website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, Майкл said:

Ogromna pobeda, ali ogromna! Pogotovo nakon onakvog prvog poluvremena :d 

 

Pohvalio bih i Mariju Obradović, pokazuje da nije tu samo zbog oca kako su (ili smo) mnogi mislili ;)

To sam bas i ja hteo da kazem, devojka ima kvalitet!! Videcemo kakva ce biti sledeca utakmica, ovakva igra raduje!!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Jesse_Pinkman) said:

Jel moze neko da mi objasni kvote za miks, kako se dodeljuju? Kako sam razumeo po 2 kvote idu na SP a ostale? I koliko kapiram mocice 2 kvote u jednoj disciplini, to je dobro za nas ako je tacno!!

Na prvom kvalifikacionom takmičenju, 52. Svetskom prvenstvu u Čangvonu (31. avgust – 16. septembar) biće podeljeno ukupno 60 kvota.

Strelcima će na meti biti po četiri vize u svakoj pojedinačnoj olimpijskoj disciplini (ukupno 48): vazdušna puška (muškarci i žene), MK puška trostav (muškarci i žene), vazdušni pištolj (muškarci i žene), MK sportski pištolj( žene), MK pištolj brza paljba (muškarci), glineni golubovi trap (muškarci i žene), glineni golubovi skit (muškarci i žene).

Nadmetanje mikseva u tri discipline (vazdušna puška i pištolj i glineni golubovi trap) će se u Tokiju prvi put naći u olimpijskom programu. Na takmičenjima će biti dodeljene samo četiri kvote po disciplini (za po dva para). Svih 12 mesta će biti popunjena na šampionatu planete u Čangvonu.  Miksevi su na početku programa SP, što znači da će tandemi osvajači zlatnih i srebrnih medalja doneti olimpijske vize u miksu svojim državama.  Svaka zemlja će na SP moći da prijavi po dva mešovita para, ali samo jedan može da dođe do kvote. U slučaju da parovi iz iste reprezentacije osvoje zlato i srebro, jedna viza za OI ide strelcima trećeplasiranog tandema.

Članovi šampionskih i vicešampionskih mikseva će kasnije biti u konkurenciji za kvote u pojedinačnim disciplinama kvalifikacionog ciklusa.

Svaka zemlja će na OI imati pravo na dva mešovita para u svakoj disciplini, ukoliko ima po dve muške i ženske kvote po disciplini, osvojene na bilo kom kriterijumskom takmičenju.

Na svakom turniru Svetskog kupa u 2019. biće podeljene po dve kvote u svakoj disciplini (ukupno 96). Svetski kupovi u gađanju vazdušnim i malokalibarskim oružjem biće održani u Nju Delhiju, Pekingu, Minhenu i Rio de Žaneiru, a domaćini SK u disciplinama u gađanju glinenih golubova biće Akapulko, Al Ain, Čangvon i Lahti.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...