website statistics
Jump to content

Poland National Thread


rybak
 Share

Recommended Posts

Tak, zawsze mieliśmy jakieś 2-3 niespodziewane medale. Na sporty walki już dawno przestałem liczyć, może się uda w kajakarstwie górskim coś ugrać? Ewentualnie w żeglarstwie, ale tam się nie znam, choć Klepacka niby dobrze zaczęła.

 

Liczę na 4-5 we wioślarstwie/ 3 w lekkiej atletyce i 2-3 ekstra co da nam chociaż te 10 łącznie.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Monzanator said:

Tak, zawsze mieliśmy jakieś 2-3 niespodziewane medale. Na sporty walki już dawno przestałem liczyć, może się uda w kajakarstwie górskim coś ugrać? Ewentualnie w żeglarstwie, ale tam się nie znam, choć Klepacka niby dobrze zaczęła.

 

Liczę na 4-5 we wioślarstwie/ 3 w lekkiej atletyce i 2-3 ekstra co da nam chociaż te 10 łącznie.

 

Klepacka raczej dziś mocno szanse obniżyła, bardziej RS:X panów, tam Polak sobie radzi. Ja biorę 2 medsle czwórek w ciemno, zawpdy chyba dopiero w środę w wioślarstwie. Ciężko będzie uciulac te medale. W kajakarstwo tez niektórzy mogą wystawiać po 2 osady.. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Monzanator said:

W końcu jakiś pokaz mocy! Przed IO stawiałem na 5-6 miejsce w sztafecie mieszanej, po półfinałach widziałem już medal, ale złotego się nie spodziewałem :p

Powylem się jak głupi,  po tylku kontuzjach i ciężkich chwilach, myślałem brąz może urwą, po dyskwalifikacji USA spodziewałem się, że będzie łatwiej. A takiej petarty zupełnie... Niesamowite, to było piękne. Szkoda, że dopiero drugi medal, i ciężko o te nasze "10". W tym samym czasie nasi plażowicze toczyli zacięty bój w trudnych warunkach i po godzinnej walce przegrali i odpadli... Żal mi ich strasznie, wcześniej niewykluczająca zakończenia kariery Jóźwik, odpadnięcie Sobery i Wojciechowskiego - ten pierwszy z urazem, choć mówił że stać go było.. No i ten Myszka, mało komu jak nie jemu (po Rio) kibicowałem.. Normalnie bieg byłby powtórzony, okej 4. Miejsce bysmy przełknęli, ale zakończył karierę w taki kuriozalny sposób. Rzadko spotykana historia..  Dużo różnych uczuć tego dnia.. Choć spodziewałem się mniejszej liczby medali, to może jednak coś wyjdzie jeszcze.   Płacząca Świątek, Łosiak, czy Jóźwik zapadną w pamięć.  Jutro ogromnie ściskam kciuki  za 470,  płyną pięknie... Niech tak dalej będzie. Tylko ten wiatr.. Nie wiem jak Wasick, to byłoby niesamowite.  Kibicujemy mlociarlom oby w komplecie, Asia, Anita Malwina na to zasługują, niech to wywalczą spokojnie 

Link to comment
Share on other sites

Obstawiam, że Wasick będzie 5-6 choć to i tak będzie świetny wynik, bo od Pekinu żadna nasza pływaczka nie była w finale IO, a już wtedy świat nam odpłynął w poliuretanie (pamiętam rozgoryczenie Jędrzejczak w wywiadzie, Polacy bili rekordy życiowe o pół sekundy, a reszta świata o dwie sekundy).

 

Skrzypulec/Ogar widać dobrze się czują przy silnym wietrze. Na żeglarstwie się nie znam, ale mam wrażenie, że tajfunowy klimat w Japonii powoduje, że tu wieje mocniej, niż na innych IO. Złoto pewnie zdobędą Brytyjki, ale srebro jest w ich zasięgu IMO.

Link to comment
Share on other sites

Chciałbym aby ta przewaga nad 4 tym byla większą, więc ebz etopy. Ale dziś słabiej wiało...  Juteo będziemy mądrzejsi, zostaną 2 wyścigi i ew. Medalowy. Tak Wasick pewnie tak skończy, ogólnie pływacy srobili co mogli, może te DSQ i sztafeta zmiennym mogła lepiej, ale te finał Chmielewski , Kawęcki, Majerski, Wasick to mila odmiana w porównaniu do Rio. Byli przygotowani. Ile medali jeszcze obstawiasz i kogo? 

Link to comment
Share on other sites

Obstawiam jeszcze 4 medale w atletyce i 470 w żeglarstwie. Czyli razem siedem. Nie wiem skąd wytrzasnąć jeszcze trzy, żeby dociągnąć do dychy. Na Gadżijewa w zapasach nie liczę ze względu na trudniejsze repesaże, niż w judo. Może jeden w kajakarstwie, bo Walczykiewicz (albo osada) jeszcze chyba jest w czołówce?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...