website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

58 minutes ago, DaniSRB said:

trebalo bi...dosta ih je vec otkazalo

 

ne znam koji renking se racuna za mix

 

Pa onaj koji i za singl i dubl, samo će se za nosioce računati ovaj od ponedeljka, koliko ja znam.

Edited by Майкл
Link to comment
Share on other sites

Информација о повреди Милоша Теодосића

- Милош Теодосић је на утакмици против Аргентине доживео луксацију зглоба домалог прста десне шаке. Исти зглоб је и раније повређивао. Одмах је урађена репозиција и имобилизација. Контролни снимак који је урађен током дана је добар. Сада радимо на томе да што раније смањимо болове - рекао је др Милан Мирковић, лекар репрезентације Србије који се налази са нашим кошаркашима у Кордоби

.

 

jel zna neko koliko je ovo ozbiljno?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DaniSRB said:

Информација о повреди Милоша Теодосића

- Милош Теодосић је на утакмици против Аргентине доживео луксацију зглоба домалог прста десне шаке. Исти зглоб је и раније повређивао. Одмах је урађена репозиција и имобилизација. Контролни снимак који је урађен током дана је добар. Сада радимо на томе да што раније смањимо болове - рекао је др Милан Мирковић, лекар репрезентације Србије који се налази са нашим кошаркашима у Кордоби

.

 

jel zna neko koliko je ovo ozbiljno?

Uz adekvatnu terapiju trebalo bi da bude spreman za utakmicu sa Francuskom, po meni bi Sale trebalo da ga odmara u mecu sa Venecuelom i Australijom ali med tim ce najbolje reci kada je spreman!! Iscasenje prsta smo svi imali kao mali, namestis zglob, otecen je nekoliko dana ali kasnije sve bude kako treba!! Plus oni sigurno imaju dobar tim doktora i fizioterapeuta tako da verujem da ce biti dobro, takodje dobra stvar je sto nije palac( bez palca ne mozes nista:d)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jesse_Pinkman) said:

Uz adekvatnu terapiju trebalo bi da bude spreman za utakmicu sa Francuskom, po meni bi Sale trebalo da ga odmara u mecu sa Venecuelom i Australijom ali med tim ce najbolje reci kada je spreman!! Iscasenje prsta smo svi imali kao mali, namestis zglob, otecen je nekoliko dana ali kasnije sve bude kako treba!! Plus oni sigurno imaju dobar tim doktora i fizioterapeuta tako da verujem da ce biti dobro, takodje dobra stvar je sto nije palac( bez palca ne mozes nista:d)

nzm kako cemo mi Australiju preziveti bez Tea.....aj Venecula i nekako ali ne treba ih podceniti

 

Bogdanovicevo sutersko vece je svaka druga utakmica

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DaniSRB said:

nzm kako cemo mi Australiju preziveti bez Tea.....aj Venecula i nekako ali ne treba ih podceniti

 

Bogdanovicevo sutersko vece je svaka druga utakmica

Ja bih tako uradio, makar da pauzira sa Venecuelom da bi se sto bolje oporavio ali kazem med tim ce najbolje da proceni!!!

Za Nedovica ne znam ali verujem da i njegova povreda nije teska

Link to comment
Share on other sites

Дисквалификација руских дизача тегова са Олимпијских игара у Рио де Жанеиру, у последњем тренутку (29. јула), отворила је пет места у мушкој и још три у женској конкуренцији.

 

Светска федерација у дизању тегова (ИВФ), одмах је реаговала и попунила празнине, тако што је код мушкараца уручила по једну визу Белгији, Хрватској, Саудијској Арабији, Монголији и Србији, а у женској Албанији, Грузији и Молдавији.

Заслуге за добијање позивнице свакако иду и нашем савезу који се дипломатским активностима изборио да Тамаш Кајдочи буде додатно изабран.

На друштвеним мрежама, многи су се обрадовали овом вешћу. Пљуштале су честитке љубитеља овог спорта из целог региона на адресу српских дизача. Нажалост, нада је тињала пар сати. Све док Золтан Кајдочи, отац сјајне браће Тамаша и Тивадара, поставио статус на својој Фејсбук страници следеће садржине:

– А од наступа СРБ ни овако ништа!

Млади Суботичанин је 2014. године, такође са „специјалном позивницом” отишао на Олимпијске игре младих и са тог такмичења донео сребрно одличје. Овога пута, ипак, неће моћи да искористи вајлд карту и путовати у Рио.

– Извршни одбор је на састанку још пре почетка квалификација у свим спортовима донео одлуку да не прихвата Б норме, нити релокације олимпијских виза. То није став за било кога појединачно, већ за све спортове. Тамаш Кајдочи није само изврстан спортиста, већ и изванредна личност, али додатна позивница није могла да се прихвати – гласио је договор Дамира Штајнера на питање шта се дешава са младим дизачем тегова.

Председник Савеза Србије за дизање тегова проф.др Милан Михајловић није желео ништа да дода нити да одузме на речи из ОК Србије.

Свршеноме послу мане нема, вероватно и због тога Михајловић није желео да ставља со на рану, иако не крије незадовољство исходом.

Кајдочи сјајан и међу сениорима

Од Олимпијских игара младих до данас Кајдочи је освојио још много медаља на светским и европским шампионатима у млађим категоријама, а на последњем сениорском ЕП заузео је сјајно 11. место.

Кајдочијеви тренутни лични рекорди – 171 кг у трзају и 216 кг у избачају, које је остварио недавно на Светском јуниорском шампионату (на којем је освојио бронзу), у Рију би вероватно били довољни и за пласман до 15. места. Што је у овом спорту изузетан домет, посебно за нашу земљу.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...