website statistics
Jump to content

Varljivo leto 2023. Road to Paris 2024


 Share

Recommended Posts

Неколико утисака на тему последњих догађаја

 Кошаркашице испуниле очекивања. Али ми је највећи утисак меч против Белгије. Разумем да су Белгијанке боље, али ме је мало шокирало онакво гажење. 

 Што се тиче одбојкаша, скор 4-4 је добар у односу на састав који је играо и општи квалитет наше репрезентације. Искрено, не видим како би ту други тренер донео неки напредак. Тим је такав какав је, бољи немамо и како је раније на теми примећено - нема назнака да ћемо имати у ближој будућности. ЕП је шанса за неки добар резултат, јер ће најбољима приоритет бити да се квалификују за ОИ (мада Француска не игра квалификације), као и пре 4 године кад смо узели злато ни криви ни дужни. Шта би био "добар резултат" за овај тим, тешко је проценити, али су стандарди свакако ниже него раније.

 Код одбојкашица верујем да ће до августа све доћи на своје место и да ћемо бити конкурентни за злато на ЕП и да ће се квалификовати на ОИ.

 Ако ме нешто разочарало овог месеца, то је наступ атлетичара на Европским играма. Па не можеш у троскоку да не узмеш ни тај један бод, разумем да та 2 бода не би променила ништа у пласману, али не може да те до те мере не занима тимски резултат. Мада ево и ту је дошла медаља, Милица Гардашевић је узела злато!

 Кајакаши су ми баш пријатно изненађење. Слабо сам пратио последњих година, али чини ми се да није било овако великих резултата. Све у свему, ово су већ сад боље ЕИ од претходних, иако су самбо и рвање скинути са програма, а 4 од 6 медаља је било у та два спорта. Општа оцена ових Игара зависиће највише од резултата боксера, односно од броја освојених квота, надам се да можемо барем до 2. 

 Иначе, испратио сам мало и кадетска ЕП у рвању и џудоу. Џудисти узели 5 медаља (1-1-3) и једно пето место, четврти у пласману нација, што је сјајан резултат. Мање-више исти тим иде и на ЕЈОФ, па и тамо очекујем доста. И у рвању смо узели 2 бронзе. Ту ми је највећи утисак била Милица Секуловић, која је испала у првој рунди. Девојка је велики таленат, кадетска шампионка Србије и у рвању и у џудоу. На међународном нивоу мислим да се такмичи само у рвању. А гледајући њен стил борбе, имам утисак да је боље да ради џудо. Три пута је атрактивно бацала Белорускињу џудо техникама, 2/3 би у џудоу сигурно били ипон, али ако се такмичиш у рвању не може после сваког бацања противник да ти дође на леђа.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, pedja789 said:

Неколико утисака на тему последњих догађаја

 Кошаркашице испуниле очекивања. Али ми је највећи утисак меч против Белгије. Разумем да су Белгијанке боље, али ме је мало шокирало онакво гажење. 

 Што се тиче одбојкаша, скор 4-4 је добар у односу на састав који је играо и општи квалитет наше репрезентације. Искрено, не видим како би ту други тренер донео неки напредак. Тим је такав какав је, бољи немамо и како је раније на теми примећено - нема назнака да ћемо имати у ближој будућности. ЕП је шанса за неки добар резултат, јер ће најбољима приоритет бити да се квалификују за ОИ (мада Француска не игра квалификације), као и пре 4 године кад смо узели злато ни криви ни дужни. Шта би био "добар резултат" за овај тим, тешко је проценити, али су стандарди свакако ниже него раније.

 Код одбојкашица верујем да ће до августа све доћи на своје место и да ћемо бити конкурентни за злато на ЕП и да ће се квалификовати на ОИ.

 Ако ме нешто разочарало овог месеца, то је наступ атлетичара на Европским играма. Па не можеш у троскоку да не узмеш ни тај један бод, разумем да та 2 бода не би променила ништа у пласману, али не може да те до те мере не занима тимски резултат. Мада ево и ту је дошла медаља, Милица Гардашевић је узела злато!

 Кајакаши су ми баш пријатно изненађење. Слабо сам пратио последњих година, али чини ми се да није било овако великих резултата. Све у свему, ово су већ сад боље ЕИ од претходних, иако су самбо и рвање скинути са програма, а 4 од 6 медаља је било у та два спорта. Општа оцена ових Игара зависиће највише од резултата боксера, односно од броја освојених квота, надам се да можемо барем до 2. 

 Иначе, испратио сам мало и кадетска ЕП у рвању и џудоу. Џудисти узели 5 медаља (1-1-3) и једно пето место, четврти у пласману нација, што је сјајан резултат. Мање-више исти тим иде и на ЕЈОФ, па и тамо очекујем доста. И у рвању смо узели 2 бронзе. Ту ми је највећи утисак била Милица Секуловић, која је испала у првој рунди. Девојка је велики таленат, кадетска шампионка Србије и у рвању и у џудоу. На међународном нивоу мислим да се такмичи само у рвању. А гледајући њен стил борбе, имам утисак да је боље да ради џудо. Три пута је атрактивно бацала Белорускињу џудо техникама, 2/3 би у џудоу сигурно били ипон, али ако се такмичиш у рвању не може после сваког бацања противник да ти дође на леђа.

Sto se atletike tice, mi imamo oko 5-7 takmicara koji nesto vrijede. Ostali su znacajno ispod prosjeka. Sa tim losim kvalitetom ide i nedostatak motivacije. Oni u startu znaju da nemaju sansu za 1. diviziju, misle da je svejedno jesu li sedmi ili 16. Zaista nedopustivo nizak nivo u pojedinim disciplinama. 

Sto se Pariza tice, raduje sto ovih 5-7 koje sam pomenuo imaju sasvim dobre sanse i za medalju.

Angelina bi do Pariza mogla da popravi rezultat za koji cm, racunam da 199-200 skoro sigurno donosi medalju. 

Milica i Ivana su u vrhu skoka u dalj. Milica bi morala jos bolje, medalja tesko moze sa manje od 7 m. 

Adriana jeste malo podbacila sa ovih 58 m, ali racunam da ce napredovati do Patiza. Armin malo stagnira ali svakako da ima daljine znatno iznad 21 m. Tesko da se do medalje moze sa manje od 22 m, cak 22.30 m, ali trebao bi da bude u finalu.

Mislim da se tu zavrsava spisak ucesnika OI 2024. Ne vidim ko jos moze da napravi rezultat vrijedan norme. Valjda nisam nikoga zaboravio. Vidjecemo Bibica...

Inace, vrijedi napomenuti rezultat Slavka Stevica u skoku u vis, 224 cm. Koliko znam, to mu je LR. Momak ima 22 godine, ne znam gdje trenira ali ovo je ozbiljna visina. Samo su njih 6 skakali vise od njega u Srbiji.

Sto se boksera tice, tesko je pricati o kvotama, ali neki blagi optimizam ima pokrice.

Pricao sam o Sendriku, on ima jednu borbu do kvote. Madjar je odlican, lagani je favorit.

Od ovih koji su ostali:

Ametovic bi trebao da pobijedi Bosanca, ali bi to trebalo da bude maksimum. Radio bi potom protiv Njemca ili Britanca, tu nema sanse.

Sadrina radi protiv nekadasnje svjetske prvakinje. Italijanka nije imala uspjeha zadnje 2 godine ali je ipak favorit protiv Sadrine. Ako kojim slucajem nasa pobijedi, radia bi sa vjerovatno Beram, i to je borba za kvotu.

Mironcikov radi sa Jermenom, tu je tesko prognozirati. Ako kojim slucajem pobijedi, za kvotu bi radio sa Alahverdijevim. To je jos teze prognozirati. Sansa svakako postoji.

Nina ne bi trebalo sa ima problrma sa Madjaricom ali je u borbi za kvotu vjetovatno ceka Cakiroglu, a ona ima medalje i sa OI, i sa SP i EP. Uglavnom zlatne. Tako da je Nini zrijeb bio vrlo nenaklonjen.

Abasov radi protiv Bugarina. Iako je Bugarin odlican, Vahid je ipak favorit. Ako sam dobro vidio, posto je sajt katastrofalan, u borbi za kvotu bi radio sa pobjednikom meca Kamanin - Madojan u kome je Jermen favorit. Taj mec bi bio otvoren.

O sansama Gajicke je tesko reci. Samo finalisti mogu do kvote. Protiv Svedjanke ce biti tesko, a posle nje vjetovatno Irkinja. A i to je tek pocetak...

Znaci, Vahid, Vladimir i Sadrina su najblizi kvoti.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ChandlerMne said:

Sto se atletike tice, mi imamo oko 5-7 takmicara koji nesto vrijede. Ostali su znacajno ispod prosjeka. Sa tim losim kvalitetom ide i nedostatak motivacije. Oni u startu znaju da nemaju sansu za 1. diviziju, misle da je svejedno jesu li sedmi ili 16. Zaista nedopustivo nizak nivo u pojedinim disciplinama. 

Свестан сам колико је трагично стање атлетике у Србији, у складу с тим сам и формирао очекивања. А очекивање је било да то не буде излет већ борба за сваки бод, ипак је екипно такмичење, ваља показати и мало тимског духа. Због тога су ме разочарали троскокаши.

1 hour ago, ChandlerMne said:

Sto se Pariza tice, raduje sto ovih 5-7 koje sam pomenuo imaju sasvim dobre sanse i za medalju.

Angelina bi do Pariza mogla da popravi rezultat za koji cm, racunam da 199-200 skoro sigurno donosi medalju. 

Milica i Ivana su u vrhu skoka u dalj. Milica bi morala jos bolje, medalja tesko moze sa manje od 7 m. 

Adriana jeste malo podbacila sa ovih 58 m, ali racunam da ce napredovati do Patiza. Armin malo stagnira ali svakako da ima daljine znatno iznad 21 m. Tesko da se do medalje moze sa manje od 22 m, cak 22.30 m, ali trebao bi da bude u finalu.

Mislim da se tu zavrsava spisak ucesnika OI 2024. Ne vidim ko jos moze da napravi rezultat vrijedan norme. Valjda nisam nikoga zaboravio. Vidjecemo Bibica...

Ја нисам толики оптимиста по питању конкурентности за медаље, јер, осим Ивани, свима ту треба доста центиметара. Али и да падне једна медаља то је топ - ипак то спорт првог ранга у олимпијској хијерархији, а опште стање тог спорта у Србији јесте трагично. Ја се радујем што ћу у перспективи моћи да гледам наше у тих 5-7 финала.

1 hour ago, ChandlerMne said:

Inace, vrijedi napomenuti rezultat Slavka Stevica u skoku u vis, 224 cm. Koliko znam, to mu je LR. Momak ima 22 godine, ne znam gdje trenira ali ovo je ozbiljna visina. Samo su njih 6 skakali vise od njega u Srbiji.

Клуб у Србији му је Срем СМ, али мислим да тренира у САД, чујем да је јако успешан на колеџ такмичењима. Иначе, скочио је данас на првенству Београда незванично (4. покушај) - 225 цм, званични резултат - 220.

Било је на ЕИ још пристојних резултата, да не буде да сам се само фокусирао на негативне ствари. Бибић победио 2 трке, генерално одлична година за њега; женска штафета, да није било кикса у предаји, био би то национални рекорд; а и та медаља у атлетици је увек сјајна ствар, чак и у овако накарадном такмичењу.

 

Од боксера испада да свако има неког Јермена у жребу. У боксу (а и другим борилачким спортовима) ме напусти оптимизам кад видим да неко наш у жребу има борца из пост-совјетске републике. Мада и наши су отуд, надам се само да чешће тренирају тамо него овде.

Иначе, Мајдов пропушта ЕИ због повреде, ставили су Бунчића на списак, вероватно да попуни број (мада није обавезно да имаш 10 бораца).

Нисам у току, зашто немамо каратисте на ЕИ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pedja789 said:

Свестан сам колико је трагично стање атлетике у Србији, у складу с тим сам и формирао очекивања. А очекивање је било да то не буде излет већ борба за сваки бод, ипак је екипно такмичење, ваља показати и мало тимског духа. Због тога су ме разочарали троскокаши.

Slazem se, troskok je razocarenje, Boberic je donekle obecavala kao mladja, koliko se sjecam. Dosta se njih nije ni potrudilo da pridje LR ili RS. 

 

6 minutes ago, pedja789 said:

Ја нисам толики оптимиста по питању конкурентности за медаље, јер, осим Ивани, свима ту треба доста центиметара. Али и да падне једна медаља то је топ - ипак то спорт првог ранга у олимпијској хијерархији, а опште стање тог спорта у Србији јесте трагично. Ја се радујем што ћу у перспективи

Generalno da, treba santimetara, vise su ovo bile moje projekcije nego neka realna slika. Cak i Ivana nije osvojila medalju u Tokiju a imala je onakve daljine...

Ipak je njih par zalog za buducnost. Svi oni imaju makar jos 2 ciklusa OI pred sobom. Pratim atletiku jako dugo, ne sjecam se da smo imali u istom periodu takmicare ovog kalibra. Uvijek je neko solirao. Topic, pa Peric, pa Jevtic... Nikada nismo imali ovako konkurentne takmicare u ovolikom broju. Makar od 1990...

11 minutes ago, pedja789 said:

Клуб у Србији му је Срем СМ, али мислим да тренира у САД, чујем да је јако успешан на колеџ такмичењима. Иначе, скочио је данас на првенству Београда незванично (4. покушај) - 225 цм, званични резултат - 220.

Nisam ga jos gledao ali racunam da bi mogao da dodje do 227 do kraja sezone, sudeci po progresiji rezultata. A potom... Ko zna... Ne bi bilo lose da Dragutin pokusa nesto i sa njim.

 

13 minutes ago, pedja789 said:

Од боксера испада да свако има неког Јермена у жребу. У боксу (а и другим борилачким спортовима) ме напусти оптимизам кад видим да неко наш у жребу има борца из пост-совјетске републике. Мада и наши су отуд, надам се само да чешће тренирају тамо него овде.

Koliko znam, vecina njih trenira ovdje. 

Tuzns je realnost da bez njih (naturalizovanih) nas muski boks ne bi postojao. Gledao sam Babica... On je zalutao u boks. Jermen ga je progutao. Da, opet ti Jermeni. :)

Ponavljam, steta za Ninu, ona se tek vratila u reprezentaciju, uz bolji zrijeb siguran sam da bi dosla do kvote... Gdje bas na Cakiroglu da naleti.

17 minutes ago, pedja789 said:

Нисам у току, зашто немамо каратисте на ЕИ?

Dobro pitanje. Od neolimpijskih sportova, poslali su samo kikboksere. 

Vjerovatno procjena da karatisti imaju manje sanse za medalju od kikboksera, samim tim usteda. Ne vidim drugo objasnjenje.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ChandlerMne said:

Dobro pitanje. Od neolimpijskih sportova, poslali su samo kikboksere. 

Vjerovatno procjena da karatisti imaju manje sanse za medalju od kikboksera, samim tim usteda. Ne vidim drugo objasnjenje.

Без везе да се штеди на људима којима је то једина шанса за "олимпијско искуство". Можда се нико није ни квалификовао, мада то ми не делује реално. Сетио сам се каратеа јер сам случајно видео да је Јована Прековић на ЕИ као тренер бугарске шампионке из Токија, Ивет Горанове (узела сребро овде).

23 minutes ago, ChandlerMne said:

Tuzns je realnost da bez njih (naturalizovanih) nas muski boks ne bi postojao. Gledao sam Babica... On je zalutao u boks. Jermen ga je progutao. Da, opet ti Jermeni. :)

Можда је превише рећи да је залутао у бокс, али свакако нема шта да тражи на овом нивоу. Не знам зашто се уопште са 30+ година бакће аматерским боксом. Посебно ако узмемо у обзир никакве резултате, овако из главе могу да се сетим само једне његове победе на великом такмичењу (СП у Београду), све остало су испадања у првим рундама.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Майкл said:

Лепе вести и из мачевања. Троје прошло групну фазу, Вељко Ћук као непоражен.

Bravo! Sjajan uspjeh za njega.

Obije sestre Grijak ispale u grupi. Ocekivao sam vise od obije

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...