website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, ChandlerMne said:

Crna Gora od 600000 ljudi ima 40 takmicara. A uslovi nisu puno bolji. Ako se Srbija zadovoljava sa malim a ima 6000000 ljudi onda ok. Slovenija ima 80 ili 90 takmicara a 2000000 ljudi. Sada su bolji od Srbije i u odbojci i u rukometu a i u kosarci sto su tradicionalno srpski sportovi. O Hrvatskoj da ne pricam. Samo u okviru bivse zemlje makar po broju stanovnika Srbija je na 4om mjestu. Samo je bolja od Makedonije i Bosne. Sto se medalja tice Rio je bio ok. Mada po broju stanovnika opet je Srbija na 3 mjestu i tu. Floskula u novcu i maloj zemlji je bila jako zgodna posle neuspjeha pa su i sportisti i novinari krenuli da je redovno koriste. A sto je najgore i navijaci sad to pricaju. Niti je Srbija mala zemlja a nije i da se ne ulaze. Makar tako pricaju savezi. Evo sad Streljacki prica da su imali sve uslove. Tako da nema opravdanja. Srbija moze i mora mnogo vise. Ako se nastavi sa pricom da je Srbija mala i ne ulaze se eto u Parizu jedno 60 sportista i 2 medalje. 

 

e ti ga pretera sad :d Bolji od nas u kosarci zbog jedne medalje. a pritom zaboravljas sa kakvim smo timom igrali ep . A sta su oni to u odbojci uradili pa da budu bolji od nas?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Майкл said:

 

Od prevelikih očekivanja odlaziš do neopravdanog pesimizma... Kako je to moguće? Nisu to izgovori, to je realnost, jedna Britanija do Marija nije imala tenisera sa GS. Jednostavno postoje periodi u kojim nema talenata. Pogledaj mušku odbojku u Holandiji. Nisu stvari toliko crno-bele. Mnogo stvari mora da se poklopi u sportu da bi se uzela olimpijska medalja.

 

Novac se ne ulaže namenski, iako ga je u sportu danas više nego ikada. I to je osnovni problem našeg sportskog sistema.

 

Na nivou smo na kom treba da budemo. Po mom mišljenju, barem. U tkd je pakleno teško kvalifikovati se, a ti govoriš o 4+4, meni je to besmisleno.

 

I kako je to Slovenija bolja u košarci? :lol: Zbog jednog takmičenja? Ajde molim te... Ne funkcionišu stvari tako.

1. Ovo je realna priča, potkrijepljena sa dokazima. Ako tebi to zvuči kao pesimizam onda ok, imaš pravo da to tako doživiš. Pričam stvari iz mog ugla kao i ti iz tvog. Zato forum i služi. Meni je ovo loše, tebi nije i ok, mirna Bosna. Ja sam državljanin druge zemlje, ali volim Srbiju i srpski sport i želim joj najbolje. Ako je ljudima iz Srbije svejedno meni nije. Sport je filozofija, ako ne težiš većem nećeš ga ni ostvariti. Svi traže opravdanja, a niko ne radi. Mada  ok, nemam problem sa tim. U svim sportovima stagniramo. Ja se nerviram sada, ti ćeš za 2 godine.

2. Slažem se.

3. Ja sam rekao da je 2012, tj prije 6 godina, IZGLEDALO da u perspektivi možemo da imamo cijeli tim. Znači, prije 6 godina a ne sada.

4. Aktuelno je Slovenija prvak Evrope a mi 2. Šta je to ako nije bolje? Možemo da pričamo o istoriji ali je sada ovakvo stanje.

 

Edited by ChandlerMne
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dareza said:

 

e ti ga pretera sad :d Bolji od nas u kosarci zbog jedne medalje. a pritom zaboravljas sa kakvim smo timom igrali ep . A sta su oni to u odbojci uradili pa da budu bolji od nas?

Aktuelno je takvo stanje. Oni su prvaci, mi 2. Bolji su.

Bolje igraju, za početak.

Link to comment
Share on other sites

Slovenija je NAPREDOVALA,u kontekstu price da je Srbija mala i ne ulaze se pa ne treba ocekivati puno. Uspjeli su da budu sampioni Evrope iako su mali. Jer ulazu u svaki sport. Ne zadovoljavaju se malim. Prestigli su ili makar dostigli Srbiju u skoro svim sportovima gdje su bili u zaostatku. Jer rade i vrijedni su. Nisu tu samo pare bitne vec i nesto drugo. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ChandlerMne said:

Pricam o periodu 2012. Ako se sjecas tada smo u zadnjim mecevima ostali bez 2 kvote. Tako da je tada izgledalo bolje nego sada. Nazalost,od tada je tekvondo ipak u padu. Muski tekvondo i ne postoji,zenski se jos nekako drzi ali daleko je to od dobrog.

mozda smo jednostavno imali srece? :d 

 

i oni su bili mladji.........u tkd sto si mladji to je manji pritisak nekako i lakse je, bar se meni tako cini

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je nas najveci problem nestrucni treneri u  mnogim sportovima

 

ali ova situacija nije toliko losa sada, mislim da je @ChandlerMne prepesimistican

 

smorio si se zbog streljastva, nasi strelci osim Zorane jednostavno nemaju petlju i to je to

                                                                                                              

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DaniSRB said:

Ja mislim da je nas najveci problem nestrucni treneri u  mnogim sportovima

 

ali ova situacija nije toliko losa sada, mislim da je @ChandlerMne prepesimistican

 

smorio si se zbog streljastva, nasi strelci osim Zorane jednostavno nemaju petlju i to je to

                                                                                                              

Ne zelim zaista da ovo zvuci kao kad prica mudri Solomon ili Mojsije od 1000 ljeta ali ti recimo znas jer smo na ovom forumu prijatelji skoro 7 godina,da ono sto pricam nije mlacenje prazne slame vec nesto temeljeno na iskustvu od 26 godina intenzivnog pracenja sporta i da je dosta toga sto kazem tako,ili se pokaze ispravnim nekad u buducnosti. Uvijek sam naglasavao da volim kad pogrijesim ali ako nekoga zanima eto postova iz 2016 pa se moze vidjeti je li ono sto sam pricao bilo tacno ili ne. Uostalom,zaista nemam problema da sam pesimista,bas ni malo. :) Stojim iza sveva sto kazem a druge nikad ne kritikujem,kao sto znas. Mislim na forumase.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ChandlerMne said:

Ne zelim zaista da ovo zvuci kao kad prica mudri Solomon ili Mojsije od 1000 ljeta ali ti recimo znas jer smo na ovom forumu prijatelji skoro 7 godina,da ono sto pricam nije mlacenje prazne slame vec nesto temeljeno na iskustvu od 26 godina intenzivnog pracenja sporta i da je dosta toga sto kazem tako,ili se pokaze ispravnim nekad u buducnosti. Uvijek sam naglasavao da volim kad pogrijesim ali ako nekoga zanima eto postova iz 2016 pa se moze vidjeti je li ono sto sam pricao bilo tacno ili ne. Uostalom,zaista nemam problema da sam pesimista,bas ni malo. :) Stojim iza sveva sto kazem a druge nikad ne kritikujem,kao sto znas. Mislim na forumase.

znam da ti je problem sto mnogi savezi koji su krenuli na bolje, stali su u jednom mestu, ali sta nase obicne kritike mogu da pomognu?

 

toliko smo ovde komentarisali veslacki savez i sta je bilo? Svemoguci u savezu je usao u vladajucu partiju i otice samo kad i oni

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...