website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

45 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Inace na paraatletskom evropskom prvenstvu osvojili smo 11 medalja!:yes 

-4 zlata od toga 2 zlata Saske Sokolov na 100 i 200m bukvalno senzacija, Zeljko Dimitrijevic bacanje cunja uz SR i Ivan Cvetkovic 400m

-3 srebra Saska Sokolov jos jedna medalja i to srebro, Matijasevic Nemanja skok u dalj i Petrovic Ivana disk

-4 bronze Petrovic Ivana koplje, 2 bronze za Djuric Nebojsu disk i kugla i Radisic Aleksandar bacanje cunja

jel su se kvalifikovali za POI? kakav je sistem kod njih?

Link to comment
Share on other sites

Just now, DaniSRB said:

jel su se kvalifikovali za POI? kakav je sistem kod njih?

Ne znam tacno, mislim da smo ovde dobili jos jednu kvotu i da cemo imati oko 6-7 kvota u atletici, mozda i 8! 

Kako sam razumeo kvote se dele prema bodovima koje skuplja svaka zemlja

Link to comment
Share on other sites

Ako je vjerovati Vikipediji, a uglavnom su te stranice bile precizne, Srbija ima 17 kvota za POI.

Dominiraju streljastvo sa 6, stoni tenis sa 5, a tu su i paratekvondo sa 2, paratriatlon sa 1, parabiciklizam 1.

Atleticara je 2.

Sistem je takav da nama preostaje da cekamo zavrsetak perioda za alokacije visokih dostignuca, a to je sjutra, kao i eventualne bipartitne pozivnice. Njih cemo tesko dobiti jer se one daju uglavnom zemljama koje nemaju predstavnike.

Samim tim, prilicno sam siguran da u atletici ostajemo na 2 kvote.

Interesantno je da se Saska Sokolov nije plasirala.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ChandlerMne said:

Ako je vjerovati Vikipediji, a uglavnom su te stranice bile precizne, Srbija ima 17 kvota za POI.

Dominiraju streljastvo sa 6, stoni tenis sa 5, a tu su i paratekvondo sa 2, paratriatlon sa 1, parabiciklizam 1.

Atleticara je 2.

Sistem je takav da nama preostaje da cekamo zavrsetak perioda za alokacije visokih dostignuca, a to je sjutra, kao i eventualne bipartitne pozivnice. Njih cemo tesko dobiti jer se one daju uglavnom zemljama koje nemaju predstavnike.

Samim tim, prilicno sam siguran da u atletici ostajemo na 2 kvote.

Interesantno je da se Saska Sokolov nije plasirala.

Nije tacno:rolleyes: ja sam napravio stranicu, neko je dodao Mariju Micev u paratekvondou koja se nije plasirala, u paraatletici imamo minimum 6 kvota, plus mozda jos 2! 

Jer savez tu odlucuje koga salje, prema bodovima vrsi se dodela kvota svakoj zemlji i onda odlucuje svaka zemla koje ce sportiste da salje, Dimitrijevic i Djuric su tada bili sigurni zato sam ih i stavio:d

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jesse_Pinkman) said:

Nije tacno:rolleyes: ja sam napravio stranicu, neko je dodao Mariju Micev u paratekvondou koja se nije plasirala, u paraatletici imamo minimum 6 kvota, plus mozda jos 2! 

Jer savez tu odlucuje koga salje, prema bodovima vrsi se dodela kvota svakoj zemlji i onda odlucuje svaka zemla koje ce sportiste da salje, Dimitrijevic i Djuric su tada bili sigurni zato sam ih i stavio:d

Ne znam ko je editovao ali se na osnovu Vikipedije zakljucuje ovo sto sam rekao. Mada ti vjerujem. Iz prostog razloga sto mi je cudno da ih imamo samo 2. Znam da je neki prosjek ranijih godina bio po 4-5 takmicara.

Da li mi onda uopste imamo kvote u tekvondou?

Inace, Milica Nikolic lagano izgubila u 2oj rundi. Zaista ne znam sta joj se desilo, ne moze da se sastavi sa nekim boljim rezultatom.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ChandlerMne said:

Ne znam ko je editovao ali se na osnovu Vikipedije zakljucuje ovo sto sam rekao. Mada ti vjerujem. Iz prostog razloga sto mi je cudno da ih imamo samo 2. Znam da je neki prosjek ranijih godina bio po 4-5 takmicara.

Da li mi onda uopste imamo kvote u tekvondou?

Inace, Milica Nikolic lagano izgubila u 2oj rundi. Zaista ne znam sta joj se desilo, ne moze da se sastavi sa nekim boljim rezultatom.

Imamo jednu takmicarku u tekvondou!

Pa isla je na Japanku, bilo bi cudno da je pobedila:d

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Imamo jednu takmicarku u tekvondou!

Pa isla je na Japanku, bilo bi cudno da je pobedila:d

Ranije je cesto dolazila do samog kraja.

Inace je Cunoda daleko ispod nje po plasmanu na ranglisti. 41. sa 1400 poena.

Nisam siguran da je ovdje Japanka bila favorit. To sto se mi plasimo Japanaca to je drugo. 

Ali nije uopste problem u Japanki nego u Milici. Van forme je i ne moze se nista ni ocekivati od nje.

 

Link to comment
Share on other sites

Na EP u kajaku nismo osvojili nijednu medalju. Milica je danas bila 4 na 500m.

Od 2015 do 2019 osvajali smo 3-7 medalja na EP. 

Zakljucak se sam po sebi namece.

Ocigledno da Nisovic nije uspio da napravi odrzivi sistem. Nebitne su i kvote i medalje ali je sistem svakako zreo za promjene.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...