website statistics
Jump to content

Квалификационо пролеће 2024.


 Share

Recommended Posts

11 hours ago, ChandlerMne said:

Inace, mislim da je vrijeme da otvorimo temu za Igre. Iako bih volio da imamo teme za pojedinacne sportove, racionalnije je sve objediniti u jednu.

Чекам 08.07. да затворим ову тему :d

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
11 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Mozda se desi neko cudo pa upadne jos neko:whistle: da ne baksuziramo

На Атлексу су рекли да још има наде да неко од ових на граници упадне :old:

Edited by Майкл
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Майкл said:

На Атлексу су рекли да још има наде да неко од ових на граници упадне :old:

Ima ima:pope: jos ako diskvalifikuju ceo ruski tim pa padne jos 10 kvota:lol::hyper:

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, NikolaB said:

Медији пишу да су Руси одлучили да повуку цео рвачки тим. Изгледа да је Каџаја ипак упао као замена

Njegov nastup zavisi od Belorusa koji je jedini odlucio da nastupi na OI, JEDINI:lol::d Zamisli koje je srece Kadzaja

 

Link to comment
Share on other sites

Ја верујем  овом Иранцу који се баш разуме у рвање. Он каже да иде наш, па нека буде тако

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Jesse_Pinkman) said:

Njegov nastup zavisi od Belorusa koji je jedini odlucio da nastupi na OI, JEDINI:lol::d Zamisli koje je srece Kadzaja

 

Nije ta kvota, ima i Rus koji je uzeo kvotu na SP. Ako je vraćena ta kvota onda ide sledeći najbolji po plasmanu. Rus je dobio Litvanca u borbi za kvotu, ali je Litvanac uzeo kasnije kvotu u evropskim kvalifikacijama. Trebao bi onda kvotu dobiti Kadžaja ili Nemac koji je ispao u repesažu. Nije mi jasno ko ima bolji plasman na turniru da li takmičara koji je ispao u četvrtfinalu (Kadžaja) ili takmičar koji je ispao u repesažu pre borbe za bronzu (Nemac).

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ko uđe u repesaž ima prednost, u džudou je to npr isto jer u repesaž idu samo četvrtfinalisti, ali u rvanju može da uđe i više ako je veliki žreb. Na osnovu toga ko izgubi za bronzu - to su 2 peta mesta, a ko izgubi krug ranije to su 2 sedma mesta. Čini mi se čak da sam video rang listu na internetu gde je Nemac 7. , a Kadžaja 9. ili tako nešto.

 

Ali, ovo što sam čitao na drugim forumima čini mi se da ima drugu logiku. Ovi što su objašnjavali čini mi se da su govorili pošto je svetsko prvo bilo nema veze ko je kasnije osvojio kvotu - ako je imao uslov na tom prvom takmičenju kao ovaj Litvanac onda on dobija na prvom, a ne računa se na sledećim takmičenjima, kao da nije ni učestvovao. I tako prenose sa takmičenja na takmičenje do poslednje šanse. U ovj varijanti Kadžaja je drugi najbolji u evropskim kvalifikacijama jer je na svetskom dobio Litvanac.

 

Ovo je bilo samo moje tumačenje onog što sam čitao, a šta će se stvarno desiti ostaje da sačekamo još par dana jer je 8. jul verovatno konačni spisak u svim sportovima.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

@DjukaVB Ja sam pogrešio. Rvač koji ima kvotu sa SP je taj jedini Belorus koji nije odustao a ne Rus.

Rus je uzeo kvotu na svetskim kvalifikacijama u maju. Kadžaja je na tim kvalifikacijama ispao u četvrtfinalu. Izgubio je od Nemca koji je kroz repesaž došao do završne borbe za kvotu ali je izgubio.

Mislim da taj Nemac treba dobiti tu kvotu a ne Kadžaja.

Edited by rema
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...