website statistics
Jump to content

Квалификационо пролеће 2024.


 Share

Recommended Posts

Na atletskom forumu pre par dana neko je napisao da će u skoku u dalj otkazati Indijac sa normom, a upasti kao 33. njegov zemljak. Posle toga su napisali i da Kubanac planira da pređe za Španiju, ali ne mogu da stignu na vreme proceduru, a ne želi za Kubu jer bi opet morao da pauzira. Ne znam da li su te informacije tačne, ali danas su napisali da je Čeh upao kao 34.

 

Ukoliko se ovo pokaže kao tačno Jovančević će otpasti kao prvi ispod crte sa samo 0.6 poena slabijim prosekom (ima 3 poena manje u zbiru 5 najboljih rezultata od češkog skakača, a Čeh je svih 5 rezultata napravio u junu 2024).

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
16 minutes ago, DjukaVB said:

Na atletskom forumu pre par dana neko je napisao da će u skoku u dalj otkazati Indijac sa normom, a upasti kao 33. njegov zemljak. Posle toga su napisali i da Kubanac planira da pređe za Španiju, ali ne mogu da stignu na vreme proceduru, a ne želi za Kubu jer bi opet morao da pauzira. Ne znam da li su te informacije tačne, ali danas su napisali da je Čeh upao kao 34.

 

Ukoliko se ovo pokaže kao tačno Jovančević će otpasti kao prvi ispod crte sa samo 0.6 poena slabijim prosekom (ima 3 poena manje u zbiru 5 najboljih rezultata od češkog skakača, a Čeh je svih 5 rezultata napravio u junu 2024).

OKS jos nije objavio ni da se Armin kvalifikovao, sigurno cekaju ponedeljak i konacnu listu atleticara! Meni je krivo zbog Marije i Strahinje najvise, Elzan je sam propustio priliku da osvoji dobre bodove na DP a nigde nije pisalo da je povredjen pa da je to razlog da propusta DP

Edited by Jesse_Pinkman)
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

OSS jos nije objavio ni da se Armin kvalifikovao, sigurno cekaju ponedeljak i konacnu listu atleticara! Meni je krivo zbog Marije i Strahinje najvise, Elzan je sam propustio priliku da osvoji dobre bodove na DP a nigde nije pisalo da je povredjen pa da je to razlog da propusta DP

Da, Elzan je mogao i do direktne kvote, ali uvijek nesto fali kod njega. Nikako da zasija punim sjajem.

Mislim da su u savezu lose procijenili zavrsnicu kvalifikacija. 

Armin je svakako van neke ozbiljne price, tesko da bi prebacio 21m. 

Link to comment
Share on other sites

Kod Elzana jeste čudno što se uopšte nije pojavio, ali na 5000 je malo drugačije bodovanje jer se uzima samo 3 najbolja rezultata. Ovde državno nosi samo 70 dodatnih poena, pa mora vrhunski rezultat koji bi teško ostvario u solo trci bez konkurenata (možda je neko uradio analizu i zbog toga odustao). Problem kod njega je konkurencija, iako ima preko 40 mesta i na 1500 i na 5000 ogroman je broj ispunjenih normi i ima samo po desetak mesta po bodovima. Mislim da bi teško prošao preko državnog, trebala mu je ranije neka dobra trka na jakom mitingu gold/silver serije jer on među 3 rezultata nije imao više slabo mesto, teško je bilo za popravljanje proseka.

 

S druge strane Jovančević je mogao sa jednim uobičajenim skokom da dobije još malo poena i upadne, ali je povreda bila problem. Ista stvar je i kod Kolašinca. Tu je baš malo trebalo.

 

Kod Marije Vučenović je "kasno paljenje" bilo problem, na listi 5 najboljih rezultata ona ima najbolji od prošle godine i ostala 4 od 20. maja do danas. Trebalo je još 2 dobra takmičenja da popravi prosek dovoljno ili da na nekom baš zablista sa preko 60 metara.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...