website statistics
Jump to content

Beach Volleyball CEV Under 18 European Championships 2021


 Share

Recommended Posts

Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Wednesday, September 1st
11:00 Men's Under 18 Tournament Preliminary Round

Thursday, September 2nd
09:00 Women's Under 18 Tournament Preliminary Round, Day 1

12:20 Men's Under 18 Tournament Preliminary Round, Day 1

Friday, September 3rd
09:00 Men's Under 18 Tournament Preliminary Round, Day 2
12:20 Women's Under 18 Tournament Preliminary Round, Day 2


Saturday, September 4th
12:20 Women's Under 18 Tournament Round of 32
14:00 Men's Under 18 Tournament Round of 32
15:40 Women's Under 18 Tournament Round of 16
17:20 Men's Under 18 Tournament Round of 16

15:40 Women's Under 18 Tournament Quarterfinals
17:20 Men's Under 18 Tournament Quarterfinals

 

Sunday, September 5th

10:00 Women's Under 18 Tournament Semifinals
11:40 Men's Under 18 Tournament Semifinals

15:00 Women's Under 18 Tournament Bronze Medal Match
16:00 Men's Under 18 Tournament Bronze Medal Match

17:00 Women's Under 18 Tournament Gold Medal Match
18:00 Men's Under 18 Tournament Gold Medal Match

Link to comment
Share on other sites

Men's Under 18 Tournament
Qualification Results
5 Teams, the 4 winning Teams will qualify for the Qualification Round 2
 
Qualification Round 1

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Mol/Majak :NOR

:WHT Bye -

Lundby/Stenmann :DEN

:AND Nahuel/Mas

2-0 (21-12, 21-11)

Jancok/Lapos :SVK

:WHT Bye -

Keinonen/Oksanen :FIN

:WHT Bye -

 

Link to comment
Share on other sites

Men's Under 20 Tournament
Qualification Results
4 Teams, the 2 winning Teams will qualify for the Semifinals Qualification
 
Qualification Round 2

 

Athletes 1
Athletes 2
Result
Mol/Majak :NOR :DEN Lundby/Stenmann  0-2 (26-28, 15-21)
Jancok/Lapos :SVK :FIN Keinonen/Oksanen  0-2 (13-21, 11-21)

 

Link to comment
Share on other sites

Men's Under 20 Tournament
Qualification Semifinals Results
3 Teams, the winner Teams will qualify for the Main Round
 
Qualification Semifinals

 

Athletes 1
Athletes 2
Result
Lundby/Stenmann :DEN :SVK Jancok/Lapos  2-0 (21-9, 21-13)
Keinonen/Oksanen :FIN :NOR Mol/Majak 1-2 (16-21, 29-27, 10-15)

 

Link to comment
Share on other sites

Women's Under 18 Tournament
Preliminary Round Results
32 Teams, 8 Groups, the 1st Teams from each Group will qualify for the Round of 16, the 2nd and 3rd Teams from each Group will qualify for the Round of 24

 

Group A

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Puckmeister/Šketa :SLO

:CYP Gusarova/Siapani

0-2 (16-21, 17-21)

Burilović/Rasic :CRO

:GER Mantsch/Berndt

0-2 (14-21, 13-21)
Puckmeister/Šketa :SLO :GER Mantsch/Berndt 0-2 (12-21, 12-21)
Burilović/Rasic :CRO :CYP Gusarova/Siapani 0-2 (17-21, 14-21)
Puckmeister/Šketa :SLO :CRO Burilović/Rasic  2-1 (22-24, 29-17, 15-8)
  Gusarova/Siapani :CYP :GER Mantsch/Berndt 1-2 (11-21, 21-17, 13-15)

 

Group A Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
:GER Mantsch/Berndt 6 3 0 6 1 6.000 137 96 1.427
:CYP Gusarova/Siapani 5 2 1 5 2 2.500 129 117 1.103
:SLO Puckmeister/Šketa  4 1 2 2 5 0.400 123 143 0.860
:CRO Burilović/Rasic 3 0 3 1 6 0.167 117 150 0.780


 

Group B

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Serdiuk/Romaniuk :UKR

:SLO Kalar/Posedel

2-1 (16-21, 21-12, 16-14)

Jashari/Koxha :KOS

:GRE Pitsigkoni/Zafeiriou

0-2 (8-21, 15-21)
Serdiuk/Romaniuk :UKR :GRE Pitsigkoni/Zafeiriou 2-0 (21-5, 21-8)
Jashari/Koxha :KOS :SLO Kalar/Posedel 0-2 (9-21, 14-21)
Serdiuk/Romaniuk :UKR :KOS Jashari/Koxha  2-0 (21-10, 21-4)
  Kalar/Posedel :SLO :GRE Pitsigkoni/Zafeiriou 2-0 (21-18, 21-17)

 

Group B Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
:UKR Serdiuk/Romaniuk  6 3 0 6 1 6.000 137 74 1.851
:SLO Kalar/Posedel 5 2 1 5 2 2.500 131 111 1.180
:GRE Pitsigkoni/Zafeiriou 4 1 2 2 4 0.500 90 107 0.841
:KOS Jashari/Koxha  3 0 3 0 6 0.000 60 126 0.476


 

Group C

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Gubina/Shevtsova :RUS

:SVK Majernikova/Micianikova

2-0 (21-8, 21-11)

Lavie/Gonzalez :ISR

:EST Kattai/Jürgenson

0-2 (10-21, 9-21)

Gubina/Shevtsova :RUS

:EST Kattai/Jürgenson 2-0 (21-14, 21-8)
Lavie/Gonzalez :ISR :SVK Majernikova/Micianikova 1-2 (21-16, 12-21, 11-15)
Gubina/Shevtsova :RUS :ISR Lavie/Gonzalez  2-0 (21-9, 21-9)
  Majernikova/Micianikova :SVK :EST Kattai/Jürgenson 0-2 (14-21, 19-21)

 

Group C Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
:RUS Gubina/Shevtsova  6 3 0 6 0 MAX 126 59 2.136
:EST Kattai/Jürgenson 5 2 1 4 2 2.000 106 94 1.128
:SVK Majernikova/Micianikova 4 1 2 2 5 0.400 104 128 0.813
:ISR Lavie/Gonzalez  3 0 3 1 6 0.167 81 136 0.596


 

Group D

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Carro M/Serrano :ESP

:FIN Jokela/Sinisalo

2-0 (21-16-, 21-17)

Bal/Duval :FRA

:NED Sonneville/de Jong

0-2 (17-21, 12-21)
Carro M/Serrano :ESP :NED Sonneville/de Jong 0-2 (20-22, 13-21)
Bal/Duval :FRA :FIN Jokela/Sinisalo 0-2 (13-21, 12-21)
Carro M/Serrano :ESP :FRA Bal/Duval  2-0 (21-19, 22-20)
  Jokela/Sinisalo :FIN :NED Sonneville/de Jong 0-2 (20-22, 17-21)

 

Group D Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
:NED Sonneville/de Jong 6 3 0 6 0 MAX 128 99 1.293
:ESP Carro M/Serrano  5 2 1 4 2 2.000 118 115 1.026
:FIN Jokela/Sinisalo 4 1 2 2 4 0.500 112 110 1.018
:FRA Bal/Duval  3 0 3 0 6 0.000 93 127 0.732


 

Group E

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Tega/Cicola :ITA

:BEL Beauve/Van Deun

1-2 (18-21, 21-17, 8-15)

Rauluseviciute/Rutkauskaite :LTU

:DEN Krogh/Lyø

0-2 (13-21, 19-21)
Tega/Cicola :ITA :DEN Krogh/Lyø 2-0 (21-11, 21-15)
Rauluseviciute/Rutkauskaite :LTU :BEL Beauve/Van Deun 0-2 (12-21, 15-21)
Tega/Cicola :ITA :LTU Rauluseviciute/Rutkauskaite  2-0 (21-13, 21-9)
  Beauve/Van Deun :BEL :DEN Krogh/Lyø 1-2 (21-19, 15-21, 13-15)

 

Group E Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
:ITA Tega/Cicola  5 2 1 5 2 2.500 131 101 1.297
:BEL Beauve/Van Deun 5 2 1 5 3 1.667 144 129 1.116
:DEN Krogh/Lyø 5 2 1 4 3 1.333 123 123 1.000
:LTU Rauluseviciute/Rutkauskaite  3 0 3 0 6 0.000 81 126 0.643


 

Group F

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Kernen/Bossart :SUI

:SLO Javornik/Gorjup

2-0 (21-12, 21-16)

Gubik/Vasvári, Z. :HUN

:NOR Mol/Flatekvål

2-1 (21-13, 14-21, 15-13)
Kernen/Bossart :SUI :NOR Mol/Flatekvål 2-0 (21-17, 21-14)
Gubik/Vasvári, Z. :HUN :SLO Javornik/Gorjup 2-0 (21-17, 21-18)
Kernen/Bossart :SUI :HUN Gubik/Vasvári, Z.  0-2 (20-22, 14-21)
  Javornik/Gorjup :SLO :NOR Mol/Flatekvål 2-0 (21-15, 21-14)

 

Group F Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
:HUN Gubik/Vasvári, Z.  6 3 0 6 1 6.000 135 116 1.164
:SUI Kernen/Bossart  5 2 1 4 2 2.000 118 102 1.157
:SLO Javornik/Gorjup 4 1 2 2 4 0.500 105 113 0.929
:NOR Mol/Flatekvål 3 0 3 1 6 0.167 107 134 0.799


 

Group G

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Kielak/Ciezkowska :POL

:SWE Saxne/Johansson

2-0 (21-11, 24-22)

Konstantinova/Kalvāne :LAT

ROU.gif Bradatan/Hododi

2-1 (21-18, 20-22, 15-9)
Kielak/Ciezkowska :POL ROU.gif Bradatan/Hododi 2-1 (18-21, 21-18, 15-8)
Konstantinova/Kalvāne :LAT :SWE Saxne/Johansson 1-2 (12-21, 21-19, 11-15)
Kielak/Ciezkowska :POL :LAT Konstantinova/Kalvāne  2-0 (21-19, 21-17)
  Saxne/Johansson :SWE ROU.gif Bradatan/Hododi 0-2 (20-22, 11-21)

 

Group G Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
:POL Kielak/Ciezkowska  6 3 0 6 1 6.000 141 116 1.216
ROU.gif Bradatan/Hododi 4 1 2 4 4 1.000 139 141 0.986
:SWE Saxne/Johansson 4 1 2 2 5 0.400 119 132 0.902
:LAT Konstantinova/Kalvāne  4 1 2 3 5 0.600 136 146 0.932


 

Group H

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Pavelková/Pavelková CZE.gif

AUT.gif Bruckner/Hohenauer

0-2 (20-22, 18-21)

Tucker /Canevari ENG.gif

BUL.gif Gavrailova/Babacheva

2-0 (21-4, 21-5)
Pavelková/Pavelková CZE.gif BUL.gif Gavrailova/Babacheva 2-1 (17-21, 21-11, 15-12)
Tucker /Canevari ENG.gif AUT.gif Bruckner/Hohenauer 1-2 (19-21, 21-17, 10-15)
Pavelková/Pavelková CZE.gif ENG.gif Tucker /Canevari  0-2 (18-21, 19-21)
 Bruckner/Hohenauer AUT.gif BUL.gif Gavrailova/Babacheva 2-0 (25-23, 21-10)

 

Group H Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
AUT.gif Bruckner/Hohenauer 6 3 0 6 1 6.000 142 121 1.174
ENG.gif Tucker /Canevari  5 2 1 5 2 2.500 134 99 1.354
CZE.gifPavelková/Pavelková  4 1 2 2 5 0.400 129 129 0.992
BUL.gif Gavrailova/Babacheva 3 0 3 1 6 0.167 86 141 0.610

 

Link to comment
Share on other sites

Men's Under 18 Tournament
Preliminary Round Results
32 Teams, 8 Groups, the 1st Teams from each Group will qualify for the Round of 16, the 2nd and 3rd Teams from each Group will qualify for the Round of 24

 

Group A

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Bracko/Marovt :SLO

:DEN Lundby/Stenmann

0-2 (18-21, 19-21)

Udvarhelyi/Tari :HUN

:ROU Biclea/Stan

2-0 (21-11, 21-15)
Bracko/Marovt :SLO :ROU Biclea/Stan 2-0 (21-8, 21-7)
Udvarhelyi/Tari :HUN :DEN Lundby/Stenmann 0-2 (13-21, 15-21)
Bracko/Marovt :SLO :HUN Udvarhelyi/Tari  2-0 (21-199, 21-16)
  Lundby/Stenmann :DEN :ROU Biclea/Stan 0-2 (9-21, 8-21)

 

Group A Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
:DEN Lundby/Stenmann 6 3 0 6 0 MAX 126 82 1.537
:SLO Bracko/Marovt  5 2 1 4 2 2.000 121 92 1.315
:HUN Udvarhelyi/Tari  4 1 2 2 4 0.500 105 110 0.955
:ROU Biclea/Stan 3 0 3 0 6 0.000 58 126 0.460


 

Group B

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Panchenko/Chuprinov :RUS

:SLO Okroglič/Jeklin

2-0 (21-13, 21-19)

Plamadeala/Romanov :MDA

:NED Sengers/Groenewold

2-1 (11-21, 21-17, 15-11)
Panchenko/Chuprinov :RUS :NED Sengers/Groenewold 2-0 (23-21, 21-14)
Plamadeala/Romanov :MDA :SLO Okroglič/Jeklin 2-1 (21-17, 16-21, 15-10)
Panchenko/Chuprinov :RUS :MDA Plamadeala/Romanov  2-1 (21-14, 18-21, 15-8)
  Okroglič/Jeklin :SLO :NED Sengers/Groenewold 0-2 (17-21, 10-21)

 

Group B Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
:RUS Panchenko/Chuprinov  6 3 0 6 1 6.000 140 100 1.400
:MDA Plamadeala/Romanov  5 2 1 5 4 0.1250 142 151 0.940
:NED Sengers/Groenewold 4 1 2 3 4 0.750 126 118 1.068
:SLO Okroglič/Jeklin 3 0 3 1 6 0.167 97 136 0.713


 

Group C

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Fokerots/Auzins :LAT

:SLO Okorn/Najdič

2-0 (21-17, 21-15)

Bello /Soczewka :ENG

:KOS Salihu/Shabani

2-0 (21-13, 21-6)
Fokerots/Auzins :LAT :KOS Salihu/Shabani 2-0 (21-5, 21-13)
Bello /Soczewka :ENG :SLO Okorn/Najdič 2-1 (23-21, 19-21, 15-8)
Fokerots/Auzins :LAT :ENG Bello /Soczewka  2-0 (21-5, 21-19)
  Okorn/Najdič :SLO :KOS Salihu/Shabani 2-0 (21-5, 21-12)

 

Group C Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
:LAT Fokerots/Auzins  6 3 0 6 0 MAX 126 74 1.703
:ENG Bello /Soczewka  5 2 1 4 3 1.333 123 111 1.108
:SLO Okorn/Najdič 4 1 2 3 4 0.750 124 116 1.069
:KOS Salihu/Shabani 3 0 3 0 6 0.000 54 126 0.429


 

Group D

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Boiko/Omelchuk :UKR

:POR Tomas/Tomas S.

2-0 (21-11, 21-15)

Burgmann/Acerbi :ITA

:BUL Tsanev/Stanev

2-0 (21-8, 21-18)
Boiko/Omelchuk :UKR :BUL Tsanev/Stanev 2-0 (21-13, 21-16)
Burgmann/Acerbi :ITA :POR Tomas/Tomas S. 1-2 (23-21, 18-21, 13-15)
Boiko/Omelchuk :UKR :ITA Burgmann/Acerbi  2-0 (21-16, 21-19)
  Tomas/Tomas S. :POR :BUL Tsanev/Stanev 0-2 (19-21, 23-25)

 

Group D Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
:UKR Boiko/Omelchuk  6 3 0 6 0 MAX 126 90 1.400
:ITA Burgmann/Acerbi 4 1 2 3 4 0.750 131 125 1.048
:POR Tomas/Tomas S. 4 1 2 2 5 0.400 125 142 0.880
:BUL Tsanev/Stanev 4 1 2 2 4 0.500 101 126 0.802


 

Group E

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Hölting Nilsson/Ask :SWE

:GRE Moutafis/Kardoulias

2-0 (21-16, 21-18)

Täht/Juus :EST

:CRO Devald/Vlašić

2-1 (23-25, 21-15, 15-10)
Hölting Nilsson/Ask :SWE :CRO Devald/Vlašić 2-1 (17-21, 21-16, 15-11)
Täht/Juus :EST :GRE Moutafis/Kardoulias 2-1 (17-21, 21-16, 15-11)
Hölting Nilsson/Ask :SWE :EST Täht/Juus  1-2 (21-19, 16-21, 15-17)
  Moutafis/Kardoulias :GRE :CRO Devald/Vlašić 2-0 (12-21, 13-21)

 

Group E Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
:EST Täht/Juus  6 3 0 6 2 3.000 158 135 1.170
:SWE Hölting Nilsson/Ask  5 2 1 5 3 1.667 147 139 1.058
:GRE Moutafis/Kardoulias 4 1 2 2 4 0.500 109 109 1.000
:CRO Devald/Vlašić 3 0 3 2 6 0.333 123 154 0.799


 

Group F

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Fabikovic/Struska :CZE

:NOR Mol/Majak

2-0 (21-14, 21-13)

Breer/Steinmann :SUI

:GER Nissen/Hansen

0-2 (11-21, 13-21)
Fabikovic/Struska :CZE :GER Nissen/Hansen 2-0 (21-11, 21-14)
Breer/Steinmann :SUI :NOR Mol/Majak 2-0 (21-14, 21-17)
Fabikovic/Struska :CZE :SUI Breer/Steinmann  2-1 (21-17, 17-21, 15-8)
  Mol/Majak :NOR :GER Nissen/Hansen 1-2 (18-21, 25-23, 12-15)

 

Group F Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
:CZE Fabikovic/Struska    6 3 0 6 1 6.000 137 98 1.398
:GER Nissen/Hansen 5 2 1 4 3 1.333 126 121 1.041
:SUI Breer/Steinmann  4 1 2 3 4 0.750 112 126 0.889
:NOR Mol/Majak 3 0 3 1 6 0.167 113 143 0.790


 

Group G

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Laufer/Laufer :ISR

:AUT Hammarberg/Berger T.

0-2 (9-21, 10-21)

Lejawa/Czachorowski :POL

CYP.gif Savvidis/Savvidis

2-0 (21-9, 21-9)
Laufer/Laufer :ISR CYP.gif Savvidis/Savvidis 1-2 (15-21, 21-15, 9-15)
Lejawa/Czachorowski :POL :AUT Hammarberg/Berger T. 1-2 (21-14, 13-21, 16-18)
Laufer/Laufer :ISR :POL Lejawa/Czachorowski  0-2 (6-21, 10-21)
  Hammarberg/Berger T. :AUT CYP.gif Savvidis/Savvidis 2-0 (21-10, 21-13)

 

Group G Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
:AUT Hammarberg/Berger T. 6 3 0 6 1 6.000 137 98 1.398
:POL Lejawa/Czachorowski  5 2 1 4 3 1.333 126 121 1.041
CYP.gif Savvidis/Savvidis 4 1 2 3 4 0.750 112 126 0.889
:ISR Laufer/Laufer  3 0 3 1 6 0.167 113 143 0.790


 

Group H

 

Athletes 1
Athletes 2
Result

Miscenko/Lanevski LTU.gif

TUR.gif Kurt/Tur

2-1 (17-21, 21-18, 15-5)

Canet/Rotar FRA.gif

BEL.gif Vercauteren/De Hert

1-2 (21-8, 19-21, 7-15)
Miscenko/Lanevski LTU.gif BEL.gif Vercauteren/De Hert 0-2 (10-21, 20-22)
Canet/Rotar FRA.gif TUR.gif Kurt/Tur 2-0 (21-19, 21-11)
Miscenko/Lanevski LTU.gif FRA.gif Canet/Rotar  0-2 (14-21, 10-21)
  Kurt/Tur TUR.gif BEL.gif Vercauteren/De Hert 0-2 (14-21, 13-21)

 

Group H Final Standing

 

Athletes
Points
W
Matches
L
Matches
W
Sets
L
Sets
Ratio
Sets
W
Points
L
Points
Ratio
Points
BEL.gif Vercauteren/De Hert 6 3 0 6 1 6.000 129 104 1.240
FRA.gif Canet/Rotar  5 2 1 5 2 2.500 131 98 1.337
LTU.gif Miscenko/Lanevski  4 1 2 2 5 0.400 107 129 0.829
TUR.gif Kurt/Tur 3 0 3 1 6 0.167 101 137 0.737

 

Link to comment
Share on other sites

Women's Under 18 Tournament
 

Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1

:UKR Yeva Serdiuk

:UKR Daria Romaniuk

- - -

:UKR Yeva Serdiuk

:UKR Daria Romaniuk

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:BEL Marion Beauve

:BEL Jade Van Deun

15 24 12

:SLO Živa Javornik

:SLO Ula Gorjup

:SLO Živa Javornik

:SLO Ula Gorjup

21 22 15

:ENG Isabelle Tucker

:ENG Lisa Canevari

21 21 -

:ENG Isabelle Tucker

:ENG Lisa Canevari

:SVK Karolina Majernikova

:SVK Nina Micianikova

17 16 -

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:POL Julia Kielak

:POL Malgorzata Ciezkowska

:POL Julia Kielak

:POL Malgorzata Ciezkowska

- - -

:AUT Marie Bruckner

:AUT Emma Hohenauer

- - -

:AUT Marie Bruckner

:AUT Emma Hohenauer

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:SLO Zoja Kalar

:SLO Rima Posedel

18 16 -

:SLO Anja Puckmeister

:SLO Tija Šketa Rozman

:SLO Anja Puckmeister

:SLO Tija Šketa Rozman

21 21 -

:ROU Alexia Ioana Bradatan

:ROU Ioana Sorina Hododi

14 21 8

:GRE Elpida Pitsigkoni

:GRE Paraskevi Zafeiriou

:GRE Elpida Pitsigkoni

:GRE Paraskevi Zafeiriou

21 16 15

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:NED Noa Sonneville

:NED Maren de Jong

:NED Noa Sonneville

:NED Maren de Jong

- - -
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2

:RUS Elizaveta Gubina

:RUS Ekaterina Shevtsova

- - -

:RUS Elizaveta Gubina

:RUS Ekaterina Shevtsova

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:ESP Marta Carro Márquez de Acuña

:ESP Adriana Serrano Ferro

14 18 -

:DEN Caroline Stenholt Krogh

:DEN Frida Meincke Lyø

:DEN Caroline Stenholt Krogh

:DEN Frida Meincke Lyø

21 21 -

:SUI Leona Kernen

:SUI Muriel Bossart

21 21 -

:SUI Leona Kernen

:SUI Muriel Bossart

:CZE Anna Pavelková

:CZE Katerina Pavelková

14 16 -

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:ITA Margherita Tega

:ITA Luna Cicola

:ITA Margherita Tega

:ITA Luna Cicola

- - -

:HUN Hanna Gubik

:HUN Zsófia Vasvári

- - -

:HUN Hanna Gubik

:HUN Zsófia Vasvári

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:CYP Daria Gusarova

:CYP Maria Olga Siapani

13 21 15

:CYP Daria Gusarova

:CYP Maria Olga Siapani

:SWE Emilia Saxne

:SWE Frida Johansson

21 17 12

:EST Karlotta Kattai

:EST Grete Jürgenson

16 16 -

FIN.gif Pinja Jokela

FIN.gif Sara Sinisalo

FIN.gif Pinja Jokela

FIN.gif Sara Sinisalo

21 21 -

:WHT bye

:WHT bye

- - -

GER.gif Jule Mantsch

GER.gif Annika Berndt

GER.gif Jule Mantsch

GER.gif Annika Berndt

- - -
Link to comment
Share on other sites

  • Sindo unfeatured this topic
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...