website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, Майкл said:

 

Krovne organizacije nije briga za posećenost. Zašto bi inače davali gomilu raznih turnira po Turskoj, Kini i Azerbejdžanu...

Koliko znam, u svim tim zemljama je posjecenost jako dobra. Mada domacinstva dobijaju novcem, to jeste tacno.

Poluprazna Arena dok nase igraju za medalju nije lijepa slika.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, ChandlerMne said:

Djevojkama sve cestitke, borile su se junacki! Zasluzena medalja, a bas je lijep osjecaj vidjeti ih na podijumu, posle 3 godine. Sve je to zasluga samo Marine, ruku na srce. Ona ima nesto sto drugi nemaju i tacka. Ja bih sada potpisao da nam bude selektor narednih 40 godina.

Nisam ocekivao ovo, meni je bila bitna 6 pozicija i kv. turnir. A one su to visestruko nadmasile. Ostaje zal za finalem ali sta je tu je,ipak je ovo sjajan uspjeh.

Ne ocekujem vece probleme oko Tokija, imamo Svedsku i VB od kojih smo mnogo jaci,Belgija i Francuska su sasvim ok, jedino treba izbjeci Spaniju i Australiju, sa svima drugima manje vise mozemo. Uz najjaci tim nece biti problema.

Elem,nas tim je,to sam vec istakao, najstariji na EP. 4 igracice su mladje od 25. Najbolje ( Ana, Sonja, Jelena) su uveliko u 4 deceniji. Marina je danas govorila o podmladjivanju. Posle Tokija slijedi zaista mukotrpan posao jer kada podju najbolje onda cemo imati jako velikih problema, i u tehnickom ali i u svakom drugom smislu. Nase mladje selekcije uglavnom nisu pretjerano uspjesne, uglavnom su blizu ispadanja u B diviziju, povremeno izadje neki talenat ali od U19 2005 i 2006 godine nemamo rezultata na SP, a na EP nisam siguran za medalje.

Pred Marinom je tezak posao da nakon povlacenja 7 ili 8 djevojaka iz tima napravi selekciju koja ce nastaviti uspjehe ove selekcije. Kako ce to da napravi, nisam siguran. U svakom slucaju, sa njom nema zime!

 

 

Netacno. EP U20 prosle godine. Takodje ista generacija srebro na EP U18 god dana pre toga. Ja se uopste ne brinem za buducnost zenske kosarke zato sto ima dosta talenata. Npr imamo dva vunderkinda. Ivana Raca verovatno trenutno najbolja u20 kosarkasica u Evropi + Andjela Dugalic koja se skoluje u USA i koja je bila do kraja priprema sada sa seniorkama. Takodje tu su i Ivana Katanic i Jovana Nogic koja je sada takodje u USA na koledzu i koja je ogroman talenat.

 

 

Untitlddded.png

Edited by dareza
Link to comment
Share on other sites

I ko uopste garantuje da ce ti juniorski rezultati da se prenesu na seniorske. To nema nikakve veze. Evo npr Holandija u zenskoj kosarci igra fantasticno u mladjim kategorijama a kod seniora ne mogu ni na EP da dodju. Italija se stalno bori za medalje a na seniorskim takmicenjima ni blizu toga.

Edited by dareza
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dareza said:

 

 

Netacno. EP U20 prosle godine. Takodje ista generacija srebro na EP U18 god dana pre toga. Ja se uopste ne brinem za buducnost zenske kosarke zato sto ima dosta talenata. Npr imamo dva vunderkinda. Ivana Raca verovatno trenutno najbolja u20 kosarkasica u Evropi + Andjela Dugalic koja se skoluje u USA i koja je bila do kraja priprema sada sa seniorkama. Takodje tu su i Ivana Katanic i Jovana Nogic koja je sada takodje u USA na koledzu i koja je ogroman talenat.

 

 

Untitlddded.png

Ja znam da se recimo U16 stalno bori da ostane u A diviziji.

Mada sam se ogradio da za medalje na EP nisam siguran. A posle sam vidio Wiki stranicu.

Elem, daj Boze da bude kako ti kazes, ali nama treba mnogo jaci roster za medalje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ChandlerMne said:

Ja znam da se recimo U16 stalno bori da ostane u A diviziji.

Mada sam se ogradio da za medalje na EP nisam siguran. A posle sam vidio Wiki stranicu.

Elem, daj Boze da bude kako ti kazes, ali nama treba mnogo jaci roster za medalje.

Bitno je da se nadju jedna, dve devojke u generaciji koje ce stasati za seniorsku repr. Ima i dosta devojaka na koje ce Marina sigurno da obrati paznju a koje su u Americi jer je to vec najavila!!

http://www.espn.com/espnw/sports/article/25785697/natalija-marshall-emerging-one-new-york-finest-leads-christ-king-hoophall-classic

Jedna od njih je i Natalija i nadam se da nije kasno za nju!!

Tu je takodje talentovana mlada Jelena Mitrovic, sestra Luke Mitrovica!


 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jesse_Pinkman) said:

Bitno je da se nadju jedna, dve devojke u generaciji koje ce stasati za seniorsku repr. Ima i dosta devojaka na koje ce Marina sigurno da obrati paznju a koje su u Americi jer je to vec najavila!!

http://www.espn.com/espnw/sports/article/25785697/natalija-marshall-emerging-one-new-york-finest-leads-christ-king-hoophall-classic

Jedna od njih je i Natalija i nadam se da nije kasno za nju!!

Tu je takodje talentovana mlada Jelena Mitrovic, sestra Luke Mitrovica!

 

 

posalji ovo savezu!!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jesse_Pinkman) said:

Bitno je da se nadju jedna, dve devojke u generaciji koje ce stasati za seniorsku repr. Ima i dosta devojaka na koje ce Marina sigurno da obrati paznju a koje su u Americi jer je to vec najavila!!

http://www.espn.com/espnw/sports/article/25785697/natalija-marshall-emerging-one-new-york-finest-leads-christ-king-hoophall-classic

Jedna od njih je i Natalija i nadam se da nije kasno za nju!!

Tu je takodje talentovana mlada Jelena Mitrovic, sestra Luke Mitrovica!

 

 

Koristan post. Svaka cast. Neka krenu odmah u akciju!

Link to comment
Share on other sites

Poraz od Madjarske. Bilo je i preko 20, na kraju 17. Bolje smo prosli nego Ruskinje. Mislim da su Madjarice mozda glavni favoriti za zlato.

Sad da vidimo protivnika u 1/8 finala. To bi trebala da bude drugoplasirana selekcija druge grupe.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DaniSRB said:

posalji ovo savezu!!

Ti volis da se dopisujes sa savezom!:p Devojka je bila na spisku za juniorsku repr. Amerike ali na kraju nije igrala, mislim da ce pre uci u nas tim nego u americki, jedino to je neka nada da ce da zaigra za Srbiju!!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ChandlerMne said:

Poraz od Madjarske. Bilo je i preko 20, na kraju 17. Bolje smo prosli nego Ruskinje. Mislim da su Madjarice mozda glavni favoriti za zlato.

Sad da vidimo protivnika u 1/8 finala. To bi trebala da bude drugoplasirana selekcija druge grupe.

ti samo komentarises kad izgubimo :d

ova takmicenja se svake godine igraju, vazno je da iz svake generacije nekoliko dobrih igracica izadje

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...