website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

6 minutes ago, DaniSRB said:

recicu vam samo jedan spin koji se pojavljuje u nasim medijima i kod naseg predsednika

 

plasi ljude kako ce Albanci doci do Nisa ili sta vec

 

na Kosmetu je po njihovim statistikama 2011 rodnjeno preko 27,000 dece,  a ove godine je u skolu krenulo 21000

 

ono sto nije pravedno je to sto ljude obmanjuju i hoce na prevaru da dobiju to priznanje, svi mediji su zatvoreni, botove imas bukvalno svuda, ljudi upijaju samo ono sto vide na tv-u

 

Ali za to nije kriv Vučić, već svaki pojedinac, svako ko prati populaciona kretanja zna da se mnogo Šiptara odselilo, misim da ih je prema sadašnjim procenama jedva 1,8M ljudi na Kosmetu. Takvima nijedna vlast neće valjati, moraju sami uključiti mozak. Ono što je alarmantno u toj brojci je da je njihovo stanovništvo mnogo mlađe nego naše. Mi ćemo kroz koju godinu imati penzionera koliko celo Kosovo stanovnika :wacko: 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Майкл said:

 

Ali za to nije kriv Vučić, već svaki pojedinac, svako ko prati populaciona kretanja zna da se mnogo Šiptara odselilo, misim da ih je prema sadašnjim procenama jedva 1,8M ljudi na Kosmetu. Takvima nijedna vlast neće valjati, moraju sami uključiti mozak. Ono što je alarmantno u toj brojci je da je njihovo stanovništvo mnogo mlađe nego naše. Mi ćemo kroz koju godinu imati penzionera koliko celo Kosovo stanovnika :wacko: 

nebitno su opste brojke, ne treba se radovati tudjoj nesreci, kad ni kod nas nije bolje

 

problem je sto nas lazu oni koji su izabrani (?) da nas vode

 

zato ja ovde apelujem na sve da ne nasedaju na ove lazi i obmane kvislinga na vlasti

 

resenja nema, ali bolje nikakvo resenje nego najgore, to je sustina svega

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Майкл said:

 

Sport je filozofija, to stoji, ali koliko je filozofija toliko je i biznis, i mnogo novca je uključeno u taj sistem, što nužno vodi određenim proneverama. U kojoj god sferi se nagomila toliko novca takve stvari su neizbežne, pogotovo na ovim prostorima gde institucionalni okviri ne postoje, a politička moć unazad 70 godina leži u rukama jednog čoveka, čije se ime nužno menjalo, ali je suština ostajala ista. Takođe, ne postoji niti jedan sistem koji može ostvarivati perpetualni rast bez ijednog pada. Nijedan sistem se ne kreće linearno, već ima svoje uspone i padove. Tako je i sa našim sportskim sistemom. Verujem da ti je dosad već jasno da te poštujem, kao god i tvoje mišljenje, ali ovde sam reagovao tako jer ne volim taj previše pesimistički pristup stvarima (isto važi i za previše optimističke stavove). Jednostavno, treba kritikovati, ali isto tako imati i granice, jer kritika lako preraste u kritizerstvo i gubi svoj inicijalni smisao.

 

Kada je reč o Srbiji, stojim iza toga da je nemoguće konstatno selektirati dobre sportiste jer sport više nije viđen kao sredstvo izaska iz bede, već je to sada IT sektor, što nužno smanjuje bazu raspoloživog ljudskog kadra. Drugo, u sportu ne postoji nikakva garancija da li ćeš uspeti ili ne, pa se mnogi talentovani sportisti odlučuju za obrazovanje pre nego za sport, jer jedno mora trpeti, dva se izuzetno teško postižu u Srbiji, a sistem sportskih stipendija je jako lako uvesti, jer je studiranje prilično jeftino, ukoliko bismo ga uporedili sa nekim drugim zemljama, samo ne postoji volja. Treće, kao što je Danijela navela, ne postoji kvalitetan kadar koji zna raditi sa sportistima, pogotovo onima u mlađem uzrastu, kada je najbitnije imati kvalitetan trenerski personel. I četvrto, moja poenta je bila da, kada bi se svi faktori koji vladaju, a koji su povezani sa mentalitetom i radnom etikom na ovim prostorima i koji nisu izmenjivi u kratkom roku, mi ostvarujemo više nego dobre rezultate. A to da su uslovi daleko od idealnih i da može bolje, pa naravno, ali trenutno uopšte nije alartmantna situacija, štaviše mislim da se kreće u normalnom pravcu, opet za naše uslove.

U pravu si,jako fin i konstruktivan post. :yes

Nazalost,nije nista crno ni bijelo. Ja se iznerviram kad gubimo,upadnem u tu fazu pesimizma,tacno je. Treba imati granicu. Na kraju krajeva,sve je ovo dinamican proces. Nekad na vrhu,nekad na dnu. Poenta je da se zaista svi trude u svom domenu da se uspjeh ostvari. Rukovodstva imaju svoju politiku,ne nuzno istu kao i sami igraci. Mi kao fanovi znamo samo jednu stranu medalje... Uostalom,sport je samo dio sireg konteksta, mikrokosmos, pa je samo slika i prilika realnosti koja je nazalost vise nego tuzna.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nenad said:

 

nikako nije priča da je sada celi svet protiv nas i da je kosovo izgubljena priča

 

geopolitika se menja iz godine u godinu a kamoli kroz par decenija

 

baš zato, zbog promenljivosti situacije, Srbija ne sme da dozvoli da uradi nešto što nijedna suverena država valjda nikad nije uradila, da preda deo svoje teritorije mirno bez rata. zarad čega?

Nazalost,Kosovo je priznalo ohoho zemalja. Sad je par njih (valjda) povuklo priznanje ali ne mijenja stvar. Cak i ideja da se razmijene teritorije nije naisla na eksplicitnu podrsku maltene ijedne zemlje. Srbija je od 1991 glavni krivac za sve. Za nju jedni arsini a za druge drugi. Pa kako onda ne reci da nisu svi protiv? Ko je danas prijatelj Srbije? Pravi,bez jnteresa? Niko. Ni Rusija ni Kina. Kad je bilo stani pani 1999 nije bilo podrske od njih. Geopoliticki je sve podlozno promjeni ali je evo 100 godina Srbija zaista sama, kriva (u ocima zapada) za sva zla koja postoje, cije interese nece niko da brani. To je jedina konstanta. Volio bih da mislim da ce se javiti novo vrijeme gdje ce neko da kaze - Kosovo je srpsko ali se plasim da je to bajka.

Kako rijesiti problem? Razmjenom. Ako nista,ne treba ih nikada priznati. To je prakticno sve dzaba jer evo Kosova i u IOC i u FIFA. Ali makar ponos ne treba prodavati.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ChandlerMne said:

Nazalost,Kosovo je priznalo ohoho zemalja. Sad je par njih (valjda) povuklo priznanje ali ne mijenja stvar. Cak i ideja da se razmijene teritorije nije naisla na eksplicitnu podrsku maltene ijedne zemlje. Srbija je od 1991 glavni krivac za sve. Za nju jedni arsini a za druge drugi. Pa kako onda ne reci da nisu svi protiv? Ko je danas prijatelj Srbije? Pravi,bez jnteresa? Niko. Ni Rusija ni Kina. Kad je bilo stani pani 1999 nije bilo podrske od njih. Geopoliticki je sve podlozno promjeni ali je evo 100 godina Srbija zaista sama, kriva (u ocima zapada) za sva zla koja postoje, cije interese nece niko da brani. To je jedina konstanta. Volio bih da mislim da ce se javiti novo vrijeme gdje ce neko da kaze - Kosovo je srpsko ali se plasim da je to bajka.

Kako rijesiti problem? Razmjenom. Ako nista,ne treba ih nikada priznati. To je prakticno sve dzaba jer evo Kosova i u IOC i u FIFA. Ali makar ponos ne treba prodavati.

u politici nema prijatelja, samo ciji se interesi sa cijim poklapaju

 

a ovopodebljano su upravo ucinili ovi kvislinzi na vlasi potpisivanjem Briselskog sporazuma da ne govorim koliko je stetan za samo stanovnistvo

 

sigurna sam da je sporazum neustavan, a ustavni sud i dan danas odbija da otovori ovo pitanje

ako ne otvaraju nesto ovakvo, sta mislis kako rade ostali sudovi sa svim ostalim prevarama koje se desavaju po raznim pitanjima?

 

sve ove strane investicije su velika prevara, drzava placa ljudima minimalac, a investitor iznosi sav profit, ovo ni u Bangladesu nema

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DaniSRB said:

nebitno su opste brojke, ne treba se radovati tudjoj nesreci, kad ni kod nas nije bolje

 

problem je sto nas lazu oni koji su izabrani (?) da nas vode

 

zato ja ovde apelujem na sve da ne nasedaju na ove lazi i obmane kvislinga na vlasti

 

resenja nema, ali bolje nikakvo resenje nego najgore, to je sustina svega

 

Srbi vole velike vođe i uvek su ih voleli, glasaju za njih i glasaće, ne treba sumnjati u istinotost rezultata, kada smo imali petoricu takvih pre Vučića, koje je narod takođe odabrao :d Nema tu više slučajnosti, postalo je pravilnost. A svako ko ima toliko moći u svojim rukama može kreirati javno mnjenje po svom nahođenju, ili češće u ime onoga ko ga je lansirao.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Майкл said:

 

Srbi vole velike vođe i uvek su ih voleli, glasaju za njih i glasaće, ne treba sumnjati u istinotost rezultata, kada smo imali petoricu takvih pre Vučića, koje je narod takođe odabrao :d Nema tu više slučajnosti, postalo je pravilnost. A svako ko ima toliko moći u svojim rukama može kreirati javno mnjenje po svom nahođenju, ili češće u ime onoga ko ga je lansirao.

ne volim ga i ne zanima me, daj Boze da se resimo sto pre cele te garniture idiota

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...