website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

Just now, DaniSRB said:

znam da ti je problem sto mnogi savezi koji su krenuli na bolje, stali su u jednom mestu, ali sta nase obicne kritike mogu da pomognu?

 

toliko smo ovde komentarisali veslacki savez i sta je bilo? Svemoguci u savezu je usao u vladajucu partiju i otice samo kad i oni

Makar znam da sam uradio sve sta je do mene da se nesto promijeni. Nece doci do njih jer je ovo mali forum ali dok god postoji neko ko ce da nadje kritiku makar i ovdje bicu zadovoljan. Makar mogu da kazem da ne pratim 1 sport vec malo vise od toga i da me zanima boljitak srpskog sporta sto je opet vise nego sto prosjecni navijac trazi. 

Na njima je da rade a na nama da kritikujemo ili hvalimo,vec kad treba. Kajakaski savez sam hvalio,sad ga kritikujem. Tekvondo i atletiku takodje. Sa druge strane,dzudo radi dobro, dizanje tegova.

A Ilic je upravo epitom za ono sto pricam a Majkl kritikuje. Isti Ilic ce da kaze kako je Srbija mala i kako je uspjeh da smo poslali 4 veslaca u 2 olimpijske discipline. Hej,u godini pred pocetak kvalifikacija. A 2016 smo imali 4 takmicara,ranije i cetverce. I sad ja treba da kazem,pa ok,on najbolje zna. Ne trazim da imamo 48 takmicara ali ako Srbija ne moze da posalje makar 3 olimpijska camca onda sta da kazem... a to je isti Ilic pricao 2011. Tad smo na regate slali teski i laki cetverac,dubl skulove i skifove. A sad? Ilic je isti koji je odgovoran za propasta dvojca. A medalju su mogli da uzmu... 

Onda se uclani u SNS i sve je rijeseno. Onda ce isti Udovicic da prica kako je Srbija mala i sve je uspjeh a Ilic licno obecavao kule i gradove.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ChandlerMne said:

Makar znam da sam uradio sve sta je do mene da se nesto promijeni. Nece doci do njih jer je ovo mali forum ali dok god postoji neko ko ce da nadje kritiku makar i ovdje bicu zadovoljan. Makar mogu da kazem da ne pratim 1 sport vec malo vise od toga i da me zanima boljitak srpskog sporta sto je opet vise nego sto prosjecni navijac trazi. 

Na njima je da rade a na nama da kritikujemo ili hvalimo,vec kad treba. Kajakaski savez sam hvalio,sad ga kritikujem. Tekvondo i atletiku takodje. Sa druge strane,dzudo radi dobro, dizanje tegova.

A Ilic je upravo epitom za ono sto pricam a Majkl kritikuje. Isti Ilic ce da kaze kako je Srbija mala i kako je uspjeh da smo poslali 4 veslaca u 2 olimpijske discipline. Hej,u godini pred pocetak kvalifikacija. A 2016 smo imali 4 takmicara,ranije i cetverce. I sad ja treba da kazem,pa ok,on najbolje zna. Ne trazim da imamo 48 takmicara ali ako Srbija ne moze da posalje makar 3 olimpijska camca onda sta da kazem... a to je isti Ilic pricao 2011. Tad smo na regate slali teski i laki cetverac,dubl skulove i skifove. A sad? Ilic je isti koji je odgovoran za propasta dvojca. A medalju su mogli da uzmu... 

Onda se uclani u SNS i sve je rijeseno. Onda ce isti Udovicic da prica kako je Srbija mala i sve je uspjeh a Ilic licno obecavao kule i gradove.

ja sam taj savez postovala dok se nisu licno prodali i poceli da hvale AV kao da se trosi njegov licni novac, a ne novac naroda

drago mi je zbog takmicara koji vredno treniraju, ali za savez me bas briga

 

a iskreno trenutno me sport uopste ne zanima, desava se jedna opasna izdaja koja je mnogo ozbiljnija koja moze da utice na sve, a ne na sport, a mi svi gledamo i cutimo, u sta smo se to pretvorili?

Link to comment
Share on other sites

Just now, DaniSRB said:

ja sam taj savez postovala dok se nisu licno prodali i poceli da hvale AV kao da se trosi njegov licni novac, a ne novac naroda

drago mi je zbog takmicara koji vredno treniraju, ali za savez me bas briga

 

a iskreno trenutno me sport uopste ne zanima, desava se jedna opasna izdaja koja je mnogo ozbiljnija koja moze da utice na sve, a ne na sport, a mi svi gledamo i cutimo, u sta smo se to pretvorili?

Slazem se. Srbija ne shvata u sta se upusta. Ja kao neko sa strane mozda to i bolje vidim. Idolopoklonstvo najgore vrste,gdje je sve oprosteno ako si AV fan. Nema nikakve odgovornosti. Ni u sportu ni u drustvu. Mozes da zabrljas sve,mozes da krades pare iz budzeta,mozes da dozivis debakl kao fudbaleri ali je sve ok ako si Acin glasac. Srbija voli da o sebi misli kao o velikoj. Pa zasto se onda ne ponasa tako? Zasto se svodi na prosjek? Srbija ima resurse za sve. I za sport i za ostalo. Tvrdim da Srbija moze da bude 10x bolja u sportu nego sada. Da ima 200 takmicara i 20 medalja. To konkretno znaci vise novca i reputacije. Vise organizovanih takmicenja. Vise para za vas gradjane. Nije Kina slicajno postala velesila. Zar se ne poklapa uspon u sportu sa 2 mjestom na listi ekonomski najjacih? Zar to ne shvataju srpski politicari? Zar ne shvataju vezu usojeha u sportu sa napretkom?

A Kosovo je dio iste price. Pricali davnih godina neki ljudi da do ovoga na dodje pa ih proglasise neznavenim. A sada? Kasno je sada.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ChandlerMne said:

Slazem se. Srbija ne shvata u sta se upusta. Ja kao neko sa strane mozda to i bolje vidim. Idolopoklonstvo najgore vrste,gdje je sve oprosteno ako si AV fan. Nema nikakve odgovornosti. Ni u sportu ni u drustvu. Mozes da zabrljas sve,mozes da krades pare iz budzeta,mozes da dozivis debakl kao fudbaleri ali je sve ok ako si Acin glasac. Srbija voli da o sebi misli kao o velikoj. Pa zasto se onda ne ponasa tako? Zasto se svodi na prosjek? Srbija ima resurse za sve. I za sport i za ostalo. Tvrdim da Srbija moze da bude 10x bolja u sportu nego sada. Da ima 200 takmicara i 20 medalja. To konkretno znaci vise novca i reputacije. Vise organizovanih takmicenja. Vise para za vas gradjane. Nije Kina slicajno postala velesila. Zar se ne poklapa uspon u sportu sa 2 mjestom na listi ekonomski najjacih? Zar to ne shvataju srpski politicari? Zar ne shvataju vezu usojeha u sportu sa napretkom?

A Kosovo je dio iste price. Pricali davnih godina neki ljudi da do ovoga na dodje pa ih proglasise neznavenim. A sada? Kasno je sada.

pogledaj ovo i sve ce ti se samo kazati, a kasno nije i  nikad ne sme biti
https://www.youtube.com/watch?v=sIsYzJdyfg0

https://www.youtube.com/watch?v=OxqHPgSW_xs

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DaniSRB said:

pogledaj ovo i sve ce ti se samo kazati, a kasno nije i  nikad ne sme biti
https://www.youtube.com/watch?v=sIsYzJdyfg0

https://www.youtube.com/watch?v=OxqHPgSW_xs

 

 

Sa cijelim svijetom protiv sebe Kosovo je nazalost izgubljena prica. Koliko god meni to tesko padalo. Negdje tamo u dalekoj buducnosti mozda bude promjena ali nazalost i tada Kosovo ne moze biti kao do 1999. Albanaca ce tamo do 2050 biti 3000000. A Srba ce biti mozda jedva preko 5000000. Srba na Kosovu nece biti jer ce se i dalje iseljavati,bice puno samaca a i ovi koji budu u braku imace 1 ili 2 djece a to je prosta reprodukcija,bez prirastaja. Sudbina je hm...

Jedino mozda ova razmjena ali i to ce slabo ko da podrzi. Kosovo ima konkretne prijatelje,Srbija nema. A bez prijatelja... :(

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ChandlerMne said:

Sa cijelim svijetom protiv sebe Kosovo je nazalost izgubljena prica. Koliko god meni to tesko padalo. Negdje tamo u dalekoj buducnosti mozda bude promjena ali nazalost i tada Kosovo ne moze biti kao do 1999. Albanaca ce tamo do 2050 biti 3000000. A Srba ce biti mozda jedva preko 5000000. Srba na Kosovu nece biti jer ce se i dalje iseljavati,bice puno samaca a i ovi koji budu u braku imace 1 ili 2 djece a to je prosta reprodukcija,bez prirastaja. Sudbina je hm...

Jedino mozda ova razmjena ali i to ce slabo ko da podrzi. Kosovo ima konkretne prijatelje,Srbija nema. A bez prijatelja... :(

e pa onda nemoj da se zalis na stanje u sportu

ovo sam stavila da vidis sta kazu ljudi koji zive dole, sve ono sto se dole desava projektuje se na celu Srbiju, isti kriminal isto sve

 

a mi ne smemo da budemo sebicni i da ocekujemo neko momentalno resenje kao sto ovi sad donose necija tudja resenja

sta je sa zivotima onih ljudi koji od 99 zive pod represijom? ako se preda da li su njihove godine i zrtva uzaludna?

resenja mozda nece biti u nasem zivotnom veku, ako treba moramo cekati i 100 i 200 godina, to nije bitno

ali zavet ne sme da se prekrsi

ako se predas takav ce ti biti duh i u sportu

 

a ovo sto se sad desava lako moze da se projektuje i na Crnu Goru

jel mozes da zamislis da sutra ides kod Mirasa na pricest? (daleko bilo)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DaniSRB said:

e pa onda nemoj da se zalis na stanje u sportu

ovo sam stavila da vidis sta kazu ljudi koji zive dole, sve ono sto se dole desava projektuje se na celu Srbiju, isti kriminal isto sve

 

a mi ne smemo da budemo sebicni i da ocekujemo neko momentalno resenje kao sto ovi sad donose necija tudja resenja

sta je sa zivotima onih ljudi koji od 99 zive pod represijom? ako se preda da li su njihove godine i zrtva uzaludna?

resenja mozda nece biti u nasem zivotnom veku, ako treba moramo cekati i 100 i 200 godina, to nije bitno

ali zavet ne sme da se prekrsi

ako se predas takav ce ti biti duh i u sportu

 

a ovo sto se sad desava lako moze da se projektuje i na Crnu Goru

jel mozes da zamislis da sutra ides kod Mirasa na pricest? (daleko bilo)

Pa ja bas zato kritikujem,da se nesto promijeni. Da mi je svejedno ne bih nista pricao ni komentarisao.

Slazem se,predaja nikad. 

Svjestan sam ja odavno svega,Miras je meni bio jasan 1996. Meni licno ne moze nista da promijeni nazore. Bas me briga za status,ja srpski sport pratim kao sto znas i vise nego 99% ljudi iz Srbije. A tako ce biti i za crkvu i jezik i sve ostalo 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ChandlerMne said:

Pa ja bas zato kritikujem,da se nesto promijeni. Da mi je svejedno ne bih nista pricao ni komentarisao.

Slazem se,predaja nikad. 

Svjestan sam ja odavno svega,Miras je meni bio jasan 1996. Meni licno ne moze nista da promijeni nazore. Bas me briga za status,ja srpski sport pratim kao sto znas i vise nego 99% ljudi iz Srbije. A tako ce biti i za crkvu i jezik i sve ostalo 

dok se prodajemo za judine srebrenjake kao sto se sad radi, nece se promeniti nista, ni u sportu ni nigde drugde

 

nisam to rekla zbog nacionalnog indentiteta vec zbog onog sto se sad radi, Amfilohija (jedan od mitropolita kojem najvise verujem) stavljaju na stub srama iako je 90% ljudi uz SPC sigurno

a pre neki dan je Vaseljenska patrijarsija odlucila da prizna ukrajinsku crkvu, zasto ne bi sutra i Mirasa i kompaniju?

Link to comment
Share on other sites

On 9.9.2018. at 13:54, ChandlerMne said:

1. Ovo je realna priča, potkrijepljena sa dokazima. Ako tebi to zvuči kao pesimizam onda ok, imaš pravo da to tako doživiš. Pričam stvari iz mog ugla kao i ti iz tvog. Zato forum i služi. Meni je ovo loše, tebi nije i ok, mirna Bosna. Ja sam državljanin druge zemlje, ali volim Srbiju i srpski sport i želim joj najbolje. Ako je ljudima iz Srbije svejedno meni nije. Sport je filozofija, ako ne težiš većem nećeš ga ni ostvariti. Svi traže opravdanja, a niko ne radi. Mada  ok, nemam problem sa tim. U svim sportovima stagniramo. Ja se nerviram sada, ti ćeš za 2 godine.

 

Sport je filozofija, to stoji, ali koliko je filozofija toliko je i biznis, i mnogo novca je uključeno u taj sistem, što nužno vodi određenim proneverama. U kojoj god sferi se nagomila toliko novca takve stvari su neizbežne, pogotovo na ovim prostorima gde institucionalni okviri ne postoje, a politička moć unazad 70 godina leži u rukama jednog čoveka, čije se ime nužno menjalo, ali je suština ostajala ista. Takođe, ne postoji niti jedan sistem koji može ostvarivati perpetualni rast bez ijednog pada. Nijedan sistem se ne kreće linearno, već ima svoje uspone i padove. Tako je i sa našim sportskim sistemom. Verujem da ti je dosad već jasno da te poštujem, kao god i tvoje mišljenje, ali ovde sam reagovao tako jer ne volim taj previše pesimistički pristup stvarima (isto važi i za previše optimističke stavove). Jednostavno, treba kritikovati, ali isto tako imati i granice, jer kritika lako preraste u kritizerstvo i gubi svoj inicijalni smisao.

 

Kada je reč o Srbiji, stojim iza toga da je nemoguće konstatno selektirati dobre sportiste jer sport više nije viđen kao sredstvo izaska iz bede, već je to sada IT sektor, što nužno smanjuje bazu raspoloživog ljudskog kadra. Drugo, u sportu ne postoji nikakva garancija da li ćeš uspeti ili ne, pa se mnogi talentovani sportisti odlučuju za obrazovanje pre nego za sport, jer jedno mora trpeti, dva se izuzetno teško postižu u Srbiji, a sistem sportskih stipendija je jako lako uvesti, jer je studiranje prilično jeftino, ukoliko bismo ga uporedili sa nekim drugim zemljama, samo ne postoji volja. Treće, kao što je Danijela navela, ne postoji kvalitetan kadar koji zna raditi sa sportistima, pogotovo onima u mlađem uzrastu, kada je najbitnije imati kvalitetan trenerski personel. I četvrto, moja poenta je bila da, kada bi se svi faktori koji vladaju uzeli u obzir, a koji su povezani sa mentalitetom i radnom etikom na ovim prostorima i koji nisu izmenjivi u kratkom roku, mi ostvarujemo više nego dobre rezultate. A to da su uslovi daleko od idealnih i da može bolje, pa naravno, ali trenutno uopšte nije alartmantna situacija, štaviše mislim da se kreće u normalnom pravcu, opet za naše uslove.

Edited by Майкл
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...