website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

Quote
Quote
Na osnovu rezultata iz proteklog perioda odredio sam širi spisak reprezentativaca koji ravnopravno konkurišu za mesto u reprezentaciji za odlazak na Svetski kup u Turskoj- Antalija, koji će se održati od 13 do 19.06. 2016. god:
1.   Luka Popović                 
2.   Luka Grozdanović
3.   Aleksandar Beatović
4.   Nikola Stefanović
5.   Jovica Velimirović
6.   Dejan Margetić
Kandidati su obavezni da učestvuju na tri izborna turnira, prvi će biti CEC u Sloveniji 23.04.2016.a zatim će se organizovati još dva kontrolna takmičenja tokom maja meseca ( predloženi termini su 08. I 15.05.).
Tri takmičara sa najvećim zbirom sa sva tri takmičenja sačinjavaće reprezentaciju koja će nastupiti u Antaliji. U slučaju da dva ili više takmičara imaju identičan zbir rezultata, odmah nakon sabiranja rezultata na poslednjem takmičenju, održaće se dodatno takmičenje između njih po principu eliminacija (ukoliko su dva takmičara) ili shoot-off-a(ukoliko ima više od dva takmičara sa istim rezultatom).
 
Kome se dodeljuju kvote?
 
Pravilo OKS-a , za sve sportove je da granski savezi raspolažu osvojenim kvotama. Međutim, zbog motivacije takmičara i poštenog odnosa prema njima, u slučaju da se osvoji pojedinačna ili ekipna kvota, ona će biti dodeljena takmičaru, odnosno timu koji je kvotu osvojio. Naravno, takmičari su dužni da još ozbiljnije nastave sa pripremama kao i da se staraju o svom zdravlju jer su to jedini razlozi zbog kojih bi kvota mogla da im se oduzme.
Svim kandidatima želim uspešne nastupe i dobre rezultate.
 
Selektor
Miljko Čolović

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DaniSRB said:

Realno ovaj sport je svima u Srbiji vise neka rekreacija nego nesto ozbiljno

Dok god i savezi budu tako razmišljali nema nama boljitka. Pogledaj druge zemlje, ni iz čega nešto naprave a mi i ovo što imamo gubimo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ChandlerMne said:

Imali smo makar takmičare u prvih 100 na rang listi. :)

rang lista ko rang lista....na svakom takmicenju smo poslednji......mi nikad ovde necemo osvojiti medalju, ali bar da imamo nekog ko moze da se kvalifikuje.....u jedrenju nema ko nema olimpijca

Link to comment
Share on other sites

Just now, DaniSRB said:

rang lista ko rang lista....na svakom takmicenju smo poslednji......mi nikad ovde necemo osvojiti medalju, ali bar da imamo nekog ko moze da se kvalifikuje.....u jedrenju nema ko nema olimpijca

Jeste. Mada se ne slažem da se medalja ne može osvojiti. Pogledaj recimo tekvondo ili čak plivanje. Dvije medalje na olimpijskim igrama a u tradicionalnim sportovima ala boks, rvanje, košarka već decenijama ništa.

Edited by ChandlerMne
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...