website statistics
Jump to content

Јесен и зима 2023/24. Road to Paris 2024


Майкл
 Share

Recommended Posts

On 12/19/2023 at 5:43 PM, ChandlerMne said:

Lijep uspjeh hokejasa, plasirali su se u trecu rundu kvalifikacija za OI.

Vaterpolisti juce izgubili od Njemaca. Mislim da nemamo sanse za kvotu na EP.

Уз прилично импресивну гол разлику од 15:0. У трећој рунди смо у Кардифу против ВБ, Румуније и Кине. Ту ако успемо откинути бод Румунима на коњу смо. О пролазу даље је нереално размишљати.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NikolaB said:

Уз прилично импресивну гол разлику од 15:0. У трећој рунди смо у Кардифу против ВБ, Румуније и Кине. Ту ако успемо откинути бод Румунима на коњу смо. О пролазу даље је нереално размишљати.

Sve i da prodjemo, ceka nas poslednja faza sa timovima koji su najjaca liga hokeja. 

Kinezi su naturalizovali puno Amerikanaca, da nije toga mogli bi i sa njima. Mislim da smo imali dobar skor protiv njih, dugo godina smo igrali u istoj diviziji, uglavnom IIA.

Rumuni su ispred nas, nema dileme. Igraju MOL ligu. Mislim da se krecu oko I divizije, A ili B. 

O VB ne treba misliti, daleko su ispred. 

Mada, nismo mi losi bili na SP ove godine, bez obzira na poraze. Igrali smo solidno i protiv Japana i Estonije, tako da se ta razlika smanjila.

Link to comment
Share on other sites

Кина је била слабашна репрезентација све до ОИ у Пекингу када су натурализовали баш пуно странаца и направили неки солидан тим. Свакако не довољно добар за елиту али пристојан. Британци су ту на клацкалици између елите и прве дивизије. 

 

Занимљиво ми је да у овом процесу узимања страних спортиста нисмо узели ниједног Руса или Белоруса за хокејашки тим. Са три, четири добра странца (читај Руса) без проблема смо могли створити конкурентан тим за Дивизију 1. А тек како се могао направити добар тим у женском хокеју где је конкуренција много слабија на међународном нивоу (исто и у женском ватерполу). Али очито хокеј никога не занима у овој земљи, па ни челнике хокејашког савеза.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jesse_Pinkman) said:

https://www.zurnal.rs/sr/clanak/171333/miks/borilacki-sportovi/ekskluzivno-komarov-u-dresu-srbije

 

Ne znam da li ovo znaci da moze da ocestvuje i na kval za OI

Sjajno.

Po tekstu se ne bi zakljucilo da ce biti neke izmjene u odnosu na dosadasnji sastav.

Mada, ako na EP osvoji medalju vjerujem da ce ga ipak poslati na kvalifikacije. Tako da mislim da zavisi od tog EP.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Судећи по овим резултатима у припремним утакмицама, можемо отписати и рукометаше из свих могућих комбинација за ОИ.

Link to comment
Share on other sites

Rukometasi su naravno razocarali. Ni Bregar ni Spanac nisu nista promijenili. 

Mada predsjednica saveza je bila zadovoljna i nakon debakla rukometasica, tako da joj je i ovo sigurno po volji. A u tom grmu i lezi zec.

Link to comment
Share on other sites

Можда је нама тренутно тај пролаз у другу фазу неког великог такмичења и максимум, па отуда и то задовољство челника Савеза. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...