web
analytics
Jump to content

sami-eg

Totallympics Fanatic
  • Content Count

    73
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

16

Personal Information

  • Nation
    Egypt
  • Gender
    Male
  • Date of Birth
    18/07/85
  • Favourite Olympic Games
    Summer Olympic Games
  • Real Name
    Sami Kkamis
  • Living City
    Tanta

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. [hide] Knockout Round - Medal Matches January 24th - January 26th, 2020 4 Nations, Semifinals, Third Place Match and Final Third Place Match Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 25th 2020, h. 18:30 Slovenia 4 Norway Final Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 26th 2020, h. 16:30 Spain 3 Croatia [/hide]
  2. [hide] Knockout Round - Semifinals January 24th - January 26th, 2020 4 Nations, Semifinals, Third Place Match and Final Semifinals Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 24th 2020, h. 18:00 Norway 3 Croatia January 24th 2020, h. 20:30 Spain 4 Slovenia [/hide]
  3. [hide] Main Round January 16th - January 22nd, 2020 12 Nations, 2 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Semifinals Group 1 Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 16th 2020, h. 16:00 Spain 4 Czech Republic January 16th 2020, h. 18:15 Croatia 3 Austria January 16th 2020, h. 20:30 Belarus 6 Germany January 18th 2020, h. 16:00 Belarus 2 Czech Republic January 18th 2020, h. 18:15 Spain 5 Austria January 18th 2020, h. 20:30 Croatia 2 Germany January 20th 2020, h. 16:00 Croatia 1 Czech Republic January 20th 2020, h. 18:15 Belarus 7 Spain January 20th 2020, h. 20:30 Austria 2 Germany January 22nd 2020, h. 16:00 Croatia 4 Spain January 22nd 2020, h. 18:15 Belarus 4 Austria January 22nd 2020, h. 20:30 Czech Republic 5 Germany Group 2 Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 17th 2020, h. 16:00 Slovenia 2 Iceland January 17th 2020, h. 18:15 Potugal 4 Sweden January 17th 2020, h. 20:30 Norway 6 Hungary January 19th 2020, h. 14:00 Slovenia 2 Hungary January 19th 2020, h. 16:15 Norway 3 Sweden January 19th 2020, h. 18:30 Potugal 3 Iceland January 21st 2020, h. 16:00 Norway 2 Iceland January 21st 2020, h. 18:15 Potugal 2 Slovenia January 21st 2020, h. 20:30 Hungary 7 Sweden January 22nd 2020, h. 16:00 Norway 5 Slovenia January 22nd 2020, h. 18:15 Potugal 3 Hungary January 22nd 2020, h. 20:30 Iceland 3 Sweden [/hide]
  4. [hide] Preliminary Round January 9th - January 15th, 2020 24 Nations, 6 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Main Round Group A Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 9th 2020, h. 18:15 Croatia 7 Montenegro January 9th 2020, h. 20:30 Belarus 2 Serbia January 11th 2020, h. 16:00 Montenegro 3 Serbia January 11th 2020, h. 18:15 Croatia 4 Belarus January 13th 2020, h. 18:15 Serbia 5 Croatia January 13th 2020, h. 20:30 Montenegro 4 Belarus Group B Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 10th 2020, h. 18:15 Czech Republic 2 Austria January 10th 2020, h. 20:30 North Macedonia 8 Ukraine January 12th 2020, h. 16:00 Austria 6 Ukraine January 12th 2020, h. 18:15 Czech Republic 3 North Macedonia January 14th 2020, h. 18:15 Ukraine 5 Czech Republic January 14th 2020, h. 20:30 Austria 3 North Macedonia Group C Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 9th 2020, h. 18:15 Spain 17 Latvia January 9th 2020, h. 20:30 Germany 14 Netherlands January 11th 2020, h. 16:00 Latvia 2 Netherlands January 11th 2020, h. 18:15 Spain 3 Germany January 13th 2020, h. 18:15 Netherlands 15 Spain January 13th 2020, h. 20:30 Latvia 11 Germany Group D Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 10th 2020, h. 18:15 France 5 Portugal January 10th 2020, h. 20:30 Norway 8 Bosnia and Herz. January 12th 2020, h. 16:00 Portugal 3 Bosnia and Herz. January 12th 2020, h. 18:15 France 2 Norway January 14th 2020, h. 18:15 Bosnia and Herz. 8 France January 14th 2020, h. 20:30 Portugal 7 Norway Group E Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 11th 2020, h. 16:00 Denmark 3 Iceland January 11th 2020, h. 18:15 Hungary 2 Russia January 13th 2020, h. 18:15 Iceland 3 Russia January 13th 2020, h. 20:30 Denmark 6 Hungary January 15th 2020, h. 18:15 Russia 7 Denmark January 15th 2020, h. 20:30 Iceland 2 Hungary Group F Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 10th 2020, h. 18:15 Sweden 8 Switzerland January 10th 2020, h. 20:30 Slovenia 9 Poland January 12th 2020, h. 16:00 Switzerland 2 Poland January 12th 2020, h. 18:15 Sweden 5 Slovenia January 14th 2020, h. 18:15 Poland 11 Sweden January 14th 2020, h. 20:30 Switzerland 6 Slovenia [/hide]
  5. Maha Gouda qualifier in 10m https://fiusports.com/news/2019/12/18/womens-swimming-and-diving--maha-gouda-qualifies-for-2020-olympics.aspx
  6. @dcro Here is the results https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1286165144902753&id=258658797653398#!/story.php?story_fbid=1286165144902753&id=258658797653398&refid=52&_ft_=mf_story_key.1286165144902753%3Atop_level_post_id.1286165144902753%3Atl_objid.1286165144902753%3Acontent_owner_id_new.258658797653398%3Athrowback_story_fbid.1286165144902753%3Apage_id.258658797653398%3Aphoto_attachments_list.[1286164638236137%2C1286164724902795%2C1286164801569454%2C1286164851569449]%3Astory_location.9%3Astory_attachment_style.album%3Apage_insights.{"258658797653398"%3A{"page_id"%3A258658797653398%2C"actor_id"%3A258658797653398%2C"dm"%3A{"isShare"%3A0%2C"originalPostOwnerID"%3A0}%2C"psn"%3A"EntStatusCreationStory"%2C"post_context"%3A{"object_fbtype"%3A266%2C"publish_time"%3A1576767295%2C"story_name"%3A"EntStatusCreationStory"%2C"story_fbid"%3A[1286165144902753]}%2C"role"%3A1%2C"sl"%3A9%2C"targets"%3A[{"actor_id"%3A258658797653398%2C"page_id"%3A258658797653398%2C"post_id"%3A1286165144902753%2C"role"%3A1%2C"share_id"%3A0}]}}&__tn__=-R
  7. I couldn't get any news about results but yes the event take place in south Africa last 3 days
  8. [hide] Knockout RoundDecember 13th - December 15th, 2019 4 Nations, Semifinals, Third Place Match and Final Semifinals Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 13th 2019, h. 17:30 Norway 4 Spain December 13th 2019, h. 20:30 Russia 6 Netherlands [/hide]
  9. [hide] Main RoundDecember 8th - December 11th, 2019 12 Nations, 2 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Semifinals Group 1 Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 8th 2019, h. 15:00 Norway 2 Denmark December 8th 2019, h. 18:00 Serbia 0 South Korea December 8th 2019, h. 20:30 Netherlands 4 Germany December 9th 2019, h. 15:00 South Korea 3 Norway December 9th 2019, h. 18:00 Germany 5 Serbia December 9th 2019, h. 20:30 Denmark 2 Netherlands December 11th 2019, h. 15:00 Serbia 1 Denmark December 11th 2019, h. 18:00 Norway 0 Germany December 11th 2019, h. 20:30 Netherlands 3 South Korea Group 2 Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 8th 2019, h. 15:00 Montenegro 6 Japan December 8th 2019, h. 18:00 Romania 2 Russia December 8th 2019, h. 20:30 Spain 3 Sweden December 10th 2019, h. 15:00 Russia 8 Montenegro December 10th 2019, h. 18:00 Sweden 4 Romania December 10th 2019, h. 20:30 Japan 2 Spain December 11th 2019, h. 16:00 Romania 4 Japan December 11th 2019, h. 18:00 Montenegro 3 Sweden December 11th 2019, h. 20:30 Spain 2 Russia [/hide]
  10. [hide] Preliminary RoundNovember 30th - December 6th, 2019 24 Nations, 4 Groups, the 1st, 2nd and 3rd Nations from each Group will qualify for the Main Round Group A Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 30th 2019, h. 15:00 Serbia 10 Angola November 30th 2019, h. 18:00 Netherlands 6 Slovenia November 30th 2019, h. 20:30 Norway 15 Cuba December 2nd 2019, h. 12:30 Cuba 14 Serbia December 2nd 2019, h. 15:00 Angola 11 Netherlands December 2nd 2019, h. 20:30 Slovenia 8 Norway December 3rd 2019, h. 15:00 Netherlands 18 Cuba December 3rd 2019, h. 18:00 Slovenia 3 Angola December 3rd 2019, h. 20:30 Norway 4 Serbia December 5th 2019, h. 15:00 Cuba 12 Slovenia December 5th 2019, h. 18:00 Serbia 5 Netherlands December 5th 2019, h. 20:30 Norway 8 Angola December 6th 2019, h. 15:00 Serbia 6 Slovenia December 6th 2019, h. 18:00 Angola 8 Cuba December 6th 2019, h. 20:30 Netherlands 2 Norway Group B Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 30th 2019, h. 15:00 Germany 2 Brazil November 30th 2019, h. 18:00 France 4 South Korea November 30th 2019, h. 20:30 Denmark 22 Australia December 1st 2019, h. 15:00 Brazil 6 France December 1st 2019, h. 18:00 Australia 18 Germany December 1st 2019, h. 20:30 South Korea 7 Denmark December 3rd 2019, h. 15:00 South Korea 5 Brazil December 3rd 2019, h. 19:00 France 30 Australia December 3rd 2019, h. 20:30 Denmark 4 Germany December 4th 2019, h. 15:00 Australia 16 South Korea December 4th 2019, h. 19:00 Germany 6 France December 4th 2019, h. 20:30 Denmark 2 Brazil December 6th 2019, h. 15:00 Brazil 22 Australia December 6th 2019, h. 19:00 Germany 4 South Korea December 6th 2019, h. 20:30 France 3 Denmark Group C Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 30th 2019, h. 15:00 Montenegro 18 Senegal November 30th 2019, h. 18:00 Romania 2 Spain November 30th 2019, h. 18:00 Hungary 15 Kazakhstan December 1st 2019, h. 15:00 Kazakhstan 16 Montenegro December 1st 2019, h. 18:00 Spain 2 Hungary December 1st 2019, h. 18:00 Senegal 20 Romania December 3rd 2019, h. 15:00 Hungary 3 Montenegro December 3rd 2019, h. 15:00 Spain 25 Senegal December 3rd 2019, h. 19:00 Romania 9 Kazakhstan December 4th 2019, h. 15:00 Montenegro 3 Romania December 4th 2019, h. 15:00 Kazakhstan 18 Spain December 4th 2019, h. 19:00 Hungary 20 Senegal December 6th 2019, h. 15:00 Senegal 2 Kazakhstan December 6th 2019, h. 15:00 Montenegro 6 Spain December 6th 2019, h. 19:00 Romania 4 Hungary Group D Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 30th 2019, h. 15:00 Japan 3 Argentina November 30th 2019, h. 18:00 Russia 12 China November 30th 2019, h. 20:30 Sweden 22 D.R. Congo December 2nd 2019, h. 15:00 Argentina 14 Russia December 2nd 2019, h. 18:00 D.R. Congo 8 Japan December 2nd 2019, h. 20:30 China 15 Sweden December 3rd 2019, h. 14:30 Russia 18 D.R. Congo December 3rd 2019, h. 17:00 China 3 Argentina December 3rd 2019, h. 19:30 Sweden 6 Japan December 5th 2019, h. 15:00 D.R. Congo 2 China December 5th 2019, h. 18:00 Japan 6 Russia December 5th 2019, h. 20:30 Sweden 14 Argentina December 6th 2019, h. 15:00 Japan 10 China December 6th 2019, h. 18:00 Argentina 8 D.R. Congo December 6th 2019, h. 20:30 Russia 4 Sweden [/hide]
  11. Is it available for Tunisia to choose 10m quota for Charni and so they will get 25m quota for kalai ?
  12. He scored 574 in qualification which is above MQS
×
×
  • Create New...