website statistics
Jump to content

Kvalifikacije Pariz 2024 (Hrvatska) Road to Paris 2024


Rafoo
 Share

Recommended Posts

Ukupno uspjesan kolovoz za nas. 

Sa 4 digli smo se na 12 kvota. 

 

5 Jedrenje 

4 Atletika

1 Kanu/Kajak, Streljastvo, Boks

 

Uz to Marin Rantes je bio dobar na SP, a hoce li biti dovoljno tek cemo saznati iduce proljece. u judu isto par dobrih rezultata, po trenutnoj listi bi imali ukupno 4 kvote. Nije naravno sve bilo idealno, podbacili su opet strijelci u puski, i po meni zenski laser.

Isto tako mi nije jasno da nismo nikog poslali na SP u biciklizmu.

 

Rujan donosi nova sanse za kvote: 

SP u veslanju (ganjamo 7 kvota, ja bi bio presretan sa 5) 3-10.9

EP u Trapu u Osijeku, prva od tri prilike za nase trapase da uzmu i drugu kvotu. Dijeli se samo jedna kvota. Trap je na rasporedu 23.9

Ekipno EP u stolnom tenisu. Dijeli se samo jedna kvota, koju uzima vjerovatno Njemacka. U grupi smo sa ESP i AUT. 10-17.9

SP prevenstvo u hrvanju. Pokusavammo tri kvote (Kamenjasevic, Huklek i Smetko). Ostali su prijavljeni u neolimpijskim kategorijama (Starcevic i Lizatovic), kod zena nema nitko. Cudi me da nema Ive Geric. 16-24.09

SP u slalom kajak/kanu. Realno samo Marinic może do kvote. 19-24.09

EP u kite jedrenju. valjda ce nastupati Marija Dolenc, ali sanse za kvotu su vrlo vrlo male. 19-24.09

SP u gimnastici. nastupaju Srbic, Ude, Zwicker i Zelcic. Po spravama  ide samo najbolji koji nije uzeo kvotu sa ekipom ili preko viseboja. Srbic je ozbiljan kandidat, Ude vrlo male sanse, Zelcic bez izgleda. Zwicker ce pokusati preko viseboja, ali tesko, smanjen je broj kvota. Benovic se nazalost ozlijedio i otpao za SP. 

30.09-8.10

Taekwondo: GP u Parizu, Vrlo vazno natjecanje za Golubica i Jelic. 1-3.9

Judo: GS Baku, zasad są 10 prijava (Matic, Cvjetko, Kumrici, Puljiz, Oberan, Kristo, Prodan, Sutalo i Radic), 22-24.09

Poslije SP u kosarki cemo saznat kojih ce se 19 reprezentacija prilkjuciti Hrvatskoj, Bahamas, Kataru. Poljskoj i Kamerunu za zavrsne turnire. Ne znam kad ce biti zdrijeb.  

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dcro said:

Borna Gojo odličan na US Open-u. Mislim da će s tim biti i putnik za Pariz.

Definitivno, trenutno na live ranku na 76.mjestu,nema sanse da do 6 mjeseca izgubi bodove od ove godine na turnirima,naravno osim neke ozljede

Odmah napomenut

Borna Ćorić na 25 mjestu

Marin Čilić na 241.mjestu,ali vraca se nakon ozljede i s par jacih turnira nebi trebalo biti problema povratak u top 50

Tu su jos Ajduković i Prižmić u top200,ali prerano je za njih,LA28 definitivno

U dublu

Dodig na 4 mjestu

Pavić na 22 mjestu 

Mektić na 24 mjestu

Vjerujem da ce se opet iskombinirat 2 para

Kod dama

Donna Vekić na 21 mjestu

Petra Martić na 37 mjestu(igrala za fed repku i izjavila da bude u Parizu)

Ostale izvan top 150 i tesko da bude neka,mozda Konjuh ili Marinko

U dublu Jurak vise ne nastupa

Tako da bi trebala repka za Pariz biti

6 muskih i 2+1 dame

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vrlo uspješno SP u veslanju. 5 kvota, 3 čamca. Šteta za sestre Jurković da ni priliku nisu imale. 
 

trenutno imamo 17 kvota: 

5 jedrenje i veslanje 

4 Atletika 

1 streljastvo, boks i kajak/kanu 

 

uz to imamo 3 kvote koje nisu oficijalne, ali su sigurne: Stojkovic i Sapina u taekwondo, te Matić ili Cvjetko u judu. I u plivanju sigurno dobivamo dvi kvote, trenutno bi to bili Miljenic i Blažević. 

Link to comment
Share on other sites

Inace za spomenut i Aria Dinaru koji je prosli tjedan osvojio turnir u Latviji,te je sad u polufinalu na turniru u Sloveniji

Trenutno je rangiran na 274.mjestu,dok na olimpijskim ranku je 246.,uz eventualno osvajanje ovog turnira,bio bi na pragu top 200

Filip Špoljarec je na 222.mjestu olimpijskog ranka

Inace posljednje mjesto koje donosi europi plasman je austijanac na 80.mjestu,tako da je sve jos otvoreno

Zakljucna lista je 28.4,sretno

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...