website statistics
Jump to content

Na olimpijskim szlaku - Paryż 2024 Road to Paris 2024


rafalgorka
 Share

Recommended Posts

Jak wrażenia po boksie? Mój problem jest taki, że zbyt mało oglądam, żeby móc komentować decyzje sędziowskie, ale byłem zaskoczony, jak pewna siebie (pomimo ostrzeżenia!) była Aneta Rygielska po swojej walce. Myślę, że niewprawnym okiem było widać, że walka była ciasna. Czy to znaczy, że zawodniczka tak bardzo źle oceniała sytuację? Może ławka trenerska ją w tym utwierdzała? Wiadomo, że sędziowanie w boksie zawsze wywołuje kontrowersje, ale tutaj wygrana naszej zawodniczki była raczej miłym zaskoczeniem....

 

....inaczej niż w przypadku Julii Walczyk :( Smutno, że przebieg pojedynku w 1/8 był taki jednostronny. Ale tutaj oczekiwań nie było, czekamy na walki drużynowe:)

Link to comment
Share on other sites

@stratocumulusSędziowanie w boksie olimpijskim to temat na pracę doktorską. Nie ma co szukać tam logiki.

 

Zwolińska była jednym z czarnych koni na te IO i dobrze się stało, że udało jej się zdobyć medal. Akurat rozbudowa konkurencji w tej dyscyplinie nam pomaga, bo jest więcej szans medalowych, a kaj.górskie ma akurat bardzo wąską grupę kandydatów do czołowych miejsc i jest praktycznie niemożliwe żeby ktoś nowy wyskoczył znikąd.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Pavlo said:

Jeśli to jest zmiana za Klasik to ja to pieprzę. Układy, którymi należy gardzić. Kibicuję Amerykankom, szczerze. Po prostu chodzi o jakąś normalność. 

 

O co dokładnie chodzi? Za słabo siedzę w szermierce żeby znać tamtejsze układy?

Link to comment
Share on other sites

Klasik jest najmłodsza. Dla mnie to wyglądało na to, że "młoda musi nabrać pokory", a inne, doświadczone zawodniczki wcześniej sobie "zapracowały" na miejsce w drużynie.

 

Dobrze, że przynajmniej w trybie "na luzie jedną" weszły do półfinału. Swatowska-Węglarczyk na szczęście przeszła metamorfozę przed trzecią walką, bo pierwsze dwie to było dno. Jarecka też na szczęście nie pogorszyła jakości po zmianie. Niemniej zdjęcia A. Klasik wyglądało dziwnie, dziwnie.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Monzanator said:

 

O co dokładnie chodzi? Za słabo siedzę w szermierce żeby znać tamtejsze układy?

Wygrały, fajnie, ale tam jest chory układ. Najlepsza indywidualnie, dobrze walcząca w pierwszej walce Klasik po prostu została zdjęta po pierwszej walce, ot tak. Bo nie pasuje do grupy wg kogoś, takie polskie układy, których ja mam całkowicie dosyć. 

I fell in love with sports.....since i first seen it

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pavlo said:

Wygrały, fajnie, ale tam jest chory układ. Najlepsza indywidualnie, dobrze walcząca w pierwszej walce Klasik po prostu została zdjęta po pierwszej walce, ot tak. Bo nie pasuje do grupy wg kogoś, takie polskie układy, których ja mam całkowicie dosyć. 

Już parę sportów zostało w ten sposób w Polsce zarżniętych... :/

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pavlo said:

Wygrały, fajnie, ale tam jest chory układ. Najlepsza indywidualnie, dobrze walcząca w pierwszej walce Klasik po prostu została zdjęta po pierwszej walce, ot tak. Bo nie pasuje do grupy wg kogoś, takie polskie układy, których ja mam całkowicie dosyć. 

A może tylko chodzi, że w razie czego wszystkie miały medal? W półfinale już takich zmian nie będzie?

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...