website statistics
Jump to content

Българските спортисти в Париж - очаквания и представяне


 Share

Recommended Posts

Posted (edited)

Здравейте, момчета,  надявам се да се включат и момичета. :) Предоставена ни беше възможност да си направим наше местенце, на което свободно да си коментираме дори на български всичко, което ни вълнува около българския и световния спорт. След около 3 седмици стартира поредната лятна олимпиада, тази в Париж. Българската делегация отново е скромна за очакванията ни и реална за резултатите им (даже малко надминаха потенциалното). Та нека свободно тук да обсъдим състава на отбора ни, какво може да очакваме от всеки един, какви са надеждите ни, кой ще ги оправдае и кои не ... и всичко друго което ни интересува.

 

От нас зависи колко "жива" ще ни е "виртуалната българска олимпийска къща", затова ... ние сме :)

@Rositsa

@batbobi

@Federer91

@stefanbg

@Dobrudja1919

@Bulgaria87

Edited by Ros
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Не знам защо очаквам повече медали,определено в гимнастиката очаквам дори и 3 , щангите , борбата, Мирела в скока на височина, станимира на бокс ,така о ме съм доразгледал целия списък с олимпийци ,днао 8ма и някоя изненада тип Ивет Горанова ,пожелавам успех и да чуем химна колкото може повече , може би и иранката Кимия в джудото

Edited by Dobrudja1919
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

 

 

 

 

 

Това са българските спортисти, заслужили си място за участие на Олимпиадата и утвърдени от БОК

 

Бадминтон – 3    

Калояна Налбантова                   сингъл

Габриела Стоева                          двойки

Стефани Стоева                           двойки

 

Бокс – 5   

Станимира Петрова                    54 кг

Светлана Станева                        57 кг

Хавиер Ибанес Диас                   57 кг

Радослав Росенов                        63.5 кг

Рами Киуан                                    71 кг

 

Борба – 6  

Биляна Дудова                             62 кг

Юлиана Янева                              76 кг

Айк Мнацаканян                          77 кг класически стил

Семен Новиков                             87 кг класически стил

Кирил Милов                                130 кг. класически стил

Магомед Рамазанов                   86 кг свободен стил

 

Вдигане на тежести – 3   

Иван Димов                                   61 кг

Божидар Андреев                       73 кг

Карлос Насар                                89 кг

 

Гребане – 2     

Кристиян Василев                        едноместен скиф

Десислава Ангелова                   едноместен скиф

 

Джудо – 2   

Ивайло Иванов                             90 кг

Марк Христов                               73 кг

 

Кану каяк – 1      

Памела Иванова                          едноместен каяк (К1)

 

Лека атлетика – 5

Мирела Демирева                      скок височина

Тихомир Иванов                          скок височина

Божидар Саръбоюков                скок дължина

Пламена Миткова                       скок дължина

Габриела Петрова                       троен скок

 

Модерен петобой – 1

Тодор Михалев                            индивидуално

 

Плуване – 4    

Габриела Георгиева                    100 и 200 м гръб

Петър Мицин                                400 м свободен стил; 200м бътерфлай

 

Йосиф Миладинов                      100 м бътерфлай

Любомир Епитропов                  100 и 200 м бруст

 

Спортна гимнастика – 2  

Кевин Пенев                                 индивидуално

Валентина Георгиева                 индивидуално

 

Спортна стрелба – 2   

Антоанета Костадинова             25 м спортен пистолет

Кирил Киров                                 10 м въздушен пистолет

 

Таекуондо – 1

Кимиа Ализадех                           57 кг

Тристан Скутару                        спаринг партньор

 

Тенис – 1   

Виктория Томова                         сингъл

 

Фехтовка – 1   

Йоана Илиева                               сабя

 

Художествена гимнастика – 7    (индивидуално – 2; ансамбъл – 5)

Стиляна Николова                       индивидуално

Боряна Калейн                             индивидуално

Елвира Краснобаева                   индивидуално (резерва)

София Иванова                             ансамбъл

Камелия Петрова                         ансамбъл

Рейчъл Стоянов                            ансамбъл

Маргарита Василева                   ансамбъл

Магдалина Миневска                 ансамбъл

Edited by Ros
Link to comment
Share on other sites

Мисля, че Милица Мирчева също има спечелена квота в Маратона.

 

P.S.Моите коментари по състава ще ги направя утре :) 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
11 hours ago, Bulgaria87 said:

Мисля, че Милица Мирчева също има спечелена квота в Маратона.

 

P.S.Моите коментари по състава ще ги направя утре :) 

Взех информацията от сайта на БОК с добавен Кирил Милов, защото получихме квотата за 130 класически след заседанието на изпълнителния комитет. Дано и Мирчева е в групата

Edited by Ros
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Bulgaria87 said:

Мисля, че Милица Мирчева също има спечелена квота в Маратона.

 

P.S.Моите коментари по състава ще ги направя утре :) 

Мисля,че не успя да покрие норматива на последното състезание 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dobrudja1919 said:

Мисля,че не успя да покрие норматива на последното състезание 

Съгласно сайта на световната атлетика тя се класира чрез така нареченото Universality Place.

 

Ето и сайта: https://worldathletics.org/stats-zone/road-to/7153115?eventId=10229534

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че ако вземем 5-6 медала като в Токио ще е успех. Има потенциал за толкова, че даже и за повече, въпроса е дали ще се наредят нещата. Обикновено влизам супер песимистично, но този път си има хора, които изпъкват в своите дисциплини и е нормално да се очаква медал от тях.

 

Що се отнася до злато, Карлос ни е единственият фаворит и ако котка не му мине път трябва да ги смачка.

 

Вече при гимнастичките, боксьорите има прекалено много условности. На хартия трябва да вземем 2 медала от гимнастиката и 2-3 потенциално от бокса, но пак си зависи от жребий, съдийство и прочие.

 

Тази Иранка в таекуондото, Ализадех, също е много добра, би трябвало да се справи добре. Вече доколко радостен може да бъде нейн медал, спрямо такъв от истински Българин си е дебатно. На мен лично никога не ми е допадало такова натурализиране, ама едно на ръка, че повечето държави го правят, а и просто материала ни е зле. Като няма кой друг.

Link to comment
Share on other sites

Според мен, някак си скалъпихме приличен отбор, в който разбира се Карлос Насар е основната ни надежда за титла. Това не е новина. Спомням си как на европейскто в София преди няколко месеца залата се пръскаше по шевовете от хора и от атмосфера по трибуните. Настройкта на всички явно е олимпийска титла от Карлос и дано успее.

Сега прегледах програмата и напълно иронично точно по времето на състезанието на Карлос е и финала на многобоя в индивидуалното при жените в художествената гимнастика. Там и Стили и Боряна имат шанс за титла. Петъкът преди края на игрите ще е възлов за нашето участие. Между 15.00 и 18.30 часа може (дай боже) рязко да напреднем в таблицата с медалите (ако до тогава въобще имаме такива). Малко по-късно е и битката за медалите в борбата до 86 кг свободен стил - категорията на Магомед Рамазанов. Същата вечер е и финала в категорията на Рами Киуан в бокса.

Предният ден - 8ми август (четвъртък) е финалът на дълъг скок и лично аз ще стискам много палци тук. Може да "изкочи зайче" и в атлетиката с име Пламена. Състезанието на Божидар Андреев също е на 8ми. Дано този ден черешката на тортата е Станимира Петрова, защото в 23.50 е финала нейната боксова категория. Час по-рано е и финала в таекуондото. За там нямам много надежди, но пък знае ли човек, може да е доста хубава вечер.

На десети август пък са финалите в бокса в категориите на Светлана Стаменова и Хавиер Ибанес, както и битката за медалите в борбата в категорията на Биляна Дудова. Малко по-рано пък е финала на ансамблите.

Така погледнато тези 3 дни са основните, които биха обогатили с мидали участието ни. Не че съм прекален оптимист, но се надявам горе-долу на поне същата бройка медали, както в Токио. Разбира се Медал от Антоането Костадинова няма да е супер изненада. Валентина Георгиева на прескок спечели една световна купа, а Ивайло Иванов ако има късмет при жребия може да стигне до битката за отличията в джудото. 

Link to comment
Share on other sites

Пламена мисля наскоро пак си подобри постижението на 6.97  нека са здрави всички .за Алекс Начева ме е яд ,ама ме накефи колко е надъха за ЛА 28

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...