website statistics
Jump to content

MagyarBabu

Newbie
  • Content Count

    8
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0

Personal Information

  • Nation
    Hungary
  • Gender
    Male
  • Date of Birth
    29/07/93
  • Favourite Olympic Games
    Summer Olympic Games
  • Favourite Sports
    Swimming, Fencing, Water Polo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. [hide] Knockout Round June 25th - July 10th, 2016 16 Nations, Round of 16, Quarterfinals, Semifinals and Final, winning Nation will become Men's Football UEFA Euro 2016 Champion Final Central European Summer Time (GMT +2) Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 July 10th 2016, h. 21:00, Stade de France, Saint-Denis Portugal 1 2 France [/hide]
  2. [hide] Knockout Round June 25th - July 10th, 2016 16 Nations, Round of 16, Quarterfinals, Semifinals and Final, winning Nation will become Men's Football UEFA Euro 2016 Champion Semifinals Central European Summer Time (GMT +2) Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 July 6th 2016, h. 21:00, Parc Olympique Lyonnais, Lyon Portugal 1 0 Wales July 7th 2016, h. 21:00, Stade Velodrome, Marseille Germany
  3. [hide] Knockout Round June 25th - July 10th, 2016 16 Nations, Round of 16, Quarterfinals, Semifinals and Final, winning Nation will become Men's Football UEFA Euro 2016 Champion Quarterfinals Central European Summer Time (GMT +2) Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 June 30th 2016, h. 21:00, Stade Velodrome, Marseille Poland 0 1 Portugal July 1st 2016, h. 21:00, Stade Pierre-Mauroy, Lille Wales
  4. [hide] Knockout Round June 25th - July 10th, 2016 16 Nations, Round of 16, Quarterfinals, Semifinals and Final, winning Nation will become Men's Football UEFA Euro 2016 Champion Round of 16 Central European Summer Time (GMT +2) Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 June 25th 2016, h. 15:00, Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Etienne Switzerland 1 1 Poland June 25th 2016, h. 18:00, Parc des Princes, Paris
  5. 1. Swimming 2. Fencing 3. Water Polo 4. Shooting 5. Canoeing Sprint
  6. [hide] Preliminary Round June 10th - June 22nd, 2016 24 Nations, 6 Groups, 1st and 2nd Nations from each Group and 4 best 3rd ranked Nations between all Groups will qualify for Round of 16 Group A Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 June 10th 2016, h. 21:00, Stade de France, Saint-Denis France 2 0 Romania June 11th 2016, h. 15:00, Stade Bollaert-Delelis, Lens Albania 1 1 Switzerla
  7. Canoeing: 5-6 Fencing: 1 Judo: 1 Shooting: 1 Swimming: 6 Water Polo: 1 Wrestling: 1 Golds: 5-6
×
×
  • Create New...