website statistics
Jump to content

Varljivo leto 2023. Road to Paris 2024


 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, pedja789 said:

Тупи без потребе, јуче помирљиви тонови за много спорнију ситуацију у мечу у мечу Тејлор - Јаздани, данас му је Лаловић крив. Ако мене питаш бољи борац је отишао даље.

Pretpostavio sam. On je takav od 2011, koliko pratim forum. Uvijek kritikuje UWW, pogotovo od kad je Nenad predsjednik. Mada je i ranije komentarisao odluke, cim nisu po njegovoj volji. Sjecam se OI u Londonu, tada je kritikovao sudije jer su dali pobjedu jednom od one brace Francuza protiv Iranca (imena sam zaboravio). Kada sam odgledao borbu, nisam vidio nista neuobicajeno. GR stil je bio u pitanju.

Razumije se u rvanje poprilicno ali je vrlo subjektivan. Za Tejlorov si mec potpuno u pravu.

8 minutes ago, pedja789 said:

Слабо пратим дизање тегова, али претпостављам да у Србији од тог спорта нема 'леба. А у односу на тај период када је имао 18-20 година, Тамаш је сада у годинама у којима ентузијазам више није довољан, већ мора да размишља и од чега ће да живи.

Nema leba, plus drzava ne daje stipendije ili slicno. Prepusten je sam sebi godinama. Cak su odbili priliku da nastupi na OI 2016 zbog glupih pravila o realokacijama. On je tada bio u naletu, mogao je sigurno do LR u obije discipline. Potom povrede, zasicenje... sad je blijeda sjenka.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ChandlerMne said:

Nema leba, plus drzava ne daje stipendije ili slicno. Prepusten je sam sebi godinama. Cak su odbili priliku da nastupi na OI 2016 zbog glupih pravila o realokacijama. On je tada bio u naletu, mogao je sigurno do LR u obije discipline. Potom povrede, zasicenje... sad je blijeda sjenka.

Таква је судбина оних који се баве таквим спортовима. Можеш да будеш и највећи таленат на свету, ако нема подршке труд је узалудан. Лепо је што се такмичи још увек, какви год да су резултати.

 

Деспићеву борбу сам пропустио јер се поклопила са Хетиковом. Можда га Магомедов повуче у репесаж. Да ли је некада неки рвач који је одрастао у Србији успео да упише победу на СП у слободном стилу?

Јована Радивојевић јутрос изгубила експресно. Мислим да женско рвање у Србији има перспективу, али неким значајнијим резултатима можемо да се надамо тек кад се масовност подигне макар на ниво женског џудоа.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, pedja789 said:

Деспићеву борбу сам пропустио јер се поклопила са Хетиковом

Nece ga povuci jer je izgubio od Njemca. 

 

19 minutes ago, pedja789 said:

Да ли је некада неки рвач који је одрастао у Србији успео да упише победу на СП у слободном стилу?

Nije, skoro sam siguran. Ova disciplina nikada nije radjena u Srbiji, do unazad par godina ni jedan jedini klub nije imao ni trenere ni zainteresovane rvace da se bave sa njim. Pokusavano je da se par njih koji se bave GR obuce da rade i SS ali se pokazalo da takmicari nemaju nikakve osnove za njega, da nemaju ni kretanje ni odbranu te se odustalo od toga, sve dok nije dosao Zaur, potom i Hetik i Stevan. Trenera i dalje nemamo, uglavnom su to tek pocetnici, mada ih sada u vecim klubovima ima, pogotovo u vecim (Proleter recimo). Odziv na SS je slab, vecina brzo odustaje i vraca se na GR. GR je popularan sto zbog tradicije, sto zbog toga sto tehnika potrebna za njega znaci mnogo pasivniju borbu nego kod SS. Kod SS nema stajanja, mnogo se radi na napadu, kod GR je akcenat na odbrani. Da bi krenule pobjede na SP mora proci mnogo godina, minimalno 10, dok se obrazuju treneri koji ce se baviti samo tim.stilom.

Edited by ChandlerMne
Link to comment
Share on other sites

Just now, ChandlerMne said:

Nece ga povuci jer je izgubio od Njemca. 

Док су сви гледали Садулајева, ја сам изгледа једини гледао ту борбу, добио је Магомедов.

 

2 minutes ago, ChandlerMne said:

 Trenera i dalje nemamo, uglavnom su to tek pocetnici, mada ih sada u vecim klubovima ima, pogotovo u vecim (Proleter recimo).

У Црвеној звезди ради тренер из Ирана, Гадир Захаби. Мада мислим да углавном ради са девојкама (Маша Перовић, Милица Секуловић, Јована Радивојевић, Јана Петровић...).

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pedja789 said:

Док су сви гледали Садулајева, ја сам изгледа једини гледао ту борбу, добио је Магомедов

Na Flowrestlingu sam vidio da je Tile dobio, mora da je bio neki glitch.

7 minutes ago, pedja789 said:

Црвеној звезди ради тренер из Ирана, Гадир Захаби. Мада мислим да углавном ради са девојкама (Маша Перовић, Милица Секуловић, Јована Радивојевић, Јана Петровић...).

Bas cudno, Iranac za zensko rvanje. Sasvim neobicno. Mislim da bi nam Bugari tu vise pomogli.

Nadam se da ce makar jedna djevojka ostvariti pobjedu.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ChandlerMne said:

Nadam se da ce makar jedna djevojka ostvariti pobjedu.

Нисам оптимиста. Фани Нађ и Марија Игњатовић, које су ту искусније, имају јако тежак жреб. Можда Маша Перовић, њену противницу не знам. Извукла је неку Кинескињу која је ту упала уместо девојке која се спустила у олимпијску категорију, а која је број 1 у 65.

 

Деспић добио репесаж. 

Edited by pedja789
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...