website statistics
Jump to content

Ekipni sportovi


 Share

Recommended Posts

Malo iznenajdujuci poraz odbojkasa u 1/4 finalu od Belgije 2-3. Katastrofalna prva dva seta, pa treci ok, odlican cetvrt,i ali u tie breaku slabo, prije svega prijem. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Počele su kvalifikacije za EP u odbojci 2026. 
 

Cure su očekivano pobijedile Kosovo 3-0 u gostima, i sad igraju doma protiv favorizane Rumunjske. Uzvrati se igraju tek 2025. Prvi iz grupe ide direktno a od 7 drugoplasiranih pet isto ide na EP. 
 

Muskarci su danas prilično iznenađujuće izgubili glatko kod kuće 1-3 protiv Izraela. Za vikend igraju protiv Estonije u gostima. Sistem je isti kao kod žena. Ali sad vise nemaju pravo na kiks. 
Jest da nije bilo Djirlica, a Sedlacek je samo kratko ušao. Ipak mislim da je poraz krivica trenera. Svaki put kad bi poveli i izgledali dobro on je pravio promjene. 

Link to comment
Share on other sites

3x3 muska reprezentacija ispala u grupi na EP nakon poraza od Litve i Švicarske. 
gledao sam utakmicu protiv Švicarske i stvarno mi nije jasno kako su se oni uopće kvalificirali medju 12 ekipa. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
On 8/21/2024 at 8:30 PM, prso1000 said:

Počele su kvalifikacije za EP u odbojci 2026. 
 

Cure su očekivano pobijedile Kosovo 3-0 u gostima, i sad igraju doma protiv favorizane Rumunjske. Uzvrati se igraju tek 2025. Prvi iz grupe ide direktno a od 7 drugoplasiranih pet isto ide na EP. 
 

Muskarci su danas prilično iznenađujuće izgubili glatko kod kuće 1-3 protiv Izraela. Za vikend igraju protiv Estonije u gostima. Sistem je isti kao kod žena. Ali sad vise nemaju pravo na kiks. 
Jest da nije bilo Djirlica, a Sedlacek je samo kratko ušao. Ipak mislim da je poraz krivica trenera. Svaki put kad bi poveli i izgledali dobro on je pravio promjene. 

Novi poraz odbojkasa i opet glatko 0-3 protiv Estonije. Teoretske šanse za EP postoje ali trebat će im dvi glatke pobjede plus pozitivan rasplet u drugim skupinama. Teško. 
 

tako smo u dva mjeseca od kvalifikacija za Nations League došli do ispadanja sa EP 2026, gdje nastupaju 24 ekipe. 
plasman na SP 2025 bi trebao biti siguran. 
 

 

Edited by prso1000
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Odbojkašice uvjerljivo 3-0 protiv Rumnjske i to će biti dovoljno za EP. 
za SP su previše bodova izgubile na zadnjem EP i ove godine u Zlatnoj ligi. 
 

Odbojkaši ipak neće na SP. Sa ova dva poraza izgubili su previše bodova i pali su na 30 mjesto sa 24. Za SP su trebali biti 28. Da su uzeli još jedan set u dva meča vjerovatno bi bilo dovoljno. 
propustanje SP i vjerovatno EP je vise nego dovoljno za otkaz treneru. 

Edited by prso1000
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...