website statistics
Jump to content

Kvalifikacije Pariz 2024 (Hrvatska) Road to Paris 2024


Rafoo
 Share

Recommended Posts

Gle momci, za mene je ova stranica veliko otkriće i Olimpijske igre su mi od kad znam za sebe vrhunac sporta i jednostavno bih mogao reći da mi je cijeli život na tom tragu. Komentari, razgovori i informacije koje ovdje dijelimo su fantastične i stvarno uživam pri svakom otvaranju, očekujući od vas neku kvalitetnu informaciju na koju ste me navikli. Možda je zbog toga razočaranje "lošim" vijestima i malo veće.

Podržavam svakog od vas i u dobroj mjeri se slažem sa svime što napišete. I u komentarima na ovu temu, također.

Ipak, ne mogu se oteti dojmu da smo svi željeli, nadali se, pa i očekivali nešto više od naših sportaša za ove Igre. Ali se i slažem da je puno tu više objektivnih faktora doprinijelo nešto skromnijem učinku. Al s Hrvatskom u srcu, teško je bili realan. Zato se ipak nadam da će nas naši sportaši kao i nebrojeno puta do sada razveseliti i natjerati da ih opet dočekujemo na Jelačić placu! Hrvatska je sportska nacija, mi smo emotivan narod i nas ta emocija hrani. 

još jednom vam hvala na zdravoj komunikaciji koje je na društvenim mrežama sve manje i manje.

Živjeli!

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ostala su još dva dana na SP u judu. 
 

Danas nastupaju Cvjetko, Pavić i Prodan. 
 

cvjetko naravno cilja medalju, slobodna je u prvom kolu, pa na Kim Polling iz Italije, težak ždrijeb. 1/8 finala bi mogla biti lakše, Eriksson SWE ili cura iz Mongolije. 1/4 Gahie iz Francuske. Ako dobije Polling možda može do bronce preko repesaza. 
 

Pavic u prvom kolu protiv Dom Rep, to mora dobit pa Boehm iz Njemačke. Tu je kraj. Za kvotu bi joj trebalo minimalno 7 mjesto. Prodan slobodna, pa vjerovatno Cipar, u 1/8 finala Lobnik SLO ili Malonga FRA i tu je vjerovatno kraj. Njoj za kvotu bi trebala barem bronca. 
 

 

sutra nastupaju Kumric, Vuković i Šutalo. 
Vukovic odmah na Japanku, Šutalo na Poljakinju od koje je nedavno izgubila. 
Kumric protiv Bugara, pa protiv 4 nositelja iz Kanade. Njemu za kvotu treba barem 7 mjesto plus da se poklopi par drugih rezultata. Teško.
Nikoferov BEL i Fara AUT moraju odmah izgubit. kAZ i Veg HUN najkasnije u drugom kolu. Tada bi sedmo mjesto bilo dovoljno. 

 

Kad bi on uzeo direktnu kvotu to bi osiguralo kontinentalnu kvotu za Puljiz. iako sumnjam da će se sve to dogodit. Šanse su možda <10%. 
 

trenutno izgleda tri kvote u judu. Matić i Kristo su sigurne. Kumric vjerovatno kontinentalna. Naravno on može ispast iz 13 najboljih Europljana, tada kontinentalna ide Puljiz. Postoji i scenario sa 4 kvote, Kumric kontinentalna, Puljiz realokacija, ali tu će se Morat puno toga poklopit. I znat će se tek nakon kontinentalnih turnira početkom idućeg mjeseca. 

 

Bojim se Puljiz će za par bodova izvisit. Kad gledamo samo zadnjih 12 mjeseci bila bi unutra, ozljeda u prvoj godini koštat će je Pariza. 
 

Sto se tiče Pariza, naravno Matić je kandidat za medalju. Tu ću sve ovisiti o ždrijebu. Tu će se mnogo toga znati nakon SP, barem 1/4 finale Itd. Važno bi bilo izbjeći Japanku i Francuskinju. I Nizozemku. 
 

Kristo ako bude imala dobar ždrijeb i dobar dan, tko zna. Ali njoj mora biti cilj LA 2028. Kumric nastup i to je to. Puljiz ako bude išla slično kao Kristo ali ipak sa manje izgleda. 

 

Edited by prso1000
Link to comment
Share on other sites

Danas jako lose na SP u judu. 
cvjetko poraz od Polling, i ne bas iznenađujuće. Pavić diskvalifikacija zbog nedozvoljene tehnike. Prodan ok, čak se i u 1/8 finala držala solidno. 

 

Link to comment
Share on other sites

Niksa Miloslavić 13.ti u skeetu (48/50), Granic 27. (47/50) nakon prvog dana kvalifikacija i 2 serije , sutra još dvije serije pa u petak još jedna i finale  6 ih ide u finale najbolji bez kvote ju osvaja, pa eto nikad se nezna sretno i njima

Link to comment
Share on other sites

Martin Markovic 63,97m i drugo mjesto u bacanju diska na mitingu u Austriji. Miting je B kategorija i to je velikih 1213 bodova. Bio je pao na 36 mjesto, ovaj ga rezultat vraća na 27 mjesto. 
 

ali u disku rezultati luduju ove sezone. Danas su dva Nijemca bacila normu, i već 20 diskasa ima normu. Znaci zasad samo 12 preko renkinga. I bit će još norma. 
 

I Kolak se vratila u Top 32, sad je 27 nakon 58,85m na mitingu u Njemačkoj. Ali prvo mjesto i 100 dodatnih bodova jer B kategorija. Od ostalih trenutno u renkingu jos samo Tolj. 
 

Blizu su trenutno Ceko, Greguric i Koscak. Iduci vikend je Balkansko prvenstvo (B kat), to će za Markovića , Gregurića, Ceku i Tolj bit vrlo važno natjecanje. Male šanse ima i Vuković na 800m. 
 

ostali se bore za plasman na EP, u nedjelju je zadnji dan kvalifikacija. Koscak planira nastup u sedmoboju na EP, ali i tu visi kao 24 posljednja. Valjda neće ispast do nedjelje. Iako sumnjam da će sve ispred nje nastupat na EP, pa bi trebal bit sigurna. Ali EP je jedina šansa za Pariz, Trebat će joj osobni i solidan plasman. Nije dosad puno nastupala dosad, pa je teško reci šta se može očekivati. 
 

Na preponama je blizu osobnog. U dalju je cm ispod. Kugla je u dvorani izgledala puno bolje, isto kao i 800m. 200m u dvorani je bilo slabo, a totalna nepoznanica ostaje koplje. A odavno nije nastupala u visu. Na Balkanskom nastupa opet u dalju i prepone. Ali sve ok, nek samo ne budu opet neke ozljede. 

Link to comment
Share on other sites

Kumric u drugom kolu ispao. Šutalo u 1/8 finala, Vuković u 1 kolu. 
 

Kumric vrlo vjerovatno uzima kontinentalnu kvotu. Puljiz trenutno van, sa malom šansom za realokaciji, vidjet ćemo kad izadje novi renking. Trenutno će možda čak biti unutra, ali ne izgleda bas dobro. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Duki1994 said:

Niksa Miloslavić 13.ti u skeetu (48/50), Granic 27. (47/50) nakon prvog dana kvalifikacija i 2 serije , sutra još dvije serije pa u petak još jedna i finale  6 ih ide u finale najbolji bez kvote ju osvaja, pa eto nikad se nezna sretno i njima

Niksa nastavio u dobrom nizu i 3 seriju(25/25), trenutno na 7 mjestu 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Izašao je i ždrijeb za OI kvalifikacije u boksu. Ako sam dobro vidio 2 cure i 5 muških ide u borbu za kvote.

 

Pratljačić izbjegao Veletića tako da se nadam da možemo bar do jedne kvote. Dvije kvote bi po meni bilo pozitivno iznenađenje.

Edited by Super Mario
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Super Mario said:

Izašao je i ždrijeb za OI kvalifikacije u boksu. Ako sam dobro vidio 2 cure i 5 muških ide u borbu za kvote.

 

Pratljačić izbjegao Veletića tako da se nadam da možemo bar do jedne kvote. Dvije kvote bi po meni bilo pozitivno iznenađenje.

Da 

Prtljačić 2.nositelj

Željko 1.nositelj

Kod cura nema još ždrijeba

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...