website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

Došli smo negdje do faze da možemo da sa malo većom sigurnošću da prognoziramo broj sportista u Tokiju. Pa da krenem:

1. Košarka - obije selekcije imaju realne šanse. Momci bi trebali da budu u top 7, što je više nego ostvarljivo. Ukoliko nas zaobiđu povrede i otkazi siguran sam u njih. Djevojke su takođe jako solidne, pripremni mečevi su bili korektni. Ovaj tim može sigurno puno, ali neka za sada završe u top 6 i to je to.

2. Odbojka - momci su relativno solidno odigrali LN, iako su ova 3 poraza malo pokvarila utisak. Vjerujem da sa Italijom neće biti lako ali u punom sastavu šanse svakako postoje. Momci mogu dosta, i da dobiju najjale ali i da izgube. U svakom slučaju, šanse su im veće nego pred Rio. Djevojke nema šanse da se ne kvalifikuju, mada opeza nikad dosta.

3. Fudbal - :)

4. Rukomet - djevojke i imaju neke šanse mada stalno imaju probleme sa povredama. Ljuba ih je osvježio dosta, tako da smo sdaa bliži nego ikad. Momci nemaju šanse, osim u nekom sukludom scenariju gdje tim koji gubi od Švajcarske dobije Španiju ili Njemačku. Ali to je bajka.

5. Vaterpolo - 13 momaka, a cure polagano napreduju

6. Grupa sportova u kojima sigurno nemamo šansi - bejzbol, softbol, petoboj, konjički sport, surf, skejtbord, ragbi, golf, hokej na travi, skokovi u vodu, umjetničko plivanje, streličarstvo, gimnastika

7. Atletika - preko norme možda 2-3 kvote (Ivana, Dragana, možda Mirković), uz vjerovatno još oko 7 kvota preko plasmana. Ne očekujem više od 10 njih.

8. Badminton - ni tu realno nemamo šanse ali ga vrijedi pomenuti zbog Luke Milića, baš me zanima koliko može na EI

9. Basket - momci su sigurni, znači 4 kvote a djevojke baš teško.

10. Boks - kod muškaraca teoretski 1 kvota, mada je i to pitanje. Najviše se očekuje od Konovalova. A da vidimo i Zekićku, imala je ona dobrih rezultata u prošlosti.

11. Kanu - od mogućih 12 kvota mislim da je realno da uzmemo 8-10. I možda u C1, pod uslovom da se Nikolina pojavi u timu.

12. Biciklizam - jedna kvota u drumu, preko EK, dok Jovane CRnogorac nigdje nema pa nisma siguran šta da mislim.

13. Mačevanje - takođe nemamo šansi ali vrijedi spomenuti Veljka Ćuka, on bi u Parizu mogao da bude čak i kandidat za visok plasman.

14. Džudo - 2 kvote su realne, 90 i 48 kg, a da dodam možda još 1.

15. Karate - 1 kvota (Preković)

16. Veslanje - jedino je dvojac siguran, da dodam možda skif i četverac.

17. Streljaštvo - za sada samo 3 kvote, pa ću biti skroman i reći da do kraja možemo da osvoijomo još 3 ili 4 kvote

18. Penjanje - ako se Staša oporavi 1 kvota

19. Plivanje- da kažem da je 5 kvota neka rwlana cifra, sve preko togaa je baš teško

20. Stoni tenis - baš teško za reći. Karakašević je će vjerovatno nekkao ugurati i to je to.

21. Tenis - mislim da bi trebali da imamo 4 sigurne kvote kod muškaraca i možda 1 kod žena

22. Triatlon - nisam optimista ali da poželimo da Ognjen konačno bude blizu

23. Tekvondo - 2 kvote

24. Odbojka na plaži - akko sada stvari stoje - niko

25. Dizanje tegova - 1 kvota je valjda realna

26.Rvanje - 1 u SS, 3 u GR

Pa da rezmiramo - 19 sportova, realno 90-100, pesimistično - 75-80, optimistično - 130-140

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dareza said:

 

Misli na Jelacu, a pre ce Vilagos od nje ispuniti normu :d

 

A za planinski se slazem. Tu nema teorije da ne uzmemo kvotu

pa i ja mislim na nju,  nisam videla da se negde takmicil

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...