website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

Србија – Бразил 4:1 (22:25, 25:21, 25:16, 25:19, 18:16)
Дворана у Сакуареми. Трајање меча: 109 минута.
СРБИЈА: Михајловић 17, Огњеновић 5, Николић 6, Стевановић 11, Рашић 9, Бошковић 17, Поповић (либеро), Вељковић 8, Бракочевић 6, Буша 4, Живковић 2, Малешевић 3. Селектор: Зоран Терзић.
БРАЗИЛ: Фабиана 12, Барето 12, Линс, Ж. Переира 11, Н. Переира 16, Кастро 5, Леја (либеро), Да Силва 3, Гуимараеш 9, Родригез 5, Фабиола 2, Таиса. Селектор: Хозе Роберто.
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DaniSRB said:
Србија – Бразил 4:1 (22:25, 25:21, 25:16, 25:19, 18:16)
Дворана у Сакуареми. Трајање меча: 109 минута.
СРБИЈА: Михајловић 17, Огњеновић 5, Николић 6, Стевановић 11, Рашић 9, Бошковић 17, Поповић (либеро), Вељковић 8, Бракочевић 6, Буша 4, Живковић 2, Малешевић 3. Селектор: Зоран Терзић.
БРАЗИЛ: Фабиана 12, Барето 12, Линс, Ж. Переира 11, Н. Переира 16, Кастро 5, Леја (либеро), Да Силва 3, Гуимараеш 9, Родригез 5, Фабиола 2, Таиса. Селектор: Хозе Роберто.

 

:clap: Nadamo se da će ovo biti finale... :d 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DaniSRB said:

Дисквалификација руских дизача тегова са Олимпијских игара у Рио де Жанеиру, у последњем тренутку (29. јула), отворила је пет места у мушкој и још три у женској конкуренцији.

 

Светска федерација у дизању тегова (ИВФ), одмах је реаговала и попунила празнине, тако што је код мушкараца уручила по једну визу Белгији, Хрватској, Саудијској Арабији, Монголији и Србији, а у женској Албанији, Грузији и Молдавији.

Заслуге за добијање позивнице свакако иду и нашем савезу који се дипломатским активностима изборио да Тамаш Кајдочи буде додатно изабран.

На друштвеним мрежама, многи су се обрадовали овом вешћу. Пљуштале су честитке љубитеља овог спорта из целог региона на адресу српских дизача. Нажалост, нада је тињала пар сати. Све док Золтан Кајдочи, отац сјајне браће Тамаша и Тивадара, поставио статус на својој Фејсбук страници следеће садржине:

– А од наступа СРБ ни овако ништа!

Млади Суботичанин је 2014. године, такође са „специјалном позивницом” отишао на Олимпијске игре младих и са тог такмичења донео сребрно одличје. Овога пута, ипак, неће моћи да искористи вајлд карту и путовати у Рио.

– Извршни одбор је на састанку још пре почетка квалификација у свим спортовима донео одлуку да не прихвата Б норме, нити релокације олимпијских виза. То није став за било кога појединачно, већ за све спортове. Тамаш Кајдочи није само изврстан спортиста, већ и изванредна личност, али додатна позивница није могла да се прихвати – гласио је договор Дамира Штајнера на питање шта се дешава са младим дизачем тегова.

Председник Савеза Србије за дизање тегова проф.др Милан Михајловић није желео ништа да дода нити да одузме на речи из ОК Србије.

Свршеноме послу мане нема, вероватно и због тога Михајловић није желео да ставља со на рану, иако не крије незадовољство исходом.

Кајдочи сјајан и међу сениорима

Од Олимпијских игара младих до данас Кајдочи је освојио још много медаља на светским и европским шампионатима у млађим категоријама, а на последњем сениорском ЕП заузео је сјајно 11. место.

Кајдочијеви тренутни лични рекорди – 171 кг у трзају и 216 кг у избачају, које је остварио недавно на Светском јуниорском шампионату (на којем је освојио бронзу), у Рију би вероватно били довољни и за пласман до 15. места. Што је у овом спорту изузетан домет, посебно за нашу земљу.

Kad bi znali kako idu kval za dizanje tegova ne bi ga svrstali u grupu sa sportistima koji ispune B norme:wall: Nadam se da ce Boricic naslediti Divca sl godine jer je namlatio dosta para, postujem ga kao igraca ali kao coveka NE!!! Ali po svemu sudeci na to mesto ce doci Vanja kao clan SNSa:facepalm:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jesse_Pinkman) said:

Kad bi znali kako idu kval za dizanje tegova ne bi ga svrstali u grupu sa sportistima koji ispune B norme:wall: Nadam se da ce Boricic naslediti Divca sl godine jer je namlatio dosta para, postujem ga kao igraca ali kao coveka NE!!! Ali po svemu sudeci na to mesto ce doci Vanja kao clan SNSa:facepalm:

strasno...ovo samo kod nas ima :(

i ja isto....mislim da je on najbolji kandidat

 

drago mi je sto su spomenuli drustvene mreze, bar je onaj post skrenuo paznju koliko toliko

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Kad bi znali kako idu kval za dizanje tegova ne bi ga svrstali u grupu sa sportistima koji ispune B norme:wall: Nadam se da ce Boricic naslediti Divca sl godine jer je namlatio dosta para, postujem ga kao igraca ali kao coveka NE!!! Ali po svemu sudeci na to mesto ce doci Vanja kao clan SNSa:facepalm:

 

Vanja nije loš, svakako je bolji od Vlada 'Kazins će vas ubiti' Divca... Ali Boričić bi stvarno bio dobro rešenje. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Just now, DaniSRB said:

strasno...ovo samo kod nas ima :(

i ja isto....mislim da je on najbolji kandidat

 

drago mi je sto su spomenuli drustvene mreze, bar je onaj post skrenuo paznju koliko toliko

I ja se nadam da ce on mada mozda iskoci jos neki normalan kandidat ali mislim da ce Vucicev BOT na kraju nastaviti ono sto je Divac radio!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jesse_Pinkman) said:

I ja se nadam da ce on mada mozda iskoci jos neki normalan kandidat ali mislim da ce Vucicev BOT na kraju nastaviti ono sto je Divac radio!!:cry:

Divac ne radi nista vec asistenti :d

Link to comment
Share on other sites

Just now, Майкл said:

Ja se plašim da Tamaš ne prođe kao Nina Micić... :cry: 

sto Nina? ona nije imala nikakve rezultate...samo jedna medalja na Eyofu

 

rekao je da se nada da cemo 2020 imati tim

 

ja se vise bojim da ga Madjarska ne uzme

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...