57,

2. Kimberly Rhodeová 56,

3. Amber Englishová (všetky USA) 46,

4. Danka BARTEKOVÁ (SR) 36,

5. Natalia Vinogradovová (Rus.) 26,

6. Andri Eleftheriouová (Cyp.) 14,

...

v kvalifikácii: 16. Veronika SÝKOROVÁ (SR) 114 

maxresdefault.jpg