website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

Mi sad teško možemo da izbegnemo duel sa Kosovom na u20 nivou što bi moglo da ima dalekosežnije malo posledice od ovog jednog ispadanja u niži rang. Tipa, kako će da se reaguje kad mi predamo taj meč, dal će nas pustiti da ostanemo, dal ćemo uopšte da igramo to takmičenje, dal će biti suspenzije itd. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nenad said:

Mi sad teško možemo da izbegnemo duel sa Kosovom na u20 nivou što bi moglo da ima dalekosežnije malo posledice od ovog jednog ispadanja u niži rang. Tipa, kako će da se reaguje kad mi predamo taj meč, dal će nas pustiti da ostanemo, dal ćemo uopšte da igramo to takmičenje, dal će biti suspenzije itd. 

igrace :D

Link to comment
Share on other sites

Samo cu ovo ostaviti ovde. Komentar sa jednog sajta.

 

"Najveća sramota je što je Zufer Avdija (Srbin, Goranac) doveo svog sina iz Izraela, Denija Avdiju u Srbiju pre tri ili četri godine da igra za SRBIJU a stručnjaci iz KSS-a su rekli da nije talentovan. Deni je sada najbolji mladi igrač Evrope. Samo zbog toga treba da daju ostavke i da se nikada više ne pojave u KSS-u"

Link to comment
Share on other sites

E da evo jednog primera. Ova generacija '99 je bila sampion Evrope u18 2017, a sada su u u20 ispali u B diviziju. Tako da te price o uspesima mladih timova i i znacaju istih mozete da bacite odmah u vodu. Za 2-3 god se sve promeni. Od sampiona Evrope do meceva sa Jermenijom haha

Edited by dareza
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dareza said:

Koliko smo samo mi igraca ispustili zbog ljudi iz saveza. Neverovatno.

 

Meni je nejasno da savezi i dalje nemaju ozbiljne skaute koji prate naše sportiste van matice, pogotovo u svetlu ovolikih migracija.

 

U sećanju mi je ostala izjava Kristine Mladenović, da je niko nikada iz TSS nije zvao da nastupa za Srbiju, kao odgovor na pitanje novinara zašto ne nastupa i da li bi nastupala za Srbiju :lol: Niko se tada nije oglasio iz TSS da demantuje tu izjavu...

Link to comment
Share on other sites

Već neko vreme čitam razne komentare na temu mlađih selekcija i želim sada da ostavim svoj komentar. Iako ni u kom slučaju ne može biti loš pokazatelj to što se osvajaju medalje u mlađim kategorijama, međutim ne mora biti ni dobar pokazatelj. Pogledajmo samo primere iz borilačkih sportova, gde unazad deset godina imamo dominantne takmičare u mlađim kategorijama, a recimo samo su se Majdov i Nemeš uzdigli kao top takmičari i među seniorima. Drugo, nerealno je očekivati da sa našom sportskom bazom i institucionalnom infrastrukturom svake godine izbacujemo uspešne generacije mladih sportista. Mnogi već sa 16 potpisuju profesionalne ugovore i trajno odlaze iz Srbije kako bi zaradili neki dinar ili jednostavno otišli iz Srbije, a samim i tim neretko gube šansu da budu deo sistema i kasnije seniorskih NT, čime sebe lišavaju šanse da pobegnu iz prosečnosti ponekad. Ono što je važnije jeste omogućiti svakome priliku da se dokaže na seniorskom nivou, jer prioriteti u životu se menjaju, neko izrazito talentovan izgubi motiv da se bavi sportom posle 17-18. godine, dok se drugi tek tada bude. Ne treba praviti dramu ako jedne godine ispadnemo u niži rang, po mom mišljenju stanje postaje alarmantno tek ukoliko se ne možemo vratiti u najviši rang i biti konkuretni u periodu od 3-5 godina, naravno u sportovima gde smo tradicionalno dobri. Recimo, što se muške odbojke tiče, trebalo bi da postoji zabrinutost, ali ne i ženske. Ista situacija je i sa muškom košarkom, apsolutno nema razloga za brigu za sada.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...